Skoči na vsebino

Idrijska Bela by Roberto


RobiRoberto

Priporočene objave

... in od tam še kakšn dober kilometer, po maloboljši sesti, kot do Fežnarja, v letno kopališče pr' Lajštu ... :OK::OK::OK:

post-12027-0-05222500-1318611092_thumb.jpg

post-12027-0-62846300-1318611118_thumb.jpg

post-12027-0-31363700-1318611183_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znak ob sesti vas še vedno opozarja, da bostge na svoji poti, lahko srečali ..................................... Robertota ... :OK:

post-12027-0-57117400-1318611555_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med vračanjem nazaj proti domu pa se, čudežno, lahko "od mrtvih", obudi šekakšen stroj, ki ga je treba počakati, dokler neopravi svojega dela, ali pa se, zaradi dobrega srca, umakne in te spusti mimo ... :yea1::yea1::yea1:

post-12027-0-77331400-1318611765_thumb.jpg

post-12027-0-34103600-1318611777_thumb.jpg

post-12027-0-41798400-1318611840_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za konec seveda še zaključek !!! Cesto v Idrijsko Belo bodo asfaltirali spomladi, tako da bo pripravljena za naslednjo sezono ... :OK::OK::OK: . Mislim, da je s tem moje "delo" glede idrijske Bele prešlo v fazo "This is the end, my friend ..." :OK:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

"Cestne zapore" "pri Podroteji" ni več ... :OK:

15052012pop.jpg

"Prvi pogled" daje veliko upanja, da je cesta tudi ponovno asfaltirana, toda mogoče samo dober km, kje je še ostalih 6 (???) ?

slika003.jpg

"Bazen" še ni zagrajen in tudi T..... in W..... še ni ... .)

slika000.jpg

Tudi v Klavžah (na Belci) še "ništa novoga" ... .)

slika001.jpg

slika002.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne vem "od kje mi ta včerajšnja zamisel", zato sem se o njej najprej prepričal v Googlovih zemljevidih in ugotovil, da res DRŽI ... :OK:

http://g.co/maps/c6kkg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi nedavnih (?) izkušenj s pomanjkanjem tekočine med kolesrjanjem, sem vsebino posode, v kateri skuham (skuha) čaj brez sladkorja, s polovico "sprešane" limone prelil v kolesarsko "čutaro" (?) in v "flaško" od zjutraj porabljenega tekočega (?) sadnega jogurta. "GENAV" ... :OK:

img0447.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri odcepu "za v Belo", v Podrateji, mi je dodatne "moči" dalo to, da cesta ni "zaprta" in da med vračenjem ne bom "v prekršku" ...

img0448.jpg

Semaforja "v Zali" ni več ... :OK:

img0450.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi včeraj sem se ustavil "na začetku vzpona" v Godovič, z najlepšim namenom, da bom dvignil palec, če "se bo mimo pripeljal" kakšen kombi ali "kamjončin", tada kljub temu, da upanje umre zadnje, sem cesto do Godoviče delno prekolesaril, delno prehodil ... :OK::blush::OK::blush::OK::blush:

img0451.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma jast sem pogosto v belo

2x sem silvestroval

gobe nabiral

polharili smo tudi že dosti krat

tam si resss človek nabere navdiha in elana za nove podvige

psssssssssss...fržnaverjevi imajo dober borovničevec..

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da obstaja tema "o odsevnih jopičih" (?), zato kar v "svoji temi" objavljam, da ga od včeraj, "za na kolo" uporabljam tudi jaz, da me drugi prej opazijo ...

Milim, da sem ga "za na moped" uporabljal že prej, ko sem bil "vođa puta" v skupini "mopedistov" ... :OK:

img0452.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Godovič iz smeri Idrije (Tolmina, Bovca, tudi Nove Gorice) ...

img0453.jpg

img0454.jpg

img0455.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Godovič iz smeri Hotedršice :blush: (Logatca in Ljubljane) ...

img0456.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spomnil sem se, da je "na koncu Godoviča" proti Črnem vrhu tudi predor, zato me je bilo kar precej strah, kako se bom skozi njega peljel "braz luči" in tudi koliko je sploh "dolg", vendar sem bil na njegovem začetku kar veselo presenečen. Takrat sem se spomnil tudi, da je bil "pred leti" zaprt, ker so ga obnavljali ... :OK:

img0457.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj sem slikal ta ovinek ??? Jaz sem bil takrat v tretjem letniku, torej je od tega že 33 let in takrat je v tem ovinku "nekdo" iz strahu, da bo "kawo spodneslo", kawvo vzravnal (?), se zaletel v drevo in že dooolgo, časa ga ni več med nami ... :blush:

img0458.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na "Črnovrški planoti" (?) se pred nami pojavi "zgradba", ki je bila nekoč hotel, celo z diskotom "v kleti", sedaj pa je "domovanje" za tiste, ki so v svojem življenju naredili dovolj zase ...

img0459.jpg

img0460.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

V črnem vrhu ...

img0461.jpg

...iz smeri Godoviča zavijete desno, iz smeri Ajdovščine pa levo, v obeh primerih proti Zadlog-u ...

img0462.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Kmalu po tem "znaku" se je nasproti pripejljal kolesar, katerega sem "ustavil" in vprašal, kje je cesta za v Idrijsko Belo in povedal mi je, da "mogoče čez" 100 m ... :wacko:

img0465.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

"Konec" askalta in še "kam sedaj" ...

img0466.jpg

Kljub temu, "da ni bilo napisano" na rumeni podlagi in obrobleno s črno barvo, me je "rešilo" ... :OK:

img0467.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Kako dolg je bil spust" ne vem, ker nisem slikal "števca", vem pa sigurno, da si več kot 20 km/h nisem privoščil, ker ... :blush:

Na "spodnjo cesto proti Beli" sem prišel točno tam, kjer sem pričakoval, pred mostom "pri Fežnarju" ... :OK:

img0468.jpg

Če bi cesto proti Idriji v tem času "zaprli" in me ne bi pustili "po njej", bi prespal kr v Beli ... :blush:

img0469.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Na (v ?) kopališču "pr Lajštu" nič novega = ni še "zajezeno", mogoče bo, ko bom Belo obiskal prihodnjič ... :?

img0470.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta proti Idriji in seveda tudi v obratni smeri, se spreminja (?) med full Mc Adam, ki ga nisem slikal, malo makadama in asfaltiranih "plošč", do novega "grobega " asfalta ... :OK: Prevozna je v vsakem primeru, "po pameti" ... :klicaj:

img0471.jpg

img0472.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!