Skoči na vsebino

Legendarni športni avtomobili


david125

Priporočene objave

Jaguar%20XJ%20220%20av.jpg

Evo tule je moja legenda. Avto po katerem se še danes lahko merijo športni avtomovili. BTW to ja 13 let star avto. V živo zgleda paše 100x hujš. Ko bom velik.

V 3 prestavi pro 160 km/h obrne zadnje gume v prazno (recept za vse tiske ki ga imate pa še niste probal).

1. Daš v 3 pri 160 na uro

2. Z levo nogo stisneš na rahlo zavoro in istočasno stisneš polni plin

3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja gre za Jaguar XJ 220! Objave ne morem več uredit zato bom z navodili nadaljeval tukajle.

V 3 prestavi pro 160 km/h obrne zadnje gume v prazno (recept za vse tiske ki ga imate pa še niste probal).

1. Daš v 3 pri 160 na uro

2. Z levo nogo stisneš na rahlo zavoro in istočasno stisneš polni plin

3. Počakaš nekaj trenutkov in opazuješ kazalce tlaka turbopolnilnika - držiš avto skozi na 160 km/h

4. Ko kazalce zabije do konca samo spustiš zavoro in katapul (pri 160 kmh pustiš ene 50m- 80m špur na asfaltu).

:yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest vem za mustanga ki pociva nekje na dezju z odstaufanim air flowom za turbino iz katerega raste trava. Ampak avto je se precej dobro ohranjen je crne barve noter oblazinjen z rdecim usnjem :OK: ....hmmm prec bi ga kupu ko bi bil mal starejsi :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest vem za mustanga ki pociva nekje na dezju z odstaufanim air flowom za turbino iz katerega raste trava. Ampak avto je se precej dobro ohranjen je crne barve noter oblazinjen z rdecim usnjem :OK: ....hmmm prec bi ga kupu ko bi bil mal starejsi :hmm:

Dej mal bolj točen povej za kakšen avto gre :)

Lahko mi tud na PM poveš podrobnosti :rolleyes: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lancia integrale in subaru Impreza ravno ne spada med legendarne avtomobile in tudi ne med športne avtomobile. Lancia je imela svojo legendo s Stratos, ki danes dosega astronomske cene na trgu (ca. 100.000 EUR za cestne verzije, za dirkalne pa tudi do 400.000 EUR). Subaru pa žal še ni uspel naredit legende.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ena legenda, Roadster V8, 5.0, 340 PS, pa tudi pri nas se kaksnega sreca, bojda jih je z V8 samo 8 v Sloveniji (tko pravijo na AC) :P

post-17-1094806919.jpg

Popravljeno . Popravil Shargo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Hola!

glih 14 dni nazaj, Col de l'Isoar, IMHO najlepši avto vseh časov :wub:

post-163-1121246579_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leteča krsta je beseda, s katero navadni civilisti označujejo lahke in hitre avtomobile... ...

S tem imenom je moj foter imenoval ZASTAVO kombi. Kakšna je bila originalna oznaka modela ne vem, bile pa so male, brez kljuna, ravna šipa, lahka, ponavadi rdeče barve.....

Lamborghini Miura. Legenda. Prečno (!) postavljen V12.

LP!  :devil:

Ko sem se počasi prebijal skozi vse tele avtomobile (ki so mimogrede res pravi športniki), sem se najkasneje na peti strani vprašal kaj pa Lamborgini??

In končno.

Sicer pa naj bi MIURA bil prvi pravi superšportnik z takrat (mislim, da v sredini 70-tih let) neverjetnih 500 KM!!

Pa tudi Diabla ne smemo pozabiti.

Pa če smo že pri pri Italijanih Maserati tudi ni bil še noben omenjen.

Sicer pa sem kot otrok sanjal o kakem Fordu Capriju (kupe, ampak ne vem če je bil posebno športni, všeč pa mi je bil vseeno), pa Opel Monza, Audi coupe quattro, Ford Sierra Cosworth 4x4, Renault ALPINE, pa Renault Fuego, pa ne smemo pozabiti na Opel Manto, ki so jo v Nemčiji imenovali "Murer Porsche" - Porsche za zidarje......

Pa seveda Golf GTI (tisti čisto taprvi.......)

pa dovolj nakladanja.....

ker jih je še in še....

Popravljeno . Popravil poln presenečenj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miura je imela na začetku "le" 350KM, več kot 400 pa se mi zdi da jih serijsko ni videla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alfa romeo 33 stradale.

2.0, V8, 230KM

33an70.jpg

Popravljeno . Popravil Grilzz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!