Skoči na vsebino

Legendarni športni avtomobili


david125

Priporočene objave

Leta 1969 sem imel tako alfo,vozil sem gorsko dirko na Gorjance bil najhitrejši Dolenjec 6,7 Kilometra(dolžina steze) prevozil na 2 probni vožnji v 4,o3 min povprečna hitrost 111Km/h.Avto je bil enak(kot na sliki rumene barve) z 1600ccm Facetti motorjem 160 PS 11000 o/min.(twi sparks) 2x dvvojni uplinja delorto premera 45 mm.

post-9445-1148247805.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mmmmm...

Samo je s takimi lučkami lepša.

IPB Slika

Imel sem tri alfe prva je bila z dvemu lučmi ,bila je 1600 Veloče (za dirke sem montiral drugi motor GTA fačeti z 160 Ks ) kupil sem ga od Švicarskega prvaka leta 1969 Saligalija,navadni motor je imel samo 118 Ks. naslednji dve sta bili takšni kot na tvoji sliki z 4-rimi lučmi to je Alfa GTV(prvi model je bil 1750 ccm) moje obe so bile iste (rudače barve)bile so 2000 ccm.zadnjo sem prodal leta1981 ko sem se vrnil iz tujine domov. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi ga dal prec v zbirko

prejšna slikica je tudi FORD MUSTANG, ta je pa še s strani pa še črn.......

post-5113-1148499266_thumb.jpg

post-5113-1148499476_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj favorit in hkrati moj sanjski avto MERCEDES BENZ SL300 - 1955

post-6376-1148545704_thumb.jpg

post-6376-1148545721_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mercedes Benz SL 300 - 1955, resnično čudovit avtomobil! :D

No, ni toliko športen, niti legendaren (?), je pa zelo zelo poseben, v živo pa še bolj........Lamborghini Espada.

post-4187-1148563624_thumb.jpg

post-4187-1148563634_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mal premisleka, sem ugotovil, da je legenda samo ena, no vsaj zame. :OK: To je seveda Nissan Skyline GTR. :OK:

lp

Rudi

p.s.

Upam da bo, ko bom dobil dovoljenje od moje boljše polovice za nabavo tele zverine, zadeva še legalna v Sloveniji (euro norme pa tko).

post-482-1148583835_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Saint
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na desni volan?

kolikor je men znano z levim sploh ne obstaja :)

sej tud to se da reg. pr nas...v kranju se eden vozi z Volvotam 245 z desnim volanom :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor je men znano z levim sploh ne obstaja :)

sej tud to se da reg. pr nas...v kranju se eden vozi z Volvotam 245 z desnim volanom :)

moj sovaščan je imel Volvaka kamjon z volanom na desni... Hehe :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na desni volan?

Tole je link na stran od slik, na katerih je Nissan Skyline GT-R z levim volanom (se mi zdi da vse verzije od 32 do 34) :

http://www.cardomain.com/ride/573199

Skyline je bil delan, vsaj serije od 32 do 34, samo v verziji z desnim volanom, obstaja pa nekaj predelav na levi volan, samo to ni to :BUA: , no je pa bolj praktično za čez naše ovinke.

lp

Rudi

Popravljeno . Popravil Saint
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

zame osebno je najbolj legendaren avto mustang, drgač pa stari oplovi modeli in pa seveda celotna rally grupa B (formula 1 na makadamu), drgač mi bo pa za zihr ostala v spominu oplova vectra 2000 16v oz. kupejevska različica calibra. Fotr je namreč lastiu omejeno serijo 2000-ke, čipana, menjalnik s krajšimi razmerji in krajšim hodom ročice, pospešek okol 7 sec in končna prek 240, da se pohvalm še, motor je po 17 letih še vedno brezhiben in bo vgrajen v spet en legendaren avto in sicer oplovega kadetta cqp (serija c kupe), ki bo prirejen posebej za cestno hitrostne dirke :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lancia delta HF integrale in Stratos, večne legende !

+ 037 pa quattro pa s1 pa manta 400 pa ascona 400 pa ford rs 200 pa petka maxi turbo pa peugeot 205 in pa seveda lancia delta s4 in pol mislm d je grupa b popolna...mogoče sm še kj pozabu

http://en.wikipedia.org/wiki/Group_B - poglejte si še linke drugih strani...nekatere slikce so zlo zanimive, pa tud velik podatkv se izve ;)

+ 037 pa quattro pa s1 pa manta 400 pa ascona 400 pa ford rs 200 pa petka maxi turbo pa peugeot 205 in pa seveda lancia delta s4 in pol mislm d je grupa b popolna...mogoče sm še kj pozabu

http://en.wikipedia.org/wiki/Group_B - poglejte si še linke drugih strani...nekatere slikce so zlo zanimive, pa tud velik podatkv se izve ;)

no ja...sej jih je blo več, sm tile so ostal v spominu poznavalcem...drugi niso velik vplival na zgodovino

Popravljeno . Popravil C4V4L13R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plymouth Road Runner....

IPB Slika

....ter seveda legendarni Dodge Charger :evilgrin:

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!