Skoči na vsebino

Nakup Avtomobila


durhmarsh

Priporočene objave

Ja tale ima po moje porabo tam nekje 6,2 - 6,5 . Rezervni deli , olje in ure, so na servisih (nekaterih) seveda precej dragi, jaz imam pa recimo serviserja, ki originalne dele dobavlja precej ceneje kot so v AC... , njegova ura je pa tudi človeška. Liter olja pa 10 € (Mobil) , ki ga predpisuje Mercedes .... Poskusi, po moje ti ne bo žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem praviš da je to zate najbolš izbira od MB http://tinyurl.com/5ud2z74 ?

kai pa poraba itd?

poraba 7 litrov.. racunaj

olje + ostale zadeve niso tako drage.....

se pa veselje zacne ze pri gumah

18 col....... po moznosti rnf..... 220 € kos..........

aja ko pa kaksen drug mehanski del crkne pa ga ne dobis pri a delu ali sorodnih trgovinah....

fantje...... bmw, audi, merkla so avtomobili ki so drazji za vzdrzevanje....

ura privat servisa pa nekje 20-30€....... dobrega mehanika........

pac razmisli...... al rabis avto za sminkirat al za vozit....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo da nben ne omeni ("zanemarljivega") stroška registracije za 130KW recimo; vsakmu svoje, ampak s temle se najbl strinjam

"pac razmisli...... al rabis avto za sminkirat al za vozit...."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo da nben ne omeni ("zanemarljivega") stroška registracije za 130KW recimo; vsakmu svoje, ampak s temle se najbl strinjam

"pac razmisli...... al rabis avto za sminkirat al za vozit...."

aja in naprimer kasko.... tudi ni poceni :grrr

pac vsaka znamka ma svoje dobre in slabe lastnosti......

jaz pac bmw ne kupim vec :grim

aja drugace opel vectra 1.9 cdti je tudi zadeva ki gre 400.000 km..... voznja pa res sparovcek 5,8........ realnih..... stroski pa definitivno manjsi kakor audi, merkla , bmw...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodaja se Škoda Octavia Combi 1.6 GLX prva registracija 05/1999. Bele barve.

Bencinarka, moč motorja 74kW/101 KM. Cirka 180.000 prevoženih kilometrov.

Zunaj malo popraskana, notranjost odlično ohranjena (ali je "zelo lepa", je pa stvar okusa).

+ zimske gume

Letos ob registraciji na tehničnem pohvalili, da je v vseh ozirih v odličnem stanju.

Servisirana na pooblaŠčenem servisu (Štern, Kranj), vedno je bilo menjano vse, kar so predlagali.

Avto ni nikoli trpel pod težko nogo ali doživljal Šok-terapij s prevozi gradbenega materiala ali kaj podobno težkega (edin jaz sem se parkrat v njem peljal, ampak to ne Šteje :-)).

Za Motosvetovce poseben popust, ofkors.

post-19673-0-67745500-1319627979_thumb.jpg

post-19673-0-05949800-1319628004_thumb.jpg

post-19673-0-23663200-1319628012_thumb.jpg

post-19673-0-16058200-1319628019_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj to je res d aje nekega mb s 130kw brez veze kupovat itd. če tak gledaš daš za registracijo prbl :1500 gume so 600e itd. če tak pogledaš sm tolk da se vozeš daš na leto 2500e brez nafte...

če se tak pogleda 5let je to 10000e....mene še najbolj vleče kak passat...sm neki govorijo da je 2.0 tdi bol tako motor pol pa nwm...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj to je res d aje nekega mb s 130kw brez veze kupovat itd. če tak gledaš daš za registracijo prbl :1500 gume so 600e itd. če tak pogledaš sm tolk da se vozeš daš na leto 2500e brez nafte...

če se tak pogleda 5let je to 10000e....mene še najbolj vleče kak passat...sm neki govorijo da je 2.0 tdi bol tako motor pol pa nwm...

glej bmw mam doma....

ne bi ga vec kupil za nic na svetu....

gum za 600€ ne dobis.... razen cungalunga...... pa ce so kake 16 col pol ja.....

primer za 320 d te servis material + delo na pooblascenem pride cirka 300€..... 350€.... privat 150e max delo - material

ce imas avtomatika je kriticen servis tega.. oz obveno menjat olje, ce se hoces dolgo vozit...

kasko je 1400€....

vw passat 2.0 tdi.... 140 ps..... ma kolega prevozenih 400.000..... lahko pa se zgodi da kje kaksna soba... kar pa spet ni tak strosek, se jih da resit brez da menjas.....

vsi majo prednosti in slabosti......

odvisno za kaj rabis avto......

kupil vw golfa 5 1.9 tdi 105 ps... pa si zmagal

vozis dokler ne razpade..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahahahaha, še ena tema kjer lahko vsak svojega konjička hvali, JUHUHU!!! :kva2: "Hilton", ti tak veš kaj bi bil moj predlog...! :grim

samo honda ne :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kai pa bi biu dober nakup po vajinem mnenju?

Težko ti je na to dat nek pameten odgovor, to se boš moral žal sam odločiti. SLABIH avtov več v bistvu ni, so še samo dobri in pač nekoliko boljši. Kaj pa ti rabiš, koliko imaš denarja, kaj ti je všeč, to pa veš samo ti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahahahaha, še ena tema kjer lahko vsak svojega konjička hvali, JUHUHU!!! :kva2: "Hilton", ti tak veš kaj bi bil moj predlog...! :grim

Vsi vemo, da je škoda Octavia Combi 1.6 GLX 1999 najboljša roba :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vw passat 2.0 tdi.... 140 ps..... ma kolega prevozenih 400.000..... lahko pa se zgodi da kje kaksna soba... kar pa spet ni tak strosek, se jih da resit brez da menjas.....

vsi majo prednosti in slabosti......

a to pa noben ne napiše , da stane obnova šob tam okoli 200€ .... po komadu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to pa noben ne napiše , da stane obnova šob tam okoli 200€ .... po komadu ...

eh, dizel. . .to je samo šparanje! šparaš ko nor! non-stop!!

Po maju 2010 in 40 000Km (130 000-170 000) se je moj "omiljeni" kangu, star 4 leta spet ustavil. Diagnoza=DCI črpalka in 4 šobe fuč. cena tega kompleta je še vedno 980€+ddv. juhej.

ne vem, a nej jočem, al kričim al bruham, in koga udarim. . . . . cekini so itak odšteti. . . . . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri majhnih avtomobilih z dizelskim motorjem ni nobene računice, edino če delaš več kot 40kkm letno, za tako kilometrino pa itak niso namenjeni.

Na našem je pri 170kkm odpovedala črpalka, šobe je bilo potrebno obnovit, pa še redni servis (menjava zopatega jermen) in je naneslo ~2500€.

Prve dve leti, ko je bil še v garanciji, je bil pa stalno na servisu (1.4 hdi 16v, francosko sranje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst passata al pa kako tako limuzino bencinarja nebom nabavu...če bi pa kupoval majhno zadevo bi pa sigurno bencinar...

kaj pa kak subaru micka itd...to nobedn nevozi? al dizel tega sploh ne kupovat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa bmw? gledam mal te 2003letnik 3ke

Bmw e46 2003 zna bit kar dober nakup, če le najdeš lepo ohranjenega in redno servisiranega. Ne računaj pa na to, da bo imel manj kot 200kkm

Servisiranje sploh ni tako drago kot nekateri pravijo. Lahko ti povem za našega. Letnik 2005 (E46), kupljen pri 150kkm. Do 270kkm sem menjal samo jermena, olje na vsakih 30kkm, filtre, pa sprednje zavorne diske pri 170kkm. Potrošni material, kot na vsakem avtomobilu. Lahko bi se reklo, tankaj in vozi.

Pri 270 kkm sem menjal jermenico na glavni gredi, sprednje roke, selen bloke, gibljivo cevna izpuhu, jermena, zadnje zavorne diske. Strošek cca 1200€, avto pa se pelje kot nov. Glasnot turbine se počasi stopnjuje, ampak še ni krize. Pri nekje 320kkm pričakujem še menjavo sklopke in vztrajnika, ker se že rahlo čuti potresanje na pedalu. Stroški so, samo še vseeno bistveno nižji kot pa recimo izguba vrednosti na kakšnem novem avtomobilu.

Za primerjavo, na Touranu 1.9TDI bom pri 140kkm menjal vztrajnik, turbina pa je bila že menjana (avto sem kupil od prvega lastnika in je bil redno servisiran na pooblaščenem servisu). Za razliko od BMW-ja je treba pri tem računat še menjavo zobatega jermena, kar pa pri BMW-ju odpade ker ima verigo.

Lahko bi se reklo da je vzdrževanje BMW-ja cenejše, če govorimo o stari trojki. Serija 5, letnik od 2004 naprej je pa adijo pamet, kar se stroškov tiče.

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to pa noben ne napiše , da stane obnova šob tam okoli 200€ .... po komadu ...

za taki denar ze jaz nove dobim :grim

tak da ne vem no

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za taki denar ze jaz nove dobim :grim

tak da ne vem no

Če nove za audi 1.9 tdi in 2.0 dobiš po taki ceni jih kupim kolk jih zrihtaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na, če že hočeš še kšn predlog; moj je takle v tem rangu k ga omenjaš http://tinyurl.com/67p6xa9

ej samo zanimivo je da res vsi veliki servis opravijo preden avto prodajo :grim

ej stara 164 z 2.4 jtd... je bila naunicljiva zadeva.... kolega jo se zaj ima... mislim da ma nekje 700.000 trenutno...... res pa da je v zadnjih zdihljajih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, to s servisi je res hecn ane ... ;) sej tud tale je "dobra" varianta motorja :) drgač pa ne govor naglas o 700 jurjih km z Alfo, bo kšn švaboljubec prletu :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in potem se bosta oba usedla za par let ker bosta pajsnjeno robo preprodajala....

hilton in isa ...nekej zafrknu pr temu noumu msju...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!