Skoči na vsebino

Nakup Avtomobila


durhmarsh

Priporočene objave

definitivno ... že pred precej časa sta volvo in saab začela delat tanjši pleh za avte narjene za "naš" trg, končna izdelava in sama kvaliteta celotnega paketa sta pa verjetno tudi vsakemu trgu posebaj prirejena ... en utrink mam in moram ... - najbolj ampak res HUDO ornk me razjezi k pr našmu dilerju kupiš nov avto; v večini primerov tepihov ni zraven (za doplačilo jasno so), najrajš (če maš komplet litih in navadnih platišč) še brez okrasnih pokrovov, po možnosti že usvinjan, ko pa uveljavljaš kakšno reklamacijo pa ... eh bom rajš nehu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam moj ford mondeo 98 je bil iz uvoza je imel zadaj že disk zavore pri nas pa so iste modele prodajali z navadnimi zavorami (pakne)

pa tudi notranja oprema je bila nemška boljša

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej to je res...zadnič sm vidu opel avstro ene 2007letnik, pa je bla rjava bol k ena italjanska golf2...zato sem to vprašu...

kako pa kei bmw rjavi? ali je 318d uredu motor?

tam nekje 2002letnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej to je res...zadnič sm vidu opel avstro ene 2007letnik, pa je bla rjava bol k ena italjanska golf2...zato sem to vprašu...

kako pa kei bmw rjavi? ali je 318d uredu motor?

tam nekje 2002letnik

trojka je že zame majhna pa imam 20cm manj kot ti...pri bmw si manj kot o petki pri '190cm nimaš kaj razmišljati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trojka je že zame majhna pa imam 20cm manj kot ti...pri bmw si manj kot o petki pri '190cm nimaš kaj razmišljati...

vidim da se v 3 nisi sedel, ker malce mimo strelas :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej to je res...zadnič sm vidu opel avstro ene 2007letnik, pa je bla rjava bol k ena italjanska golf2...zato sem to vprašu...

kako pa kei bmw rjavi? ali je 318d uredu motor?

tam nekje 2002letnik

318d je prešvoh motor, 116 KM je pač premalo za tako težek avto. Varianta je čipiranje, vendar ne vem če se splača za 10 let star avto. Rjavi pa še ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgolj kot zanimivost ... zanč sm bil v eni od avto-deli trgovin in je en pred mano bil na blagajni, rab filtre za Cromo 2.5 td 115 konjev; pa un prodajalc prav, to pa je stroj a? pa ta nazaj, še kr ja ... 790.000 km and counting ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim da se v 3 nisi sedel, ker malce mimo strelas :grim

sem sedel..samo ne dolgo ker je jajc ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

valda, se strinjam :grim

bmw je jajca... ne samo 3 ka....

se dobro da je nimas :grim

jaz sem se odločil , da za moj osebni avto do službe in nazaj ter tu pa tam do morja ne dam več kot 1000€ .. ker se za ta denar bavarec ne drži več skupaj imam pač korejce in japonce - slednji baleno mi prav lepo služi že dve leti, še zmeraj se vrti na 6800 in še zmeraj se vozim za manj kot 8€/100km ... naslednja bo honda civic bingo z elektroniko od 90 konjske ... še manjša registracija kot baleno ..sorry za off topic

še dobro da nimam bmw-ja...sploh dizla (dizel sploh ni za moj stil vožnje ).. ko smo se trije peljali v 320 d touring-u v salzburg smo po klancih obolevali od dolgčasa ... mercedes c200cdi ga nese trikrat-ne enkrat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sem sedel v 330 sj je isto sam motor pač močnejši, in men odgovarja, recimo bolši mi je od tanovga passata, nekak bolš mi na noge paše. Pač moj okus, drugmu spet drugače. Mi je pa vseeno koliko ima kdo odzadaj prostora kajti vozim se večinoma sam. redkokdaj već kot 2osebi v vozilo. Ker nimam še družine mi kak enoprostorc itd. ni ok, sem probal veliko limuzin. Vsedel sem se od alfe 159 do passata, honde itd. Vendar mi glede vse najbol odgvarja bmw. Pa ne zdej k je znamka bmw, ampak mi nekak najbol paše na noge volan in vse. Tako da pomoje se bom verjetno odločil za nakup bmw. Moram še premislti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če dobro premislim sem peljal vsaj 1000 avtov.Nikoli ne bi imel kie in daewoja (shervolet) .

Občutek za volanom bmw me je pa vedno navdušil, vse od tastare trojke in petke, pa vse do letnika 07- novejšega še nisem tiščal.

Ko sedem v bmw, mam občutek da so ga nardili za mojo rit, všeč mi je zadnji pogon, ki zna bit tud nepredvidljiv, všeč mi je lega na cesti, kompaktnost,armatura ker se mi zdi da je vse na svojem mestu.

ni mi pa všeč nizek položaj sedenja (sem prestar za vstajanje iz podna), mal pretrdo podvozje,sploh pri novejši trojki.Poraba, če se hočem Peljat. obrati visoki ,če hočeš čutit nekaj moči. najbolj me moti ker mu dif pobere ogromno moči in avto z 150KM ne gre nikamor, saj dejansko drug avto z 100KM pokaže več zobov.Elektroniko očitno nikol ne bodo znali zrihtat.Najhujš pa je to da v sloveniji ni pravega servisa bmw, razen če se zadovoljiš ,da se ti na njemu učijo pripravniki.

Bom skrajšal, vsak avto ima dobre in slabe lastnosti. Vsake oči imajo svojega malarja. Za bmw moraš met gnar.

Nas ...khmm švercerjev nikol niso privlačili bmw, z razlogom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Občutek za volanom bmw me je pa vedno navdušil, vse od tastare trojke in petke, pa vse do letnika 07- novejšega še nisem tiščal.

Ko sedem v bmw, mam občutek da so ga nardili za mojo rit, všeč mi je zadnji pogon, ki zna bit tud nepredvidljiv, všeč mi je lega na cesti, kompaktnost,armatura ker se mi zdi da je vse na svojem mestu.

ni mi pa všeč nizek položaj sedenja (sem prestar za vstajanje iz podna), mal pretrdo podvozje,sploh pri novejši trojki.Poraba, če se hočem Peljat. obrati visoki ,če hočeš čutit nekaj moči. najbolj me moti ker mu dif pobere ogromno moči in avto z 150KM ne gre nikamor, saj dejansko drug avto z 100KM pokaže več zobov.Elektroniko očitno nikol ne bodo znali zrihtat.Najhujš pa je to da v sloveniji ni pravega servisa bmw, razen če se zadovoljiš ,da se ti na njemu učijo pripravniki.

Bom skrajšal, vsak avto ima dobre in slabe lastnosti. Vsake oči imajo svojega malarja. Za bmw moraš met gnar.

Nas ...khmm švercerjev nikol niso privlačili bmw, z razlogom.

sam imam e39 520iT bmw-ja letnik 1999. Res je, da tam do cca 3500-4000 ne gre kaj dosti, po tem pa presenetljivo potegne. za skoraj 1700kg vozilo je čisto ok. Moj avto ima 300kkm za seboj, pa še vedno dela bp, poraba tam do 9.litrov, na relacijo kamot 7l. Da ni pravega servisa... to si pa mal kiksnu. Maš dobre servise npr. Kokalj, Podlesnik, Jerman, Schumi... res pa je, da bmw ni najcenejši za vzdrževat, še vedno pa ceneje kot kak renault in podobna francoska jajčka :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa kei bmw rjavi? ali je 318d uredu motor?

tam nekje 2002letnik

ravno nek biser ni, je pa za vsakdanjo vožnjo čisto ok. Problem nastane samo takrat, ko ne veš, kaj se je s tem avtom prej dogajalo-servisiralo. Vsi avti pri nas imajo neko magično št. km, ker je prevrtavanje števcev pri nas pač ratal šport, ki ga vsak obvlada. Posledično, ti zaradi km oz niti ne toliko km, ampak zaradi slabega vzdrževanja avto hitro požre živce, da o denarnici niti ne govorim. Pri 200kkm ti zna it turbina, kaka šoba.... kar pa ni poceni. Jaz bi na tvojem mestu raje iskal kako 320i(cenejšo za vzdrževanje), pa še 6 cilindrov ima, 318d pa žal samo 4, ker je to še star motor. Res je, da je poraba kak liter ali dva večja od dizla"beri traktorja", ampak dejanski imaš več ali manj na skrbi samo gorivo pa kako malenkost zraven... Rjavet pa ti avti znajo pod zadnjo havbo, pa na vratih spodaj oz s strani. Drugih problemov načeloma ni, ampak kot sem že prej napisal, vse je odvisno od zgodovu+ine avta. Predno boš šel v nakup bmw.ja, OBVEZEN PREGLED S TESTERJEM, da ti ne bo potem žal, potem bodo pa spet tiste, da je to zanič avto...bla bla...

Pa srečen nakup ti želim!

Popravljeno . Popravil bishoff
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam imam e39 520iT bmw-ja letnik 1999. Res je, da tam do cca 3500-4000 ne gre kaj dosti, po tem pa presenetljivo potegne. za skoraj 1700kg vozilo je čisto ok. Moj avto ima 300kkm za seboj, pa še vedno dela bp, poraba tam do 9.litrov, na relacijo kamot 7l. Da ni pravega servisa... to si pa mal kiksnu. Maš dobre servise npr. Kokalj, Podlesnik, Jerman, Schumi... res pa je, da bmw ni najcenejši za vzdrževat, še vedno pa ceneje kot kak renault in podobna francoska jajčka :)

hehe, vsak pač svojo kišto hvali.....e39 sem jih imel vsaj 4-5. da avto pije 7 litrov, haha sanje in skrite želje, razen če se voziš v leru.. prav nad temi tipi bmw sem bil najbolj razočaran. v aramturi božična smrečka, visko sklopka -klasična okvara, posledično pregretje motorja (če ne porajtaš pravi čas) odoh tesnilo glave...jajca ki ne gre nikamor, tudi pod višjimi obrati ( čudi se resnici, ampak audi z 1.9 tdi motorjem ga preskoči (poraba resničnih 6-7.5 ) ) pri tem avtu je za pohvalit le lega na cesti po zahvali teže.

nazadnje sem imel karavana črne barve zlo dobro ohranjenga ,ki sem ga prodajal nekaj mesecev, nato pa nardil menjavo.Očitno ljudem ni všeč zastarana oblika...no ja konc koncev je tudi bil star 12 let.

dober servis ...hm.. kak za koga.Velikrat sem za serviserji sam popravljal. govorim o pooblaščenih....

Kot sem že omenil, vsake oči svojga malerja.

ne pljuvam po BMW, ne govorim da je slab avto, mu pa manjka pri motorjih do 150KM vsaj 30 do realnih na kolesih.

Bmw je dober avto, kot je lahko dober mitsubishi, honda, morda celo kia. kakor za koga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. da avto pije 7 litrov, haha sanje in skrite želje, razen če se voziš v leru..

2.visko sklopka -klasična okvara, posledično pregretje motorja (če ne porajtaš pravi čas) odoh tesnilo glave..

3.jajca ki ne gre nikamor, tudi pod višjimi obrati ( čudi se resnici, ampak audi z 1.9 tdi motorjem ga preskoči (poraba resničnih 6-7.5 )

4.pri tem avtu je za pohvalit le lega na cesti po zahvali teže.

5.dober servis ...hm.. kak za koga.Velikrat sem za serviserji sam popravljal. govorim o pooblaščenih....

6.ne pljuvam po BMW, ne govorim da je slab avto, mu pa manjka pri motorjih do 150KM vsaj 30 do realnih na kolesih.

7.Bmw je dober avto, kot je lahko dober mitsubishi, honda, morda celo kia. kakor za koga.

1. res je mal sem zabluzil. na relacijo mi pije 8l(my bad)

2. tud to je res, zato pa je važno da veš od koga kupiš :blush:

3.ne moreš primerjat turbača pa navadnga bencinarja(navor.. .)

4. lega je ras fantastična

5. na žalost je tud tole res, zato pa moraš vozit k nekomu, ki dejansko popravlja samo bmw-je, s testerjem, pa da obvlada svoj posel... ne pa na pooblaščen servis, kjer te, poleg da te olupijo še nič ne naredijo-vajenci press...(ampak vsi smo tako začeli šraufat)

6. kakor za koga. meni je dejansko dovolj, kak klanec pa mu res zna delat probleme :jezen

7. se popolnoma strinjam s teboj :drunk:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in je bil narejen na Japonskem v SLO so pa prodajali narejene v Angliji

Kakor je meni poznano, Accordov niso nikoli delali v Angliji; vsi so bili narejeni na Japonskem.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor je meni poznano, Accordov niso nikoli delali v Angliji; vsi so bili narejeni na Japonskem.

LP

Tam do 1993 so jih delal na Japonskem, potem pa v GB. Kdaj točno, če sploh so jih začel nazaj delat na Japonskem, pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam do 1993 so jih delal na Japonskem, potem pa v GB. Kdaj točno, če sploh so jih začel nazaj delat na Japonskem, pa ne vem.

moj 2005 letnik accord je izdelan na japonskem preveril po vin

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in zakai bi se z bmw "poroču" kokr vidm na netu se skos nekaj prodajajo....nwm

Verjetno gre za tisto majhno razliko med nedovršnikom (prodajajo) in dovršnikom (prodajo).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!