Skoči na vsebino

Pomoč pri odločitvi za nakup motorja 125ccm


macbeth

Priporočene objave

Potem se bom raje odločil za varaderota, saj nameravam voziti dalše fure. Pa tudi po obliki mi je bolj Varadero všeč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Dober dan !

Nisem našel tem pa bom tu napisal, se opravičujem.

Delal bom ispit A1 in nameravam kupiti supermoto

Nimam še začel delat izpit ampak uprašal bi če je res teško naredit saj sem se z mopedom peljal samo enkrat in to še z tomos flexer. Torej nimam veliko izkušen ampak ko me peljal prijatel je bilo zelo dober občutek.

Nisem siguren če sem sploh pripravljen se voziti z motorjem ker se mi zdi zelo teško menjavanje. Pa me res zanima če to samo meni je tako, pa če bi lahko vozil motor.

Uprašal bi pa tudi kaj se bolj splača 4T ali 2T, prijatelji mi govorijo da je 2T res bolsi za 125ccm sam so mi rekli tudi da je treba dat veliko denarja za servis, pa bat pa take stvari.

Zahvaljujem se že vam v naprej za vaše odgovorje.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš lepo skrbel za 2t(tankal dobro olje, vsake toliko časa malo pogledal motor oz. če se ti bo kaj čudnega zdelo tukaj povprašal ali pa peljal k mehaniku) ne bo hudega. Imej pa to v mislih, da 2t bolj pije bencin + olje, gre pa tudi več. 4t mašina ne potrebuje toliko skrbnosti in tudi redko ribne. Je pa to, da če ti ribne 4t je veliko večji strošek, kot če ti 2t. Če se odločiš za 2t, ti lahko jaz prodam mojo Cagivo Raptor. Če se zanimaš mi piši na ZS :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

:D ja za izpit boš pač meu mau več ur, če si čist začetnik, ti bo mislm da dau najprej 50ccm za pelat poi k se pa tega navadš ti pa da 125ccm (nism prepričan čej to tko). Pač mau več ur boš meu an sam nekak se morš naučit, če ne sam te bo pa on ;) Jes mam sport 2t pa letos ni blo težav- u enmu dnevu tut 400km (konkretne vožne)... sam je pa tut večji strošk z bencinam, olam pa servisam.

Za motor pa poi tko jes bi supermoto kupu 4t- tomos sm 125 replica cup mau prerihtaš paj ful dobr motor... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delati izpit ni neka znanost. Jaz sem ga šel delat po 50. letu pa prej nisem nikoli vozil motorja, niti mopeda, le kolo. So mi razložili kako se menjava, kako se pospešuje, zavija, ustavlja in je šlo. Res pa po petih sezonah ugotavljam, da sem bil takrat hudo neroden z motorjem, čeprav še zdaj ne znam dobro voziti. Mi manjka občutek, ki ga pridobiš kot mulc s tomosom na makadamu. Pa se ne sekiram, vsako leto pridobim več izkušenj, vozim pa z užitkom. Tako, da le pogumno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D ja za izpit boš pač meu mau več ur, če si čist začetnik, ti bo mislm da dau najprej 50ccm za pelat poi k se pa tega navadš ti pa da 125ccm (nism prepričan čej to tko). Pač mau več ur boš meu an sam nekak se morš naučit, če ne sam te bo pa on ;) Jes mam sport 2t pa letos ni blo težav- u enmu dnevu tut 400km (konkretne vožne)... sam je pa tut večji strošk z bencinam, olam pa servisam.

Za motor pa poi tko jes bi supermoto kupu 4t- tomos sm 125 replica cup mau prerihtaš paj ful dobr motor... ;)

Od 125 ccm supermotardov je ena najboljših izbir Tomos SM 125 Replica cup, original fergazer zamenjaš za 26 ali 28 ( več kot 28 ne ker ga bo zalivalo ), zamenjaš odmično in zadnji zobnik namesto originalnega daš 56...okoli 250 do 300 EUR in bo zelo dobro šel ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od 125 ccm supermotardov je ena najboljših izbir Tomos SM 125 Replica cup, original fergazer zamenjaš za 26 ali 28 ( več kot 28 ne ker ga bo zalivalo ), zamenjaš odmično in zadnji zobnik namesto originalnega daš 56...okoli 250 do 300 EUR in bo zelo dobro šel ;)

pomojem da od 125ccm supermotov je najboljsa izbira yamaha wr125 ce pa ne pa seveda tomos
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa Yamaha XT 125 X, ki ima isti agregat, kot TOMOS.

ja sam se mi zdi da so pri tomosu neki spremenil na mašini tko da tomos bol leti kot xt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za izpit ni noben problem. Po 10 urah ti sploh ne bo treba razmišlat o prestavljanju, mogoče boš meu pa kšno uro več kot 22 če si čisti začetnik. Pa to ni nč narobe če maš mal več ur, važn da se znaš dobr in varno vozt!

Glede 2T pa 4T je pa tko: 2T pije od 5-8 litrov, mogoče tud 10. Servis je zlo važn da se izogneš ribanju in s tem še večjim stroškom. Je močna mašina 10-30 KM sam pije tudi olje.

4T pa pije od 3-3.5 litre, gledaš da je dost olja v menjalniku in to je v bistvu to. Nima pa tok moči kot 2T od 10-15 KM.

Za motor ti pa predlagam: 4T Yamaho WR125X, 4T Tomos SM 125 Replica Cup, 2T je pa Aprillia sx125.

P.S. Tomos ma sicer mal manj KM sam če daš power kit gor si zmagu.

Upam da ti to kej pomaga.

LP Blaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za vaše odgovorje, se res bolše počutim glede izpita.

Hvala vam tudi za nasvete glede 2T in 4T, uprašo pa bi če je tudi Husqvarna sm125s (http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/_MOTO/ad.asp?ID=5769682) dober motor in če bi se ga splačalo kupovat.

Uprašo bi tudi še ko maš 2T, na kaj moraš biti pazljiv da ti ne zariba, pa kako pogosto obiskat servise pa čim več glede servisov za 2T

Hvala vam že v naprej! :D:D:D:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta, za katero si dal link, je že kar en lep čas na avto-netu. Mislim da celo leto ali več.

Drugače pa če se ne motim, je imel budacki sm125s, ti bo on znal najbolje povedat o tem motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta, za katero si dal link, je že kar en lep čas na avto-netu. Mislim da celo leto ali več.

Drugače pa če se ne motim, je imel budacki sm125s, ti bo on znal najbolje povedat o tem motorju.

Kul supermotard. Tale, kar je dau link...je od enga forumaša nekdanja, mogoče celo sedanja, če je ni uspel prodat, glede na to, da navajaš, da je že več kot leto na netu. Kaj je blo z njo točno narobe pa nimam več v spominu.

Meni osebno edin Honda še boljša...vendar Husqvarna je nekoliko BOLJ sprejemljiva za vsakodnevno uporabo, tako, da povprečno gledano je Husqvarna TOP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še tukaj napišem: Prodam Cagivo Raptor, 2007 letnik, 14k kilometrov, pred približno 1000 km narejena generalka(bat, ojnica, nikasil, vsa tesnila, menjene tudi vse tekočine(olje v menjalniku, zavorne)). Imam vse račune, generalka je bila narejena, ker se je med vožnjo z bata odlomil košček, mater jebem in še Rotax. Bat imam tudi pri sebi v dokaz xD. Gume Qualifier menjene konec prejšne sezone.

Evo oglas: http://www.avto . net/_MOTO/ad.asp?ID=5824841

Cena ni zadnja :)

Težko se mi bo ločiti od njega ampak je postal premajhen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za vaše odgovorje, se res bolše počutim glede izpita.

Hvala vam tudi za nasvete glede 2T in 4T, uprašo pa bi če je tudi Husqvarna sm125s (http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/_MOTO/ad.asp?ID=5769682) dober motor in če bi se ga splačalo kupovat.

Uprašo bi tudi še ko maš 2T, na kaj moraš biti pazljiv da ti ne zariba, pa kako pogosto obiskat servise pa čim več glede servisov za 2T

Hvala vam že v naprej! :D:D:D:D

Pa se spet po doooolgem času malo oglašam na forumu :D

Glede Husqvarne. Sem jo imel. Kupil sem novo in nisem imel nikoli problemov z ribanjem mašine. To je pač dvotaktna mašina, ki zahteva mal več pozornosti in stroškov. Seprau da recimo na vsake tolko časa motor malo pregledaš. Nivo olja, hladilno tekočino, ketno, blabla...

Nekak tkole bi ti svetoval. Jst šezmer mislim da so 2 takt motorji za tiste, ki jim motor ni samo prevozno sredstvo, z veseljem kakšno stvar tudi doma pošravfajo in porihtajo. 2 takterja je treba ves čas malo nadzorovat, poslušat če lepo lavfa in da je vse na svojem mestu. S tem ne mislim da so 2 takt zanič in niso noben bavbav, ampak vseeno zahtevajo neko pozornost od uporabnika.

Sedaj pa sam zase veš kakšen človek si in v kakšni vlogi se vidiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Odločam se za nakup 125 ccm 4t motorja, budget okoli 1400 100e gor 100 e dol, kupujem supermoto. Odločam se med yamaho xt125x, tomos sm125 in pa loncin yb125. Kaj se mi bolj splaca nov loncin z enoletno garancijo: http://www.euroton.si/avtodeli/index.php?option=com_content&task=view&id=260&Itemid=93 ali pa rabljena yamaha in tomos. Najbolj me mika seveda tomos sm125 :))) Starši pravijo naj bo nov loncin mene pa vlece na tomosa ali yamaho. Bojim pa se tezav ki lahko pridejo z rabljenim motorjem, ker sem jih ze nekaj imel ampak sem kupoval predvsem skuterje v nizjem rangu. Vaša mnenja ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločam se za nakup 125 ccm 4t motorja, budget okoli 1400 100e gor 100 e dol, kupujem supermoto. Odločam se med yamaho xt125x, tomos sm125 in pa loncin yb125. Kaj se mi bolj splaca nov loncin z enoletno garancijo: http://www.euroton.s...d=260&Itemid=93 ali pa rabljena yamaha in tomos. Najbolj me mika seveda tomos sm125 :))) Starši pravijo naj bo nov loncin mene pa vlece na tomosa ali yamaho. Bojim pa se tezav ki lahko pridejo z rabljenim motorjem, ker sem jih ze nekaj imel ampak sem kupoval predvsem skuterje v nizjem rangu. Vaša mnenja ?

Če ne maraš šravfanja vsekakor ne ubogaj staršev, ki ti kot praviš, priporočajo Loncina, ker kot najbrž veš je kitajec. Kar se pa tiče izbire med Yamaho Xt in Tomosom sm, pa niti ni toliko pomembno za kaj se odločiš ker imata isti agregat, če pa se ti gre za vsak evro, boš pa verjetno s Tomosom nekaj denarja prihranil.

Moje mnenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne kupuj kitajca. Kvaliteta je slabša, kar pomeni, da se bolj kvarijo in ne zdržijo veliko uporabe oz. prevoženih kilometrov. Kupi rabljeno Yamaho ali Tomosa, nerazbitega seveda. Narediš servis, menjaš kar je potrebno, gume, zavorne ploščice, mogoče ketna in veš da boš mel nekaj časa mir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To preprosto ni res! Sam sam imam "kitajskega", in res čisto nič ni drugače kot kakšen nekitajski. Sploh pri 125 ne kompliciraj. Vzami novega če dobiš. Moči so lahko različne, ampak kaj dosti spet ne. Naprimer moj "kitajc" supermoto ima boljše zavore ter boljše vzmetenje kot yamaha xt 125x, eno prestavo več, gume ima homologirane dosti širše, pa še malo bolje gre (kolikor je to sploh pomembno). Vsekakor se pa prepričaj sam.

Kar pomeni da se kvarijo? Jaz s tem nimam izkušenj. Dokler se motor redno vzdržuje ne vidim problema. Sicer pa če kupiš novega imaš garancijo...

Moj nasvet je da preizkusiš vse in se odločiš za tistega ki ti je všeč, če boš kupil rabljenega pa še kako je vzdrževan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločam se za nakup 125 ccm 4t motorja, budget okoli 1400 100e gor 100 e dol, kupujem supermoto. Odločam se med yamaho xt125x, tomos sm125 in pa loncin yb125. Kaj se mi bolj splaca nov loncin z enoletno garancijo: http://www.euroton.s...d=260&Itemid=93 ali pa rabljena yamaha in tomos. Najbolj me mika seveda tomos sm125 :))) Starši pravijo naj bo nov loncin mene pa vlece na tomosa ali yamaho. Bojim pa se tezav ki lahko pridejo z rabljenim motorjem, ker sem jih ze nekaj imel ampak sem kupoval predvsem skuterje v nizjem rangu. Vaša mnenja ?

Rajši rabljen japonc s 100.000 prevoženimi km kot nov kitajec :P Kupi rabljenga Tomosa, ti ne bo žou ;) Yamaha XT se ne more primerjat s Tomosom, Tomos je boljši ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha ja vsekakor Tomos: lepši z boljšim zvokom od ostalih dveh ;) :hooray:

Poleg lepšega videza in boljšega zvoka ma tudi dosti boljšo lego na cesti ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!