Skoči na vsebino

Pomoč pri odločitvi za nakup motorja 125ccm


macbeth

Priporočene objave

Verjetno se bom odločil kar za tomosa :)) Pa težko je vidt kitajca z več k 15.000 prevoženih :DD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno se bom odločil kar za tomosa :)) Pa težko je vidt kitajca z več k 15.000 prevoženih :DD

Zanimivo je, če si pogledaš posnetke na youtube, kaj se dela s temi Loncini po Aziji. So kar fletne zverince očitno. Sicer je pač cena primerna kvaliteti, vendar nekega močnega zaostanka za Yamaho XT 125 verjetno ni, ker že tisto je jajc. Tomos je že malo višji razred...če že kupuješ, kupi Replico Cup. Navadni F je pač...najcenejša varianta. Replica CUP je pa že nekoliko nadgrajena verzija.

In kar se tiče kilometrov...tut te Tomosi, grem stavit, večinoma nimajo tok kilometrov, kot jih je zapisanih. In kolko× sm že povedal, da številko prevoženih km ni tok pomembno, kot to, kako se je motor vzdrževal.!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Imam vprašanje glede nakupa motorja za očeta.Odločil se je da si bo nekaj nabavil pa me zanima kaj mu priporočate.

Oče je star 70 let.V mlajših letih je bil strasten motorist in ga še zmeraj drži in pravi da si bo motor sigurno omislil

Kupil bi nekaj rabljenega od 80 -125 ccm. Cena od 1000-1500 Eur.

Kaj mu priporočate.

Hvala in Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor mu priporočam 2t, saj so takrat imeli samo 2t mašine. To ga bo vrnilo v otroštvo :) Za 2k mu prodam Cagivo Raptor 125.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor mu priporočam 2t, saj so takrat imeli samo 2t mašine. To ga bo vrnilo v otroštvo :) Za 2k mu prodam Cagivo Raptor 125.

Cagiva Raptor 125 :kva2::kva1::kva2:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kličejo, ampak večino s firbca :) Do sedaj sta prišla tudi 2 pogledat. Sicer pa moj backup plan je prodati moto hiši. še 1 teden bom počakal in če ne bo nič, peljem v moto hišo kjer je že vse zmenjeno. Sicer pa nevem zakaj haha, ker ta motor gre mimo tvojega v 3 marči, Lp :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor mu priporočam 2t, saj so takrat imeli samo 2t mašine. To ga bo vrnilo v otroštvo :) Za 2k mu prodam Cagivo Raptor 125.

V vsaki temi prodajaš motor. Za te zadeve imaš male oglase...in ne foruma. Oz. v primeru, da najdeš potencialnega kupca mu pošlji zasebca!

Tok hvališ pa še zdej nis prodal. :D

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kličejo, ampak večino s firbca :) Do sedaj sta prišla tudi 2 pogledat. Sicer pa moj backup plan je prodati moto hiši. še 1 teden bom počakal in če ne bo nič, peljem v moto hišo kjer je že vse zmenjeno. Sicer pa nevem zakaj haha, ker ta motor gre mimo tvojega v 3 marči, Lp :smoke:

Če ni skrivnost, koliko pa boš dobil zanj v moto salonu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vsaki temi prodajaš motor. Za te zadeve imaš male oglase...in ne foruma. Oz. v primeru, da najdeš potencialnega kupca mu pošlji zasebca!

Tok hvališ pa še zdej nis prodal. :D

no ja se mi zdi da Cagivo Raptor se nebi noben branu, tudi ti ne
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mnja malo me je zaneslo, se opravičujem. Point je, da bi čimprej prodal in si kupil nekaj večjega, zato toliko promoviram. Ne bom več :) Lep pozdrav.

Popravljeno . Popravil znj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej zdle se pomoje motorji dost slabo prodajajo. Je kr problem s prodajo mam občutek. Jst mam svojo zdle 1 mesec na avto. net, 730 ogledov (kar se mi zdi kr precej) pogledat je pa še nihče ni pršu. Je blo samo ene par kontaktov preko telefona in maila.. Se vam zdi da je previsoka cena, oz. kakšna bi bila "realna cena"? Aja pa to kar je v opisu vse drži, ni nateg, če veste kaj hočm povedat.. Mi je pa jasno da bom mogu ceno spustit če jo bom hotu prodat. Aja pa spodi je link od oglasa...

Lp.

Popravljeno . Popravil motorist1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mnja kriza dela svoje. Še avgusta lani sem dal za foro na net in sem imel možnih kupcev okoli 20. Okoli 10 je bilo resnih. Sedaj pa nič. Mah bo že...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja se mi zdi da Cagivo Raptor se nebi noben branu, tudi ti ne

Trenutno se branim še kolesa haha

Mnja malo me je zaneslo, se opravičujem. Point je, da bi čimprej prodal in si kupil nekaj večjega, zato toliko promoviram. Ne bom več :) Lep pozdrav.

Upam, da čimprej prodaš, res. Mogoče sem se res malo preveč agresivno oglasil.

Sej zdle se pomoje motorji dost slabo prodajajo. Je kr problem s prodajo mam občutek. Jst mam svojo zdle 1 mesec na avto. net, 730 ogledov (kar se mi zdi kr precej) pogledat je pa še nihče ni pršu. Je blo samo ene par kontaktov preko telefona in maila.. Se vam zdi da je previsoka cena, oz. kakšna bi bila "realna cena"? Aja pa to kar je v opisu vse drži, ni nateg, če veste kaj hočm povedat.. Mi je pa jasno da bom mogu ceno spustit če jo bom hotu prodat. Aja pa spodi je link od oglasa...

Lp.

Ok, tako število ogledov je res veliko. Samo pomlad se niti še začela ni, počakajte še malo...upanje umre zadnje, pravijo.

Pa DT X je tako redka, ne vem, zakaj se tako težko proda.

Kriza, kriza ja. Žalostno :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ne vem, imam tak občutek, kot da se 2t motorjev ljudje bojijo kot samega hudiča. Sam sem bil popoln laik in sem vseeno kupil 2t mašino. Stroški so malenkost večji ampak ne tako katastrofalno kot pravijo drugi, sočlani foruma. Glede na to kaj dobiš za par € več na leto, sploh ni govora, da bi kupil 4t 125ko. Če bi še 1x kupoval 125ccm motor bi 100% zopet izbiral 2t. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam opažam da ljudje vedno manj kupujejo 2T rakete in to zato ker jim ljudje ki imajo 2T motorje in ne znajo delat z njimi polnijo glavo kolko stroškov je s temi motorji...če bi znali delat z njimi bi vidli da če znaš z motorjem delat tko kot je treba je razlika v stroških minimalna... Ampak zaradi ljudi ki z 2T motorji ne znajo delat in jim pol stalno ribajo pol med ljudmi vedno bolj vlada mnenje da so z 2T motorji sami stroški in bla bla bla... Sam imam tudi 2T in nisem imel še čisto nobenega problema z njim...usakih 4000 km mu zamenjam olje v menjalniku in očistim filter zraka, vsakih 2000-3000 km mu zamenjam svečko, olje mu tankam vedno Motul 710, pred vožnjo ga vedno ogrejem na delovno temperaturo, prve 4-5 km ga nikoli ne stisnem nad 5000 obratov in mi teče zelo zelo lepo...

Dejstvo je da 2T motor če je lepo delano z njim ni nič bolj kvarljiv kot 4T in tudi stroški niso bistveno večji, edina omembe vredna razlika v stroških je višja poraba bencina in to da je potrebno taknat še olje za mešanico. Svojega 2T ne zamenjam za noben 125 4T motor, pa niti če je popolnoma nov iz trgovine ;)

Popravljeno . Popravil speedfighttuning
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa na 2T negrem nazaj več. Kar se tiče kvarljivosti ni nič slabše saj oboje dela dobro 2T in 4T, imam pa zamero proti 2T glede porabe bencina v mojem primeru ravno še enkrat več pri 2T, in pa drago kakovostno olje za mešanico. In še ta da kadar sem se vozil z 2T sem vedno smrdel po izpušnih plinih, kar ni nič narobe če se greš vozit tako malo na okoli, za službo ali podobno pa sploh ni vredu.

Dejstvo pa je da 125 2T nikakor ne moraš primerjat z 4T kvečjemu 125 in 250 lahko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa na 2T negrem nazaj več. Kar se tiče kvarljivosti ni nič slabše saj oboje dela dobro 2T in 4T, imam pa zamero proti 2T glede porabe bencina v mojem primeru ravno še enkrat več pri 2T, in pa drago kakovostno olje za mešanico. In še ta da kadar sem se vozil z 2T sem vedno smrdel po izpušnih plinih, kar ni nič narobe če se greš vozit tako malo na okoli, za službo ali podobno pa sploh ni vredu.

Dejstvo pa je da 125 2T nikakor ne moraš primerjat z 4T kvečjemu 125 in 250 lahko.

To glede vonja je res, v primeru, da si točil TTSa. Z motulom mi je ta težava izginila. Sicer pa 2 takt za v službo? Wrong. Motor je dandanes luksuz ( sesalci niso všteti zraven, tisto pa je več kot odlično za mestno vožnjo, 125 4 takt je po mojem več kot dovolj )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motul je tudi smrdel ;) no nakoncu sem prišel do tistega ipone jagodnega :) pa ni bilo tok kriza ampak vseeno. Ja jaz sem ga imel za prevoz zato ker drugega ni bilo in v časih ko sem vozil motor 2t se je doba nizkokubičnih 4T ravno začenjala. 125 4T pa niti ne no, more imeti nad 25 konjev da vsaj normalno prehitiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni lepšega kot vonj mišele(mešanice :grim )

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče zate že, za delodajalca, punco, ženo, učiteljico, profesorja pa ne.

:)

Menjaš delodajalca, punco, ženo, učiteljico, profesorja pa je. Hecam se :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!