Skoči na vsebino

Honda VFR 1200 X CROSSTURER


sayo

Priporočene objave

Mah tri dni nemorš vozit!!!

Ne mi tle govort de ta mašina da nevemkaj od sebe medtem ko pupa 5,2 litrčka :O

Zanimiv odgovor od nekoga ki vozi FZ :lol1:za katero verjamem da pri porabi 5,2 da bistveno manj od sebe kot CT...

Sicer pa tudi s FZ se da v treh dneh narest 1700 km... z nami sta bili tokrat celo dve FZ6... na eni ženska...

Probaj enkrat... se ti bo odprl nov svet motorizma, kot ga morda s kafetkanjem po Sloveniji poznaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robertjur.......Si raje ne predstavljam kako je na kakem razdrapanem terenu. Hecno pa se sliši prve diske kot da so izrabljene obloge!?? :hmm:

To slišiš integralni ABS ob stisku zavorne ročice :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zanimivo - človek velik 185cm pa še s testno Hondo AS Domžale, ki ima povišan vizir pa mu je glavo hotlo spipat. Jaz imam navaden vizir in samo namontiran do vrha in z vrtinčenjem nimam problemov. Velik 175cm - pa ga peljal 228km/h. Normalni odmiki glave - malo levo malo desno in nič pretresljivega. Je pa jamrala moja babnca da jih zadaj faše bolj kot na moji prejšnji VFR 800.

Kar se pa tiče porabe - pa o tem nimam več straha - ker moja denarnica ni bila nič več oškodovana, kot od lastnikov Yamah FZ6, XJR, FJR.Kawasakija Z750. Razen kolega z starim BMW-jem RT je cvičkar -skoraj 2litra manj in kolega z SUZUKI V-STORM + 1,5l porabe več in Kawasaki 1400ZZR.

Tako nekako

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zanimivo - človek velik 185cm pa še s testno Hondo AS Domžale, ki ima povišan vizir pa mu je glavo hotlo spipat. Jaz imam navaden vizir in samo namontiran do vrha in z vrtinčenjem nimam problemov. Velik 175cm - pa ga peljal 228km/h. Normalni odmiki glave - malo levo malo desno in nič pretresljivega. Je pa jamrala moja babnca da jih zadaj faše bolj kot na moji prejšnji VFR 800.

Kar se pa tiče porabe - pa o tem nimam več straha - ker moja denarnica ni bila nič več oškodovana, kot od lastnikov Yamah FZ6, XJR, FJR.Kawasakija Z750. Razen kolega z starim BMW-jem RT je cvičkar -skoraj 2litra manj in kolega z SUZUKI V-STORM + 1,5l porabe več in Kawasaki 1400ZZR.

Tako nekako

pri teh vizirjih je vedno križ, razen če si pigmejc, pol so vsi kul :P

meni je pri povišanem vizirju pri tej hondi viška hodilo nekih 10cm v trupu...če sem se malce sklonil, je bilo pa kul

ampak jst imam vsepovsod probleme, ker sem previsok in imam dolgi trup :S

tako, da se potem vozim v najnižni nastavitvi in je sprejemljivo, pa čeprav sem na prepihu

BMWji pijejo manj, spijejo pa nekaj olja...pa že v osnovi so dražji, pa se zgliha, hehe; če ti Honda ustreza, se ni kaj za sekirat

meni je preveč cestak "predelan" v sport touring zadevo (pa še to ne tako, kot bi moral biti - podvozje)...bivšim cestašem bo pa verjetno zelo po godu ;)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri teh vizirjih je vedno križ, razen če si pigmejc, pol so vsi kul :P

meni je pri povišanem vizirju pri tej hondi viška hodilo nekih 10cm v trupu...če sem se malce sklonil, je bilo pa kul

ampak jst imam vsepovsod probleme, ker sem previsok in imam dolgi trup :S

tako, da se potem vozim v najnižni nastavitvi in je sprejemljivo, pa čeprav sem na prepihu

BMWji pijejo manj, spijejo pa nekaj olja...pa že v osnovi so dražji, pa se zgliha, hehe; če ti Honda ustreza, se ni kaj za sekirat

meni je preveč cestak "predelan" v sport touring zadevo (pa še to ne tako, kot bi moral biti - podvozje)...bivšim cestašem bo pa verjetno zelo po godu ;)

lp

Itak de je prepih zakon če meriš preko 190!! Druge ni!! No razen kakih potovalnih variant. Preizkusil sem tudi Vstroma pa je ista štala. V glavnem menim da vizirji, ne da ne opravljajo svojega poslanstva ampak bistveno izničijo sicer lep občutek ko zrak linearno obteka čelado. Da pa dilerji takih stvari pri testnih motorjih ne obvladajo je pa sploh zaskrbljujoče. Prav žal mi je da nisem imel GoPro-jke na glavi da bi lahko slišali o čem govorim! Če bi se zares nakuru za to Hodico se to sigurno nebi zgodilo pa takem testu!!

Motor sem šel sprobat ker so mi vsi dosedanji motorčki bili premajhni in sedim na njih kot krpan na kobilici. Res pa je da sem dosedaj iskal manjše litraže ker nimam fetiša na težke krave z večjo litražo in pregrobo odzivnostjo katero je treba prekleto budno nadzorovati kar pa povzroči vožnjo zahtevnejšo in manj dinamično kar se tiče prestavljanja in same dinamike na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri teh vizirjih je vedno križ, razen če si pigmejc, pol so vsi kul :P

meni je pri povišanem vizirju pri tej hondi viška hodilo nekih 10cm v trupu...če sem se malce sklonil, je bilo pa kul

ampak jst imam vsepovsod probleme, ker sem previsok in imam dolgi trup :S

tako, da se potem vozim v najnižni nastavitvi in je sprejemljivo, pa čeprav sem na prepihu

BMWji pijejo manj, spijejo pa nekaj olja...pa že v osnovi so dražji, pa se zgliha, hehe; če ti Honda ustreza, se ni kaj za sekirat

meni je preveč cestak "predelan" v sport touring zadevo (pa še to ne tako, kot bi moral biti - podvozje)...bivšim cestašem bo pa verjetno zelo po godu ;)

lp

Zanimivo s temi porabami, malo off....samo za info po avto cesti dva Gs 1200 in FS 1000 pri hitrosti cca 160km/h podobna poraba 7L + skupaj prevozili na turi 4500km in gs ni trošil nikdar pod 6L....dejstvo je če hočeš primerjavo če goniš GS-a blizu limita ne verjamem da troši kaj manj pod 8L ....kje pa je še +30Km/h koliko bi naj zmgogel CT :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika med vizirji, sicer za TDM pa vseeno:

http://jbx9.site40.n...&num=0&action=1

Je pa tudi od čelade veliko odvisno, kako premetava glavo pri višjih hitrosti.

Z Nolan N 81 nisem zdržal veliko nad 170, z N 85 pa je šlo 210 brez nekih problemov z enakim vizirjem.

Boljša čelada se mogoč kar se hrupnosti tiče (kar sicer lahko dosežejo tudi čepki) lahko boljše odreže, kar se pa tiče turbolence za vizirjem pa ni boga ki bi se izognil premetavanju!! Po mojih izkušnjah se šunder ne zmanjša kaj dosti od 200 do 100km/h. Začne se pa že precej prej.

However ... ni fora da se moraš izogibat neprijetnostim če je izdelek neprimeren za uporabo u danih okoliščinah.

Prav za foro bom prosil kolega ki ima Vstroma z nekim specialnim vizirjem za testno vožnjo. Pravi da ni nobenega vetra ali hrupa pa je visok preko 2m. U bistvu mu kar težko verjamem ker vizir ni tako visok kot on kar posledično mora povzročat turbolenco direkt uz čelado!?? Mogoč pa le??

Zanimiv odgovor od nekoga ki vozi FZ :lol1:za katero verjamem da pri porabi 5,2 da bistveno manj od sebe kot CT...

Sicer pa tudi s FZ se da v treh dneh narest 1700 km... z nami sta bili tokrat celo dve FZ6... na eni ženska...

Probaj enkrat... se ti bo odprl nov svet motorizma, kot ga morda s kafetkanjem po Sloveniji poznaš.

Ljudje smo si različni! Potovanja me niti malo ne zanimajo ker nimam "zicledra" Če grem do kakega Krka je že cel trplenje. Na novi FZ8 pa mi zic ni pasal že po eni uri. Kar neke bedaste fore na sedežu!! Edino kar zares na polno uživam so steze! Zaenkat bolj zaprte tako da ni panike zarad visokih hitrosti :ninja:

Robertjur.......Si raje ne predstavljam kako je na kakem razdrapanem terenu. Hecno pa se sliši prve diske kot da so izrabljene obloge!?? :hmm:

To slišiš integralni ABS ob stisku zavorne ročice :)

Gas je tako občutljiv da sem le stežka preprečeval poskakovanje motorja čez kucle. Pač malčk ti zaniha roko mašinca pa kumi čaka da skoči. :kva2:

Kar se pa zavor tiče si pa ti verjetno bolj navajen na novotarije in glasove katere lete povzročajo. Men tak zvok drsanja oblog ni znan. Obloge ponavadi oddajajo prav simpatičen zvok ko prehajajo prek luknjic v disku!

Jest bi jo pelu kar na servis :surrender: Odklopit navlako na motorju :slap:

Na konc folk nebo mel več pojma... sam računalnik bo še fural pa še to kamor se bo njemu zdel he he!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boljša čelada se mogoč kar se hrupnosti tiče (kar sicer lahko dosežejo tudi čepki) lahko boljše odreže, kar se pa tiče turbolence za vizirjem pa ni boga ki bi se izognil premetavanju!! Po mojih izkušnjah se šunder ne zmanjša kaj dosti od 200 do 100km/h. Začne se pa že precej prej.

However ... ni fora da se moraš izogibat neprijetnostim če je izdelek neprimeren za uporabo u danih okoliščinah.

Prav za foro bom prosil kolega ki ima Vstroma z nekim specialnim vizirjem za testno vožnjo. Pravi da ni nobenega vetra ali hrupa pa je visok preko 2m. U bistvu mu kar težko verjamem ker vizir ni tako visok kot on kar posledično mora povzročat turbolenco direkt uz čelado!?? Mogoč pa le??

Ljudje smo si različni! Potovanja me niti malo ne zanimajo ker nimam "zicledra" Če grem do kakega Krka je že cel trplenje. Na novi FZ8 pa mi zic ni pasal že po eni uri. Kar neke bedaste fore na sedežu!! Edino kar zares na polno uživam so steze! Zaenkat bolj zaprte tako da ni panike zarad visokih hitrosti :ninja:

Gas je tako občutljiv da sem le stežka preprečeval poskakovanje motorja čez kucle. Pač malčk ti zaniha roko mašinca pa kumi čaka da skoči. :kva2:

Kar se pa zavor tiče si pa ti verjetno bolj navajen na novotarije in glasove katere lete povzročajo. Men tak zvok drsanja oblog ni znan. Obloge ponavadi oddajajo prav simpatičen zvok ko prehajajo prek luknjic v disku!

Jest bi jo pelu kar na servis :surrender: Odklopit navlako na motorju :slap:

Na konc folk nebo mel več pojma... sam računalnik bo še fural pa še to kamor se bo njemu zdel he he!!

Zate je idealen le APN ta nima nič tebi motečega :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zate je idealen le APN ta nima nič tebi motečega :kva2:

Si dosti blizu,še bližje pa je ,da ni treba glih APN sam dvotakten more bit :P
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo prilagam slike - Tankano v Metliki pa gasa z hitro tekoči vožnjo do Velenja. Pol pa še okol in okol brez nekih omejitev - cvičkarije. Domet Crosstourerja je cca 270-280km z tankom 22l. Če bi se pa šel šparovčka pa 300km sigurno

post-38784-0-68873100-1349340246_thumb.jpg

post-38784-0-00054900-1349340253_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo prilagam slike - Tankano v Metliki pa gasa z hitro tekoči vožnjo do Velenja. Pol pa še okol in okol brez nekih omejitev - cvičkarije. Domet Crosstourerja je cca 370-380km z tankom 22l. Če bi se pa šel šparovčka pa 400km sigurno

350km -

Kot da bi kupil leva, pol bi pa jamral, da ti preveč mesa požre ...

Saj ne jamram!! Men je to OK poraba. Eni so bluzli da to pije 8l in več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

350km -

Saj ne jamram!! Men je to OK poraba. Eni so bluzli da to pije 8l in več.

Žrla je tistim, ki so jo videli na sliki, vsi ki smo jo lahko vsaj nekaj sto km testirali smo prišli do podobnih rezultatov, čakam da še ji povečajo tank na vsaj 25L , imaš boljši občutek v kakšni vukojebini :grim in naredijo spodnjo zaščito motorja :grim ......vsaj v planu je :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No men se je motor zagraužal zaradi težav ki jih maste s tole porabo...

Če ga ne prodam bom pa BC odklopu :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No men se je motor zagraužal zaradi težav ki jih maste s tole porabo...

Če ga ne prodam bom pa BC odklopu :kva2:

Če boš se odločil preden odklopiš BC povej :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tolk grdega števca na motorju pa že dolgo nisem videl, kot ga ima ta Honda

Se ti ne zdi, da te ta grdoba dejansko nikdar ne bo motila, ga nisi že opazil, ko si ga testiral ali je bilo premalo časa ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ti ne zdi, da te ta grdoba dejansko nikdar ne bo motila, ga nisi že opazil, ko si ga testiral ali je bilo premalo časa ?

Ne nisem ga opazu ker je tok neugleden poglej kaj so lepi števci na svojo Varo, če imaš aktualni model, občutil pa sem neznansko vroč okvir motorja med nogama, ker sem se spekel

Popravljeno . Popravil sayo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne nisem ga opazu ker je tok neugleden poglej kaj so lepi števci na svojo Varo, če imaš aktualni model, občutil pa sem neznansko vroč okvir motorja med nogama, ker sem se spekel

Vara je itak sama lepota :OK: , sem že razmišljal da bi kupil spet novo kaj pa ji manjka :grim vročega okvirja pa res nisem zaznal, mogoče lahko to potrdi kak lastnik(po sliki sodeč bi moral naš mali navdušenec imeti pečene noge)

post-10071-0-32306300-1349458213_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!