Skoči na vsebino

Planirana potovanja v 2012


nordkap

Priporočene objave

Podobno turo sva midva prevozila 2008,samo da sva bila še v Maroku in na poti nazaj v Andori.Je pa bilo 9200km,skupaj 21 dni.

Ja, saj ko si že tam, je verjetno pametno vsaj povohat Maroko.Kaj pa sta si ogledala v Maroku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj ko si že tam, je verjetno pametno vsaj povohat Maroko.Kaj pa sta si ogledala v Maroku.

Prevozila sva gorovje Rif,pa sla do Meknesa,do Fesa,tam se tudi zacne Afrika,pa nazaj proti Gibratarju.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevozila sva gorovje Rif,pa sla do Meknesa,do Fesa,tam se tudi zacne Afrika,pa nazaj proti Gibratarju.

dodajam nekaj fotografij s potovanja 2008

post-19903-0-83455300-1333456385_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo lepo.Še kak opis poti mogoče.

težko je opisati to na kratko, bi se mogoče srečali pa kakŠno rekli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

težko je opisati to na kratko, bi se mogoče srečali pa kakŠno rekli

Najbrž ne bo slabo.IzkuŠnje in nasveti so več kot dobrodoŠli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž ne bo slabo.IzkuŠnje in nasveti so več kot dobrodoŠli.

ja, seveda,se bomo dogovorili, skupaj z Encijem bova povedala, kako je izgledalo to potovanje.

Pa Še v pojasnilo, včerajŠnje 4 slike so s potovanje iz lanskega leta iz Romunije in ne iz leta 2008, takrat sva bila tudi v Maroku

Valentinka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, seveda,se bomo dogovorili, skupaj z Encijem bova povedala, kako je izgledalo to potovanje.

Pa Še v pojasnilo, včerajŠnje 4 slike so s potovanje iz lanskega leta iz Romunije in ne iz leta 2008, takrat sva bila tudi v Maroku

Valentinka.

Ja , saj mi datum na slikah ni Štimal, pa tudi tista luknja v asfaltu je značilna bol za tisti del.Fino, ko bom tako daleč, se dobimo, pa kakŠno rečemo.j

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, po moje mi je to nekam zgodi :? . Jst sm planirala tm enkrat na začetku junija pa 3 tedne (in tud jst to planiram že neki časa :whistle: ). Kakšno turo pa ti planiraš - mislim Portugalsko?

M.

Pri tistem, kar sem napisal bi dodal še Maroko.Ker ko si enkrat tako daleč, bi blo res neumno, dodat še par dni za to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rdeča linija bo bolj dolgočasna. Bolje bi bilo malu več po zahodni obali mimo Calvi-ja do Porta....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri tistem, kar sem napisal bi dodal še Maroko.Ker ko si enkrat tako daleč, bi blo res neumno, dodat še par dni za to.

Koliko planiraš delat km/dan? Ko si enkrat tako daleč je fino videt dost stvari :yes: , sam cajta in denarja ponavad zmanjka :)

M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za prvi maj! :OK:

Kot je MiNa napisal, rdeča je res malce dolgočasna. Vendar pa le glej, da ne boš izpustil cesto vseh cest: Porto-Calvi :wub: (poglej si jo od blize na google maps, v zivo je pa se lepsa) Pa tudi od st. florent do bastie (tista "na zemljevidu kratka cestica"). Drugace pa so vse ceste po corsici cudovite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, končno mi je uspelo po dolgem času prit na forum!

V katerem koli jeziku je, pesem je dobra. Jp, se pa strinjam, da bi bila še boljša, če bi jo poslušala na Portugalskem.

A gre kdo na Portugalsko v juniju?????

M.

Midva imava ze rezerviran trajekt Livorno - Barcelona 8. junija in povratek Barcelona - Livorno 23.6 Nekako imava v planu ob obali do gibraltarja pa v portugalsko ter po celini cez madrid nazaj.

Veliko je bilo tuhtanja, ali s trajektom ali ne, vendar ce greva po avtocesti do barcelone z eno nocitvijo vmes, bi prisparala cca. 30€ (ce se cene bencina ne dvignejoprevec ), bi pa prisla v barcelono zmatrana od avtocest. Tako pa imava kabino na trajektu v ceni, in prideva v barcelono spocita, in ob pristanku v barcelono pozno zvecer greva direkt v kamp pred valencio. Cena trajekta (povratna) s kabino, za dve osebi in motor je cca. 460€. Rezirvala pa sva jo cca. konec februarja.

Ce se kje srecamo na poti, bi blo fajn. :)

LP,

Miha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva imava ze rezerviran trajekt Livorno - Barcelona 8. junija in povratek Barcelona - Livorno 23.6 Nekako imava v planu ob obali do gibraltarja pa v portugalsko ter po celini cez madrid nazaj.

Veliko je bilo tuhtanja, ali s trajektom ali ne, vendar ce greva po avtocesti do barcelone z eno nocitvijo vmes, bi prisparala cca. 30€ (ce se cene bencina ne dvignejoprevec ), bi pa prisla v barcelono zmatrana od avtocest. Tako pa imava kabino na trajektu v ceni, in prideva v barcelono spocita, in ob pristanku v barcelono pozno zvecer greva direkt v kamp pred valencio. Cena trajekta (povratna) s kabino, za dve osebi in motor je cca. 460€. Rezirvala pa sva jo cca. konec februarja.

Ce se kje srecamo na poti, bi blo fajn. :)

LP,

Miha.

:hmm: :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rdeča linija bo bolj dolgočasna. Bolje bi bilo malu več po zahodni obali mimo Calvi-ja do Porta....

Morda pa ne oziroma gre za praktičen razlog, ker trajekt pluje nazaj okoli poldneva, malo kasneje in je to dokaj hitra "Linija", da si pravočasno tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje skromno mnenje, hiteti na trajekt sredi dneva pa še daleč je lahko problem, vrag ima rad mlade. V vsakem primeru najraje z jutranjim trajektom in nočitev čim bližje luke za vkrcanje, razen, če te možnosti ni.

Sicer je Fireman na Korziki že bil zato ve kako in kaj.

Srečno na poti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko planiraš delat km/dan? Ko si enkrat tako daleč je fino videt dost stvari :yes: , sam cajta in denarja ponavad zmanjka :)

M.

Ja problem je čas, pa tud denar.Samo ko si enkrat tam, si je pa dobro vzet čas, ker se vsako leto ne vraćaš.Varianta z trajektom

je zelo v redu, saj v eno stran prišparaš 800 km, drugače pa do Barcelone moraš naredit prek 1400 km v vsaj dveh dneh :( , podobno nazaj.Torej 3000 km v 4 do 5 dneh, tako ti jih ostane še blizu 5000, tako da v povprećju delaš preostale dneve 300 - 400 km, imaš pa možnost potem začeti v Barceloni če še nisi bla potem pa okrog proti Gibraltarju, Portugalski, pa ne greš nazaj v Barcelono ampak na San Sebastjan, Biaritz v Franciji, se ustaviš v Lurdu, pol pa spet jahanje do Ljubljane. :beer2:

Za Maroko pa si mislim da bi morala biti posebna tura.Do Genova, trajekt do Tobruka, pa isto nazaj.Teden čisto dovolj.Spravitto v teh 21 dni bi bila prehuda.Evo tko razmišljam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stvarno , ko si enkrat v bližini gibraltara , portugalske , je greh ne iti v maroko , mi gremo na portugalsko in nato maroko 7. 07. 2012 , čeprav nas bodo spremljale visoke temperature , je greh , ko si tam blizu ne pogledati afrike !!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stvarno , ko si enkrat v bližini gibraltara , portugalske , je greh ne iti v maroko , mi gremo na portugalsko in nato maroko 7. 07. 2012 , čeprav nas bodo spremljale visoke temperature , je greh , ko si tam blizu ne pogledati afrike !!!!!!!!!!!!!

Jst se strinjam, da če že si nekje daleč, si ogledaš čimveč. Vendar v dobrih 2 tednih, si bomo še Portugalsko in del španije težko ogledali, kaj šele, da bi porabili vmes par dni za Maroko. V smislu, da si v dveh tednih vzames recimo vsaj 4 dni fraj, da si pogledas kako mesto, kak muzej, kako znamenitost itd. Da pa bi zaradi tega, da si ogledam cimvec krajev, pol delal vsak dan vsaj 600km mi pa nima smisla. Pol se pa dejansko samo vozim in nic vidim. V tem primeru, je "vec lahko manj". Ker poleg furanja in ogledov, gre neki cajta tudi za postavitev sotora in pospravljanja. Najim pogled na potovanje je tako, da nima smisla pretiravat. Če bi imela na voljo en mesec, je pol to druga zgodba. Ampak dobiti toliko dopusta je mission impossible, tako da... Kot je zmilan reku, ce bo, bo za naju Maroko posebej fura, nekoc... :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko planiraš delat km/dan? Ko si enkrat tako daleč je fino videt dost stvari :yes: , sam cajta in denarja ponavad zmanjka :)

M.

Ljubljana-Livorno: 575 km

Livorno-Corte: 286 km

Corte-Corte: 260 km

Corte-Bonifacio: 221 km

Bonifacio-Livorno: 222 km

Livorno-Ljubljana: 575 km

SKUPAJ 2144 km

Morda pa ne oziroma gre za praktičen razlog, ker trajekt pluje nazaj okoli poldneva, malo kasneje in je to dokaj hitra "Linija", da si pravočasno tam.

Tako je. Uradni odhod po urniku je ob 13:30 uri (do junija vozi samo Corsica-Ferries). Pred dnevi sem dobil ''Urgent'' obvestilo da, je odhod eno uro prej! :BUA: Trajekt imamo namreč že rezerviran. :D Skupaj nas gre namreč 16. :friend1:

Moje skromno mnenje, hiteti na trajekt sredi dneva pa še daleč je lahko problem, vrag ima rad mlade. V vsakem primeru najraje z jutranjim trajektom in nočitev čim bližje luke za vkrcanje, razen, če te možnosti ni.

Sicer je Fireman na Korziki že bil zato ve kako in kaj.

Srečno na poti!

Res je, malo pa že poznamo tiste konce. :OK:

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Da pa bi zaradi tega, da si ogledam cimvec krajev, pol delal vsak dan vsaj 600km mi pa nima smisla. Pol se pa dejansko samo vozim in nic vidim. V tem primeru, je "vec lahko manj"....

:OK:

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za prvi maj! :OK:

Bil že trikrat,prevozil vse počez,za štiri dni maš kr dost,če hočeš kaj pogledat-Bonifacio obvezno(je pa tega velikl),bo premalo,,,...ustavi se v PORTU...zadnji dan bo dolgočasen,ker je cesta 70 % ravnina.

Tud letos skočim za kake par dni.....Srečno vožnjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!