Skoči na vsebino

Pogosto menjavanje motociklov


Fadil

Priporočene objave

Vsaj ta Bmw-jaš je probu...mel japonca ,omejen na asvalt,zdaj BMW po naravi,na morje na obalo po kolovozni poti in če obvladaš ga lahko po ridah do tačk spustiš.....ja šele z BMW-jem se ti odpre svet....morš probat,jaz sem probal,probaj še ti pol pa komentiraj o odpiranju svetov

Men se zdi da se bi ti odpru isti svet v sedlu Guzzijevega Stelvia al pa Yamahine SuperTenere. Tud z triumphovega tigra bi bil svet zelo podoben, sam ketno bi mogu mazat.

na drugi strani pa se meni moj mali asfaltni svet z bmw k1200s ni ne vem kako razširil. Definitivno sm se naučil kej novega. . . . . recimo, kako lepo dela nemška elektronika, in kako fenomenalna je japonska mehanika. Zdej si želim japonca z elektroniko.

Sej plastičarje še kje drugje delajo kot na japonskem. Mogoče bi pa BMWjaši mogl še kej drugega probat, pa bi se jim še en svet odpru :D

hudič. U bistvu BMW dela enega najbolj vsesplošno zaželenih in trofejnih "plastičnih" supersport motorjev.

Jep. Svet je ratal čuden.

Popravljeno . Popravil Cartman
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi da se bi ti odpru isti svet v sedlu Guzzijevega Stelvia al pa Yamahine SuperTenere. Tud z triumphovega tigra bi bil svet zelo podoben, sam ketno bi mogu mazat.

na drugi strani pa se meni moj mali asfaltni svet z bmw k1200s ni ne vem kako razširil. Definitivno sm se naučil kej novega. . . . . recimo, kako lepo dela nemška elektronika, in kako fenomenalna je japonska mehanika. Zdej si želim japonca z elektroniko.

hudič. U bistvu BMW dela enega najbolj vsesplošno zaželenih in trofejnih "plastičnih" supersport motorjev.

Jep. Svet je ratal čuden.

No sej to ti govorim ko sem iz Suzuki SV1000S presdelal na K1200S in pozneje še na K1300S ma me noben več ne spravi na japonca...no vsak ima svoje mnenje..se pa strinjam,da je Stelvijo in Tenerejka super motorja(testno probal oba,ko sem se odločal za velike endure) a me je prepričal GSA z veliko paleto opreme,ki na teh motorjih ni možna a ti zelo lepo pripomore k užitkom na motorju..ESA in ne mi govort ,da to ni res,če nista probala....če pa bi bil obremenjen z financami bi se definitivno odločal med zgoraj navedenimi motorji....odločil pa bi se vrjetno za Triumph pa ne Tiger ampak Eksplorer..ne vem če sem prov napisu,ampak če ti je Triumph znan boš vedel o katerem motorju govorim.....no zdej me pa raztrgejta z svojimi argumenti :ninja:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekak se mi dozdeva, da bodo vsi moji dosedajšni ostali pri meni do konca. Njihovega al mojega, to pa še ne vem :P

Z BMWjem se ti svet odpre? Men se je odpru k sem se prvič usedla na motor. Od takrat naprej še ni blo junaka in motorja, ki bi prišel tolko visoko, da bi se lahko pogovarjal o odpiranjih kakih svetov :mellow: . Eni motorji so mi bolj fajn, drugi manj, v principu je pa važn da ma dva bicikla, mašino, pa da se pele. Vsaj za običjano uporabo ;) .

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si bil ti tukaj....puščava pa lj tablice....kje se nahaja ta puščava?

ne.

rrrrrrrrrrrrrrrr=bil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej to ti govorim ko sem iz Suzuki SV1000S presdelal na K1200S in pozneje še na K1300S ma me noben več ne spravi na japonca...no vsak ima svoje mnenje..se pa strinjam,da je Stelvijo in Tenerejka super motorja(testno probal oba,ko sem se odločal za velike endure) a me je prepričal GSA z veliko paleto opreme,ki na teh motorjih ni možna a ti zelo lepo pripomore k užitkom na motorju..ESA in ne mi govort ,da to ni res,če nista probala....če pa bi bil obremenjen z financami bi se definitivno odločal med zgoraj navedenimi motorji....odločil pa bi se vrjetno za Triumph pa ne Tiger ampak Eksplorer..ne vem če sem prov napisu,ampak če ti je Triumph znan boš vedel o katerem motorju govorim.....no zdej me pa raztrgejta z svojimi argumenti :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekak se mi dozdeva, da bodo vsi moji dosedajšni ostali pri meni do konca. Njihovega al mojega, to pa še ne vem :P

Z BMWjem se ti svet odpre? Men se je odpru k sem se prvič usedla na motor. Od takrat naprej še ni blo junaka in motorja, ki bi prišel tolko visoko, da bi se lahko pogovarjal o odpiranjih kakih svetov :mellow: . Eni motorji so mi bolj fajn, drugi manj, v principu je pa važn da ma dva bicikla, mašino, pa da se pele. Vsaj za običjano uporabo ;) .

Meni so se odprla nebesa :) , ko sem kupil prvi nov motor Suzuki 650. Svet pa se mi je odprl, ko sem še malo našparal, da sem lahko krenil po svetu. :grim

Enim je dovolj, da imajo motor, malo denarja, klobaso in kruh. :D

LP Scarabeo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si bil ti tukaj....puščava pa lj tablice....kje se nahaja ta puščava?

bla midva

Turkmenistan ... dobr je blo

Meni so se odprla nebesa :) , ko sem kupil prvi nov motor Suzuki 650. Svet pa se mi je odprl, ko sem še malo našparal, da sem lahko krenil po svetu. :grim

Enim je dovolj, da imajo motor, malo denarja, klobaso in kruh. :D

LP Scarabeo

Toooo, motor, mal shuski, kruh pa klobasa. Te zadnje moja na GSko naloži, pa za mano pelje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, res je... Niimajo vsi te sreče, da imajo €, čas in voljo do vožnje! Kdor pa ima, naj pa uživa, pa naj bo to z BMW-jem ali pa MZ-jem! Pustimo sedaj debato, da je BMW oh in sploh. Naj bo, če vam BMW farerjem to tako veliko pomeni! Bambi je recimo BMW prodal in kupil KTM. Tudi ATAiba ima poleg BMW KTM, tako da različni okusi, različe želje in možnosti. Verjamem, da se v tej temi da precej filozofirati, nabijati, vendar tema ni postavljena s tem namenom. Zanimajo me vaše izkušnje, mnenja itd... Če pa kdo malo zafilozofira, pa nič zato! Kogar pa napisano moti, naj pa mirne duše preskoči zadevo, pa mirna Bosna!

Lep večer vsem skupaj

Popravljeno . Popravil Saladin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bla midva

Turkmenistan ... dobr je blo

Toooo, motor, mal shuski, kruh pa klobasa. Te zadnje moja na GSko naloži, pa za mano pelje...

Turkmenistan,,temu se reče potovanje in to z enovaljcem....sem mel F650cs ista mašina,sem se vozu na Krk...so mi roke ble čist mravljinčaste če sm ga tišču,vi pa kar v Turkmenistan....za uga ko je vozu F650 enovaljca vse pohvale :worship:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...no saj tema je prav zanimiva... človeka vsaj mal prisili k razmišljanju... Tudi sam bi, če bi finance dopuščale, verjetno vse (prave) bivše obdržal... :D

Suzuki Marauder 250 nezahteven čoperček - 14000 km v letu in pol - še več bi jih če me ne bi "dotolklo" zdravje... Marauderja bi še mel, takole za v štacuno in okoli voglov (zato sem ga tudi kupil), čeprav sem kar nekaj daljših tur opravili... menjal ker sem ga preprosto prerasel - oziroma mi je "zadišal" bolj resen (dolgoprogašKI) motociklizem.. .)

ER-6f - zbirala sva oba z ženo - novega! (2 leti - 32000 km)... moped ki s sva ga obvaladala oba (menjala sma samo zic) ...užitek za vozit, tut mal "za znoret" (za slednje bi ga imel še danes!)... zakaj prodal? - lahko rečem da sem "ga prerasel" ali bolj konkretno, želja po večjem udobju, prostornosti... želja po potovanjih! :sleep2:

Zanimivo, da XJRjko sedaj vozim počasneje kot sem kawlna! 2 leti 34000... Udobje, nenapor, rit ne boli, moči zadosti, placa za prtljago, še kup dodatne opreme... človek bi reku vse super, krasno, čudovito... motor za večno... Malo morgen! Že zdaj vem da ga bom menjal! Razlog? U bistvu ga ni... vsaj ne razumnega... morda čustva, naveličanje po kilometrini... bo pa ostal še vsaj sezono ali dve.

Najbrž se bom vrnil k "drek pumpam" in to velikim... želja je Kawin Voyager, Vistory Vision, ...za Goldwinga najbrž ne bo gnarjev... vodilo so samo čustva! Razum, bi glede na moje potovalne želje odtehtal kak GS enduro stil! ...Je pa dejstvo, da bom stremel k motorjem, ki me bodo "umirjali", kjer bo udobna vožnja pod 100 kmh ponovno postala prevladujoč užitek (tudi zaradi hčerke na zadnjem sedežu, ki že sedaj kljub (pre)mladim letom že večkrat prisede..) :D

BMWja se bom verjetno izogibal... pa verjamem da je najbrž najboljši... a žal kar se edinstvenosti tiče daleč "najslabši"... nobenih čustev, ekstravagance, nič "za gledat" pa še "golfova" množičnost (kar sicer spet potrjuje kvaliteto!), a "individualizem" in "duša" mu manjkata... tudi "italijana" najbrž ne bo - tu me privlačijo samo guzziji, žal preveč "zgodbic" o slabi reklami in "čakanju" na dele "odrineta" ljubezen do lepote... :krneki:

...pa še tole... vsi ki najdejo svoj "sanjski motor" in ga vozijo desetletje ali več, so lahko SREČNI! ...IN čim dlje naj vztrajajo na tem! ...tisti ki menjate na leto ali še pogosteje, se lahko kvečjemo zamislite kaj bi za "razliko" ki jo dodate (dodamo) lahko prefurali! Upam, da se tudi sam enkrat za kako destletje tako ustalim... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, res je... Niimajo vsi te sreče, da imajo €, čas in voljo do vožnje! Kdor pa ima, naj pa uživa, pa naj bo to z BMW-jem ali pa MZ-jem! Pustimo sedaj debato, da je BMW oh in sploh. Naj bo, če vam BMW farerjem to tako veliko pomeni! Bambi je recimo BMW prodal in kupil KTM. Tudi ATAiba ima poleg BMW KTM, tako da različni okusi, različe želje in možnosti. Verjamem, da se v tej temi da precej filozofirati, nabijati, vendar tema ni postavljena s tem namenom. Zanimajo me vaše izkušnje, mnenja itd... Če pa kdo malo zafilozofira, pa nič zato! Kogar pa napisano moti, naj pa mirne duše preskoči zadevo, pa mirna Bosna!

Lep večer vsem skupaj

Dober si povedal....ampak ta tema gre ravno o tem,zakaj sem zamenjal motor,izkušnje,kritika motorjev,kisem jih imel...in tralalalalalal.....jaz tuki ne vidm problemov.....ampak je res,da se japončki takoj vžgejo,če pohvališ BMW in kako kritiko spustiš njim(japončkom)...

Verjamem,da je vsak v svojem motorju našel kar največ pozitivnih lastnosti(beri kot vsak kmet hvali svojga konja)......in marsikdo tu gor bi tudi imel BMW pa si ga ne more privoščit...zato pa še ni upravičen,da ga kritizira saj sploh ne pozna voznih lastnosti in prednosti motorja....jaz sem imel japonca in vem kaj govorim.....ne rabi mi pa solit pamet dečva,ki ima 3leta izpit o ........ma brez veze....ma na rikverc sem naredil več kot ona naprej,pa nočem bit vzvišen.

Za tiste pa ki mislite,da smo eni bogati ker vozimo motor za 20000€ se pa prekleto motite....sam sem se dobro zakreditiral,pa vem zakaj,na motorjih sem že od svojih rosnih let in v 18letih sem začel cenit udobje,ciklistiko,varnost,pa še bi lahko našteval....nisem bogat in tudi jaz sem zadovoljen z klobaso in par evri za benz pa gas in dolge luči...sam motor pa more bit in jaz sem ga našel v BMW-ju in če to naglas povem me ne pljuvajte,da sem bogat(snob) in ne vem še kaj.....

Sem samo ubogi slovenček,ki ne mara več japončkov pa pika...pa vsak naj govori o tem o čemer ma podlago in to tudi argumentira...ne more pa nekdo bluzit o motorju BMW če ga ni nikoli imel.......no pa lep pozdrav vsem japončkom,dejte si duška,no pa lep pozdrav še tistim ki imajo 2leti izpit pa so vso pamet pojedli...

Pa ne me preveč zares jemat,drgač ne znam pisat......po duši sem zajebant :smoke:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz recimo malo pogosteje menjam motorje zato, ker mi jeto tudi del hobija, kupit, no prodat je malo težje :D Pa probat kaj novega, ker se kar hitro naveličam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober si povedal....ampak ta tema gre ravno o tem,zakaj sem zamenjal motor,izkušnje,kritika motorjev,kisem jih imel...in tralalalalalal.....jaz tuki ne vidm problemov.....ampak je res,da se japončki takoj vžgejo,če pohvališ BMW in kako kritiko spustiš njim(japončkom)...

Verjamem,da je vsak v svojem motorju našel kar največ pozitivnih lastnosti(beri kot vsak kmet hvali svojga konja)......in marsikdo tu gor bi tudi imel BMW pa si ga ne more privoščit...zato pa še ni upravičen,da ga kritizira saj sploh ne pozna voznih lastnosti in prednosti motorja....jaz sem imel japonca in vem kaj govorim.....ne rabi mi pa solit pamet dečva,ki ima 3leta izpit o ........ma brez veze....ma na rikverc sem naredil več kot ona naprej,pa nočem bit vzvišen.

Za tiste pa ki mislite,da smo eni bogati ker vozimo motor za 20000€ se pa prekleto motite....sam sem se dobro zakreditiral,pa vem zakaj,na motorjih sem že od svojih rosnih let in v 18letih sem začel cenit udobje,ciklistiko,varnost,pa še bi lahko našteval....nisem bogat in tudi jaz sem zadovoljen z klobaso in par evri za benz pa gas in dolge luči...sam motor pa more bit in jaz sem ga našel v BMW-ju in če to naglas povem me ne pljuvajte,da sem bogat(snob) in ne vem še kaj.....

Sem samo ubogi slovenček,ki ne mara več japončkov pa pika...pa vsak naj govori o tem o čemer ma podlago in to tudi argumentira...ne more pa nekdo bluzit o motorju BMW če ga ni nikoli imel.......no pa lep pozdrav vsem japončkom,dejte si duška,no pa lep pozdrav še tistim ki imajo 2leti izpit pa so vso pamet pojedli...

Pa ne me preveč zares jemat,drgač ne znam pisat......po duši sem zajebant :smoke:

80.000 km v rikverc? Pošteno ata BMW, pošteno. Eni se pač rajš naprej vozimo. ;) In btw, če si enkrat u lajfu imel enega japonca še ne pomeni, da si kompetenten vse japonske motorje argumentirano kritizirat. Daleč od tega. Tko kot jest ne. Ne evropejcev ne japoncev. Ko boš pa naredil 100km na vseh motorjih, od prvega do zadnjega, potem pa podpišem tisto kar boš rekel. Do takrat lahko primerjaš samo posamezne motorje med sabo. Ampak če hočeš primerjat npr. svojega SV1000 z kasnejšim GS 1200 Adventure, žal primerjaš hruške z jabolki. P.S. Tud GS mi je bil všeč, ga sicer ne bi imela, definitivno pa ni bil slab ;)

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, če že vsi, bom pa še jst malo pomislil;

(Kup mopedov, pa NSU Prima, pa MZ, pa Jawa pa.. .) potem pa resni začetki:

Triumph Bonewille 650 - Norton 850 Commando - Suzuki 1000 GS - Yamaha 1100 XS - BMW R100 - BMW K100 - Kawa KLR 650 - Kawa Tengai 650 - Yamaha XT 600 - Honda Transalp - Africa Twin 750 - Africa Twin 750 - Honda CBF 1000; Ampak sem jih sigurno še nekaj pozabil. Mislim pa, da sem bil kar precej prizemljen...

Od konkretnega začetka do danes je preteklo dobrih 40 let. Zdej me pa ne vprašat koliko sem.. ...

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, če že vsi, bom pa še jst malo pomislil;

(Kup mopedov, pa NSU Prima, pa MZ, pa Jawa pa.. .) potem pa resni začetki:

Triumph Bonewille 650 - Norton 850 Commando - Suzuki 1000 GS - Yamaha 1100 XS - BMW R100 - BMW K100 - Kawa KLR 650 - Kawa Tengai 650 - Yamaha XT 600 - Honda Transalp - Africa Twin 750 - Africa Twin 750 - Honda CBF 1000; Ampak sem jih sigurno še nekaj pozabil. Mislim pa, da sem bil kar precej prizemljen...

Od konkretnega začetka do danes je preteklo dobrih 40 let. Zdej me pa ne vprašat koliko sem.. ...

še to povej, kateri od teh ti je najbolj ostal v lepem spominu? Zakaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne jezi se demon.....kje ti je smisel za humor,mal se hecam...sej je tud Honda v redu,ampak BMW je reeeees dober,ti dam en krog pa boš vidu :blush:

Eh, brez skrbi, ne jezim se jaz več zaradi tega kateri motor je boljši. Meni je MOJ najboljši, hahaha, saj pa drugega nimam! :kva2: :grim :kva2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še mene.

Začel leta.............. kaj pa jaz vem-najprej z tomosi dvobrzinci, pa trobrzinci, pa jermenarji.

Pa je priišlo leto 79 in sem nabavil prvo ČZ 350. Potem pa še 2 kom ČZ 350, pa leta 81 Suzuki GSX 750 (ganc novi).

In je bilo par let mir tja do leta 90 ko sem nabavil Yamaho 250 krosko, in spet se je začelo. Najprej Suzuki GS 850, pa Hondo CBX 550,

pa Hondo Vf 750, pa Suzuki GS 1000, pa KAwasaki KLr 650, In zdaj vozim že kar nekaj let Varadero 1000.

Sigurno bom menjal v prihodnosti "makino" , seveda če bo denar. NAj mi 2 hčerki doštudirata, pa bo. Verjetno kar ta nova VArica ali GW.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

80.000 km v rikverc? Pošteno ata BMW, pošteno. Eni se pač rajš naprej vozimo. ;) In btw, če si enkrat u lajfu imel enega japonca še ne pomeni, da si kompetenten vse japonske motorje argumentirano kritizirat. Daleč od tega. Tko kot jest ne. Ne evropejcev ne japoncev. Ko boš pa naredil 100km na vseh motorjih, od prvega do zadnjega, potem pa podpišem tisto kar boš rekel. Do takrat lahko primerjaš samo posamezne motorje med sabo. Ampak če hočeš primerjat npr. svojega SV1000 z kasnejšim GS 1200 Adventure, žal primerjaš hruške z jabolki. P.S. Tud GS mi je bil všeč, ga sicer ne bi imela, definitivno pa ni bil slab ;)

Ma si pa res zgaga,no pa lepo po vrsti,komentiral je Kmet2 in ne btw,že zelo dolgo tlačim z motorjem ceste in se vozim z prijatelji......a si vi nikoli ne zamenjate motorja med sabo za kakih 100 pa potem komentirate dobre in slabe lastnosti.....no ,tolk,da tvoj komentar o enem japoncu pade na celi črti....gremo naprej:primerjava je bila(če si brala kako sem po vrsti menjaval motorje) med SV1000S in K1200S oba sport touring motorja,tako da hruške in jabolka mešaš ti ne jaz.

In nisem rekel,da so vsi japonci slabi...samo,da ga jaz ne bi imel nikoli več,pač moje mnenje in kritiziram lahko po mili volji,saj zato pa je ta tema a ne?!

Moram pa priznat(kar je res je res)jaz v 3letih nikoli ne spravim skupaj 80.000km in zato ti dam en velik kompliment,po duši si vidim motoristka in po tolikih kilometrih moraš imeti že veliko izkušenj,tako ,da si po motorističnem stažu boljša od marsikaterega ata,ki ima motor samo za vikende kak krog,motorist je pa kao že 30let.

Želim ti še veliko srečnih kilometrov in mogoče se kdaj srečava na cesti,pa ti dam mojga bosanca za en krog,da lahko izmenjama mnjenja.. :OK:

Pa nisem ata in tud ne želim bit........sem lep ,postaven 35 letnik...heeeheheeheh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, brez skrbi, ne jezim se jaz več zaradi tega kateri motor je boljši. Meni je MOJ najboljši, hahaha, saj pa drugega nimam! :kva2: :grim :kva2:

Uff...sem se že ustrašu... :O
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:primerjava je bila med SV1000S in K1200S oba sport touring motorja,tako da hruške in jabolka mešaš ti ne jaz.

In nisem rekel,da so vsi japonci slabi...samo,da ga jaz ne bi imel nikoli več,pač moje mnenje in kritiziram lahko po mili volji,saj zato pa je ta tema a ne?!

Moram pa priznat(kar je res je res)jaz v 3letih nikoli ne spravim skupaj 80.000km in zato ti dam en velik kompliment,po duši si vidim motoristka in po tolikih kilometrih moraš imeti že veliko izkušenj,tako ,da si po motorističnem stažu boljša od marsikaterega ata,ki ima motor samo za vikende kak krog,motorist je pa kao že 30let.

Želim ti še veliko srečnih kilometrov in mogoče se kdaj srečava na cesti,pa ti dam mojga bosanca za en krog,da lahko izmenjama mnjenja.. :OK:

Pa nisem ata in tud ne želim bit........sem lep ,postaven 35 letnik...heeeheheeheh

Meni je mal smešno, kako nekateri popadejo BMW in pol to utemeljujejo, tisti k ga ne morjo kupt, al pa niso pripravljeni kupovat motorja na kredit, pa pluvajo po njemu. Potem še SV1000S motor rojen sred devetdesetih primerjaš z K1200s. Kot da bi primerjal Suzuki Baleno 1995 in BMW 120i 2007. Isti segment. Kao. Lahko primerjaš. ampak jasno je, da rezultati ne bodo ne vem kako uporabni.

Če bi SV1000S primerjal z R1150RS. . . :hmm: pol pa ne vem, kako bi govoril. Enako velja za K 1200S. Prepričan sem, da je VFR1200 vsaj tako dobra. Žal je nisem peljal, da bi lahko to osebno potrdil. Sem pa pelajl dovolj BMWjev da vem, da to niso neke vesoljske ladje, da so razlike v plus enako majhne kot razlike v minus. Če so ti je BMW in njihovi tleleleleelleveverji in čudni patenti všeč, ti drugi motorji najbrž ne bodo. In obratno. Če ti teleleleleleverji in servo žlajfi niso všeč, ne boš imel BMWja.

BTW nenormalno sem si želel r1150r. prow fuuul. in sm se z njim peljal. . . pol sem si želel k1200s. na papirju, jurja kubov, 4je bati, meni pisano na kožo. . . . Zdej si ju res res ne želim več. Zelo rad bi peljal še R1200R in R1200Gs, ker mi spet obljubljajo revolucijo. Skepsa iz preteklosti pa mi ne dovoljuje kakega silnega optimizma. Obstaja pa tudi BMW ki mi je bil všeč na prvo furo. amazing igračka. Zlomka, čist navadn F650 Mk2. Perfect little thing.

No, še zmer mislim, da eni vozijo, drugi pa menjujejo. Eni bi bruhali na števc z 100 000Km drugi pa ob misli, da bi se vsako sezono znova privajali na motor. Tistim ki menjujejo želim, da bi motorje prodajali cele in brez problemov, Ta drugim, pa da bi se dost vozili.

Popravljeno . Popravil Cartman
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je res v vsaki temi potrebno tole prepucavanje Nemci-Japonci, BMW-Honda ... ? Eni se predstavljate kot stari motoristi, obnašate pa kot otroci ...

No, v moji dolgi motoristični karieri (malo več kot tri leta ;)), sem zamenjal 3 motorje. Zakaj sem jih menjaval? Ker sem pač iskal nekaj kaj mi bo pisano na kožo in bom z njim užival maximalno. Prvi je bil Italijan, Aprilia pegaso 650, pri tem motorju me je motil čar enocilindraša - vibracije, pa tudi sedež je bil dokaj neugoden, pa za vožnjo v dvoje je malo primanjkovalo moči ... in ker sva se z mojo trdno odločila, da bodo dopusti odslej samo še z motorjem, sva izbrala Japonca, Hondo Varadero 1000. Motor, za katerega nimam ene slabe besede, izpolnjeval je vse moje pogoje, delal kot urca, samo redno vzdrževanje in to je bilo to. No pa smo naredli bedarijo ;) in šli v Garmisch na BMW Motorrad days, testna vožnja GS 1200 in GS 1200 Adventure, moja pa F650 GS, ... čez slabega pol leta je Honda nepričakovano šla od doma, prišel je GS 1200 in pa čez pol leta še GS 650 ... prepričala me je predvsem lahkotna vožnja in pa bombončki, kot so ESA, ACS, ABS ...

Povzetek: vsi motorji, ki sem jih vozil so bili po svoje dobri in nikoli ne bom rekel, da ne bom še kdaj nabavil Italijana ali Japonca, samo prepričati me bo moral, da je vreden svojega dnarja, trenutno pa mi zadeva, ki jo furam nudi vse kar potrebujem in bo ostala v garaži še vsaj kake 4-5 mogoče še več let, dokler bo izpolnjevala moja pričakovanja oz. dokler me ne bo kakšen drugi motorček prepričal, da mi lahko ponudi še nekaj več ...

Sicer pa je menjavanje odvisno od posameznika, eni zato ker iščejo, drugi preizkušajo, tretji da so ''IN'' in še bi se dalo naštevati ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je res v vsaki temi potrebno tole prepucavanje Nemci-Japonci, BMW-Honda ... ? Eni se predstavljate kot stari motoristi, obnašate pa kot otroci ...

No, v moji dolgi motoristični karieri (malo več kot tri leta ;)), sem zamenjal 3 motorje. Zakaj sem jih menjaval? Ker sem pač iskal nekaj kaj mi bo pisano na kožo in bom z njim užival maximalno. Prvi je bil Italijan, Aprilia pegaso 650, pri tem motorju me je motil čar enocilindraša - vibracije, pa tudi sedež je bil dokaj neugoden, pa za vožnjo v dvoje je malo primanjkovalo moči ... in ker sva se z mojo trdno odločila, da bodo dopusti odslej samo še z motorjem, sva izbrala Japonca, Hondo Varadero 1000. Motor, za katerega nimam ene slabe besede, izpolnjeval je vse moje pogoje, delal kot urca, samo redno vzdrževanje in to je bilo to. No pa smo naredli bedarijo ;) in šli v Garmisch na BMW Motorrad days, testna vožnja GS 1200 in GS 1200 Adventure, moja pa F650 GS, ... čez slabega pol leta je Honda nepričakovano šla od doma, prišel je GS 1200 in pa čez pol leta še GS 650 ... prepričala me je predvsem lahkotna vožnja in pa bombončki, kot so ESA, ACS, ABS ...

Povzetek: vsi motorji, ki sem jih vozil so bili po svoje dobri in nikoli ne bom rekel, da ne bom še kdaj nabavil Italijana ali Japonca, samo prepričati me bo moral, da je vreden svojega dnarja, trenutno pa mi zadeva, ki jo furam nudi vse kar potrebujem in bo ostala v garaži še vsaj kake 4-5 mogoče še več let, dokler bo izpolnjevala moja pričakovanja oz. dokler me ne bo kakšen drugi motorček prepričal, da mi lahko ponudi še nekaj več ...

Sicer pa je menjavanje odvisno od posameznika, eni zato ker iščejo, drugi preizkušajo, tretji da so ''IN'' in še bi se dalo naštevati ... ;)

Lepo povedano! Tak post človek z veseljem prebere!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!