Skoči na vsebino

Telefoniranje med vožnjo - dvig kazni ali še kaj drugega?


Fantocci

Priporočene objave

jaz odkar ne v privat ne v službenem avtu nimam več prostoročne ali zubonje ne telefoniram več ... telefon na potihem pa potem pogledam če je kdo res važen za nazaj poklicat .. tisti ki pa rabi mene bolj kot jaz njega pa pokliče še parkrat ali pa tako in tako ve , da sem za volanom ...

ampak tudi prostoročna naprava zmanjša vidnii kot dojemanja dogajanja na in ob cesti nekih 30-35% - in ne se slepit z vašimi nadčloveškimi sposobnostmi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prostoročna naprava ne zmanšuje vidnega kot, če je nimaš pred očmi. 

Distrakcijo pa ustvarja vsaka naprava, tako radio, kot potovalni računalnik, tudi vrtanje po nosu. ampak če človek ni sposoben vozit po cesti niso krive naprave.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ehhh problem je sam v tem ker nekateri ne znajo opravljat več stvari :ninja: .

_________________________________________________________________________

Danes sem se vozil po avtocesti A1 proti Kopru. Levo pred menoj je s hitrostjo 130 km/h v popolnoma novem BMW-ju vozila ženska, z obrazom cisto blizu vzvratnemu ogledalu in urejala svoj make-up. Za moment sem se obrnil stran in, ko sem zopet pogledal naprej, je bila ženska s svojim avtomobilom že na polovici mojega voznega pasu, pri tem pa se je še vedno ukvarjala s svojim make-up-om. In ceprav sem dokaj možat kerlc, sem se tako ustrašil, da mi je iz roke poletel moj brivski aparat in mi iz druge roke izbil sendvic. Ko sem skušal s koleni zopet uravnati avto, mi je z ušesa padel prenosni telefon in to direktno v vroco kavo, ki sem jo držal med nogami. Kava je pljusknila cez rob, opekla moje najvrednejše dele, unicila moj prenosni telefon in prekinila zelo pomemben pogovor. Čik v ustih sem še ravno uspel zadržati.

______________________________________________________________________

Čeprav sem sam mišljenja, da je telefon v teh časih še najmanjša skrb med vožnjo. :glare:

 

Popravljeno . Popravil gregorjanc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prostoročna naprava ne zmanšuje vidnega kot, če je nimaš pred očmi. 

Distrakcijo pa ustvarja vsaka naprava, tako radio, kot potovalni računalnik, tudi vrtanje po nosu. ampak če človek ni sposoben vozit po cesti niso krive naprave.

vidnii kot dojemanja dogajanja na in ob cesti ....

 

vidiš a se ne odzoveš z reakcijo ...  če je človk picajzl se bo vtaknil tudi v "ena plus ena je dve " ker ni napisano s številkami in znaki...dobr ti veš kaj sem napisal ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ne vem, slušalka na ušesu al pa prostoročni bluetooth, ali poslušanje radia, vse je to isti qurac. Nespametno šaltanje po radiu in iskanje programov, je enako nevarno kot telefoniranje. Vsak ve zase, še vedno pa trdim, nekateri niso sposobni niti po svoji strani voziti, kaj šele telefonirati.....bi se bilo za zamisliti.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej govorimo o povprecnem vozniku avtomobila,ne o nas....vrhunskih soferjih....js tud potelefoniram,pa kej pojem,pa mau na net pogledat,ce je dolgcas na avtocesti recimo,pa z avtomatikom se vse to da z lahkoto pocet :) Povprecn voznik je pa bolj nesposoben,ker vozniske talajo na lepe oci al pa joske....in takim bluetooth nc ne pomaga. :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaka muda se po zadnjem vozt in sms-e pisat

 

:krneki:

 

kdor od motosvetouceu tega ne zmore .. nj gre še enkrat izpit delat :ras:

 

 

:lol1:

 

seveda sem se hecu :P

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaka muda se po zadnjem vozt in sms-e pisat

 

:krneki:

 

kdor od motosvetouceu tega ne zmore .. nj gre še enkrat izpit delat :ras:

 

Ti bogca, mi je komi v tretje ratalo. Na zadnga v prvo sam mi je dvakrat telefon iz rok padu. V tretje sem pa tastarga Benefona uzel in sm mel tud bolš težiščno karakteristiko.

 

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaka muda se po zadnjem vozt in sms-e pisat

 

:krneki:

 

kdor od motosvetouceu tega ne zmore .. nj gre še enkrat izpit delat :ras:

 

 

:lol1:

 

 

kolk bi pa jst rad tebe gledal ko izpit delaš --

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menim, da je to telefoniranje med vožnjo prešlo že vse razumne meje. Skoraj vsak drug avtomobilist/ka ima telefon v roki.

 

PIKA

 

:krneki:

Druga PIKA !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Druga PIKA !

tretja PIKA

 

zanč sm se pelu dvjst do šestih prot Ljubljan, pa je ena v meganu visela na telefonu cca 20 minut (pred mano vozila) pomoje ves čas sploh ni nikol pogledala okol sebe, sm men ni jasn, koji k*ac se maš tolk na veliko oz,. S kom ob tej uri pogovarjat po telefonu.

 

pa še en muvi tak zanimiv https://www.youtube.com/watch?v=HbjSWDwJILs

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons je en frajer po celovski v lj z telefonom na usesu spregledal rdeco luc, se dobr, da ga mi nismo spregledal, ker bi lezal al na ukcju al pa zalah. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

jaka muda se po na zadnjem (zicu) vozt in sms-e pisat

 

:krneki:

 

kdor od motosvetouceu tega ne zmore .. nj gre še enkrat izpit delat :ras:

 

to bi pa šlo. sprobano ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Častitljiva gospa zelllooo dolgo nakladal po telefonu... V tem času vozila po obvoznici 80, med tem časom ni pogledala niti enkat v kakšno ogledalo ali okoli sebe, otroku zadaj je tudi dolgčas ob taki mami....

Misli, da če posluša na zvočnik in govori brez tlf na ušesu, da je to pa dobro in ni kaznivo.....

Res bi bilo potrebno mobilne telefone narediti tako, da če greš hitreje od 5km/h preneha delovati...

Tako početje JE nevarno !!!

 

dsc09123.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi dal pod obvezno blokado telefonskega signala v avte. Amen. Tako pa skorajda ni šoferja, ki ne bi imel ''nalepljenega' telefona na uho...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa pošprical bi jih a ne z vetrobransko čistilno tekočino  :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne rabiš nobenega blututa.

Ne vem, kakšen problem je dat telefon na zvočnik in na nosilec. Malo bolj na glas govoriš, pa se lahko vse zmeniš prostoročno (kar je nujnega, ne pa da nakladaš, kakšno je vreme, s kom si pil, kakšno torbico si videla v trgovinini in podobna jajca... velja za oba spola).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala I30 če bi jih bilo več v parlamentu bi bolje živeli in vse bi bilo bolj preprosto,sej veš tiso o zdravi kmečki pameti!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala I30 če bi jih bilo več v parlamentu bi bolje živeli in vse bi bilo bolj preprosto,sej veš tiso o zdravi kmečki pameti!

Do dones se tisti kmetje, ki so bili v parlamentu niso nič kaj bolje izkazali od drugih šalabajzerjev. :glare:

Bi se pa kaj spremenilo, če bi nas šlo čim več tja v parlament. S kosami pa vilami seveda. Ajde, moderni cajti, še z BCSkami, ni vrag, da z njo po tistih štengah ne priplezam.

 

Ja pa telefonirat ne bi smeli med tem (tole je za skladnost z naslvom teme)! :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!