Skoči na vsebino

Priporočene objave

pred 6 minutami, Arzen pravi:

Abs nimam tak da...

Mogoče bi te na travniku rešil? Kolesa nebi zdrsela in bi se normalno ustavil.

Evo @KARMEN1 ti je lepo opisala kaj je bil vzrok....

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, KARMEN1 pravi:

Glede na to, kje si končal na travniku in s kakšno hitrostjo si vozil, v ovinek nisi niti zapeljal, ampak si kar naravnoat odplaval na drugo stran voznega pasu, od tam pa kar na travnik.

Ali si se za trenutek zasanjal, ker nisi bil z glavo na cesti, pa te je mučilo še tisto spodrsavanje od prej, ali pa si se v nekaj zagledal.

In ker te v avtošoli verjetno niso naučili, da tam, kamor gledajo oči, tam gre balanca, si ti preprosto šel za pogledom.

Velikokrat se to lahko zgodi, tako je moja prijateljica skoraj šla pod kamion.

Tja sem zapeljal ker sem imel tam luknjo med nasprotnimi vozili. Komot bi lahko sel bistveno bolj v ovinek. Levo od mene je bil en avto, desno pa dva. Zdaj pa racunaj vsaj 10m bolj v desno bi lahko sel. Bremzat nisem upal ker sem se bal da z motorjem ne bom ostal na cesti ampak zdrsnil dokoncno, se bolj nagnit pa nisem upal ker motorju enostavno nisem vec zaupal. Ne recem da ni mozno da bi mi ratalo spelat ovinek ce bi motor spustil nizje in vseeno probal. Ampak odlocit v sekundi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, MiNa pravi:

Kilometraža ne kaže na "luft", ker sodeč po gumah jih motor še nima veliko. Razen....

Ne bi v tem primeru bil ta obcutek vseskozi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Arzen said:

Tja sem zapeljal ker sem imel tam luknjo med nasprotnimi vozili. Komot bi lahko sel bistveno bolj v ovinek. Levo od mene je bil en avto, desno pa dva. Zdaj pa racunaj vsaj 10m bolj v desno bi lahko sel. Bremzat nisem upal ker sem se bal da z motorjem ne bom ostal na cesti ampak zdrsnil dokoncno, se bolj nagnit pa nisem upal ker motorju enostavno nisem vec zaupal. Ne recem da ni mozno da bi mi ratalo spelat ovinek ce bi motor spustil nizje in vseeno probal. Ampak odlocit v sekundi....

Arzen, sam dve stvari mi prosm povej. Kolko km si ze vozil? Je to tvoj prvi motor? 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kugelschreiber pravi:

Arzen, sam dve stvari mi prosm povej. Kolko km si ze vozil? Je to tvoj prvi motor? 

Moj je prvi, z njim naredil cca 200km (padec se mi zgodil na drugi voznji). 

Pa v avtošoli z hornetko 600 20 ur, ter z yamaho 125ko 4 ure. Pa par modelov naredil voznje po 15min. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, Arzen pravi:

Ti ves da se tale heca? Drugace jaz ze pr avtu prisegam na continental ali michelin, dvomim da bo pr motorju kej drugace. 

conti road ali conti sport attack natakn :ninja:

po mojem laičnem mnenju .. stara trda guma, čeprav dost profila .. ko ti je spodneslo si s pogledom iskal izhod in to napačn izhod ... na cesti se obdržat dokler se da ;)

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Just now, Kugelschreiber said:

mejo Arzen, sam dve stvari mi prosm povej. Kolko km si ze vozil? Je to tvoj prvi motor? 

Je vse jasno, @KARMEN1 mu je že vse obrazložila. Kdo pa ni na začetku moto kariere kdaj poširil linijo? Verjetno ni junaka. Bil je prehiter za svoje trenutno znanje in pika. Rešitev pa je zelo enostavna. Motor na servis, da dobi popolno zaupanje v stroj, svoje znanje pa bo postopoma nadgrajeval. @Arzen vzmetenje kar nastavi na svojo težo, presegaš serijske nastavitve. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Arzen pravi:

Moj je prvi, z njim naredil cca 200km (padec se mi zgodil na drugi voznji). 

Pa v avtošoli z hornetko 600 20 ur, ter z yamaho 125ko 4 ure. Pa par modelov naredil voznje po 15min. 

kolega te je podzavestno silil v nesigurno vožnjo, moraš se prvo sam vozit, da ga fino spoznaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Snecer pravi:

kolega te je podzavestno silil v nesigurno vožnjo, moraš se prvo sam vozit, da ga fino spoznaš

to nima smisla .. kako se bi pa nauču igro na izpadanje :huh:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

to nima smisla .. kako se bi pa nauču igro na izpadanje :huh:

 

Če sta samo dva, je brezveze, ker se igra prehitro konča :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snecer pravi:

za to je tečaj napredni na jadranki

Tam so samo ograje in skalovje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, MiNa pravi:

Tam so samo ograje in skalovje...

in morje :) če nimaš zlatega delfina, ne moreš na tečaj

Citiraj

7. Zlati delfin (plavalec, stopnja znanja plavanja 7) - preplava 150 m mešano (50 m prsno, 50 m hrbtno, 50 m kravl) v določenem času glede na starot in spol - plavanje prične s skokom na glavo

 

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Kugelschreiber pravi:

Okej.  Imas par realnih opcij. 

Gume so stare in slabe in trde So edini krivec?

Motor je zluftan, napacno nastavljen, sploh je on kriv?

Ker motorja ne poznas, voznja ti ni se refleksna, si se malo ustrasil, malo narobe zreagiral, in....zadevo zakadil u grmovje? 

Ce tvoj primer obrijemo z Ockhamo britvijo,  bi moralo veljati,  da si padec zelo verjetno zakuhal sam, s kanckom smole. JebiGa. Vecina nas je to nardila. Nekateri se tega se spomnimo, to prostodusno priznamo.

 

nasvet. Motor poflikaj, pelji na servis, da ga pregledajo, menjaj gume. Za mirno in cisto vest. Pol pa ugasni forum, telefon, in pejt se vozit. Solo. Kot tebi sede. Brez pritiska. Ni panike. Se zgodi. Gremo dalje. Lepo te prosim, ne se sfantazirat. Ker tole debatiranje, ki mu mal sledim...ti prej skodi, kot koristi. 

Sm precej vesel, de sm motor mel pred motosvetom. 

 

Seveda ti mojga nasveta ni treba jemat k srcu. 

Saj zato pa pravim da js 100% ne morem trditi nicesar. In ja tudi jaz sem ze malce utrujen od branja kle tako da se bom definitivno malce spocil od vas. Sem pa vsem hvalezen, ker vseeno se zelim nauciti in kakorkoli imate nekateri probleme med seboj, znate bit tapravi ko je to treba. Hvala vsem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, Arzen pravi:

Tja sem zapeljal ker sem imel tam luknjo med nasprotnimi vozili. Komot bi lahko sel bistveno bolj v ovinek. Levo od mene je bil en avto, desno pa dva. Zdaj pa racunaj vsaj 10m bolj v desno bi lahko sel. Bremzat nisem upal ker sem se bal da z motorjem ne bom ostal na cesti ampak zdrsnil dokoncno, se bolj nagnit pa nisem upal ker motorju enostavno nisem vec zaupal. Ne recem da ni mozno da bi mi ratalo spelat ovinek ce bi motor spustil nizje in vseeno probal. Ampak odlocit v sekundi....

ok.. 30-40 na uro je hitrost poligona.. zdaj vsaj vemo kje je zajec..tisti ovinek se normalno z enim hebenim triumphom old skul pelje najmanj 70.-10 za hladno..-10 za soljeno.. -10 za staro gumo ..pa si še zmeraj saved na 40..

pred 21 minutami, XTR pravi:

Je vse jasno, @KARMEN1 mu je že vse obrazložila. Kdo pa ni na začetku moto kariere kdaj poširil linijo? Verjetno ni junaka. Bil je prehiter za svoje trenutno znanje in pika. Rešitev pa je zelo enostavna. Motor na servis, da dobi popolno zaupanje v stroj, 

verjetno vsak , ki se mu je zahotelo užitka..

pred 21 minutami, Snecer pravi:

kolega te je podzavestno silil v nesigurno vožnjo, moraš se prvo sam vozit, da ga fino spoznaš

kolega je vozil za njim ..od zadaj te ne more silit..

pred 7 minutami, Arzen pravi:

Saj zato pa pravim da js 100% ne morem trditi nicesar. In ja tudi jaz sem ze malce utrujen od branja kle tako da se bom definitivno malce spocil od vas. 

a ti si res želiš mene spravit peš na sprehod ob pol desetih ponoč pa da ti pozvonim??:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Arzen pravi:

Sem pa vsem hvalezen, ker vseeno se zelim nauciti in kakorkoli imate nekateri probleme med seboj, znate bit tapravi ko je to treba. Hvala vsem. 

raznežu si me :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, thumper pravi:

ok.. 30-40 na uro je hitrost poligona.. zdaj vsaj vemo kje je zajec..tisti ovinek se normalno z enim hebenim triumphom old skul pelje najmanj 70.-10 za hladno..-10 za soljeno.. -10 za staro gumo ..pa si še zmeraj saved na 40..

verjetno vsak , ki se mu je zahotelo užitka..

kolega je vozil za njim ..od zadaj te ne more silit..

a ti si res želiš mene spravit peš na sprehod ob pol desetih ponoč pa da ti pozvonim??:P

od zadaj sili, luč je blizu, ne moreš mu kliznit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snecer pravi:

od zadaj sili, luč je blizu, ne moreš mu kliznit

ne bluzi.. na prvi furi sploh ni gledal v špegle.. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, MiNa pravi:

Mogoče bi te na travniku rešil? Kolesa nebi zdrsela in bi se normalno ustavil.

Evo @KARMEN1 ti je lepo opisala kaj je bil vzrok....

Jz sem se umaknu raje na travnik kot sel celno....prezivo sem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, maus said:

conti road ali conti sport attack natakn :ninja:

Prvi predpogoj - guma, ki ji zaupas. Conti sport attack je super izbira (road se nisem vozil), tudi Michelin Pilot Power mi je dajala zanesljive povratne informacije - cenovno sta obe zelo ugodni.

Potem daj motor na servis, naj ti profić pregleda lufte v krmilnem lezaju, vilicah spredaj, vilicah zadaj, kolesnih lezajih in podobnem, in za neljubi dogodek okrivi le in samo SEBE. Le tako bos spet dobil potrebmo zaupanje v stroj in popolnoma (ob)visel le na svoji odgovornosti, kar ti bo koristilo v kilometrih, ki bodo sledili. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobr ne sekiri se, prvi motor prve fure... z kilometrino bo zaupanje v motor in nagib in ostalo vecje.... 

Zdej tuki teb pametvt kere gume se dobre in blablabla, nima smisla.... gume so vse dobre dokler ne spustijo..... 

Ce pa so na motorju stare gume pa le brz zamenje, motor popravi in gas skozi vas nabirat kilometrino in uzivaj v voznji ;)

Nabijanja zakaj kako in blablba... nima smisla vazno da si ti cel tako da... ;)

Popravljeno . Popravil gasperX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!