Skoči na vsebino

Priporočene objave

js sm vedno padu, ker sm biu "pameten" ... :whistle:

 

pa še vedno se nism vseh lekcij nauču ... sigurno me še kakšna čaka in si pred tem ne zapiram oči ... ne zamižim več, ko priletim v ovinek ... gledam kaj se bo zgodl :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm vedno padu, ker sm biu "pameten" ... :whistle:

 

 

Pač nis, sprijazn se. Plesen ni pamet.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač nis, sprijazn se. Plesen ni pamet.

 

plesniu ti je motor :ras:

 

js se barvam na siu, da vsaj lahko kakšn pir dobim pri šanku, ne da bi mi bilo treba osebne kazat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

plesniu ti je motor :ras:

 

js se barvam na siu, da vsaj lahko kakšn pir dobim pri šanku, ne da bi mi bilo treba osebne kazat :P

BARVAŠ SE??

laughing%20dog.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo off-topic, pa vseeno. Včeraj sem se malo preganjal po soški dolini, med trdnjavo Kluže in Logom pod Mangartom, kjer je cesta malo bolj zavita in ozka, sem imel srečanje s tortelinom (beri italjanskim turistom), on je bil malo preblizu sredine, jaz pa ravno tako. Z balanco sem zadel njegovo stransko ogledalo. Še dobro da sem ga bolj oplazil in da imam ščitnike za roke, odpeljal sem naprej ker sem imel občutek da si kaj pametnega tako ali tako nimava za povedati. On verjetno ne govori angleško, jaz pa ne italjansko, tako da bi v glavnem verjetno samo mahala.

  Me pa zanima če je kdo od vas imel podobno izkušnjo in kakšen je bil zaključek. Sam sem imel v glavnem sam s sabo doma obračun, ker to se mi pa že ne sme dogajati... :headbang:, je nevarno  :glare:

Popravljeno . Popravil blazius
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni lastna, bil sem pa zraven. Kolega je zahaklal mrežo ograje z ročko pri hitrosti ~10km/h. Lepo ga je zahaklalo in mimogrede je zadel pilota od ograje in se ulegel po tleh. Iz bedarije je natala kar škoda, ker je razbil žaromet in plastiko. Bil je trezen, a konkretno štorast, samo se mi je fejst zasmilil, ker sem tudi jaz pri bolj taštorastih. :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo off-topic, pa vseeno. Včeraj sem se malo preganjal po soški dolini, med trdnjavo Kluže in Logom pod Mangartom, kjer je cesta malo bolj zavita in ozka, sem imel srečanje s tortelinom (beri italjanskim turistom), on je bil malo preblizu sredine, jaz pa ravno tako. Z balanco sem zadel njegovo stransko ogledalo. Še dobro da sem ga bolj oplazil in da imam ščitnike za roke, odpeljal sem naprej ker sem imel občutek da si kaj pametnega tako ali tako nimava za povedati. On verjetno ne govori angleško, jaz pa ne italjansko, tako da bi v glavnem verjetno samo mahala.

  Me pa zanima če je kdo od vas imel podobno izkušnjo in kakšen je bil zaključek. Sam sem imel v glavnem sam s sabo doma obračun, ker to se mi pa že ne sme dogajati... :headbang:, je nevarno  :glare:

 

Ti bom jaz napisal tako, da se boš malo zamislil in vsi ostali tudi. V tem primeru sta, po tvojem pisanju, oba vozila po ali preko bele črte (če je ni, je pač ni). Prišlo je do trčenja med tvojim in drugim vozilom. Torej se je zgodila prometna nesreča, če je na drugem vozilu nastala materialna škoda (na tvojem verjetno ni nastala). V primeru prometne nesreče, če je seveda nastala materialna škoda na drugem vozilu (lahko se tudi izkaže, da ni nastala materialna škoda), morata oba udeleženca ustaviti in se dogovoriti o krivdi. Ampak v tem primeru to ni bilo mogoče, ker je nekdo odpeljal s kraja. Sedaj pa nekaj sočnega. Če se je drugi udeleženec ustavil, ker je imel materialno škodo na vozilu, je mogoče poklical policijo. Potem se pa začnejo stvari komplicirati. Mogoče je dal policiji opis motorista in motorja in ga sedaj iščejo. V tem primeru sploh ne bo več važno, kdo je povzročitelj prometne nesreče, ker se bodo usmerili samo na tistega, ki je pobegnil s kraja. Tudi za pobeg je predpisana globa. Si še vedno mnenja, da si nimata ničesar za povedati ? 

 

Kar se pa tiče pravilne linije vožnje, kar vožnja v bližini bele črte sploh ni, bom raje v eni drugi temi nabijal. 

Popravljeno . Popravil Borutt
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je izredno pomagal video twist of the wrist II od Kena Codeja (legendarni inštruktor superbike-a v Kaliforniji menda). Prava motociklistična biblija. Countersteering je lepo obdelan in hkrati edini način za nagibanje motocikla nad 20km/h le da eni to ne vedo eni pa nočejo verjet čeprav je enostavno dokazati. Kar je za nekatere znanstvena fantastika je v videu razloženo kot surova osnova vključno z countersteeringom. Po večkratnem premlevanju videa in vadbe vsaj 3x bolje obvladam svojo malo nagico. To izredno pripomore k varnosti med drugim. Toplo priporočam bodisi video ali knjigo.

 

P.S. Če znate samo slovensko pa: Šment!

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Borutt...sem se že včeraj zamislil, pa sedaj še enkrat...Mogoče bi res moral ustaviti, oz. peljati za njim, mislim pa da (vsaj upam)da do gmotne škode ni prišlo, ker sem ga res zgolj oplazil. Danes bi ravnal drugače, v večih pogledih, ampak kar je bilo je bilo. Upam da v dobro opozorilo in šolo za nadalje... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ga! Twist of the wrist II:

https://www.youtube.com/watch?v=Vr-Wqs37Ug4

Ta gledališko odigrani deli so res patetični predvsem tista dva kekca ki se kao učita. Ampak resnici na ljubo je večina začela prav tako oz. brez nekoga ki bi jim dal pametne nasvete. Priporočam ogled. Žalostno pa je le, da je veliko motoristov okoli ki po mnogih letih niso doumeli osnovnih načel. Ni point v nažiganju po cesti ali pisti, point je obvaldovanje vozila in hkrati veliko več možnosti odnesti kožo ali pa narediti korenito razliko v kriznih situacijah.

 

Ne pozabite da v današnjem času lep % voznikov facebook-a, telefonari, piše sms-je, instagrame med vožnjo ali pa ima samo prst v nosu... (da tiste ki so dobili izpit v kinder jajčku ne omenjam). Zaradi takih se včasih malo vprašam kdaj nas bo EU prisilila v vožnjo z obvezno operemo airbag-om in 10kg ščitnikov homologiranih bogvekje in po kakem kopitu. Prepoceni dajemo svojo kožo na cesti napram včasih... ali pa se mi vsaj tako zdi.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 Prepoceni dajemo svojo kožo na cesti napram včasih... ali pa se mi vsaj tako zdi.

načeloma dandanes moto oprema ko sešteješ vse skupaj kar imamo na sebi niti ni tako poceni ...

in procentualno - če gledamo 25 let nazaj - se je varnost motoristov zeloooo izboljšala če pogledamo število udeležencev na cestah ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse res, ampak da te zbije nekdo ki se ukvarja s telefonom (jih ni malo) pa jih 25 let nazaj ni bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo zdaj pa roko na srce.. v avtomobilu se skoraj vsi menimo ko vidimo da nas nekdo kliče.. le malo je junakov ki se ustavi... Po mojem mnenju tudi prostoročno telefoniranje ni zdravo, ker v trenutko ko ti govornik nekaj razlaga al pa ti njemu nisi z glavo čisto na cesti...

 

Je pa zanimivo... Da pa na motorju tega ne počnemo :D , pa čeprav slišimo telefon itd, pa se redko kdo pelje in pogovarja ;)

 

Sam sem začel prakticirat da dam telefon na tiho in v voznikove vrate :) , da ga niti ne slišim :D

 

Glede opreme, pa mora res vsak pri sebi razmislit, bo raje imel nov pametni telefon za 300e al bo tisti denar nameno v boljšo opremo.. stvar okusa

 

Da pa omenim še eno neumnost ki sem jo storil pred leti..

Peljal sem se iz trgovine, iz dozdaj še meni ne znanih razlogov, se mi ni dalo peljat okrog po cesti, vsekal sem po bližnjici z skuterjem.. ta bližnjica je vsebovala pločnik in parkirišče, seveda nisem mogel takoj iz pločnika zaradi polno parkiranih avtomobilov. Avtomatsko sem se moral zapeljat 60m vstran, in glej ga zlomka... Pri 15km/h mi zablokira gas,(na mojo nesrečo je šel dež, tako da je bilo vse lepo mokro) v trenutku ko stisnem prednjo zavoro v na mestu kjer pločnik zavije na levo stran in nato na desno da se poravnaš...Skuter leti v grmovje (v trenutko ko sem zavil desno), jaz pa na rob pločnika z brado.. Kljub zaprit čeladi, mi je obvisela koža na bradi..

Rezultat : Da bi pridobil 1minuto, sem izgubil potem 2uri na urgenci, dobil 6 šivov v bradi + položnico.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse res, ampak da te zbije nekdo ki se ukvarja s telefonom (jih ni malo) pa jih 25 let nazaj ni bilo.

napisal sem "procentualno" glede na število vozil in na prevžen kilometer ceste ... v teh neumnih razlogih za povzročitev nesreče je zajeto vse od telefonov do maltežanov v naročju ... 

če pa upoštevamo še povprečno hitrost vseh vozi na cesti- z izzvzeto avtocesto seveda -  pa je ta dejansko padla glede na 25 let nazaj 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je ok dokumentarec sam eno je vožnja v kontroliranem okolju ( itak so spucali cesto, zaprli za promet v času snemanja + "igralca" sta po mojem mnenju profesionalna voznika ),

drugo je vožnja po cesta v Sloveniji. Nimam nič proti samemu dokumentarcu nekatere koncepte res lepo obdela ampak še vedno sem mnenja,da samo kilometri prinesejo znanje.

 

Da ne bom offtopic.

 

Padel sem do sedaj samo z APN 6 ( potrkam na les ), pač drugič v življenju sem sedel na dvokolesniku in nisem še obvladoval sklopke. Izid je bil vožnja po zadnjem kolesu in padec. 

Razen odrgnin in ranjenega ponosa ni bilo hujšega :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa zanimivo... Da pa na motorju tega ne počnemo :D , pa čeprav slišimo telefon itd, pa se redko kdo pelje in pogovarja ;)

 

Jst cez daljsa naselja cekiram FB statuse na telefonu. Vcasih tudi kaj odpisem.

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam da te nebo to drago stalo... V naselju sem jaz ponavadi 3x bolj pozoren...

 

En majhen mucek, ti lahko spremeni pogled na svet.. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst cez daljsa naselja cekiram FB statuse na telefonu. Vcasih tudi kaj odpisem.

a zato si zadnjič kar neki bluzil v status - luknjasta cesta al makedam?

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je ok dokumentarec sam eno je vožnja v kontroliranem okolju ( itak so spucali cesto, zaprli za promet v času snemanja + "igralca" sta po mojem mnenju profesionalna voznika ),

drugo je vožnja po cesta v Sloveniji. Nimam nič proti samemu dokumentarcu nekatere koncepte res lepo obdela ampak še vedno sem mnenja,da samo kilometri prinesejo znanje.

 

Da ne bom offtopic.

 

Padel sem do sedaj samo z APN 6 ( potrkam na les ), pač drugič v življenju sem sedel na dvokolesniku in nisem še obvladoval sklopke. Izid je bil vožnja po zadnjem kolesu in padec. 

Razen odrgnin in ranjenega ponosa ni bilo hujšega :)

Profesionalca najbrž res ampak kekca pa tudi kot igralca. :D

Jez sem padel že nekajkrat vedno zaradi bedastih razlogov. Verjetno še bom in upam da jo odnesem dobro in motor tudi. Ne verjamem da sem bil zadnjič na tleh. Verjemi, da si tega ne želim in bom storil veliko v izogib temu. Morda pa mi uspe da ne padem več, kdo ve!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo zdaj pa roko na srce.. v avtomobilu se skoraj vsi menimo ko vidimo da nas nekdo kliče.. le malo je junakov ki se ustavi... Po mojem mnenju tudi prostoročno telefoniranje ni zdravo, ker v trenutko ko ti govornik nekaj razlaga al pa ti njemu nisi z glavo čisto na cesti...

 

Je pa zanimivo... Da pa na motorju tega ne počnemo :D , pa čeprav slišimo telefon itd, pa se redko kdo pelje in pogovarja ;)

 

Sam sem začel prakticirat da dam telefon na tiho in v voznikove vrate :) , da ga niti ne slišim :D

 

Glede opreme, pa mora res vsak pri sebi razmislit, bo raje imel nov pametni telefon za 300e al bo tisti denar nameno v boljšo opremo.. stvar okusa

 

Da pa omenim še eno neumnost ki sem jo storil pred leti..

Peljal sem se iz trgovine, iz dozdaj še meni ne znanih razlogov, se mi ni dalo peljat okrog po cesti, vsekal sem po bližnjici z skuterjem.. ta bližnjica je vsebovala pločnik in parkirišče, seveda nisem mogel takoj iz pločnika zaradi polno parkiranih avtomobilov. Avtomatsko sem se moral zapeljat 60m vstran, in glej ga zlomka... Pri 15km/h mi zablokira gas,(na mojo nesrečo je šel dež, tako da je bilo vse lepo mokro) v trenutku ko stisnem prednjo zavoro v na mestu kjer pločnik zavije na levo stran in nato na desno da se poravnaš...Skuter leti v grmovje (v trenutko ko sem zavil desno), jaz pa na rob pločnika z brado.. Kljub zaprit čeladi, mi je obvisela koža na bradi..

Rezultat : Da bi pridobil 1minuto, sem izgubil potem 2uri na urgenci, dobil 6 šivov v bradi + položnico.

 

Ej alo! Zase govori.... Jst tut sem in tja mal podebatiram in FB prečekiram... Včasih še celo malo po čvekalnici pišem  :lol1:

 

reklama za N-Com  :blush:

post-27756-0-75225300-1397333572_thumb.jpg

 

post-27756-0-65251200-1397333629_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam da te nebo to drago stalo... V naselju sem jaz ponavadi 3x bolj pozoren...

 

En majhen mucek, ti lahko spremeni pogled na svet.. :(

Al pa en majhen zajček :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam da te nebo to drago stalo... V naselju sem jaz ponavadi 3x bolj pozoren...

 

En majhen mucek, ti lahko spremeni pogled na svet.. :(

 

Kar je manjse od bernardinca, samo gazi.

 

 

To maš teleopatski ncom? :P

 

O si ti in tele in opat.

Haha lol, teleopatski ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa en majhen zajček :P

ne se slepit, ti si mel že 2 ornk komada

 

1. na ridah

big-bunny.jpg

 

2. na Jadranki

 

big-bunny.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne se slepit, ti si mel že 2 ornk komada

 

1. na ridah

big-bunny.jpg

 

2. na Jadranki

 

big-bunny.jpg

sam to je večje kot bernardinec..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!