Skoči na vsebino

Priporočene objave

Če opazuješ 4 letnika na kolesu, ti je jasno, da je ta stvar povsem podzavestna motorika.. Sigurno pa se da naučiti motor obvladovat bistveno bolje, kot ga. Dokaz so videi na youtube-u, ko se eni frajerji z enakim motorjem peljejo bistveno hitreje po kakšnih ovinkih, kjer bi se jaz bolj lagano. Ampak magična zamenjava potiskanja krmila na eni strani namesto, da ga potegneš na drugi, iz mene ne bo naredila Rossija. Strah pred padcem je močan faktor. Saj podobna zgodba je carving tehnika na smučah, saj v teoriji jo obvladam, kot sodelavec, s tem da ko imamo tekmo energetike, jaz dobim tolažilno nagrado, on pa medaljo. :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomiri se poba  :jezik:

 

Nekateri za CS ne vejo, pa kljub vsemu ga podzavestno uporabljajo... In en uporabnik (nevem kateri), je spraševal kako ovinek speljat (če ugotoviš da si prehiter), ne da bi panično bremzal, oz zapeljal naravnost.... In če ne ve za CS, ma ni šanse da bo upal v tistem trenutku balanco kontra pritisnit.... 

 

ti si itak fenomen v vožnji :P

A vi balanco potiskate???

 

Jst jo kseb vlečem, da dol ne padem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sicer z motorjem še nism padu, sm pa nekajkrat s skuterjem in edini brutaln strah ki ga imam so kamnčki ali umazanija v ovinku, res da te pri 10" gumah usak kamnček odnese če polagaš morda pri 16 ali 17" to drugače ampak zmiri ko grem skoz ovinke skeniram asfalt pred sabo in tisti 1cm do roba gume pustim za hude čase :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj sem padla? Ker sem se afnala :D T križišče, pridem po stranski cesti, asfalt takšen, da so bile tudi 30cm globoke jame pri križišču, seveda nasute s peskom, peska povsod polno. Pripeljem lepo počasi na koncu pa iz zajebancije zaviram še malo na ostro, da se belanca posede, motor je že stal in zaradi tega začne lepo lezti na levo stran, držim, motor še vedno leze na stran, v določeni točki je bil že preveč nagnjen in ga nisem mogla več poravnati, sem ga spustila, kaj pa drugega. Motor je dobil 4 1cm dolge praske na plastiki, izkušnja več :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem padel in se polomil zato, ker nisem upošteval osnovnega moped pravila:  NE PUSTI SE IZZVATI DRUGIM UDELEŽENCEM V PROMETU !!!

Tist dan smo na "sindikalnem moped izletu" prevozili že "pol Slovenije" in ko se nas je še nekaj po prihodu nazaj v Idrijo odločilo za kavo na OMV v Postojni, so se nam pred semaforjem v Godoviču pridružili še trije "od nekje in dirka" se je začela" ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem padel in se polomil zato, ker nisem upošteval osnovnega moped pravila:  NE PUSTI SE IZZVATI DRUGIM UDELEŽENCEM V PROMETU !!!

Tist dan smo na "sindikalnem moped izletu" prevozili že "pol Slovenije" in ko se nas je še nekaj po prihodu nazaj v Idrijo odločilo za kavo na OMV v Postojni, so se nam pred semaforjem v Godoviču pridružili še trije "od nekje in dirka" se je začela" ... :blush:

Ego ja :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js tega s potiskanjem krmila res ne razumem....sej s telesom vec nardis? :hmm:

countersteering stari ejga. :P

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js tega s potiskanjem krmila res ne razumem....sej s telesom vec nardis? :hmm:

doker se dobro pelješ ne rabiš nič razumet, ti se sam vozi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js tega s potiskanjem krmila res ne razumem....sej s telesom vec nardis? :hmm:

evo da ti malo pomagam(ce bos probaval daj na ravni cesti prvo :OK: TO DELUJE NAD 20 KM/H nekje priblizno )

Naj se povem ,da ko potisnes krmilo motor pade oz.ga podiras telo pa itak gre seboj(sen videl eno zensko po moje tam 65kg tezko ,ki je goldwinga pelljala,da ji niso mogli sledit odzadaj neki tipi)  ;) Popravljeno . Popravil Endurosatan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js tega s potiskanjem krmila res ne razumem....sej s telesom vec nardis? :hmm:

 

Poglej tale zgoraj linkani video - o vplivu telesa se začne pri 0:30

 

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js tega s potiskanjem krmila res ne razumem....sej s telesom vec nardis? :hmm:

 

Jst tudi ne.  :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A vi balanco potiskate???

 

Jst jo kseb vlečem, da dol ne padem :D

 

Verjetno so mislili motorje skozi ovinek, pa so se zaštrikali, no zatipkali mislim.

A to se obrača?

Jaz jo uporabljam zgolj zato, da se držim .... ostalo gre vse samo, ko po tirnicah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno so mislili motorje skozi ovinek, pa so se zaštrikali, no zatipkali mislim.

A to se obrača?

Jaz jo uporabljam zgolj zato, da se držim .... ostalo gre vse samo, ko po tirnicah.

mene je ze to resilo ko sem delal izpit naj razlozim tak ko oni na posnetku zgoraj(pripeljem v levi oster ovinek seveda prehitro in sem potisnil krmilo na levi strani naprej,ko pa sem videl ,da ga samo z levo roko ne bom zvozil pa sem se krmilo na desni strani potegnil k sebi...motor je lezal do footpegov instruktor pa me po tem vprasa ce sem gledal youtube,ker to novinca se ni videl ,da bi se tak ven zmazal  :grim  :grim  :grim ).Ne vem no tudi zdaj vozim ,da potiskam krmilo pac na tisti strani kamor hocem it in mi je tako najlazje,moram pa priznat ,da sem imel super instruktorja in seveda enciklopedijo youtube :OK: ne bom vec blatil *zakaj ste padli*,da se me kdo ne oznaci ,da se moram prej km nafilat in  potem govorit :blush: vem pa ,da imam prav :smoke: pozdrav vsem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene je ze to resilo ko sem delal izpit naj razlozim tak ko oni na posnetku zgoraj(pripeljem v levi oster ovinek seveda prehitro in sem potisnil krmilo na levi strani naprej,ko pa sem videl ,da ga samo z levo roko ne bom zvozil pa sem se krmilo na desni strani potegnil k sebi...motor je lezal do footpegov instruktor pa me po tem vprasa ce sem gledal youtube,ker to novinca se ni videl ,da bi se tak ven zmazal  :grim  :grim  :grim ).Ne vem no tudi zdaj vozim ,da potiskam krmilo pac na tisti strani kamor hocem it in mi je tako najlazje,moram pa priznat ,da sem imel super instruktorja in seveda enciklopedijo youtube :OK: ne bom vec blatil *zakaj ste padli*,da se me kdo ne oznaci ,da se moram prej km nafilat in  potem govorit :blush: vem pa ,da imam prav :smoke: pozdrav vsem

Samo v tem posnetku reče, da potisneš handlebar DOWN, ne naprej... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, sam da vem, da sm dejansko dojela, kaj je hotu povedat..  :OK:

:grim  :OK: nekaj vredno  :grim saj pravim na eno ravno cesto pa probat(CIST NEZNO)odziv motorja je fenomenalen :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim  :OK: nekaj vredno  :grim saj pravim na eno ravno cesto pa probat(CIST NEZNO)odziv motorja je fenomenalen :OK:

ja, sem že probavala neki ;) bom še :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tolk se nikol nisem poglabljal ....hvala. :)

Vidiš Krucy, da nismo vsi vseznalci kot ti :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a na gugl vju?

s prstom po zemljevidu.. sej vidš, da prav, da mormo sam s prstom.. pa offtopic sva.. zakaj si padla? Jst zato, k sm bla štorasta pa neizkušena ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem in nikol ne bom priznal, da kdaj mogoče sem. Nje priznjam njič.

Tudi jaz ne priznam. Če je bil motor na tleh sem samo opazovalcem :kva1:  pokazal kako se motor pravilno postavi na kolesa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!