Skoči na vsebino

Priporočene objave

Zakaj sem padu? 

 

Nek starček se je sredi ceste ustavo pa se spomnil da more ženo poklicat-.- To se je zgodilo na moji lokalni cesti, ki jo vsak dan najmanj 3x prevozim in enostavno nisem tega pričakoval. Seveda mrzli jutranji asvalt in neogrete pnevmatike in rahlo v ovinek, Gospod pred mano naglo zavre jaz pa seveda tudi, pa je zdrsnila prednja guma ven in smo pobožal asvalt, Sreča, da motor ni odletel v avto. 

 

Rezultat: Poškraban ščitnik rok in boleč desni gleženj.

 

Hec: Prvo kaj sem pomislis ni bilo če sem vredu, al pa kako je motor, ampak kako so jo odnesla moja nova ogledala:p

 

Šola za vnaprej: Drži večjo varnostjo razdaljo;)

 

Hvala pa tudi skupini mladih, vendar starejših od mene, da so mi pomagali spravit motor dol s ceste. K sreči smo vse rešili brez policije, da mi nebi še kako kazen nabasali. Starček se mi opravičil in smo šli dalje. Šola za vnaprej;)

 

Želim vam lepo (sončno) soboto z varnimi kilometri, moja se je začela z grenkim priokusom, vendar jo bom izkoristil do konca;) lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobna situacija se je meni zgodila, le da je bilo junija. Se odpravim zjutraj na šiht, odpeljem od hiše 1-2 tolko glih da taknem gas, v 3 pa do tretine gasa. In je lepo zavrtelo gumo v prazno in katapult. Po prepelanih 200 metrih se ni guma še posušila od rose ki je čez noč padla na gumo + 1000ccm.

Samo to je pa res smola.

Šele zdaj me je prišinilo da če bi bila policija blizu bi dobil še kako kazen za plačat. Še dobro da jih ni bilo ker tisto bi me pa ogrelo kot peč na koks! Kako bedno je da padeš, pol ti pa še za piko na i zakasirajo nekaj levega. bi zastopil prekoračitev hitrosti, premajhno varnostno razdaljo (čeprav jaz tega ne delam nikoli) ampak tisto bedarijo "zgubili ste nadzor nad vozilom" za vsak padec motorista neglede na vse, makar na parkingu ko je pozabil kdo dat kavalet je pa tak prst v rit da res nimam besed.

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se je na jadranski ravn polcaj mim prpelu ko sem padu. Pa sem dobu kazen.

Popravljeno . Popravil jozexj6
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se je na jadranski ravn polcaj mim prpelu ko sem padu. Pa sem dobu kazen.

Kaj pa ti je naprtil in koliko te je opeharil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti, moto zbor v Goriških brdih, pri gradu. Kampiral na travniku, ponoči malo deževalo in je drugo jutro bilo malo bolj hudič priti do ceste. Seveda gume polne blata v profilu. Peljem po asfaltu kakšnih 40-50/uro, ko je bilo treba zavirati. Bi bilo treba, ja.... kot bi se po blatu peljal, vse je šlo levo-desno... ko je metalo drek iz gum... K sreči padca ni bilo, je bil pa kar ornk strah in šola za naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ti je naprtil in koliko te je opeharil?

Neprilagojena hitrost. Kazen je bla 100€.Lohk bi bil pa še prasec in poklical cestno službo. Ti bi me obrali za par 1000 kun za tist konc ograje ,ki sem jo skrivu. In ker je bla sobota popoldan ,nism mogu takoj plačat. V sloveniji pa tud nisem mogu,čeprav je policaj trdil ,da so sedaj njihovi plačilni nalogi za vse enaki, tud če bi bil iz Singapurja. Pa ni res. Tko ,da sem se moral zapeljat čez mejo v Delnice plačat položnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ograjo se plača iz obveznega zavarovanja...kr neki no... le zakaj plačujete zavarovanje če ne veste za kaj ga uporabit ???

Popravljeno . Popravil pajkica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahk je rečt...vsak je enkrat na tleh, mi je reku prjatelj, ko sem se začel furat z motorji...ja, ja, men se ne more zgodit,,,pa sem bil, celo 2x, 1x pr 20km/h, drugič pa pr 60km...lahk povem, da še dans ne vem, kak sm prišu z motorja....

 

a ne kmet2, pri tolko letnih km, večkrat po isti trasi, pa ti pride znak nasproti....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

"pozdravljeni,

 se strinjam z vami, nobeno dodatno zavarovanje ni odveč, vendar so časi taki, da je potrebno povsod klestiti stroške na zakonsko obvezen minimum in tudi na področju zavarovanj je žal tako. "

Ja je res, da jim ni potrebno imet zavarovanja.

Saj avtomobil tud lahko samo osnovno zavaruješ in upaš, da se ne bo nič zgodilo.

Ko pa razbiješ, pa stroške popravila tudi nosiš sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje.

Z motorjem padeš. 

Motor razbit, okolica cela, ti pa z razbitim egom.

In se čisto slučajno mimo pripeljejo policaji.

A ti  ima pravico napisat kaze.

Ali ga pa lepo nekam pošlješ, češ saj te nisem klical, ni poškodb in ni materialne škode (razen moje)

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje.

Z motorjem padeš. 

Motor razbit, okolica cela, ti pa z razbitim egom.

In se čisto slučajno mimo pripeljejo policaji.

A ti  ima pravico napisat kaze.

Ali ga pa lepo nekam pošlješ, češ saj te nisem klical, ni poškodb in ni materialne škode (razen moje)

Hvala

V mojem primeru sm dobu, ker nisem prilagodil hitrosti razmeram na cesti. Jaz bi rekel, da lahko dobiš kazen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Copy paste dela njihovega odgovora:

 

"pozdravljeni,

 se strinjam z vami, nobeno dodatno zavarovanje ni odveč, vendar so časi taki, da je potrebno povsod klestiti stroške na zakonsko obvezen minimum in tudi na področju zavarovanj je žal tako. "

Tudi jaz sem delal pri tej avtošoli izpit pa ni blo nobenih problemov. Ne me narobe razumet ampak jest sm podpisal preden sem zacel z voznjo nek list da odgovarjam na lastno odgovornost. Je bilo pri zeni tudi tako?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

past  ni  treba  pa  bo  neeeeeeeeeeeeeeeeee

 

 

Lahk je rečt...vsak je enkrat na tleh, mi je reku prjatelj, ko sem se začel furat z motorji...ja, ja, men se ne more zgodit,,,pa sem bil, celo 2x, 1x pr 20km/h, drugič pa pr 60km...lahk povem, da še dans ne vem, kak sm prišu z motorja....

 

a ne kmet2, pri tolko letnih km, večkrat po isti trasi, pa ti pride znak nasproti....

Jap. Obstajate samo dve vrsti motoristov. Tisti, ki so že padli in tisti ki še bojo. Če si dost na cesti se ti prej ko slej zgodi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je.. ga če denar enim preveč diši in samo iščejo kje bo kaj padlo :)

Pa kaj si ti sedaj pametna!?

 

Rekel sem samo da jih odsvetujem... še vedno se lahko odloči vsak po svoji pameti in presoji!

 

Primer zate nxyz:

Dve turistični agenciji ti za isto ceno ponujata identični aranžma, pri čemer si pri eni v ceni aranžmaja tudi nezgodno zavarovana.

Katero agencijo bi izbrala?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje.

Z motorjem padeš. 

Motor razbit, okolica cela, ti pa z razbitim egom.

In se čisto slučajno mimo pripeljejo policaji.

A ti  ima pravico napisat kaze.

Ali ga pa lepo nekam pošlješ, češ saj te nisem klical, ni poškodb in ni materialne škode (razen moje)

Hvala

Imel sem tak primer. Padel pred leti, ker sem pač preveč stisnil prednjo zavoro, je spodneslo kolo... Drsel mimo ustavljenega avta, mimo obcestne ograje. Edina škoda je bila na motorju in jaz malo popraskan. Pa se ravno mimo pripelje patrulja, seveda so me popisali, kaj je bilo. Čez čas pa domov za sodnika za prekrške. Napišem obširno, kako in kje se je zgodilo. So policaji tudi merili zavorne sledi... Napišem, da meritve so verjetno prave, ampak kje pa piše da so to moje -lahko da sem zaviral brez blokiranih koles...kdo ve. Pa da je odsek nevaren, ker je toliko razbitih delcev luči za cesto, torej moj primer ni bil edini... Se splača, meni so oprostili vse -sicer bi kazen bila 10.000 tolarjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom odgovoril, čeprav je to verjetno za eno drugo temo. Policist lahko napiše plačilni nalog, če prekršek sam zazna (tukaj lahko zazna prekršek tudi drugi policist) ali z uporabo tehničnih sredstev (radar). Prav tako lahko napiše kazen, če  prekršek ugotovi na podlagi obvestil in dokazov, zbranih neposredno po kršitvi, na kraju, kjer je bil prekršek storjen (prometna nesreča). Potem je pa tukaj dilema, zakaj bi napisal kazen za prometno nesrečo I. kategorije z udeležbo enega vozila in poškodbo samo tega vozila. Na to pa lahko odgovori samo tisti dotični pisec kazni. Če udeleženec ne želi obravnave prometne nesreče in ima samo on škodo na vozilu (seveda gre za "normalno" osebo in ne za nekega kriminalca ali kaj drugega), potem se lahko zadeva zaključi brez kazni. Ampak, vedno je ampak, zakonsko pa lahko policist napiše kazen, če zazna prekršek. Nekaj možnosti odločanja ima. Prekršek ni povoženje divjadi, temveč padec ali trk zaradi lastne napake. In to je v veliki večini. Upam, da sem vsaj malo pojasnil nejasno. Drugače pa; kdor jezika špara, kruha strada.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, so me takrat preventino odpeljali z rešilcem, ker sem tarnal o bolečinah v nogi. Pa ni bilo nič. Verjetno zato popis in kasneje predlog kazni. Če je telesna poškodba, verjetno itak morajo po službeni dolžnosti popisati. Mi je kasneje kapnilo, da je verjetno kdo klical 112, tam pa gre iutak avtomatsko tudi na Policijo, ko se kliče rešilca za prevoz poškodovanega. Je pa res, da so bili možje zakona na kraji nesreče še pred rešilcem. Korektni, prijazni, vsaka čast.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če padeš zaradi kateregakoli vzroka ti lahko policaj napiše kazen, če seveda on želi, vse je odvisno od njega. 

Napiše pa, da gre za ogrožanje sebe in ogrožanje udeležencev v prometu. Neprilagojena vožnja, bla, bla, bla...

Pa še verjetno kaj. 

 

Sem se še to spomnil, da sva s kolegom zadnjič v Avstriji plačala kazen vsak po 17.5 evra. Pa sem imel občutek, 

da je policaju bolj nerodno kot pa nama. Toliko o primerjavi s SLO.

 

Scarabeo

Popravljeno . Popravil Scarabeo 500
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zakonu lepo piše, da pri prometni nezgodi I. kategorije ni potrebno obveščati policije, enako tudi da je obvezno, da Policija pride na kraj nezgode II-IV. kategorije.

 

Za I. kategorije pa je takole.

 

 

 

(2) Policist mora priti na kraj prometne nesreče I. kategorije in ugotoviti dejstva ter zbrati dokaze, potrebne za odločitev o prekršku, če je o njej obveščen s strani udeleženca prometne nesreče in če udeleženec prometne nesreče to želi, v roku 24 ur od nastanka prometne nesreče.

 

Pojavi se samo vprašanje, kot je nekdo gori zapisal, kaj če slučajno mimo pride. Če vidi, da je razsuto po tleh, bo reagiral, sicer pa morebiti povprašal in odpeljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh prilika napisat nalog za enega "terorista" divjaka na motorju je za mnoge policiste prelepa priložnost za jo zamudit. Če pa naletiš na tistega lokalnega butlja ki še rad moralizira pa ti lepa globa ne uide. Pomoje ti bo čene drugo iskal E homologacijo žarnice in preverjal nitke v rezervnih žarnicah (tudi ko maš led smerokaze ki jih ne/ni opazil.)

19 let nazaj me je ustail v Žusterni prav en butelj in zahteval dokumente (takrat NSR 125R). Ko sem ga vprašal kaj zdaj... lahko grem? Mi butne ven, jaz mislim da to ni 125cc. 15min me je prepričeval da ni 125cc nato sem popenil (za 17 letnika) in mu zabrusil pol pa se z japonci na hondi kregaj jaz bi šel naprej! Malo je še brundal in me spustil... hvalabogu je kriterij za minimalni policistov IQ narastel na nad 45+ v tem času...

 

Kaj je nesreča I kategorije? Ranjen ego pa praska na motorju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če padeš zaradi kateregakoli vzroka ti lahko policaj napiše kazen, če seveda on želi, vse je odvisno od njega. 

Napiše pa, da gre za ogrožanje sebe in ogrožanje udeležencev v prometu. Neprilagojena vožnja, bla, bla, bla...

Pa še verjetno kaj. 

 

Sem se še to spomnil, da sva s kolegom zadnjič v Avstriji plačala kazen vsak po 17.5 evra. Pa sem imel občutek, 

da je policaju bolj nerodno kot pa nama. Toliko o primerjavi s SLO.

 

Scarabeo

 

Tebi še vedno ni jasno,kajne. Lahko prilimam še 100 členov nešteto zakonov, pa boš še vedno neke svoje genialnosti trobezljal. Še vedno ne razumeš, da so napisani zakoni, kjer so razložene stvari in poleg pripisane kazni. Ma je verjetno lažje nakladati, kot pa neko stvar vsaj malo prebrati in jo mogoče celo razumeti.

 

 

Eh prilika napisat nalog za enega "terorista" divjaka na motorju je za mnoge policiste prelepa priložnost za jo zamudit. Če pa naletiš na tistega lokalnega butlja ki še rad moralizira pa ti lepa globa ne uide. Pomoje ti bo čene drugo iskal E homologacijo žarnice in preverjal nitke v rezervnih žarnicah (tudi ko maš led smerokaze ki jih ne/ni opazil.)

19 let nazaj me je ustail v Žusterni prav en butelj in zahteval dokumente (takrat NSR 125R). Ko sem ga vprašal kaj zdaj... lahko grem? Mi butne ven, jaz mislim da to ni 125cc. 15min me je prepričeval da ni 125cc nato sem popenil (za 17 letnika) in mu zabrusil pol pa se z japonci na hondi kregaj jaz bi šel naprej! Malo je še brundal in me spustil... hvalabogu je kriterij za minimalni policistov IQ narastel na nad 45+ v tem času...

 

Kaj je nesreča I kategorije? Ranjen ego pa praska na motorju?

 

Tisti tvoj prvi stavek na žalost opisuje veliko motoristov. Vidim, da tudi ti razumeš samo tisto, kar sam želiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!