Skoči na vsebino

Faaker see 2012


hdbeast

Priporočene objave

Je kakšna vstopnina za to fešto? Pri Avstrijcih nikoli ne veš... Še nisem bil, namreč.

Ni vstopnine. Na prvem, 1998 leta, je bila vstopnina v Harley village 100ATS, Potem ne več. Itak zapraviš za hrano, pijačo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre kdo iz Lj v soboto ?

Mi gremo jutri ob 7:00 iz Ljubljane, start bo izpred pumpe Agip na Rudniku, če ima še kdo željo se nam lahko tu pridruži. Lahko tudi v Tržiču nasproti Spara v OLD ENGLISH HOUSE PUB-u, kjer spijemo kavo in poberemo še zaostale. Start iz Tržiča tam nekje okoli 8:30. Sledi vožnja čez Ljubelj do Baškega jezera. Vožnja okoli jezera do glavnega prizorišča. Po ogledu cca uro in pol do dveh se še pred glavno gužvo, če bomo imeli srečo odpeljemo do panoramske ceste Villacher Alpensrasse, katero je potrebno plačati 8 eur ! http://www.villacher-alpenstrasse.at/en/

Furca meri cca 360 km tja in nazaj, še vedno smo se imeli odlično, vabljeni !

Na vašo željo se lahko pridružite ali pa zapustite našo skupino kjerkoli, brez obveze, kakor se vam pač lušta. Opozorilo pa, če se vozite z nami se držite skupine, ne prehitevate brezglavo ostalih v skupini, upoštevate cestne predpise, skratka skrbite za lastno in varnost ostalih v prometu !

Ne pozabite - vozite se na lastno odgovornost !

Kdor se nam pridruži, naj me najde v naši skupini na Rudniku in pocuka za rokav, da se spoznamo preden startamo !

Lp. Dadi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ti bike shuttli...Ne rečem, za koga iz Hamburga, v redu. Sem pa gledal malo naslove, kje bodo razloženi. Munchen jih je kar precej. Pa to je sramota za kakšnega Road kinga ali Tour glide. Motorji, narejeni za dolge vožnje, tipi pa si jih dajo pripeljati s truckom.... Kot bi sveže nabrane vrtnice dal na mizo, pokrite z vrečko. Izgubijo svoj namen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil včeraj - gneča napopisna - okoli jezera je šlo hitreje peš kot z motorji. Scena nepozabna - že sama množica motoristov pa raznovrstnost, pa predelave, pa zvok - kaj zvok - hrumenje.

Na Demo Rides sem preizkusil Dyna Wide Glide in bil navdušen - nad mojim VN900. Nekako mi ni prav sedel - oz. jaz očitno nisem pravi za ta motor. potem sem rabil skoraj pol ure, da sem prišel do dela, kjer so štanti z opremo in kupil komplet colskih nastavkov za očeta, da bo šraufal kosilnice (če bi to trgovec vedel, mi verjetno sploh ne bi hotel prodati).Pogledal še nekaj dodatkov, nekaj predelav in počasi odšel domov. V Celovcu sem uspel na črpalki JET tankati za 1,504 in prihraniti 1,35€, ki sem jih takoj porabil za Cocacolo in čokolado.

Res pa je fantastičen občutek, ko vidiš to nepregledno množico motoristov - praktično v radiusu 50 km je vsaka gostilna polna motorjev. Videl kar precej slovenskih tablic, celo en stari Auto Union s KR tablicami (DKW je delal tudi motorje). Je pa v počasni vožnji neprestano delal ventilator. Za premikanje med lokacijami bi bilo verjetno bolje uporabiti okoliške ceste in parkirati na dovozih ter se peš odpraviti na ciljno lokacijo.

Drugo leto morda med tednom, da preizkusim še kakšnega Road Kinga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je kr žou da nism uspeu it, ko berem komentarje pa poslušam kolege :D

Naštetih motorjev je bilo 70K ljudi - obiskovalcev pa 120K .Iz petka na soboto sem prespal v Krajski gori hotel Kompas,celo noč ni bilo mira vsakih 10 minut je kak HD pripeljal mimo,tako da sem se naspal šele danes doma !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je pa kr žal da sem šel, v tisti gneči sem se premikal več kot uro, pred 10 leti ko sem bil zadnjič je bilo pol manj ljudi tako da je bilo veliko bolj prijetno lahko si se počasi peljal brez da bi stopil na tla, uglavnem KIČA in nepopisne gužve mam za nekaj let dost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slišal sem

mogoče kdo ve kakšna številka motorov je bila na dogodku :hmm:

Slišal sem številko 77.000... potem pa je še nas 7 prišlo, tako da bo po moje prava številka 77.007 :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je pa kr žal da sem šel, v tisti gneči sem se premikal več kot uro, pred 10 leti ko sem bil zadnjič je bilo pol manj ljudi tako da je bilo veliko bolj prijetno lahko si se počasi peljal brez da bi stopil na tla, uglavnem KIČA in nepopisne gužve mam za nekaj let dost.

Vsako leto si rečem, da si bom šel pogledat in ko pomislim na gužvo me kar mine. Enaka štorija je bila okoli žegnanja v Mirni peči. Ma sej ni bilo slabo... sam gužva, da me ne spraviš več tja. Se grem raje zapeljat en krog.

Kakšne slikice bi bil vesel, če se bo kom luštal album nardit :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gužva okoli jezera, ja.. Treba je izbrati pravi čas. Najkasneje ob 9:30, da se parkiraš na glavnem parkingu. V eni uri pogledaš bistvene stvari, potem pa se preparkiraš v dva kilometra naprej, Arnitz. Od tam pa lahko kreneš kadarkoli, ker si v gužvi le 100-200 metrov. Ali pa da greš iz main parkinga na prizorišču zvečer, kot grem sam. Priporočam Arnitz varianto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko prideš prvič, imaš velike oči. Ko prideš naslednjič, ne veš točno, zakaj ti je bilo prvič tako všeč. Gneča je obupna, štanti v večini kičasti......... ampak koncerti so zakon..... še bom šla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je to, black cat. Razstavljene predelave... no, saj so zanimivi. Ampak, okoli jezera pa vidiš VOZNE predelave. In dogajanje, od zapor za joške pokazat, burn outi (en ga z V-Maxom ni uspel narediti kljub piru pod gumo in pomoči za vilice...)... Bil na prvem, 1998, in se je ogromno spremenilo. Se pa vedno znova nasmejem ob pogledu na nekatere tipčke, ki imajo verjetno še na gatah HD znak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imata prav. Čeprav letos ni bilo ne vem koliko jošk in pa posrečeno oblečenih motoristov ali motoristk kakor nekaj let nazaj (razen nekaj izjem). Štanti so pa tko meni. Če bi imel čoperja, najdeš dost stvari za gor našraufat ali pa nase vrž za imiđ, zase pa pač ne najdem nič pametnega razen kakšnih rokavic ali pa rutk (mogoče še kakšna malenkost). So mi pa še vedno smešni plastičarji, ki se najdejo vmes in nažigajo, kar res izpade med vsem tistim HD hrumenjem bedno. Ali pa foteljčkarji (beri goldwing ali potovalni BMWji), ki tudi mislijo, da so harleyaši, ker nabijajo musko in žvižgajo z gasom. Face it fantje, to je harley srečanje in vaš fotelj ni road glide ultra, zato so komentarji med folkom, ki stoji ob paradi tudi temu primerni. To je isto, kot če bi šel na zbor Ferrarijev s predelano hondo civic :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se pa nazaj grede priključil eni partiji s čoperji/kruzerji (zadnji je imel trboveljski grb) in ko smo šli čez ljubeljski predor, ko so vsi motorji prišli v resonanco, sem imel filing, ko da sedim v hangarju s prižganimi reaktivci. Bobnenje za popizdit :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil zgoraj v petek z avtodomom. Parkiral in hodil peš okoli .Drugi dan okrog 9 oo sem se peljal z avtodomom okoli in si ogledoval teren.Vrnil sem se na stari plac in šel popoldan peš v kontra smer ter zvečer nazaj z busom.Spal bolj malo zaradi nekega hrupa,ne vem :grrr kaj je bilo verjetno Stalinove orgle?! :grim

Videl sem tudi :boobies: ene nove in ene od moje žene :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene tale faak vsako leto znova spodbuja, da bom spet nabavil čoperja... velikega čoperja... potovalnega čoperja... Ampak pol bi me najbrž kolegi redno čakali, tako da... še tlačim to željo v podzavest, da vsaj še ene parim "pride"...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene tale faak vsako leto znova spodbuja, da bom spet nabavil čoperja... velikega čoperja... potovalnega čoperja... Ampak pol bi me najbrž kolegi redno čakali, tako da... še tlačim to željo v podzavest, da vsaj še ene parim "pride"...

veš da jaz tudi tak razmišljam :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!