Skoči na vsebino

Faaker see 2012


hdbeast

Priporočene objave

Mene tale faak vsako leto znova spodbuja, da bom spet nabavil čoperja... velikega čoperja... potovalnega čoperja... Ampak pol bi me najbrž kolegi redno čakali, tako da... še tlačim to željo v podzavest, da vsaj še ene parim "pride"...

Zakaj pa ne ... sej se da glih tako peljat ... ne vem sicer zakaj bi te čakali, sicer pa saj voziš zase, ne zaradi drugih ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj o tem vedno bolj razmišljam... naslednje leto bo moja hči tudi legalno (12) še pogostejša sopotnica... in ko gledam zadovoljne obraze na velikih križarkah pri 80 - 90 km/h, res ne vem kaj jim fali... Definitivno se pa "ne pobijajo" in ne prevračajo... pa slabe bremze, neokretnost, teža in "ttresenje" in ne vem kakšni še "tabuji" ter strahovi gor ali dol! Čakanje pa v skupini nakedov sportakov turerjev gotovo bo! Ker "brušenja" raznih rid, prehitevanje kolon, gužvanja pred križišči, bi bilo potlej gotovo manj!

Pol pa bo nekdo napisal saj tudi z ostalimi mopedi lahko voziš počasi in pametno... ja... sam se moraš prekleto koncentrirat, nazaj držat in upirat skušnjavam... Kruzer te pa že s položajem za krmilom umirja... in na Faaku si vsako leto res vzamem čas, da se v salonu dodobra "nasedim" na EGju in RKju... drugih hdjev niti dobro ne pogledam. Za testno vožnjo pa še nisem "zbral poguma"... da me slučajno ne bi popolnoma prevzel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorjev s "400+ kilami" ne bom nikoli "razumel" . Probal enkrat pa mi ni niti najmanj všeč. Potem je že bolje da si kupiš kabrio (teža je tam-tam) pa imaš več udobja, "veter v laseh" (kar na motorju odpade) , streho (v primeru dežja in celo gretje) .

Res pa je da potem nisi več "bajker" .

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene tale faak vsako leto znova spodbuja, da bom spet nabavil čoperja... velikega čoperja... potovalnega čoperja... Ampak pol bi me najbrž kolegi redno čakali, tako da... še tlačim to željo v podzavest, da vsaj še ene parim "pride"...

HD ni coper ampak je HD..........

tako da najprej na podstresu razcisti...... kaj bi rad imel :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med ljudmi se je pač prijelo ime čoper... Chopper je imel Peter Fonda v Easy riderju, vse ''nepotrebno'' dol odšravfat, zmetat stran. Kaj ti bo sprednji blatnik, žmigavci, hupa.. stran. Spredaj daljše vilice, dvignjeno krmilo, zadaj visok sissy bar... to bi na hitro bil chopper.

Kar pa ljudje imenujejo chopper (navešene luči, krom in usnjeni dodatki, šipa, torbe, večbarvno lakiranje...) bi pa bolj ustrezal naziv custom, težko najti ustrezen naziv.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti Hilton mojemu zmedenemu izrazoslovju... torej "kruzer... velik potovalni kruzer"...mogoče križarka po slovensko? ladja? "drek pumpa"?... Na EG in Voyagerju se odlično sedi... Vyctory Vision tour, je pa sicer najlepši ampak za Večje dedce... s svojimi 178 sem se moral zelo neudobno stegnit do prestav ali zadnje bremze... Čudovit se mi zdi tudi guzzi californija vintage ali xv 1900 stratoliner... in vsega tega je na faaku polno... Za sladokusce je bil letos predstavljen tudi bosshoss z 12000 kubiki! mislim da nekaj okrog 870 KS!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in še štos, ki sem ga videl na lastne oči... 2 modela sta na štantu z rezervnimi deli nabavila dokaj zajeten rabljen Vmotor... po mojem od kake Yamahe, Vulcana ali tamalega sportsterja... ene dobrih 800 ccm od oka... za prevoz domov sta si "izbrala" relativno novega KTMa. Na zadnji zic in nosilec na kufra sta podložila karton in z gurtnami in štrikom navezovala mašino gor... mimoidoči smo se režali na polno... kako se je to pol odpeljalo, mi je pa uganka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferek, mogoče tako, kot sem se jaz 1991 leta od Novoselca domov -mašina od MZ ETZ250 na Avtomatikovem prtljažniku.... he-he..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ ferek, dej si zvrtaj še luknjo v koleno za vsak slučaj, da se ne boš mel preveč fajn na kakšnem sprehodu po neokrnjeni naravi.

Kar pa se fakerseja tiče pa je to ena super zadeva, cel vikend so bile domače ceste relativno prazne in brez jajcajočih se voznikov, tako da kar se mene tiče bi lahko to raztegnili kar na cel mesec september.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KeC - zloben si veš??? :ninja:

kakor komu paše. edini problem je ko se ti kdo z takšno kravo odloči da bo on tudi hiter pa rabiš potem par ovinkov da ga spizdiš ker ga zanaša od roba do roba pa nikoli ne veš kdaj bo padel, če bo zvozil, če ga bo odbilo v tebe itd....

moje (in predvidoma tudi Kecovo) negativno mnenje o nekaterih slo čoperistih pač izhaja iz tega da so na cesti ovire na parkplacu gostilne pa freak-show z vsemi resicami, neti, zastavicami itd.

so pa seveda tudi taki ki se peljejo konkretno in ne spadajo v to skupino ampak tistih ni kaj dosti za videt, verjetno ker se vozijo na dolge ture in ne od kafiča do kafiča ups od žegna do žegna.

mene ta freak-show na baško jezero ne vleče gledat ko se slovenskim šemam pridruži še cela evropa in so slovenci še najbolj nežni. žal pa je že sam harley dolgo nazaj ugotovil da je 90% njegovih strank pozerjev - vikend bad boysov in je temu prilagodil tudi celo ponudbo ko z gatami in ruticami zaslužijo več kot z motorji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ ferek, dej si zvrtaj še luknjo v koleno za vsak slučaj, da se ne boš mel preveč fajn na kakšnem sprehodu po neokrnjeni naravi.

Se opravičujem, če sem gospoda Keca kje nenamerno užalil... luknjo si bom pa raje v curaka zvrtal, bolelo bo najbrž bolj, a to je le organ ki ga bomo z leti vedno manj uporabljali, koleno je pa fajn da nas nosi še na stara leta... kot kak čudovit razpotegnjen KRUZER...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KeC - zloben si veš??? :ninja:

kakor komu paše. edini problem je ko se ti kdo z takšno kravo odloči da bo on tudi hiter pa rabiš potem par ovinkov da ga spizdiš ker ga zanaša od roba do roba pa nikoli ne veš kdaj bo padel, če bo zvozil, če ga bo odbilo v tebe itd....

Vem :whistle:

Se opravičujem, če sem gospoda Keca kje nenamerno užalil... luknjo si bom pa raje v curaka zvrtal, bolelo bo najbrž bolj, a to je le organ ki ga bomo z leti vedno manj uporabljali, koleno je pa fajn da nas nosi še na stara leta... kot kak čudovit razpotegnjen KRUZER...

Nisi nikjer bil žaljiv in tudi moj post ni bil mišljen žaljivo.

Gre samo za to, da če hočeš bit pozer potem to bodi, ne se ozirat na to kaj vozijo ljudje okoli tebe, da kako bi zaostajal pa kaj vem kaj. Samo metanje peska v oči samemu sebi. Mater motorizem je (tudi če gre za poziranje) v večini primerov čustveno doživeta zadeva in tlačenje neke racionalnosti sem notri je bedarija. Če si želiš nekega cruzerja z resicami in debelo babo z joški na zraku potem si to tudi omisli.

Razlage, da če bi vozil zzr1400 bi se ubil in pa da te cruzerji držijo nazaj, pa kaj vem kaj si še napisal so tako žalostni izgovori, da se mi je resno storilo milo ko sem to bral. Kupi si si že enkrat hd-ja ker je očitno, da te tja najbolj vleče in v tem potem tudi uživaj! Vse ostalo je brezveze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žal pa je že sam harley dolgo nazaj ugotovil da je 90% njegovih strank pozerjev - vikend bad boysov in je temu prilagodil tudi celo ponudbo ko z gatami in ruticami zaslužijo več kot z motorji

Mislim, da je 90% motoristov pozerjev. Koliko km naredijo lastniki MV Agust, Ducatijev in ostalih butičnih petard? Koliko GS voznikov se spravi na makadam? Poznam lastnika BMW, ki je v 10ih letih naredil 6500 km in poznam lastnike HD, ki letno naredijo 15 - 20 000 km.

Razlika je edino v tem, da so lastniki "čoperjev" bolj vidni in slišni. Nekdo ima raje KM (HP), nekdo pa navor. Tako pač je. Naj cveti 1000 rož, bi rekel Mao

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako pa se pripeljejo "ta pravi" bajkerji

Na 70 000 motorjev je to mogoče 0,001%. Koliko "pravih" motoristov pride na Grobnik s prikolico in je gor "street legal" motor? Kaj pa enduro motoristi, ki imajo motorje na prikolicah in se potem podijo po makadamu? Koliko lastnikov BMW gre na dopust z avtom in na prikolici imajo še motor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi si si že enkrat hd-ja ker je očitno, da te tja najbolj vleče in v tem potem tudi uživaj! Vse ostalo je brezveze.

Fajn napisano... samo kaj ko tak rabljen "čustven" izpad stane neracionalnih 15000 in dalje €! Babo še že zrediš na tistih 100 kil, da zram paše... pravo HD "pozerstvo" pa žal precej preveč stane...

morda, da ponovim, se moje razmišljanje bolj kot pozerstvo (to smo vsaj malo itak vsi in ne samo HD, BMW, Ducati...), sam se imam bolj za "dolgoprogaša", gostiln pa razen če sem lačen ne obiskujem, kafeta ne pijem,... osredotoča na dejstvo, da so vozniki velikih križark veliko redkeje udeleženci prometnih nesreč, da večinoma res vozijo vsaj malo bolj po omejitvah, in da te verjetno sama ciklistika ter položaj za krmilom takega motorja nekako do tega pripravi, saj hitrejša vožnja pač ni tako zelo prijetna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je 90% motoristov pozerjev. Koliko km naredijo lastniki MV Agust, Ducatijev in ostalih butičnih petard? Koliko GS voznikov se spravi na makadam? Poznam lastnika BMW, ki je v 10ih letih naredil 6500 km in poznam lastnike HD, ki letno naredijo 15 - 20 000 km.

Razlika je edino v tem, da so lastniki "čoperjev" bolj vidni in slišni. Nekdo ima raje KM (HP), nekdo pa navor. Tako pač je. Naj cveti 1000 rož, bi rekel Mao

že res, ampak takih kreatur, ki so prepričane da so bad bikerji kot jih najdeš na H-D ne najdeš nikjer. Saj se mi smilijo resni vozniki H-D ko so obkroženi z takimi "brati po znamki" ampak kaj češ. pozerjev je pa itak povsod ogromno, od cestakov, butičnih motorjev, H-D, itd pa do sosrda z FZ6 ker je prepričan da ima najbolj hudi motor.

Pa ne se sekirat, od pozerjev živi moto industrija, od nas ki vozimo stare kante in ne menjujemo opreme vsako leto v skladu z "barvami poletja 2012" ni profita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj o tem vedno bolj razmišljam... naslednje leto bo moja hči tudi legalno (12) še pogostejša sopotnica... in ko gledam zadovoljne obraze na velikih križarkah pri 80 - 90 km/h, res ne vem kaj jim fali... Definitivno se pa "ne pobijajo" in ne prevračajo... pa slabe bremze, neokretnost, teža in "ttresenje" in ne vem kakšni še "tabuji" ter strahovi gor ali dol! Čakanje pa v skupini nakedov sportakov turerjev gotovo bo! Ker "brušenja" raznih rid, prehitevanje kolon, gužvanja pred križišči, bi bilo potlej gotovo manj!

tole so trditve zgodnjih devetdesetih. Če kupiš staro kanto, ja bo use narobe, če kupiš "sodoben" custom....z njim lahkotno držiš tempo kot si ga posnel in objavil v temi crosstourer, in glede na to da maš tudi na XJR bočne kufre...ne vem zakaj bi se z customom dalo kaj težje motovilit skoz gužvo? So nianse, ampak resna prepreka to ne sme bit.

Vsake tolko, res da redko, naletim na kak custom ki mi zapre gobec. Enkat sm sred zelo klukastih rid nagazil naElectra Glide, z dvema in velikmi kufri, pa je vseeno ene 4 športne nakede in mene na VTR izšolal ko pionirčke. Nizbrdo! Lani na poti iz Pule domow, pa ena dečva, na VN x00, med kolonam na zabitem ypsilonu. KK al MS registracija. Pička je pač šla, da je med avti ni blo lahko dohajat.

po moje kak Vaquero šiba odlično....al pa mord Thunderbird in Rocket3......Guzzi California se čist lepo pele. .

Letos nism šu gor, ker...nism še pozabil lanskega...tole je res...ko da bi šel na Brezje. Sej je umes gotovo dost koristnih in normalnih ljudi....ampak jaz se tam ne najdem niti za en radler.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moto dogodek ki mu ni para 1000km na okoli, pa naj ti je všeč ali ne.

Kot vsako leto, bilo je noro

Hja sej isto velja tudi za gey parade. :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo vam slikice, pa videje... Da bo mal žal predvsem tistim "motonavdušencem", ki si ne znajo vzeti časa...

Ponovno fenomenalno!

https://sites.google.com/site/mkpackenstein/news/europeanbikeweekbaskojezero2012

https://picasaweb.google.com/podgorsek.peter1/Faakersee12

...mater, če je tudi na gey paradah tako fajn... kje je najbližja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..ko smo že pri gey paradah... Vedno, kadar sta se pripeljala dva deda na Harleju (šment, sami Italijančki...), se mi je utrnila taka misel....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..ko smo že pri gey paradah... Vedno, kadar sta se pripeljala dva deda na Harleju (šment, sami Italijančki.. .), se mi je utrnila taka misel....

A da bi se spreobrnu?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!