Skoči na vsebino

Faaker see 2012


hdbeast

Priporočene objave

Hmm  :hmm:  :hmm:  :hmm:   Zanimivo....poznam kar nekaj turističnih delavcev  na Gorenjskem, pa prvič slišim, da bi jim kdajkoli bila ponujena možnost organiziranja take prireditve.  Pa tudi če bi bila...sem skeptičen, kje bi to lahko izpeljali.

 - Bled -ni šans, premalo prostora, ceste totalno v kurcu (državne in lokalne). Ko je bilo pred leti mednarodno srečanje gasilcev, je bil zaradi  cca 100 gasilskih vozil totalen kaos.

 - Bohinj...premalo cest...ena ven in notri v dolino, zakon o TNP.....

 - Kr. gora...podobno Bohinju...

 - letališče Lesce...daleč od nastanitvenih kapacitet...nobene dodane vrednosti  (npr. jezero.. .)

 - Preddvor?

 - Poljanska ali Selška dolina?.

 

Tvoje mnenje???

@Tedybear je povedal že vse bistveno. Ne samo da nimamo lokacije za izpeljat tako velikega dogodka, tudi organizacijsko smo nedorasli. Jaz na Faak-u nisem videl niti enega jumbo plakata, ki bi vabil v Slovenijo. Ali da bi naše turistične organizacije pripeljale par mičnih študentk, ki bi naokrog delile flajerje. To bi bil minimalen strošek. Še tega se naši ne spomnijo, raje ziheraško najemajo (drage) štante na raznih sejmih...

V nedeljo sem bil na Ljubelju, prišel malo pogledat dirko veteranov. Ko se pripeljem gor, na plato pred tunelom, se ustavim sredi ceste, vidim ene par redarjev pa enega policaja, pa dve bejbe. Vsi so samo stali pa gledali naokrog, nihče ni nakazal kakšen je (zaradi dirke) spremenjen prometni režim, pa kam naj grem parkirat... To je ta naša realnost.

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem trenutku jim razen lepega pogleda na Martuljkovo skupino, Blejski grad in otok, ter  vsaj meni všečno kuliso Bohinjskega jezera lahko ponudimo le:

 - na več kot polovici kilometrov razpadajočo cesto  od Podkorena do Jesenic, skozi Jesenice in do Bleda.

 - eno urejeno parkirišče na vstopu na Bled, skoraj kilometer pred jezerom. Ob jezeru 20 parkirnih mest za motorje, od tega 6 sredi klanca, da motor lahko parkiraš samo v rikverc.

- Ostala kao parkirišča..nek makadam, brez oznak, pesek, luknje...pa 20 sekund, da prileti inkasant z torbico. 

 - Bohinj.....OK...v Ribčevem lazu se da nekaj motorjev stisnit...v Ukancu pri zaprtem in razpadajočem hotelu Zlatorog neki ostanki parkirišča, rampa iz leta 1960..in to je to.

 - Kr gora...kot izhodišče za Vršič...in nič drugega. Vršič...kot mi je lani rekel nemški motorist...zanj eden najlepših prelazov v Evropi, z najslabšo infrastrukturo   (cesta, parkirišča, urejenost...).

 - 

 

Mimo moje hiše jih  v dneh HD srečanja  pelje dnevno po nekaj 100 (ponavljam...cele kolone). Cesto, ki ni vredna imena cesta, si delijo z avtobusi in turisti za Vintgar, vlačilci, polnimi lesa iz Mežaklje in Pokljuke, avtodomarji, ki iščejo bližnjico na Bled...in lokalci z Valtrami, John Deeri in Fendti dimenzij za Vojvodino, ne za naše skrčene vasi. :jezen  :jezen

 

Če se postavim v njihovo kožo, njihov pogled na tisto s®tanje, se vprašam; "Pa koji kurac lutam po tej vukojebini." Hitro en krog, pa nazaj v Avstrijo. 

Popravljeno . Popravil Tedybear
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje ne govort,da ni lokacij.V Sloveniji imamo jih morje.Krajev jezer tudi(umetnih)Primankuje nam pa ljudi,ki bi živeli od turizma za turizem.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!