Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

Moje tri najljubše punce na svetu, potem pa še (skoraj...) najljubša, povsem sama in v "a nisem najbolj qjut na svetuIMG_20170430_135614.thumb.jpg.267708d5678b7245573bbf2e344da686.jpg" mood-u. ;D

IMG_20170513_165648.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne vem če bi kaj napisal.

Se ne spoznam na pse. Jih imam rad. So izredne živali. Ampak iz videnega filmčka me je strah predvsem nesposobnih lastnikov psov in narobe vzgojenih psov. Možak v beli majici komaj zadržuje psa(mislim da je doberman pes seveda) ko se ta požene proti šotoru. Sem prepričan, da je možak izkušen in vajen tega saj seveda trenira in vzgaja psa. Samo 4x4 pogon psa in 20-30 kg mišic ga lahko dobesedno vozi po travniku naokrog. Me je strah lastnikov, ki imajo psa, ki ga ne morejo obvladat.

Anekdota. Grem s biciklom skoz vas in na sredo ceste leži šarplaninec. Velikosti fičkota. Kaj storit. Vstavim in čakam. Z balkona se ženska dere saj ni še nikogar vgriznil kar naprej. V moji glavi pa, ne rabim jaz biti prvi, ki ga bo. Sem se raje počasi obrnil in peš odkorakal stran. Neodgovoren lastnik. Sigurno. Ni me bilo strah,samo nelagodje. 

Tole ni vperjeno nič proti The Lakl. Samo moje razmišljanje o ljudeh, ki kupijo psa za statusni simbol in jih ne obvladajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V rokah tako nesposobnih vodnikov so ti psi tempirana bomba.

Z ovratnicami na poteg in da jih obešajo in stresajo, da izpustijo rokav.........mogoče pred 30 leti........danes pa res ne več.

Tako bodo nekoč zagrabili mačko, kuro ali kakšno drugo žival, vodnik pa bo popolnoma nemočen.

Pse imam že več kot 40 let, zato govorim iz izkušenj in znanja, ki sem si ga v teh letih nabrala.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pes ne ve, da je velik niti mali...30 kg mrcina je lahko enako plašna ali krvoločno kot 5 kg brencelj. Oba bi pa skočila k tebi na kavč in se crkljala.

Vsaj po mojem, kar sem imel iskušenj s psi, včasih ponorim ker "pri nas na selu" še vedno spuščajo velike pse zvečer ali zjutraj ven, da se poserjejo, jaz imam pa 8 kg samčka na vrvici ter pobiram drekce je:

psov se ne smeš bati in jim pokazati strahu. Fajn je, da ga ne stisneš v kot, ker nima drugačne izbire kot napast, drugače pa neagresivna poza vendar odločna, da psu misliti in se bo umaknil. -nekajkrat sem pa tudi že usekal psa, ki mi je napadel mojga cucka in se je napadalec potem kar umaknil. Vendar je do napada vedno prišlo zato, ker večji pes ni ali imel proste poti, ali se mi je prikradel za hrbet in jaz nisem bil pozoren.

Načeloma, pa (razen črednega nagona, 2 ali več psov, kar zna biti nevarno) bo posamezen pes iskal prosto pot mimo tebe.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, KARMEN1 pravi:

Pse imam

Se mi je zdelo, da so tisti trije v hlevcku bolj podobni psem, kot kozicam ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

4 hours ago, The Lakl said:

Naša dva v akciji ;)

 

Mi je vsec, da delate in se prioravljate na Bbh oz Ipo 1. Mogoce manjka malo pozornosti.. pri lezi/dol/sedi provajte narediti tako da mu v gibanju reces ukaz in stopas na mestu.. deluje ;) 

3 hours ago, Quest said:

Saj ne vem če bi kaj napisal.

Se ne spoznam na pse. Jih imam rad. So izredne živali. Ampak iz videnega filmčka me je strah predvsem nesposobnih lastnikov psov in narobe vzgojenih psov. Možak v beli majici komaj zadržuje psa(mislim da je doberman pes seveda) ko se ta požene proti šotoru. Sem prepričan, da je možak izkušen in vajen tega saj seveda trenira in vzgaja psa. Samo 4x4 pogon psa in 20-30 kg mišic ga lahko dobesedno vozi po travniku naokrog. Me je strah lastnikov, ki imajo psa, ki ga ne morejo obvladat.

Opristi, ampak neves kaj pises. Pa brez zamere. Najprej se prosim pozanimaj kaj je delovna pasma in kaj tak pes rabi in kaj se zgodi ce tega ne dobi.

3 hours ago, KARMEN1 said:

V rokah tako nesposobnih vodnikov so ti psi tempirana bomba.

Z ovratnicami na poteg in da jih obešajo in stresajo, da izpustijo rokav.........mogoče pred 30 leti........danes pa res ne več.

Tako bodo nekoč zagrabili mačko, kuro ali kakšno drugo žival, vodnik pa bo popolnoma nemočen.

Pse imam že več kot 40 let, zato govorim iz izkušenj in znanja, ki sem si ga v teh letih nabrala.

 

Se enkrat, brez zamere, ampak o kinologiji nimas veliko znanja. Jaz imam vecinoma samo ovratnice na zateg.. razen za na lepse ;) 

Prosim dej povej mi kako pa naj bi pes spustil rokav? Imas prav ne na zateg.. so boljsi bodli ;) 

3 hours ago, DAMI34 said:

pes ne ve, da je velik niti mali...30 kg mrcina je lahko enako plašna ali krvoločno kot 5 kg brencelj. Oba bi pa skočila k tebi na kavč in se crkljala.

Vsaj po mojem, kar sem imel iskušenj s psi, včasih ponorim ker "pri nas na selu" še vedno spuščajo velike pse zvečer ali zjutraj ven, da se poserjejo, jaz imam pa 8 kg samčka na vrvici ter pobiram drekce je:

psov se ne smeš bati in jim pokazati strahu. Fajn je, da ga ne stisneš v kot, ker nima drugačne izbire kot napast, drugače pa neagresivna poza vendar odločna, da psu misliti in se bo umaknil. -nekajkrat sem pa tudi že usekal psa, ki mi je napadel mojga cucka in se je napadalec potem kar umaknil. Vendar je do napada vedno prišlo zato, ker večji pes ni ali imel proste poti, ali se mi je prikradel za hrbet in jaz nisem bil pozoren.

Načeloma, pa (razen črednega nagona, 2 ali več psov, kar zna biti nevarno) bo posamezen pes iskal prosto pot mimo tebe.

Res je. Nimajo vsi plenskega nagona(ki se spodbuja pri obrambi), vendar vsi imajo obrambnega, ki ga ni najbolje spodbujati, razen v zelo dobroh rokah.

 

Obramba ni spodbujanje nasilja ali agresije, ampak dajanje psu to kar rabi in v tem uziva. 

Na zacetku je malo konfjuzno, nakonc je pa vse glede kontrole. Pes mora znati kontrolirati svoj nagon.

Moj na mojo zeljo laja na kogar mu pokazem, lahko se pa tudi coha pri komer mu jaz dovolim. Point psa je, da si ti njemu svet in da si mu ti center sveta. Ko to dosezes si zmagovalec ;) 

 

P.S ne si kupit dobermana.. je za specificne lastnike :P

6139C7B5-767D-4B7B-B90F-C37E7743AC0C.jpeg

22F3D3EB-9BEC-4DEC-9999-40ED44070E91.jpeg

559EBF6F-0832-4BA6-8D17-36D0F7B6523E.jpeg

E8AEBC3B-255E-458C-AF6B-47AA37165935.jpeg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uffff!  

Sem vedel, da se bodo oglasili “priznani kinologi”  Tisti “Doberman” je kauč pes, živi v urbanem okolju in je maskota otrok v ulici, lastnik je iz operacije in psa vodi moj sin. Pes je težji od njega in na mokri travi v športnih copatih je rezultat znan.  “Kinologi”- pes napada samo rokavico, ker je tako naučen in pipike bodo še naprej kljuvale travco. 

Delovna linija nemškega ovčarja -sivc je vzgojen v DDR za potrebe vzhodnonemške vojske in policije. Teperament! 

Mali črni je Nizozemski ovčar. Ista zgodba za potrebe represivnih organov.

Ja-akademija za šolanje delovnih psov je tudi za to, da se psi tam učijo, vzgajajo in znorijo, da so socijalizirani in varni.

To so vsi psi malce čez leto starosti in ne pričakujte od njih, da bodo delali, kot roboti. Razen v ogradi za koze!

...tomje začetek in proti koncu tečaja vam bom pokazal razliko, če bom doma in lahko posnel

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, The Lakl said:

Uffff!  

Sem vedel, da se bodo oglasili “priznani kinologi”  Tisti “Doberman” je kauč pes, živi v urbanem okolju in je maskota otrok v ulici, lastnik je iz operacije in psa vodi moj sin. Pes je težji od njega in na mokri travi v športnih copatih je rezultat znan.  “Kinologi”- pes napada samo rokavico, ker je tako naučen in pipike bodo še naprej kljuvale travco. 

Delovna linija nemškega ovčarja -sivc je vzgojen v DDR za potrebe vzhodnonemške vojske in policije. Teperament! 

Mali črni je Nizozemski ovčar. Ista zgodba za potrebe represivnih organov.

Ja-akademija za šolanje delovnih psov je tudi za to, da se psi tam učijo, vzgajajo in znorijo, da so socijalizirani in varni.

To so vsi psi malce čez leto starosti in ne pričakujte od njih, da bodo delali, kot roboti. Razen v ogradi za koze!

...tomje začetek in proti koncu tečaja vam bom pokazal razliko, če bom doma in lahko posnel

 

 

Pusti, ne splaca se.. na mokri travi imam se jaz nekaj dela s svojim 50kg dobermanom. Je pa tudi ze vlekel mojo za seboj.. pa je to bilo 1 leto nazaj, trenutno steje dve leti.

Kje delate to? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ukica pravi:

Opristi, ampak neves kaj pises. Pa brez zamere. Najprej se prosim pozanimaj kaj je delovna pasma in kaj tak pes rabi in kaj se zgodi ce tega ne dobi.

Sem to tudi napisal na začetku. Ni zamere.

pred 6 urami, Quest pravi:

Se ne spoznam na pse.

Ne mislim postati kinolog in se ne mislim glede psov izobraževati. Se mi ni potrebno. Nisem lastnik psa.

Kot laik-kot 99% ljudi ki to smo, je videno na filmčku agresivni napad psa na človeka in vzpodbujanje agresivnosti psa na človeka.

Če tole vidim v živo in ne prek Youtube portala se podelam v hlače in me ne zanima, ali je to delovna pasma psov in kaj ta pasma potrebuje. 

Me ne zanima, ali je mokra trava, ali sneg, ali karkoli. Možaka pes šlajsa po tleh in enostavno lahko pride do kogarkoli in ga obgrize. Če tako močnega psa vodi oseba, ki mu ni kos je in je kupila-nabavila psa za razkazovanje je taka kombinacija katastrofa. Videno velikokrat in iz izkušenj s takimi ljudmi in psi niso prijetne. K sreči brez posledic za mene in mojo hči(napad psa, ki ni bil izzvavan z nobeno kretnjo ali bilo kom, ali čim. Ja smo bili optoženi, da smo izzvali psa ko smo lizali sladoled pred lokalom in se pogovarjali med seboj-vsak izgovor je dober.)

Verjamem, da lahko sebe in psa izvežbate, da je nenevaren. Tisti, ki se aktivno ukvarjate s tem vam skoraj verjamem, da to zmorete, ali pa vsaj doumete, kaj tak pes potrebuje in da ga zmorete, ali pa tudi ne obvladovati. Spoštujem take ljudi, ki jim je mar za žival in njegove potrebe. In spoštujem tudi vse živali, da ne bo pomote. 

Nikomur nič ne pomeni, da je pes izšolan, socializiran in ne vem kajše, če ti hlače skrajša do kolen (ali še kaj hujšega). Sem prepričan, da vam je to jasno, zato tudi šolate pse in se učite z njim, da do kaj takega ne pride. Je pa ogromno ljudi s psi in ostalimi živalmi, ki jih blmk za ostale in samo to sem hotel povedati.

Ni me strah psov-živali, ko vidim, da ga lastnik obvlada. Strah me je ljudi, ki ne spoštujejo drugih ljudi.

 

 

Popravljeno . Popravil Quest
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, KARMEN1 pravi:

V rokah tako nesposobnih vodnikov so ti psi tempirana bomba.

Z ovratnicami na poteg in da jih obešajo in stresajo, da izpustijo rokav.........mogoče pred 30 leti........danes pa res ne več.

Tako bodo nekoč zagrabili mačko, kuro ali kakšno drugo žival, vodnik pa bo popolnoma nemočen.

Pse imam že več kot 40 let, zato govorim iz izkušenj in znanja, ki sem si ga v teh letih nabrala.

 

Super

Dam ti mojega za tri dni in ti bo povozil vso kinološko 40 letno znanje . Vrnila bi mi ga z bogato, bogato odškodnino. Pa je sorodne pasme tvojim. Ima izdelana dva Alfakana, mrežnico in dva osnovna tečaja. 

Max bi ti pokazal, kaj so pasje molitvice :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Quest said:

Sem to tudi napisal na začetku. Ni zamere.

Ne mislim postati kinolog in se ne mislim glede psov izobraževati. Se mi ni potrebno. Nisem lastnik psa.

Kot laik-kot 99% ljudi ki to smo, je videno na filmčku agresivni napad psa na človeka in vzpodbujanje agresivnosti psa na človeka.

Če tole vidim v živo in ne prek Youtube portala se podelam v hlače in me ne zanima, ali je to delovna pasma psov in kaj ta pasma potrebuje. 

Me ne zanima, ali je mokra trava, ali sneg, ali karkoli. Možaka pes šlajsa po tleh in enostavno lahko pride do kogarkoli in ga obgrize. Če tako močnega psa vodi oseba, ki mu ni kos je in je kupila-nabavila psa za razkazovanje je taka kombinacija katastrofa. Videno velikokrat in iz izkušenj s takimi ljudmi in psi niso prijetne. K sreči brez posledic za mene in mojo hči(napad psa, ki ni bil izzvavan z nobeno kretnjo ali bilo kom, ali čim. Ja smo bili optoženi, da smo izzvali psa ko smo lizali sladoled pred lokalom in se pogovarjali med seboj-vsak izgovor je dober.)

Verjamem, da lahko sebe in psa izvežbate, da je nenevaren. Tisti, ki se aktivno ukvarjate s tem vam skoraj verjamem, da to zmorete, ali pa vsaj doumete, kaj tak pes potrebuje in da ga zmorete, ali pa tudi ne obvladovati. Spoštujem take ljudi, ki jim je mar za žival in njegove potrebe. In spoštujem tudi vse živali, da ne bo pomote. 

Nikomur nič ne pomeni, da je pes izšolan, socializiran in ne vem kajše, če ti hlače skrajša do kolen (ali še kaj hujšega). Sem prepričan, da vam je to jasno, zato tudi šolate pse in se učite z njim, da do kaj takega ne pride. Je pa ogromno ljudi s psi in ostalimi živalmi, ki jih blmk za ostale in samo to sem hotel povedati.

Ni me strah psov-živali, ko vidim, da ga lastnik obvlada. Strah me je ljudi, ki ne spoštujejo drugih ljudi.

 

 

No ja, no ja. Da nebo pomote, imam rad pse, ampak ko proti meni zacne tect 40,50kg mrcina tudi jaz otrpnem.

Se strinjam, da doloceni lastniki psov ne razumejo, da nimajo vsi radi psov oziroma da se ga ne bojijo.

Drugace pa, kar kaze zgornji video je del IPO oz IGP programa, ki je v kinologiniji najbolj priznan sport.

Omenjeno je razdeljeno na 3 dele; sled, poslusnost in obramba.

Lep primer obrambe in se kar ok kontrole nad psom

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, ukica pravi:

Lep primer obrambe in se kar ok kontrole nad psom

Da bi le vsi lastniki s psi bili vsaj 10% na takem nivoju. ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko se usajate, kolikor želite.

Mojega kinološkega znanja in dolgoletnih izkušenj mi nihče ne more vzeti, kaj šele povoziti.

To, da vodnik psa dviguje v zrak z zatezno ovratnico, hvala lepa!

Domnevam, da jim nihče ni povedal, da tak način lahko pripelje do poškodb vretenc, v hujših primerih celo do paralize grla.

Na posnetku je jasno vidno, da vodniki nimajo osnovnega kinološkega znanja, kar je pogoj, da lahko vzgajaš psa. 

V takih rokah je pes nevaren okolici.

Rezultat vzgoje, ki se je tako začela, mi nič ne pomeni.

Čeprav take pasme psov nikoli niso ustrezale mojemu značaju, nimam popolnega neznanja o njih in njihovi vzgoji.

In ko vidim, da človek takega psa potrebuje za napajanje svojega ega in sproščanje svojih frustracij, mi je vse jasno.

Jaz raje ostanem pri lovskih in "mehkejših" ovčarskih pasmah. Značajsko mi bolj ležijo.

Popravljeno . Popravil KARMEN1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Quest pravi:

Saj ne vem če bi kaj napisal.

Se ne spoznam na pse. Jih imam rad. So izredne živali. Ampak iz videnega filmčka me je strah predvsem nesposobnih lastnikov psov in narobe vzgojenih psov. Možak v beli majici komaj zadržuje psa(mislim da je doberman pes seveda) ko se ta požene proti šotoru. Sem prepričan, da je možak izkušen in vajen tega saj seveda trenira in vzgaja psa. Samo 4x4 pogon psa in 20-30 kg mišic ga lahko dobesedno vozi po travniku naokrog. Me je strah lastnikov, ki imajo psa, ki ga ne morejo obvladat.

Anekdota. Grem s biciklom skoz vas in na sredo ceste leži šarplaninec. Velikosti fičkota. Kaj storit. Vstavim in čakam. Z balkona se ženska dere saj ni še nikogar vgriznil kar naprej. V moji glavi pa, ne rabim jaz biti prvi, ki ga bo. Sem se raje počasi obrnil in peš odkorakal stran. Neodgovoren lastnik. Sigurno. Ni me bilo strah,samo nelagodje. 

Tole ni vperjeno nič proti The Lakl. Samo moje razmišljanje o ljudeh, ki kupijo psa za statusni simbol in jih ne obvladajo.

Še ena podobna s 25 kg in 4x4. Soseda, katera je imela nemškega ovčarja, dvojne veličine mojega psa, je samozavestno rekla, da, če z lahkoto obvladuje svojega “velikana”, bo pa tudi mojo “čivavo”. Sem ji rekel, naj trdno drži fleksi in bo vse ok. Ta čas, ko sem popravljal njena vrata garaže, je moja “čivava” nekaj zagledala in potegnila. Še dobro, da je soseda lahko izpustila nekaj glasu, da sem pogledal in videl nekaj bjondastega frfrotati po zraku za “čivavo”. Ko jo je “čivava” privlekla nazaj, ni bila več “čivava”. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, KARMEN1 said:

Lahko se usajate, kolikor želite.

Mojega kinološkega znanja in dolgoletnih izkušenj mi nihče ne more vzeti, kaj šele povoziti.

To, da vodnik psa dviguje v zrak z zatezno ovratnico, hvala lepa!

Domnevam, da jim nihče ni povedal, da tak način lahko pripelje do poškodb vretenc, v hujših primerih celo do paralize grla.

Na posnetku je jasno vidno, da vodniki nimajo osnovnega kinološkega znanja, kar je pogoj, da lahko vzgajaš psa. 

V takih rokah je pes nevaren okolici.

Rezultat vzgoje, ki se je tako začela, mi nič ne pomeni.

Čeprav take pasme psov nikoli niso ustrezale mojemu značaju, nimam popolnega neznanja o njih in njihovi vzgoji.

In ko vidim, da človek takega psa potrebuje za napajanje svojega ega in sproščanje svojih frustracij, mi je vse jasno.

Jaz raje ostanem pri lovskih in "mehkejših" ovčarskih pasmah. Značajsko mi bolj ležijo.

Sej pravim, bolje so bodli. Ga malo spodbudis, pa bo hitro videl kaj pomeni spustiti.

Mogoce imas kinolosko znanje, ampak o plenskem nagonu pa zal neves veliko.

 

Pa ne ga srat da so zatezne “nevarne”. Ce nimas obcutka je nevaren tudi halti. Mnogo bolj nevaren. Ali pa od Juliusa oprsnice.. isti smoren.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, DAMI34 pravi:

Načeloma, pa (razen črednega nagona, 2 ali več psov, kar zna biti nevarno) bo posamezen pes iskal prosto pot mimo tebe.

Naceloma so vse zivali take....

Pa srecas srno,prasica,srnjaka,ptica,veverico,polha,macka,mis,jeza,kačo...

P.s

Noro...Jež mi pregriznil 10kg zakelj briketov pa debel material...

P.p.s

Ker sem prijatelj z vecino psov v vasi....psi odlicno odreagirajo na vesel..."Dobro jutro,ljubcek moj"....

P.p.ps

Ce imas manjsega psa,ki ga napade vecji ne smes nikoli hotet ukrasti in zakriti svoje ga psa saj bos napaden se ti...zgodilo...in ko zatem podobno zgodilo meni je napadalec dobil vole v glavo in se po hitrem postopku umaknil....imeli SHI TZU psicko!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, KARMEN1 pravi:

Lahko se usajate, kolikor želite.

Mojega kinološkega znanja in dolgoletnih izkušenj mi nihče ne more vzeti, kaj šele povoziti.

To, da vodnik psa dviguje v zrak z zatezno ovratnico, hvala lepa!

Domnevam, da jim nihče ni povedal, da tak način lahko pripelje do poškodb vretenc, v hujših primerih celo do paralize grla.

Na posnetku je jasno vidno, da vodniki nimajo osnovnega kinološkega znanja, kar je pogoj, da lahko vzgajaš psa. 

V takih rokah je pes nevaren okolici.

Rezultat vzgoje, ki se je tako začela, mi nič ne pomeni.

Čeprav take pasme psov nikoli niso ustrezale mojemu značaju, nimam popolnega neznanja o njih in njihovi vzgoji.

In ko vidim, da človek takega psa potrebuje za napajanje svojega ega in sproščanje svojih frustracij, mi je vse jasno.

Jaz raje ostanem pri lovskih in "mehkejših" ovčarskih pasmah. Značajsko mi bolj ležijo.

Lovske pasme???

A, to imaš zato, da ti sosedove "pipike" domov nosijo?

Tak jim je namreč karakter, značaj, dedne zasnove... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, The Lakl pravi:

Lovske pasme???

A, to imaš zato, da ti sosedove "pipike" domov nosijo?

Tak jim je namreč karakter, značaj, dedne zasnove... :)

Moje sanje...meti Masko...skot russel terier...in ker sem jih vec spoznal...

Vse je v vzgoji od mladica naprej!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!