Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

pred 49 minutami, Alla pravi:

In, ja, res je, 99 % "problematičnih psov" je krivda na strani vodnika.

 

Vav...koncno bi se enkrat skoraj,skoraj strinjal s teboj...a po mojem mnenju je kr 100% na vodniku!

V 40letih se nisem spoznal pametnega psa,ki je imel butastega lastnika,kot nisem spoznal butastega psa z pametnim lastnikom!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je za koga pametno in kaj butasto je že med isto vrsto diskutabilno, kamoli med različnimi živalskimi vrstami. Kar je za človeka pametno in kaj butasto je malce drugače kot pri psih ali mačkah ali katerikoli drugi živalski vrsti.

Prva napaka lastnikov psov je, da vzgajajo psa kot človeka in ne kot žival/psa/pasmo. Imajo drugačne potrebe / zahteve in vzgajanje in obravnavanje "po človeško" jim naredi več škode kot koristi.
Tudi  pa lovske pasme zahtevajo drugačen prostop šolanja od ovčarskih. S Selektivno vzrejo smo ljudje ustvarili pasme, ki so namenjene za različne stvari zato je pomembo vedet kaj so značajske zasnove katere pasme in kako se bomo lotili vzgoje.
Je pa res, da če v prvem letu ali dveh vložiš dovolj energije v vzgojo psa, se ti to obrestuje skozi vse življenje, ki ga preživiš s tem psom.
Je vredno. Definitivno.
Čeprav, tudi kasneje ni nič nemogoče spremenit, samo več časa in truda je treba vložiti v prevzgojo ustaljenih vedenjskih vzorcev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim,da tudi po mojem mnenju nekaj pravilno ves...

Nasplosno...preden kupis psa je zelo,zelo pametno prebrati kaksno knjigo o doticni pasmi!Se obrestuje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, sesir pravi:

 

Nasplosno...preden kupis psa je zelo,zelo pametno prebrati kaksno knjigo o doticni pasmi!Se obrestuje!

Kaj pa če mešančka uzameš.....nism še najdu knjige  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, VS800 pravi:

Kaj pa če mešančka uzameš.....nism še najdu knjige  :P

Ce mesancek med dvema znanima pasmama je malo lazje....z casom,ki ga prezivita skupaj ugotovis katera pasma prevladuje in ga posredno "omejujes" tam kjer potrebno....

Tudi branje nasplosne knjige o ucenju psov so zelo koristne!

Recimo eni,ki imajo Masko...ta moj moj.res se imava rada...le ta ob gozdu,prijateljice muce....drugi...ojoj cela vas ga polna vse druge zivalce padi...ko sva se cartala mi poskodoval ustnico saj tak norel...vzgoja!!!!!!!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, sesir pravi:

Ce mesancek med dvema znanima pasmama je malo laaje....z casom,ki ga prezivita skupaj ugotovis katera pasma prevladuje in ga posredno "omejujes" tam kjer potrebno....

Recimo eni,ki imajo Masko...ta moj moj.res se imava rada...le ta ob gozdu,prijateljice muce....drugi...ojoj cela vas ga polna vse druge zivalce padi...ko sva se cartala mi poskodoval ustnico saj tak norel...vzgoja!!!!!!!

Stari ni panike,  gre tut brez knjige pri mešančkih...sem že ceu žiulejne med psi(mešanci in pasemski), mački......zdej smo še pujska umes urinl, za katerga me fulll svarijo, da nej pazim kadar sta z psom skupi, kar sta več al manj skos.....pa vidm, če si ti normaln do svojih žvauc gre vse kot po maslu :P

Popravljeno . Popravil VS800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, ukica pravi:

Obramba ni spodbujanje nasilja ali agresije, ampak dajanje psu to kar rabi in v tem uziva. 

Na zacetku je malo konfjuzno, nakonc je pa vse glede kontrole. Pes mora znati kontrolirati svoj nagon.

Moj na mojo zeljo laja na kogar mu pokazem, lahko se pa tudi coha pri komer mu jaz dovolim. Point psa je, da si ti njemu svet in da si mu ti center sveta. Ko to dosezes si zmagovalec ;) 

 

P.S ne si kupit dobermana.. je za specificne lastnike :P

 

 

 

 

moj zapis je bil namenjen tistim, ki psov ne poznajo in so avtomatsko v krču, ko ga zagledajo. Izjava lastnika, moj pes pa naredi kar mu ukažem je pa pri večini lastnikov smešna. Včasih naredi tudi kaj po svoje, ker je živo bitje s svojim mozgom.

Bom dal enostaven primer pasme Mops, ki je kao izredno miroljubna bla bla bla...

Moj pes se boji otrok, ki priletijo k njemu in ga božajo, se mal umakne, je previden in potrpi. Če bi ga otrok lovil, bo spizdil. Ampak: če pa otrok joče, tuli in beži je plen. In takrat je veliko veselje steči za njim ter lajati nanj...ja nč mu ne bo naredil...ampak to ne odtehta problema, da ga bo lovil. In ker pes ne ve da ima 5 ali 30 kg je večji žal bolj nevaren, zato pa ga mora imeti lastnik (ki ga obvlada) na povodcu, kjer lastnik komandira, ne pa da ga pes vleče za sabo, kar večkrat vidim.

Lej, mel sem nekaj ostrih srečanj, ko lovskemu psu (hud lovski nagon) nisem uspel strgati mojega psa iz gobca, kljub temu da sem ga brcnil v rebra. Šele ko sem psa zagrabil za grbo in usekal po drevesu, ga je spustil.

Hočem povedati samo eno: tisti, ki niso sposobni obvladati psa, naj ga ne imajo. Moj sosed redi dobermane, drugi je imel pitbulko. Nobenih problemov, ker je gospodar krotil in vodil psa. So pa žal drugi (v glavnem kaka tetka), ki jo je pes povlekel in je še buške dobila. Kolegica ima dogo, ki jo vlači (pes njo) povsod. Ko jo jaz primem in čisto enostavno umirim, je pa mirna in sladka pri nogi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Quest pravi:

Sem to tudi napisal na začetku. Ni zamere.

Ne mislim postati kinolog in se ne mislim glede psov izobraževati. Se mi ni potrebno. Nisem lastnik psa.

Kot laik-kot 99% ljudi ki to smo, je videno na filmčku agresivni napad psa na človeka in vzpodbujanje agresivnosti psa na človeka.

Če tole vidim v živo in ne prek Youtube portala se podelam v hlače in me ne zanima, ali je to delovna pasma psov in kaj ta pasma potrebuje. 

Me ne zanima, ali je mokra trava, ali sneg, ali karkoli. Možaka pes šlajsa po tleh in enostavno lahko pride do kogarkoli in ga obgrize. Če tako močnega psa vodi oseba, ki mu ni kos je in je kupila-nabavila psa za razkazovanje je taka kombinacija katastrofa. Videno velikokrat in iz izkušenj s takimi ljudmi in psi niso prijetne. K sreči brez posledic za mene in mojo hči(napad psa, ki ni bil izzvavan z nobeno kretnjo ali bilo kom, ali čim. Ja smo bili optoženi, da smo izzvali psa ko smo lizali sladoled pred lokalom in se pogovarjali med seboj-vsak izgovor je dober.)

Verjamem, da lahko sebe in psa izvežbate, da je nenevaren. Tisti, ki se aktivno ukvarjate s tem vam skoraj verjamem, da to zmorete, ali pa vsaj doumete, kaj tak pes potrebuje in da ga zmorete, ali pa tudi ne obvladovati. Spoštujem take ljudi, ki jim je mar za žival in njegove potrebe. In spoštujem tudi vse živali, da ne bo pomote. 

Nikomur nič ne pomeni, da je pes izšolan, socializiran in ne vem kajše, če ti hlače skrajša do kolen (ali še kaj hujšega). Sem prepričan, da vam je to jasno, zato tudi šolate pse in se učite z njim, da do kaj takega ne pride. Je pa ogromno ljudi s psi in ostalimi živalmi, ki jih blmk za ostale in samo to sem hotel povedati.

Ni me strah psov-živali, ko vidim, da ga lastnik obvlada. Strah me je ljudi, ki ne spoštujejo drugih ljudi.

 

 

tok da nauš v strahu : (kvečjemu pred čivavo)

 

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, sesir pravi:

 

Ce imas manjsega psa,ki ga napade vecji ne smes nikoli hotet ukrasti in zakriti svoje ga psa saj bos napaden se ti...zgodilo...in ko zatem podobno zgodilo meni je napadalec dobil vole v glavo in se po hitrem postopku umaknil....imeli SHI TZU psicko!

no s prve roke ti povem, da to ni nobene panike. Ker psi se me načeloma bojijo, ko jih pa nabijem se me pa 100%. Zato pri malem psu pač preprečim konflik, ker se mi ne zapenja z odvezanim psom. Mojega dvignem, da je kontrola in potem se posvetim napadalcu. 99% jih zbeži. Je pa res da večinoma predhodno poskrbim, da do konflikta ne pride. To sem tudi zapisal in predlagal. V kolikor je lastnik v strahu, mu nič ne pomaga ker bo plen. On in njegov cucek.

pred 23 minutami, VS800 pravi:

Kaj pa če mešančka uzameš.....nism še najdu knjige  :P

kupiš 2 knjige. če je zmešan iz treh pasem pa 3 :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, sesir pravi:

Ce mesancek med dvema znanima pasmama je malo lazje....z casom,ki ga prezivita skupaj ugotovis katera pasma prevladuje in ga posredno "omejujes" tam kjer potrebno....

Tudi branje nasplosne knjige o ucenju psov so zelo koristne!

Recimo eni,ki imajo Masko...ta moj moj.res se imava rada...le ta ob gozdu,prijateljice muce....drugi...ojoj cela vas ga polna vse druge zivalce padi...ko sva se cartala mi poskodoval ustnico saj tak norel...vzgoja!!!!!!!

A lahko ti kakšen post napišeš vsaj približno čitljivo in razumljivo?!

pred 17 minutami, DAMI34 pravi:

........

Hočem povedati samo eno: tisti, ki niso sposobni obvladati psa, naj ga ne imajo. .............

Noben ne pade pameten iz drevesa. Naj se nauči vzgajat psa in delat z njim, ne pa da naj ga nima.
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komaj se mu da ptiča pogledat. Bi ga pomalcal če bi se mu sam v gobec zrinu.

 

IMG_20190531_121027957_HDR.jpg

Če kdo ne vid mačk je dol tč pa gor.?

Popravljeno . Popravil Quest
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Alla pravi:

 

Noben ne pade pameten iz drevesa. Naj se nauči vzgajat psa in delat z njim, ne pa da naj ga nima.
 

se strinjam, samo pri nas je mal večje selo, psa se nabavi, pol se jim pa ne da. In tako imaš večje pse zjutraj in zvečer spuščene (kar je celo zakonsko prepovedano) naj gredo srat in scat, ter tetice, ki jih pes vlači po mestu.

S tem da tetica ali pa lastnik nima problema s psom, ampak sprehajalci malih kuzlic, al pa kakšen otrok, ki se boji psov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da, ampak pred tem mora biti pes tudi na vrvici. Prostih psov je v Ljubljani malo, pri nas pa še kar veliko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osnovni izpit iz poslušnosti je poslušnost na vrvici in ne prosta vodljivost.
To je poleg, sedi, odlaganje, skupina in predvsem odpoklic.
Na javnih placih morajo biti tako ali tako vsi psi na vrvicah!
 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Alla pravi:

Zato pa zagovarjam to, da bi bil osnovni izpit iz poslušnosti obvezen za vse lastnike/vdonike psov.

Popolnoma se strinjam!

P.s.: lovske pasme so tudi vsi retrieverji, ne le pričarji, goniči, terierji in podobno............

Prva z leve je bila pobrana na ulicah Bihača, stara pribl. leto in pol.

Dva že pokojna, sta bila posvojena iz zavetišča, stara dve in tri leta.

Zlati prinašalec (tudi že pokojni) in oba avstralca, pa so bili kupljeni kot mladiči, vsi tri so tudi bili plemenjaki.

FB_IMG_1559284624211.jpg

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ravno to razlagam, na selu nismo še nismo prišli do točke, kjer mora bit pes z gospodarjem oziroma privezan. Torej, kdor ni sposoben imeti psa naj ga ne ima. (velja za selo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Alla pravi:

A lahko ti kakšen post napišeš vsaj približno čitljivo in razumljivo?!.

 

Hmmm...mogoce se pa res strinjam s teboj,da le 99% ker tvoji psi se mi zdijo pametni...glede nato,kako te ubogajo jih pa prosi,da ti preberejo in razlozijo...ce sama ne zmores...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, sesir pravi:

Hmmm...mogoce se pa res strinjam s teboj,da le 99% ker tvoji psi se mi zdijo pametni...glede nato,kako te ubogajo jih pa prosi,da ti preberejo in razlozijo...ce sama ne zmores...

Tipičen primerek človeka , ki "počloveči" psa.
Da ti napišem: psi ne znajo brat. Verjetno ga lahko naučiš "prebrat" kakšno besedo, ampak to je že kar temeljita dresura.
Za ljudi ta "dresura" poteka pri nas v osnovni šoli, kjer naj bi se vsi na koncu znali izražati (tako pisno kot ustno) razumljivo v materinem jeziku.

Drži se mačk še naprej, tiste imajo svojo pamet in niso tako podvržene škodljivim človeškim vedensjkim vzorcem ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijateljev bauceron zna steti oz sestevati in odstevati do 10...

Do 5 vprasanj pravilno odgovori!!!

Kaj taj jz vem kk sposobna si ti ko se hvalis...on ima pac psa in se z njim ukvarja in se ne kurci okoli da nek profic ampak cisti amaterski ljubljenec zivali

Nasplosno v druzini vecina zivali...no zajckov res nima kdo...razen mene kakega divjega kdaj ko zaluta..

Recimo danasnji pogled zjutraj skozi okno...zal gsm bil zunaj da bi sliko...Dva pava pobegnila iz bliznjega zivalskega vrta in hodila po parceli(veckrat pride katera njihova zival malo kopat...)

In nikoli ne enacim psa z clovekom!!!! Pri psu saj ves pri cem si!!! Ljudje pa zahrbtni!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Quest pravi:

Komaj se mu da ptiča pogledat. Bi ga pomalcal če bi se mu sam v gobec zrinu.

 

IMG_20190531_121027957_HDR.jpg

Če kdo ne vid mačk je dol tč pa gor.?

Lep vrt!

Kaj so zadaj, azaleje ali potonike?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!