Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

Tu sem nekoč že zapisal, da domačega ljubljenčka v obliki pasa, mačke, hrčka ali česa podobnegas nimamo. Smo imeli zlate ribice, pa se ni dobro končalo, ne za njih in ne za nas.

Zato štejemo za domače živali ptice, ki se klatijo okoli hiše. Postavljaške srake, elegantne sinice, prepirljivi vrabci, nemirne bele pastitice, če naštejem najbolj redne junake naše žive meje, hrušk, jablane, češnje, strehe in trate.

Sedaj pozimi smo jim nastavili lojenke in krmilnico s semenjem, kjer imajo v dopoldanskem času redne gostije in svoje predstave.

Kakšne tri tedne nazaj pa je v to druščino udaril skobec in uplenil neprevidnega vrabca. In potem se je usedel na vejo okrasne smreke, vsega tri metre od našega kuhinjskega okna in tam trebil tistega vrabca. Celi dve uri je sedel na veji, se ubadal z vrabcem in se nam pustil opazovati.

Vrabcev in ostalih junakov nato nekaj dni ni bilo na spregled. Sedaj so naše domače živali zopet tu. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu sem nekoč že zapisal, da domačega ljubljenčka v obliki pasa, mačke, hrčka ali česa podobnegas nimamo. Smo imeli zlate ribice, pa se ni dobro končalo, ne za njih in ne za nas.

Zato štejemo za domače živali ptice, ki se klatijo okoli hiše. Postavljaške srake, elegantne sinice, prepirljivi vrabci, nemirne bele pastitice, če naštejem najbolj redne junake naše žive meje, hrušk, jablane, češnje, strehe in trate.

Sedaj pozimi smo jim nastavili lojenke in krmilnico s semenjem, kjer imajo v dopoldanskem času redne gostije in svoje predstave.

Kakšne tri tedne nazaj pa je v to druščino udaril skobec in uplenil neprevidnega vrabca. In potem se je usedel na vejo okrasne smreke, vsega tri metre od našega kuhinjskega okna in tam trebil tistega vrabca. Celi dve uri je sedel na veji, se ubadal z vrabcem in se nam pustil opazovati.

Vrabcev in ostalih junakov nato nekaj dni ni bilo na spregled. Sedaj so naše domače živali zopet tu. :)

Dokaz več da je hranjenje ptic nevarno (za ptice).

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrjetno je bila res moja krivda.

Krmilnico sem postavil na štil od zlomljenih grabelj in vtaknil v luknjo, ki jo imamo za veliki vrtni senčnik ali pa za sušilo za perilo, torej na čistini, 2 m od češnje. Sem mislil, mačke ne bodo prišle zraven. Drugo leto jo bom obesil v veje češnje, kjer bodo imeli zaščito pred ujedami.

Pač ni idealnega sistema na tem svetu.

Ampak skobca pa tudi nimaš vsak dan možnosti neomejeno gledati skozi kuhinjsko okno. Bi bil lepa domača žival.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ampak skobca pa tudi nimaš vsak dan možnosti neomejeno gledati skozi kuhinjsko okno. Bi bil lepa domača žival.

Tako je! Zato kar pusti tako kot je. Večji masaker bodo izvajale mačke, ki bodo brez problemov prišle na drevo.

Narava pa pač pobira svoj davek. Je lepa ampak tudi kruta. Vendar nikoli brez potrebe!

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, bom obesil tako, da mačorji ne bodo imeli šans.

Naj se giftajo s svojimi briketi in pustijo "moje" ptiče na miru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta starejši mačk prinese poleti vsak teden enga ptiča pokazat v stanovanje....je hud na tiče in jih ful lovi... kr v zraku....pa mi ni všeč sam ni kej...mačke imajo nagon in tega ni mogoče zatret....imamo krmilnico 2 metra od tal na kovinskem drogu....tam so tiči varni.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je naš muc precej nešportnega tipa maček, je bilo potrebno drog za krmilnico malce prirezat, da je lahko skočil pozobat kakšnega sem ter tja... No, potem pa je zaradi onesnaženosti ptičje vrste(kuga, gripa & zadeve) preminul. Včeraj pa se je zopet reinkarniral v svoji prejšnji podobi, vendar malce oskubljeni. Sicer mu na ledu pred krmilnico še malce drsi ampak ni zombija, ki bi hodil naravnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj (skoraj) pritlikavi japonski kunec, ljubljenček moje hčerkice. Ni tako hudoben, kot izgleda, je pa toliko bolj požrešen, zato tudi ni več pritlikav.

lp

Rudi

post-11-1078091831.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!