Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

v toplo gredo imam napeljano vodo iz vodovoda, toliko da curlja, seveda pa imam tudi odtok. enkrat na leto pa s parnim čistilcem počistim in sperem kamne in vso svinjarijo iz terarija, tisti čas pa se želve lepo sprehajajo po travi, ribice pa prestavim v ribnik kjer imam zlate ribice.

rdečevratke so res napadalne do rib, ko sem jih imel še v akvariju, sem jima dodal 10 nekih indijskih ribic, na začetku sta kazali zanimanje zanje potem pa ne več. sedaj ko sta zunaj pa jima vsake toliko časa vržem majhne ribice (zelenke in rdečeoke) ki jih prinesem z ribolova in jih prav lepo pohrustata, velka klena pa pustita na miru. prav včeraj sem šel pogledat kakšno je stanje, obe želvici sta že bili v polnem pomladnem življenju. sem jih že prvič nahranil od oktobra, kosem prenehal s hranjenjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sem prav vesela, da je med vami toliko prijateljev živali. Tudi pri nas imamo že od kar pomnim živali.

Trenutno kraljuje tibetanec Žak (lumpek moj), mala mešanka Ajša (5 mesecev), pa zlate ribice. Pred nekaj dnevi pa se je zatekla k nam še muca. Prava lepotička - črno bela. Tudi mlada - mogoče kakšnih 6 mesecev stara. Baje jo je nekdo enostavno vrgel iz avta.

Prej sem imela psičko pasme shih-tzu. Pa mi je po 6 letih žalostno poginila. Po obdobju žalovanja in zatrjevanja, da ne želim nobenega psa več.... (kaj že pravijo o zarečenem kruhu?).

Drugače pa sem dom delila še z ameriško veverico, pa grlico, pa dalmatinko, pa tremi pudlji.... še bi lahko naštevala.

Sem pred časom že brala tole zgodbo in bi jo rada delila z vami. Najbrž ste jo že brali. Pa vendar. Za lažje razumevanje naših zvestih prijateljev pa naj bo to pes, muca, hrček.... Ali pa pred samim nakupom živali. Ne pozabimo, da so to živa bitja s svojimi potrebami po ljubezni in toplini.

P.s.: upam, da mi bo povezava uspela.

http://www.mojpes.net/zgodbe/zakajslo.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr nas doma pa caruje enoletni doberman Kaiser in senior (beri mali nevrotični) mešanček Zan :lol: :lol:, pa bela muca Nika, ki jo Kaiser obožuje, z razliko od sosedovih mačk, ki jih z nadzvočno hitrostjo preganja.

Evo vam mal fotk mojga lepotca....

http://www.mojpes.net/razno/slikice/kaiser2.jpg

http://www.mojpes.net/razno/slikice/kaiser5.jpg

http://www.mojpes.net/razno/slikice/kaiser1.jpg

http://www.mojpes.net/razno/slikice/kaiser8.jpg

LP Tjaša

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam 2 Airedale terrierja stara 2 leti iz istega legla. Kadar sem slabe

volje pogledam kako se tepeta in sem takoj zdrav - skratka komedija!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Kaksna je verjetnost, da se na moto zboru pojavita hkrati dva samoyeda?! :blink: :o :D :D :D

No, pa da zacnemo lepo na zacetku...

Sobota, lep soncen dan, z Beti se odlociva, da peljeva psa na izlet na Bled. Motor pustim v garazi. Odkar imam Svita, je to vedno bolj pogost pojav.

Torej, preganjamo se okrog jezera, padamo v vodo, plasimo racke... delamo vse kar je prepovedano. Na koncu se oglasimo se v Ribnem, pozdravit nase ljube motosvetovce.

Ker energije nikakor ni hotelo zmanjkat, enoglasno sklenemo: GREMO NA KROKARJE!

Mag in Svit pridno lezita in opazujeta dogajanje. Ravno prav sta ze utrujena, da jima neumosti ne hodijo vec po glavi. Jasno, Svit je spet v srediscu pozornosti. Bozanje in obcudovanje mu ze kar malo preseda. :rolleyes: Veliko bolj je zadovoljen, ce se najde nekdo, ki se gre z njim ‘pasje borbe’. :ph34r:

Ko se dan prevesil v noc, kuzki postanejo zaspani. Pa tudi scena na zboru postane vedno bolj "divja". Pasjo uto zamenja prostoren karavan.

Mine kar nekaj casa in Beti se odloci, da jih gre malo pocekirat - lulat, kakat, vodo zamenjat ...in te stvari.

In takrat se je zgodilo! Saj ne morem verjet! Moj pes ves zmeden tava med mnozico ljudi, sumljivega psihofizicnega stanja :huh:, obupan in ze si predstavljam posledice, ki bodo za vedno zaznamovale to malo-nezno-nedolzno-bitje. :unsure:

Skocim k njemu, ga objamem in malo manjka, da ne zajocem.

Opazim, da je brez ovratnice in z ocmi obupano iscem Beti. Hudica, kako ji je lahko zbezal, kako je lahko tako neodgovorna!!?

Stiskam ljubega peseka k sebi, zares mi gre na jok. V ozadju pa ves cas glasovi: “To je moj pes, ne to je moj pes, moj pes, moj pes…ne moj, moj, moj..”

Ignoriram jih in poskusam dvigniti Svita, da ga z zadnjimi mocmi odnesem nazaj v avto.

Ne odnehajo, vsi okrog mene za mojega Svitka pravijo, da je njihov. :( Zasikam: “Dejte mi mir, ker trenutno se mi pa res ne da se z vami ukvarjat!”

A, kljub temu ne odnehajo.

Iz gruce glasnih ‘zadetkov’ izstopi deklica in rece: “Lahko pustis mojga psa pri miru?!” In ze ga hoce prijet.

Takrat se mi stemni pred ocmi in zasumi v glavi. Spustim psa in se prav pocasi zravnam. Primem jo za ramena, presine me, da je za celo glavo manjsa od mene in z ledeno hladnim glasom recem: “ Ej, sam sp****, ce ne te bom p********!”

V tistem trenutku vse utihne, zaveje ledeno mrzel pis in svet se ustavi. Sami sva, v vrtincu… Zdrzne me njen odlocen prijem in besede:”NE, to je MOJ pes!”

Na sreco se oglasi nekdo iz ozadja, z odlicno idejo naj vendarle greva pogledat v avto. In sva sle. Vsaka po svoji strani ceste. Pes pa vmes. Ogovarjale sva ga vsaka s svojim imenom. Jaz vpijem…Svit, Svit….srcek, ljubcek, barabica moja…. Ona pa: Brik, Brik, Brik…

Itaq, da ni uposteval nobene.

Deklico, pravzaprav ji je ime Polona, je ves cas na poti do avta skrbelo, ce mojega psa ni na svojem mestu, da ne bom slucajno vzela njenega.

Karavan je bil kar nekaj metrov oddaljen od sredisca dogajanja, zaradi hrupa in ostalih norcij, tako da sva se do tam obe ze fajn skulirale.

In seveda, v avtu Beti, Svit, Mag blazeno spijo!!!

Jaz, ne bi bila jaz, ce v tistem trenutku, ne bi rekla:”Ves Polona, samo moj je pa vseeno lepsi kot tvoj.”

Se razume, sledilo je opravicevanje, smeh in vsesplosno zacudenje. Ja no, pa kaj!!? :D :rolleyes: Kaksna je verjetnost, da se na moto zboru pojavita hkrati dva samojeda!? :)

In pol sva sle na pir!

Polona, se enkrat sori, sori, sori…… in pozdravi mi Brik-a, sej je tut on cist lep kuza.

Zarja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa dejmo se nauk tej storiji:

Najprej se prepricaj, sele nato usekaj. ;)

Pravzaprav, bi bilo ob zadnjih dogodkih bolj primerno tole:

NAJPREJ SE PREPRICAJ, SELE NATO SODI!!!

Zarja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa dejmo se nauk tej storiji:

Najprej se prepricaj, sele nato usekaj. ;)

Pravzaprav, bi bilo ob zadnjih dogodkih bolj primerno tole:

NAJPREJ SE PREPRICAJ, SELE NATO SODI!!!

Zarja

Meni to nekdo neprestano vbija v glavo. No, vsaj poskuša ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa dejmo se nauk tej storiji:

Najprej se prepricaj, sele nato usekaj. ;)

Pravzaprav, bi bilo ob zadnjih dogodkih bolj primerno tole:

NAJPREJ SE PREPRICAJ, SELE NATO SODI!!!

Zarja

Meni to nekdo neprestano vbija v glavo. No, vsaj poskuša ;)

Dzordzi, ti k si s foha... kok se, da pokasirat za zlobne klevete? :D :D :D :D :D :D ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mam 2 mesca staro muco (mačka) , ime mu je pa BOBI .... slikca še pride .... :D

Popravljeno . Popravil bauca
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam pa koker španjelko Aiko ki smo jo dobili ko je bila star 9 mesecev od enga tipa ki se je je navolil. Bila je v boxu (bi še šlo) in kot mladiča jo je hranil s hrano za breje in preobremenjene pse (nuts), ko smo jo dobili je bila čist podivjana :rolleyes: sedaj ima že 8 let- neumna je še zmeraj ampak ima najlepšo glavo na svetu ;) Problem pr naši hiši je le to da je pes lord! Moji ljubi starši so naju počasi začeli zamenevati- vsaj po imenu :rolleyes:

Da povzamem- imam sestro ki je nikoli nisem imela B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam pa kokeršpanjela pa mačka pa ribe pa ptiče pa želve, čez cesto pa še lisice pa zajce pa jazbece... :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam pa Pikija "čistokrvnega Trebelan-a"

(avtohtona slovenska pasma)

k sm o nem pisu u unmu tažalostnm

topic-u "konec" (tut slikca je tm)

najbl brihtn kuža na svet

:D

namestovpasjošologamučilšahpress

:D :D :D :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zvečer reševali "domačo" živalco.

Že napol vzpostavili nočno tišino v hiši, ko zaslišali zelo glasnega murna. Ugotovili, da cvrčanje prihaja iz garaže. In res, iz daljnega kota garaže se je razlegal murnov neutrudni čri čri čri.

Umaknil avto, umaknil Gilerco, umaknil kravo in za njo je bil v kotu skrit muren.

S hruškinim listom, da ga ne bi poškodovali, smo ga spehali na smetišnico in odnesli ven na travo.

Kakih pet minut je bil šokiran, sedaj pa že tri ure neumorno cvrči pod balkonom.

:) :) :) :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zvečer reševali "domačo" živalco.

Že napol vzpostavili nočno tišino v hiši, ko zaslišali zelo glasnega murna. Ugotovili, da cvrčanje prihaja iz garaže. In res, iz daljnega kota garaže se je razlegal murnov neutrudni čri čri čri.

Umaknil avto, umaknil Gilerco, umaknil kravo in za njo je bil v kotu skrit muren.

S hruškinim listom, da ga ne bi poškodovali, smo ga spehali na smetišnico in odnesli ven na travo.

Kakih pet minut je bil šokiran, sedaj pa že tri ure neumorno cvrči pod balkonom.

:) :) :) :D :D :D

Si imel v garaži bio-alarm, pa si ga odstranil. :o

Kje je tvoja ekološka osveščenost.

:blink:

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa glih z hruškinim listom, kaj pa če je bil že okužen z ožigom-bogi muren.

včeraj imel čistilno akcijo-očistil sem rdečevratkam njihovo brozgo, morale so prenočiti v veliki otroški kadi. :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr nas mamo pa hrčka in hrčico - če bo kdo interesent BODO MLADIČKI. Non stop visi na njej. :lol: :D

Js mam pa činčilo pa se kr sam zadovoljuje tko da ne rab samico!!! :D :P :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr nas mamo pa hrčka in hrčico - če bo kdo interesent BODO MLADIČKI. Non stop visi na njej. :lol: :D

A res? To so pa tako srčkane zivalce :)

...ajasempozabuzedasemdalkačostranbonapetitepress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm pa dons za našga Pikija spet prpravu mesečni obrok hrane za v zmrzovalnik

hočte recept za mlade pse, ki rabjo kvalitetno in poceni hrano za rast

pa še cenej od konzerv pride, precej cenej..

2x na teden goveja kost (taka da jo lahko poje)

potem pa

pri mesarju kupi

3 kg govejih src

2 kg govejih vranic

useuflajšmašinopress

:D

in v zmrzovalnik

cca 3500 SIT + 1 ura dela

30 paketkov po cca 230g (po 110 SIT)

kasneje

vkuhaš med makarone, polento ali riž

dober tek vašim kužkom

lp

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom bil se še jest hvalu. Mamo zajčko Piko, pa muco Tačko. Sam nau nč mladičkov. Tačka bla pr dohtarju, pa vse vn pobral. Zajčica je pa revca v kletki.

Poj pa pravjo da mamo mi zajeban življenje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!