Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

pred 3 minutami, maiden pravi:

a lev v savani je rižoto pa makaron flajš???

mism,da ne ...

Ce tebe poje pol jo ziher..... :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo genetika, malo pretirano cepljenje (rabili so par desetletij, da ni več vsakoletnega cepljenja proti steklini) , življenski standard (in način življenja) ... Žal večina veterinarjev gleda (naše) domače ljubljenčke samo kot dobiček. Rak pa je "hit" za dober zaslužek. Da ne bo kdo užaljen, ampak kako moraš biti omejen, da daš psa na kemoterapijo?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, dr.looney pravi:

Ce tebe poje pol jo ziher..... :jezik:

kaj sm ti tok žauga storu,da me tko sovražiš ... :cry:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko imaš nekoga neskončno rad in je član tvoje družine, je čisto vseeno ali ima 2 ali 4 noge in ali je kosmat samo po glavi al po celem telesu. Takrat bi naredil vse, samo da bi bolezen premagal. 

In na to računajo tako veterinarji, kot tudi vsa uradna medicina. 

Žal se očitno vse prepogosto zgodi, da cilj ni pozdraviti ampak samo zdraviti, čim dalj časa. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, dr.looney pravi:

Zakaj toliko raka pri psih? Ne vem. Malo pozabljate, da se je vzreja pasemskih psov izrodila do obisti. Psi morajo biti po meri človek in po mojem skromnem laicnem mnenju tudi to ni zanemarljiv dejavnik. Gensko oslabljeni organizmi so bolj dovzetni za okvare. Zato ne bi pripisovala vse hrani. Resnica je nekje vmes. 

psi,mački in ostala perutnina,so zveri...in niso za udomačitev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj je na kao "kvalitetnih" briketih že cel lajf. Zraven dobi samo še zeljenjavo in nekaj sadja kot priboljše, kar tudi ima zelo rad. do sedaj nobenih alergij in problemov, že 13 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kemoterapija je matranje in če je žival v neki "normalni" starosti, ne vidim nobenega smisla (človek že razume, da se matra, da bo potem bolje (če bo) , žival pa verjetno ne) . To se je v zadnjem času "razpaslo" na veliko in mi grejo lasje pokoncu ko prepričujejo lastnike, kako se to splača, da bodo podaljšali življenje za 1/2 ali leto... Ma, a res?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, franc pravi:

Malo genetika, malo pretirano cepljenje (rabili so par desetletij, da ni več vsakoletnega cepljenja proti steklini) , življenski standard (in način življenja) ... Žal večina veterinarjev gleda (naše) domače ljubljenčke samo kot dobiček. Rak pa je "hit" za dober zaslužek. Da ne bo kdo užaljen, ampak kako moraš biti omejen, da daš psa na kemoterapijo?

lp

Če bi vedel , da ni pomoči ne bi matral pesa , če pa vem , da mu lahko pomagam , bi storil vse , sebi od ust bi vzel . Marsikdo bi rekel ,da sem fuknjen , ampak imam svojo psičko tako rad , kot nimam nobenega človeka  razen svoje žene . 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, Alla pravi:

Da je moj pes kasiral raka  zaradi briketov nisem in ne bom trdila. Napisala sem samo, da je kljub temu, da je prvih 8 let življenja jedel izključno kvalitetno briketirano hrano, fasal raka. 

Ampak malce mi pa da za mislit podatek da ima že 60 % populacije psov in in mačk raka, življenska doba pa se krajša?

V zadnjih 20 letih se je veterinarska oskrba bistveno izboljšala, tudi življenski pogoji se izboljšujejo. 

Zakaj je torej tak porast raka? 

Zato še vedno trdim, da je prehrana bistvena za zdravje. In če vnašamo v telo (katerokoli) svežo in zdravo hrano je več možnosti, da bitje razvije zdrav in močen imunski sistem.

Pa ne obešaj se na kosti. Nikoli nisem rekla, da so kosti ustrezna hrana za pse, sploh pa ne kuhane. So pa čisto dobrodošel dodatek za glodanje. 

Ravno zaradi kemije v gotovi zivalski hrani. Za hrano ljudi so regulative, ki trenutno znane skodljive snovi prepoveduhejo. Seveda ostane veliko prostora za dodatke, kateri zaenkrat se niso na spisku. Za hrano za zivali ni tako strogih regulativ. Ok, krma za zivali v prehrambeni verigi je drugo, ampak futer za pse in macke ne vpliva na analizo mleka na farmi. Najbolje je lastna priprava sproti. Pa se ceneje je kot pa kvalitetni briketi. Kot receno, svojim psom nikoli nisem futral briketov za osnovno prehrano. Dobi meso in zelenjavo. Nic sladkarij, brikete ima nastavljene vedno pa jih noce. Tu in tam jih pozoba za pest. Nikoli se nisem imel psa z rakom. Je pa tako, da je zelo pomembno kaksno pasmo in od koga kupis. Dolocene pasme imajo veliko tezav. Poceni mladici iz masovne vzreje pa se vec. Kupim od slovenske psarne, ki vzreja ljubiteljsko. Je veliko manj moznosti za zaplete.

Gkede kosti pa se strinjam s tabo @BIF. Ampak ce kaksno obgloda, da se zamoti pa mu tudi ne skoduje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, maiden pravi:

kaj sm ti tok žauga storu,da me tko sovražiš ... :cry:

..... sej te ne..... :friend1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh


Vse preveč je raziskav, ki podpirajo ali eno ali drugo stran. 

In vse preveč je faktorjev, ki vplivajo na zdravje posameznika. 

Vse kar lahko naredimo, je to, da se čimbolj potrudimo (izobrazimo, opazujemo, prilagajamo), da nudimo bitju /bitjem okoli sebe čimbolj kvalitetno, zdravo in polno življenje.
Ker nam neskončno obogatijo življenje. :wub:

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naši kužki so vedno dobivali goveje kosti, da so s z njimi čistili in ostrili svoje zobe. In ko sem z googlom iskal primerno fotografijo goveje kosti, sem naše TOLE.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Kmet2 pravi:

Če bi vedel , da ni pomoči ne bi matral pesa , če pa vem , da mu lahko pomagam , bi storil vse , sebi od ust bi vzel . Marsikdo bi rekel ,da sem fuknjen , ampak imam svojo psičko tako rad , kot nimam nobenega človeka  razen svoje žene . 

Saj te do neke mere razumem. Ampak v bistvu je to egoisticno saj zival ne more sama odlociti in jo zdravis zaradi sebe, da imas cisto vest. V bistvu pa nehote psa mucis. Ne vem no, psa imam rad in za normalne bolezni bom vedno pac placal koliko stane. Ce pa ni pomoci pa mislim, da je bolje preboleti in naj zaspi v miru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, RobiRoberto pravi:

Naši kužki so vedno dobivali goveje kosti, da so s z njimi čistili in ostrili svoje zobe. In ko sem z googlom iskal primerno fotografijo goveje kosti, sem naše TOLE.

:D Kuhani kurji vratovi, tole sem zdavnaj sam pogruntal. Pa full poceni so :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, IZTOK pravi:

Saj te do neke mere razumem. Ampak v bistvu je to egoisticno saj zival ne more sama odlociti in jo zdravis zaradi sebe, da imas cisto vest. V bistvu pa nehote psa mucis. Ne vem no, psa imam rad in za normalne bolezni bom vedno pac placal koliko stane. Ce pa ni pomoci pa mislim, da je bolje preboleti in naj zaspi v miru.

sej če maš prbližn normalnega veterinarja ti bo vedno povedal al je še kej za nardit al ne....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi razni strupi s katerimi jih mažemo, da nimajo bolh, ravno ne pomagajo pri zdravju. In potem je spet dilema: bolhe in da se praska ali strup (z "zamolčanimi" stranskimi učinki) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, IZTOK pravi:

Saj te do neke mere razumem. Ampak v bistvu je to egoisticno saj zival ne more sama odlociti in jo zdravis zaradi sebe, da imas cisto vest. V bistvu pa nehote psa mucis. Ne vem no, psa imam rad in za normalne bolezni bom vedno pac placal koliko stane. Ce pa ni pomoci pa mislim, da je bolje preboleti in naj zaspi v miru.

Kaj si spregledal v mojem postu?

Ne vem kaj bi mučil psa, če ima zlomljeno tačko in bi ga odpeljal vetu na op.

Zame je nehumano, da bi se zaradi tega odpovedal psički, nedopustno.

Taki ljudje, ki imajo pesa cel dan privezanega na par m verige, ali pa cele dneve v pesjaku ne bi smeli imeti živali!!!

Taki tudi otrok ne bi smeli imeti.

Če ima raka, sem videl veliko primerov, bula na ušesu, odreżejo, pes živi dalje.

Napredovana stanja in stanja, ko ni pričakovat izboljšanj oz. ozdravitve pa na inekcijo in želim biti poleg, saj želim da je pes z nekom ki mu zaupa in je med njima stkana posebna vez v zadnjih trenutkih. 

Že zdaj mi pridejo solze na oči, ko samo pomislim.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi proti bolham in klopom se da borit na naraven način.
Bom doma poiskala različne  "recepte" in jih prilepila, pa lahko preverite, če vam kateri odgovarja. 

Sicer pa....na tejle strani se najde marsikaj uporabnega in pametnega, tako za prehrano kot tudi za nego....

ZDRAVA HRANA ZA PSE

Priporočam B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, VS800 pravi:

A še kakšno o njeni prehrani rečemo??      Kle je tut cela znanost kaj ja pa kaj ne.............                        

382183572899336484313081.jpg

:P

 

kutletiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ... :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, IZTOK said:

Za hrano ljudi so regulative, ki trenutno znane skodljive snovi prepoveduhejo. 

Ce verjames

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden je prišel naš pes domov, sem prebral kolikor se je dalo in ugotovil, da so briketi najbolj priročni in imajo čisto vse kar pes rabi. Pa ne tisti HOV ČOV 5€ akcija 20kg smrdeča vreča, ampak tisti malo boljši, srednji cenovni razdred, nekje 40€/12kg. Trenutno jé Ontario.

Za domačo kuho psu pa nisem dovolj podkovan, ker moraš točno vedet kako pripraviti obroke, ki bi imeli čisto vsa hranila, ki jih pes rabi. Če razmislim podrobneje, niti ne bi našel za to časa saj komaj najdemo čas, da skuhamo sebi, kaj da bi še posebej kuhali psu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako "polnjeno" govejo kost je imel najrajši naš pokojni Bil. Ko se jo je naveličal glodati je končala v smeteh.

govejakost.png.ec9241cd111cdaeb96da093a6feda02f.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Andrejcer pravi:

Če razmislim podrobneje, niti ne bi našel za to časa saj komaj najdemo čas, da skuhamo sebi, kaj da bi še posebej kuhali psu.

upam da najdete čas vsaj za kakšen sprehod znjim pa kakšen pobožek sm pa ke     :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!