Skoči na vsebino

Domači ljubljenčki (živali) :)


Priporočene objave

pred 10 minutami, vandrovec pravi:

Kaj je to za ena žival? :hmm:

Ižanski kunčji Rotvajler :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem zasledila. Saj ne rečem, je grozno. Ampak tu gre odgovornost v dve smeri. Prva je ta, da kje pri hudirju je bil pa lastnik psa? Saj slišiš motokros in se umakneš, s psom vred. Po drugi strani ta krosist najbrž tega malega pamža od psa najbrž ni videl, ( če je pes ležal na tleh, majhen je) verjetno pa je začutil, da je nekaj povozil in bi bilo prav, da ustavi.

Odgovornost in skrb v obe smeri. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Nja pravi:

sem zasledila. Saj ne rečem, je grozno. Ampak tu gre odgovornost v dve smeri. Prva je ta, da kje pri hudirju je bil pa lastnik psa? Saj slišiš motokros in se umakneš, s psom vred. Po drugi strani ta krosist najbrž tega malega pamža od psa najbrž ni videl, ( če je pes ležal na tleh, majhen je) verjetno pa je začutil, da je nekaj povozil in bi bilo prav, da ustavi.

Odgovornost in skrb v obe smeri. 

nesreče se dogajajo. Žal. Sem povozil mačko na izpitni vožnji, ko mi je priletela pod kolesa (majkemi, nisem mel res kaj reagirat) pa sem se hotel ustaviti. (da jo vsaj odstranim s ceste) in mi je inštruktor dejal:

kaj ji boš dal umetno dihanje? iN smo šli dalje.

Namensko povoženje in škodovanje živalim, pa je najmanj kaznivo. Seveda, se zna zgoditi, da tudi lastnik, ki je odgovoren za žival (v mestih mora biti pes na povodcu, ne pa spuščen v stilu pojdi srat in pridi nazaj) se zelo rad izgovarja na druge krivce.

Mam kup primerov, ko sem se moral z mrcinami dajat (in mrcine niso nič krive, pač pa gospodar) ko so mi kužka napadli. 1x celo vpričo policajev. Takrat smo lastnika našli in je fasal kazen, seveda pa se mu je mešalo v stilu: si me potunkal.

Kreteni pač nikol ne bodo razumeli normale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Nja pravi:

Odgovornost in skrb v obe smeri. 

pes mora biti vseskozi ko ni za domačo ograjo - na povodcu . 

če je pes spuščen lahko prileti pod kolo .. možno je - sploh pri motorjih - da se pes zaleti proti motorju , laja,renči in skače v škorenj ..

ta pes kakor je majhen je pa lahko ležal pri miru in voznik sploh ni videl in vedel , da ga je povozil..

namerno povoženje živali pa je potrebno kaznovati neglede na predpis o povodcu..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lohk bi mu dal kej za jest da nau soje tace zgrizu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povodec sicer ni potreben tam, kjer ni pričakovati večjega števila ljudi, tudi za javne površine velja tako, razen za pse s statusom nevarnega psa (ti rabijo tudi nagobčnik). Jaz nimam težav s tem, če ljudje sprehajajo spuščene pse, v kolikor so ti vseeno pod kontrolo (vzgojeni in se odzovejo na klic, navkljub ljudem, živalim). So pa taki v manjšini. 10 M sledni štrik je super stvar za psa v fazi vzgoje.

Ena iz arhiva dve leti nazaj, sicer sem zraven jaz, ampak ajd, paše.

Nothing in this world compares to the comfort and security of having someone just hold your hand.     

Richelle E. Goodrich

 

 

 

lr-7596fb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, Nja pravi:

Povodec sicer ni potreben tam, kjer ni pričakovati večjega števila ljudi, tudi za javne površine velja tako, razen za pse s statusom nevarnega psa (ti rabijo tudi nagobčnik). Jaz nimam težav s tem, če ljudje sprehajajo spuščene pse, v kolikor so ti vseeno pod kontrolo (vzgojeni in se odzovejo na klic, navkljub ljudem, živalim). So pa taki v manjšini. 10 M sledni štrik je super stvar za psa v fazi vzgoje.

Ena iz arhiva dve leti nazaj, sicer sem zraven jaz, ampak ajd, paše.

lr-7596fb.jpg

kaj je potrebno in kaj ni je stvar osebne presoje lastnika..predpis pa je - na povodcu...

večina "nevarnih" pasem ni nevarna.. nevarna je napačna vzgoja in pa slabe izkušnje psa predvesm v času odraščanja - napad koleričnega psa na mladiča pusti trajne posledice - in potem ko zrase v mrcino je lahko alergičen na druge pse.. če ima slabo izkušnjo z otroci v mladosti je velika možnost , da jih ve bo maral - ni rečeno da jih bo napadal - ponavadi se umakne.. kljub vsemu mora to poznati lastnik.. 

jaz vsakič ko pridem h kolegu in spusti svojega pitbula prvih par minut pazim :

da mi ne prileti od spredaj - itak z glavo direkt v jajca ker so na tistem nivoju roke za čohat..

da mi ne prileti od zadaj med noge in ne butne z glavi navzgor - itak v jajca - ker so na tistem nivoju roke za čohat..

da me ne dobi izven ravnotežja s strani z glavo v koleno - ker so na tistem nivoju roke za čohat.. 

in potem se včasih - zaradi drugih da jih ne motiva - umakneva v pesjak.. tam moram pazit na čekane in glavo ..aja oboje čekane - njegove in moje da mi jih ob igri ne razbije..buška je pa že bila kakšna..pri meni..

če ga peljem na kratek sprehod ima razen ob ovohavanju točk na svojem rajonu 2.5m povodec vržen čez hrbet.. seveda povodec držim.. 

zanimivo je , da druge pse pogleda in če ni reakcije z druge strani opusti gledanje..ob vsaki zvočni reakciji - bevskanju - pa ga je potrebno zadržati fizično in posesti..

največji problem je , da misli da je ena 1,5 kilska čivava in se tako tudi obnaša..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thumper, nakladaš :P ni treba, da je pes vedno in povsod na povodcu

»Zakon o zaščiti živali (ZZŽiv) določa splošne zahteve za obvladovanje psov, da niso nevarni okolici. V drugem odstavku 11. člena omenjeni zakon določa, da mora skrbnik živali z ustrezno vzgojo in šolanjem oziroma z drugimi ukrepi zagotoviti, da žival ni nevarna okolici. Tretji odstavek istega člena pa določa, da morajo skrbniki psov zagotoviti fizično varstvo svojih psov tako, da jih imajo na javnem mestu na povodcu,« odgovarjajo na UVHVVR.

»Javno mesto je javni kraj, kot je opredeljen v zakonu, ki ureja varstvo javnega reda in miru, razen površin, kjer ni oziroma ni pričakovati večjega števila ljudi. Javni kraj je v Zakonu o varstvu javnega reda in miru opredeljen kot vsak prostor, ki je brezpogojno ali pod določenimi pogoji dostopen vsakomur. Kazen za ravnanje v nasprotju z 11. členom Zakona o zaščiti živali znaša za fizično osebo 200 od 400 do evrov, kar je določeno v šesti točki 46.a člena ZZŽiv,« pojasnijo.

Poudarijo, da je torej uporaba povodca na javnem mestu vedno obvezna. »Izjemoma lahko skrbnik psa vodi brez povodca, če ni, ali ni pričakovati večjega števila ljudi. Povodec se priporoča v vseh okoliščinah, če pes ni ustrezno vzgojen/šolan in bi v primeru, da odpoklic psa zataji in pes predstavlja nevarnost okolici.«

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alla lepo si me dopolnila s členom zakonodaje....

Thumper morda si me narobe razumel. Nevaren pes, nima veze s pasmo. Je status v CRP, po prijavi ugriza, tudi en maltežan mix ga ima. A tudi tukaj se da pomagat (obstajajo lažne prijave, doživela). Pravočasna pritožba, inšpektor pride preverit na teren in oceni psa, tudi praktični preizkus je možen (z markerjem, da ne prebije človečke kože oz. drugim psom, ki je stabilen, vendar se zavaruje, da je drug pes na povodcu, da do dejanskega ugriza ne pride).

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Alla pravi:

Thumper, nakladaš :P ni treba, da je pes vedno in povsod na povodcu

»Zakon o zaščiti živali (ZZŽiv) določa splošne zahteve za obvladovanje psov, da niso nevarni okolici. V drugem odstavku 11. člena omenjeni zakon določa, da mora skrbnik živali z ustrezno vzgojo in šolanjem oziroma z drugimi ukrepi zagotoviti, da žival ni nevarna okolici. Tretji odstavek istega člena pa določa, da morajo skrbniki psov zagotoviti fizično varstvo svojih psov tako, da jih imajo na javnem mestu na povodcu,« odgovarjajo na UVHVVR.

»Javno mesto je javni kraj, kot je opredeljen v zakonu, ki ureja varstvo javnega reda in miru, razen površin, kjer ni oziroma ni pričakovati večjega števila ljudi. Javni kraj je v Zakonu o varstvu javnega reda in miru opredeljen kot vsak prostor, ki je brezpogojno ali pod določenimi pogoji dostopen vsakomur. Kazen za ravnanje v nasprotju z 11. členom Zakona o zaščiti živali znaša za fizično osebo 200 od 400 do evrov, kar je določeno v šesti točki 46.a člena ZZŽiv,« pojasnijo.

Poudarijo, da je torej uporaba povodca na javnem mestu vedno obvezna. »Izjemoma lahko skrbnik psa vodi brez povodca, če ni, ali ni pričakovati večjega števila ljudi. Povodec se priporoča v vseh okoliščinah, če pes ni ustrezno vzgojen/šolan in bi v primeru, da odpoklic psa zataji in pes predstavlja nevarnost okolici.«

imaš prav, kar se tiče tebe in pravih skrbnikov psa, ki ga imajo/imate vzgojenega. Ampak pri nas nas selu in še mnogokje, se brcne psa čez prag v stilu pojdi srat...

In pes ni nikoli kriv, če gospodar ni spodoben skrbeti za to, da pes ne postane nevaren. Bognedaj da bi moj 7,5kg mops mel 20kg, ta bi raztrgal vse po vrsti :P

Pes je pes, in spuščen pes (brez gospodarja) ima svoje zakonitosti gibanja in obnašanja, ter hitro pade v konflikt z manjšim psom, ki je pri gospodarju na vrvici.  Medtem , ko  pes, ki je spuščen in je gospodar blizu, predstavlja mnogo manjši problem, kot prosto sprehajajoči pes. (še ti se v 90% raje umaknejo, ampak ubadanje s tistimi 10% sploh če lovski, pa kaki sledniki, je pa hud problem)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 urami, Alla pravi:

Thumper, nakladaš :P ni treba, da je pes vedno in povsod na povodcu

»Zakon o zaščiti živali (ZZŽiv) določa splošne zahteve za obvladovanje psov, da niso nevarni okolici. V drugem odstavku 11. člena omenjeni zakon določa, da mora skrbnik živali z ustrezno vzgojo in šolanjem oziroma z drugimi ukrepi zagotoviti, da žival ni nevarna okolici. Tretji odstavek istega člena pa določa, da morajo skrbniki psov zagotoviti fizično varstvo svojih psov tako, da jih imajo na javnem mestu na povodcu,« odgovarjajo na UVHVVR.

»Javno mesto je javni kraj, kot je opredeljen v zakonu, ki ureja varstvo javnega reda in miru, razen površin, kjer ni oziroma ni pričakovati večjega števila ljudi. Javni kraj je v Zakonu o varstvu javnega reda in miru opredeljen kot vsak prostor, ki je brezpogojno ali pod določenimi pogoji dostopen vsakomur. Kazen za ravnanje v nasprotju z 11. členom Zakona o zaščiti živali znaša za fizično osebo 200 od 400 do evrov, kar je določeno v šesti točki 46.a člena ZZŽiv,« pojasnijo.

Poudarijo, da je torej uporaba povodca na javnem mestu vedno obvezna. »Izjemoma lahko skrbnik psa vodi brez povodca, če ni, ali ni pričakovati večjega števila ljudi. Povodec se priporoča v vseh okoliščinah, če pes ni ustrezno vzgojen/šolan in bi v primeru, da odpoklic psa zataji in pes predstavlja nevarnost okolici.«

se strinjam .. samo tole z "ni pričakovati večjega števila ljudi" je mal blesavo.. dejansko moraš dati psa na povodec takoj , ko nisi sam z njim na določenem območju /oddaljenosti od drugih , ki psu zagotavlja njegovo nemoteno gibanje.. ker so psi kosmati se vsako približanje v ta prostor pasje komoditete z njegove strani smatra kot vdor v njegovo trenutno območje.. to mora pa nadzorovati lastnik .

tiste javne površine pod "razen" postanejo javni kraj takoj , ko so brezpogojno ali pod določenimi pogoji dostopne vsakomur.. 

kot lahko izluščim iz tega - javni kraj so vse površine , ki so dostopne vsakomur.. tisto "kjer ni oziroma ni pričakovati večjega števila ljudi" je mal nonsens - nikoli ne veš , kdaj bo prišel osebek , ki psu ne bo pogodu iz kakršnegakoli bivšega ali sedanjega nagiba /razloga/stanje (tudi zdravstvenega) tega osebka..

skratka - ko si sam s psom je lahko spuščen..če pride policist na travnik (tako postane tranik javni kraj) in ne daš psa na povodec ti lahko napiše kazen - sploh če se mu pes namenoma ali nenamenoma približa bolj , kot je osebkova lastna udobna razdalja do psa (ta je pri različnih ljudeh zelo različna - pri nekaterih ki se bojijo psov ko psa zagledajo , pri meni je ko se čekani na vratni koži manj kot 1cm od vratne žile..) ..

kot pri vseh stvareh se lahko zalomi tudi pri odpoklicu.. nihče ne more izključiti , da se ti pred odpoklicem ne zaleti slina v grlu in bo pes grgranje in kašljanje napačno doumel..

koliko so 3 ali pa 4 sekunde pretečene razdalje pri napadu/obrambi ( da se razumemo - pes ob napadu dejansko brani - lastnika ali sebe pred agresijo - baje ljudje ki se bojijo psov skozi znojne žleze izločajo vonj po strahu , pasji nos to zavoha ampak možgani pa to zaznajo kot agresijo - to je samo podatek izza "šanka" - koliko je resnice pa nisem siguren - verjetno je dojemanje tudi odvisno pri različnih psih) pri tvojem mrcinčku pa dobro veš .. 

 

pred 19 urami, Nja pravi:

Alla lepo si me dopolnila s členom zakonodaje....

Thumper morda si me narobe razumel. Nevaren pes, nima veze s pasmo. Je status v CRP, po prijavi ugriza, tudi en maltežan mix ga ima. A tudi tukaj se da pomagat (obstajajo lažne prijave, doživela). Pravočasna pritožba, inšpektor pride preverit na teren in oceni psa, tudi praktični preizkus je možen (z markerjem, da ne prebije človečke kože oz. drugim psom, ki je stabilen, vendar se zavaruje, da je drug pes na povodcu, da do dejanskega ugriza ne pride).

jp..prehitro bral.. 

tole z lažnimi prijavami je jajc se strinjam.. 

tudi ni vsaka poškodba človeške kože ugriz..sem že kakšno kapljico krvi izpustil od kakšnega čekana - pri igri (beri ravsanje ko je bila moja glava na nepravem mestu ) :P

jaz dojemam nevarnost psa po velikosti - večji kot so psi bolj so men nevarni .. ker imajo večji jezik..:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa je tako važna vzgoja cuckov.
Za moje pojme bi vsak vodnik s svojim psom moral opravit osnovni preizkus poslušnosti v urbanem okolju.

Predvsem odpoklic, normalna hoja na popuščenem povodcu, socializacija....

Žal pa si precej ljudi nabavi psa kot modni dodatek, katerega ne znajo niti socializirat niti ga pravilno vzgojit, da rata normalen pes, ki pozna pravila "lepega vedenja" v urbanem okolju.

Cucki obvladajo glih vse in to precej hitro, problem je vedno v vodnikih, njihovi nerodnosti in nedoslednosti.

Jaz mam belgijskega ovčarja, resna delovna pasma, ustvarjena za čuvanje in grizenje. Ampak ker je pravilno socializiran in vzgojen, lahko grem z njim kamorkoli, na povodcu ali brez. Ker uboga.
Zato je lahko tudi v procesu šolanja z a reševalnega psa.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maligator ❤️    V bistvu je tak, če lahko malo parlamentiram. Pse je preveč enostavno dobit. In zato folk ne presedi ure za knjigami, članki, računalnikom, ne gredo na obisk različnim lastnikom, ne spoznavajo psov v različnih okoljih. Ne preštudirajo karakteristik pasme, ne poznajo osnov pasje telesne govorice in ne naredijo izbora pasjih šol. Jaz zagovarjam, začetnik-individualen pristop. Vzgoja se ne dela na poligonu, pač pa v urbanem okolju, doma za mizo, na piknih, tudi obisk kafiča. Zato mi je ljub Puppyland, Sedi5 in ostali, ki imajo individualen pristop in vsaj začetne faze vzgoje delajo v urbanem ukolju. Za poslušnost, šport, je vedno čas kasnej. Izzvzamem nas, kinologe, ki znamo več osnov in ki že nabavimo psa z nekim namenom (reševanje, IPO, agility...).   In isto pri posvojitvah. Vzet si čas, se pozanimat, kateri inštruktor zna delat s psi, ki imajo morda kako vedenjsko težavo.  

Redko kateri pes ima poker face. Samo ljudje sploh ne znajo prebrat pasje telesne govorice. Ne opazijo subtilnih znakov nelagodja ( odmik pogleda, izmik s telesom, oblizovanje, zehanje, praskanje)...Opazijo šele ko pes otrpne in fiksira ali pa renči. Do ugriza nikoli ne pride iznenada. Samo folk je neveden. Samo to je.

Žalostno je, da kar sem imela priliko opazovat, so v neki pasji šoli celo pridelali in poslabšali vedenjske težave psa, ki je bil v osnovi živčen nemški ovčar. Sedaj je resnično nevaren. Vse zaradi napačnega pristopa in pomanjkljivega znanja inštruktorja :( 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Individulani pristop pri začetni vzgoji ima za moje pojme tudi pomanjkljivosti. Za psa je obisk tečaja, (predvsem vrtca, male šole oz. čisto začetnih tečajev) pomemben zaradi socializacije.

Pri teh začetnih tečajih gre predvsem za vzgojo oz. za učenje vodnika. Da vodnika naučiš kar bi se morali naučiti že pred samim nakupom psa: kaj pes potrebuje za kvalitetno življenje, gibanje, igro, telesno in umsko vadbo. Naučimo jih prepoznavati telesno govorico psa, poučimo jih o osnovnih oz. najpogostejših boleznih, kako ukrepati ob poškodbah in še kup teoretičnih stvari.
Pri samem delu s psi pa jim pokažemo oz. jih naučimo pravilne igre, pravilnega in ustreznega nagrajevanja ter različnih poti, da najdejo "skupni jezik" oz, kako kosmatincu na ustrezen način razložiti kaj hočemo od njega.
Fino je, da je več tečajnikov, ker tako potem vodniki dojamejo oz. vidijo, da se da isti ukaz naučit po različnih poteh, da se naučijo "brat" telesne znake različnih psov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, bobi1001 pravi:

20200520_202359.thumb.jpg.731acd3f9a992ab5bffc7d2b395fa1c9.jpg

20200520_202418.thumb.jpg.01043f19218d56981bd236fe4007a4c1.jpg

a sm rekel..kuj ko mu daš nekej za jest ne grize več svoje noge.. 

moja pripomba na te vadbe in socializacijo mladega psa.. ko vidim ljudi , ki imajo za pasom obešeno vrečko z briketi in jim dajejo priboljšek po vsakem izvedenem ukazu - mi gre na bruhanje..

psa se hrani ko je ura za hranjenje.. za poslušnost ukaza je nagrada božanje in  besedna pohvala.. 

vse ostalo je za moje pojme podkupovanje , zavajanje in nesposobnost lastnika / vodnika..  

priboljške se daje psu ko ne dela.. takrat je priboljšek priboljšek in ne zavajanje s hrano ter podkupovanje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!