Skoči na vsebino

Slovenska Javna Uprava...


vrho1679

Priporočene objave

Čisto možno, tukaj pač pride v igro psihologija množic. Folku se pač ne da malo vklopiti možgan in mislit s svojo glavo. Lažje je folku prebrat nek glup seznam nekih delovnih teles in začet pizdit, kako je treba zdej celo javno upravo sežgat na grmadi, ker je pač to nekdo pred njim izustil.

Konflikt privatni sektor vs. javna uprava nima nikakršne realne osnove in je zrežiran s strani oblasti in kapitala, ker jim takšno stanje povsem ustreza.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto možno, tukaj pač pride v igro psihologija množic. Folku se pač ne da malo vklopiti možgan in mislit s svojo glavo. Lažje je folku prebrat nek glup seznam nekih delovnih teles in začet pizdit, kako je treba zdej celo javno upravo sežgat na grmadi, ker je pač to nekdo pred njim izustil.

Konflikt privatni sektor vs. javna uprava nima nikakršne realne osnove in je zrežiran s strani oblasti in kapitala, ker jim takšno stanje povsem ustreza.

Zavadi pa vladaj...stara parola

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Drugo je pa - saj niso vsega ti levi ali desni politiki krivi. Oni brez podpore ljudi ne bi bili nič! ...

Ko bi bilo to res...

Smo že pogruntali, da neudeležba na volitvah nič ne prinese, saj se izvolijo že če samo oni gredo na volitve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FRANCI PLIBERŠEK, GENERALNI DIREKTOR PODJETJA MIK CELJE, JE NAPISAL ODPRTO PISMO SLOVENSKI VLADI IN SLOVENSKIM SINDIKATOM !!!

SpoŠtovani sindikati, kje ste bili in kaj ste počeli zadnja tri leta, ko se je naŠa država zadolžila za 2,5 milijarde evrov letno? Kaj ste tako dobrega naredili za vse tiste delavce, ki, kljub temu da redno in trdo delajo, nimajo osnovnih sredstev za človeka vredno življenje? Komu ste pomagali? Propadlemu gradbenemu sektorju v katerem je v zadnjih dveh letih propadlo 11.000 družb in podjetnikov? Ste se morda oglasili, ko je mariborsko sodiŠče dalo prednost poplačilu odvetnikov za pravno svetovanje (v viŠini 200.000 EUR za 35 min svetovanja) pred izplačilom plač zaposlenim, ki so ostali brez dela in plač za zadnjih 6 mesecev v skupni viŠini 1.5 mio evrov?

Ste kdaj organizirali stavko, ker želite pravno državo? Ste kdaj zahtevali, da se spoŠtujeta red in ustava v državi, kar bi marsikateremu podjetniku in njegovim zaposlenim Še danes zagotavljalo obstoj in delo in nudilo Slovencem veliko več kot le boj za preživetje? Ste kdaj zahtevali vzpostavitev pravnega reda in krajŠe trajanje sodnih procesov in postopkov? Kje ste bili? Kje je vaŠa učinkovitost, kje so rezultati? Ste kdaj pomislili, kako stojijo in potekajo stvari v gospodarstvu? Koliko mora narediti gospodarstvo, da lahko vi vsakič znova zahtevate svoje, brez da bi se potrudili tudi sami kaj prispevati k izboljŠanju vsesploŠnega stanja v državi. Odločili ste se za stavko - pa jo tudi plačajte. Boriti se je treba za pravice delavcev in tistim, ki delajo dobro in učinkovito zagotoviti dostojne plače. V gospodarstvu se sleherni dan borimo za obstoj in zagotavljanje dela zaposlenim v tistih podjetjih, ki nam jih je v tej nepravni državi Še uspelo obdržati pri življenju. Gospodarstvo ne more in ne bo prevzelo nase Še vaŠega bremena. SpoŠtovani poslanci, ki v parlamentu zastopate naŠe glasove, ste kdaj pomislili, da bi sami nosili stroŠke za vse propadle referendume, slabe zakone, ki povzročajo nered v državi, ki imajo »luknje«? Predstavniki Gospodarske zbornice, ki naj bi zastopali interese gospodarstva, zakaj bolj ne podprete vlade v trenutni situaciji in jih s trdnimi argumenti spodbujate pri preprečitvi stavke javnega sektorja? Zakaj ostali sindikati ne zahtevate enakih pogojev za vse zaposlene, tiste v javnem sektorju in tiste v gospodarstvu in zasebnem sektorju? Zakaj ne stavkate zato, da bi postalo poŠteno delo vrednota in ne sramota kot je danes?

SpoŠtovani politiki in poslanci, na duŠo vam polagam izjavo ustavnega sodnika prof. dr. Ernesta Petriča: »Danes ni pomembno kaj je prav in kaj narobe. Pomembne so koristi na kratek rok in to je zelo narobe«. (Petrič, TV Slovenija, 3. program. 2012. Kontaktna oddaja. Ljubljana, 4. april) Ali so vam morda bližje besede znanega slovenskega ekonomista, ki je že več let nadzornik v eni od slovenskih družb, ki že leta ustvarja le izgube in jo je bilo zato treba že večkrat dokapitalizirati in ki pravi, da javni sektor ni prevelik, da je cilj le zapolniti luknjo pri financiranju javnega sektorja. Če povem po domače - ni pomembno koliko zapravimo doma, le naj nas financirata teta ali stric Še naprej...

Ne me razumeti narobe, vsem zaposlenim želim dostojno življenje in dobre plače, tudi tistim v javni upravi in sem proti vsesploŠnemu zniževanju plač v javnem sektorju. Pravzaprav zahtevam, da se plače zviŠajo vsem, tudi zaposlenim v javnem sektorju. A na račun plačila po delovni učinkovitosti in ne na račun tistega dela gospodarstva, ki je ostal zdrav in se danes brez pomoči države bori s posledicami slabega vodenja države in nespoŠtovanja državnega reda in prava. Če bi želeli narediti več in prav, bi se lahko pri upravljanju javne uprave veliko naučili prav iz gospodarstva - domačega in tujega, kjer je glavno vodilo uspeha - UČINKOVITOST, ne pa pravice, ki si jih v javni upravi določate v svojih internih aktih. Zahtevam, da tudi v javni upravi uvedete norme, ki veljajo v EU in gospodarstvu. Ne pa norme kot veljajo sedaj: učinkovito delo le 3-4 ure na dan, pa 50 do 60 dni dopusta in neracionalno zaposlovanje (v javnem sektorju ste v zadnjih treh letih dodatno zaposlili 9000 ljudi, medtem ko smo jih v gospodarstvu morali odpustiti skupaj kar 76.000).

Organizirajte in optimizirajte delovne procese tako, da bodo lahko zaposleni svoje delo opravili učinkovito in kakovostno (določene upravne enote že imajo standarde EFQM) in tistim, ki bodo dosegali postavljene norme, zviŠajte plače in jih plačajte po učinkovitosti. Za dobro opravljeno delo si zaslužijo dobro plačo. Prepričan sem, da dela trenutno v javni upravi vsaj 1/3 takih, ki že dosegajo take norme, kot veljajo v gospodarstvu in so premalo plačani. Druga tretjina bo dobila več volje, ko bo videla, da se splača delati in bo sledila prvi tretjini, za ostalo tretjino oz. četrtino, ki teh norm ne bodo dosegali in za katere ne bo dovolj dela pa je treba urediti bolj fleksibilno zaposlovanje kot je npr. v Avstriji ali Nemčiji in jim preko Zavoda za zaposlovanje zagotoviti javna dela:

• veliko je Še dela, da bomo imeli najlepŠo deželo v Evropi,

• pomoč na domovih za ostarele,

• hmelj, jagode in ostale pridelke naj obirajo Slovenci in ne Romuni,

• 2/3 kmetijskih zemljiŠč RS je neobdelanih, to je približno 450.000 ha, kar pomeni, da bi vsak brezposelni lahko dobil 2 do 3 ha zemlje brezplačno v najem, da bi začeli pridelovati ekoloŠko hrano. Postali bi lahko največji izvoznik bio hrane v EU (glede na velikost države) .... Država pa bi pri javnih naročilih morala kupiti od domačega pridelovalca 100% hrane in ne kot sedaj, ko 75% hrane uvozi (z vsemi potrebnimi certifikati katerih naŠi pridelovalci menda nimajo), hrana pa je pridelana na GSO način (gensko spremenjeni organizmi). Več kot očitno se ob tem postavi vpraŠanje KVALITETE uvožene hrane!

Kaj nas torej zadržuje, da ne moremo postati največji izvoznik zdravo pridelane hrane v EU? Moj odgovor je neučinkovitost! Vi pa presodite sami. Povedal sem svoje, podal svoje predloge, ki izhajajo iz spoznanj ZKP (zdrave kmečke pameti) in vam postavil svoja enostavna vpraŠanja, sedaj spoŠtovani gospodje pa pričakujem tudi od vas, da boste naredili svoje. In to dobro in učinkovito.

S spoŠtovanjem,

Franci PliberŠek, u.d.i.a, generalni direktor podjetja MIK Celje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FRANCI PLIBERŠEK, GENERALNI DIREKTOR PODJETJA MIK CELJE, JE NAPISAL ODPRTO PISMO SLOVENSKI VLADI IN SLOVENSKIM SINDIKATOM !!!

SpoŠtovani sindikati, kje ste bili in kaj ste počeli zadnja tri leta, ko se je naŠa država zadolžila za 2,5 milijarde evrov letno? Kaj ste tako dobrega naredili za vse tiste delavce, ki, kljub temu da redno in trdo delajo, nimajo osnovnih sredstev za človeka vredno življenje? Komu ste pomagali? Propadlemu gradbenemu sektorju v katerem je v zadnjih dveh letih propadlo 11.000 družb in podjetnikov? Ste se morda oglasili, ko je mariborsko sodiŠče dalo prednost poplačilu odvetnikov za pravno svetovanje (v viŠini 200.000 EUR za 35 min svetovanja) pred izplačilom plač zaposlenim, ki so ostali brez dela in plač za zadnjih 6 mesecev v skupni viŠini 1.5 mio evrov?

Ste kdaj organizirali stavko, ker želite pravno državo? Ste kdaj zahtevali, da se spoŠtujeta red in ustava v državi, kar bi marsikateremu podjetniku in njegovim zaposlenim Še danes zagotavljalo obstoj in delo in nudilo Slovencem veliko več kot le boj za preživetje? Ste kdaj zahtevali vzpostavitev pravnega reda in krajŠe trajanje sodnih procesov in postopkov? Kje ste bili? Kje je vaŠa učinkovitost, kje so rezultati? Ste kdaj pomislili, kako stojijo in potekajo stvari v gospodarstvu? Koliko mora narediti gospodarstvo, da lahko vi vsakič znova zahtevate svoje, brez da bi se potrudili tudi sami kaj prispevati k izboljŠanju vsesploŠnega stanja v državi. Odločili ste se za stavko - pa jo tudi plačajte. Boriti se je treba za pravice delavcev in tistim, ki delajo dobro in učinkovito zagotoviti dostojne plače. V gospodarstvu se sleherni dan borimo za obstoj in zagotavljanje dela zaposlenim v tistih podjetjih, ki nam jih je v tej nepravni državi Še uspelo obdržati pri življenju. Gospodarstvo ne more in ne bo prevzelo nase Še vaŠega bremena. SpoŠtovani poslanci, ki v parlamentu zastopate naŠe glasove, ste kdaj pomislili, da bi sami nosili stroŠke za vse propadle referendume, slabe zakone, ki povzročajo nered v državi, ki imajo »luknje«? Predstavniki Gospodarske zbornice, ki naj bi zastopali interese gospodarstva, zakaj bolj ne podprete vlade v trenutni situaciji in jih s trdnimi argumenti spodbujate pri preprečitvi stavke javnega sektorja? Zakaj ostali sindikati ne zahtevate enakih pogojev za vse zaposlene, tiste v javnem sektorju in tiste v gospodarstvu in zasebnem sektorju? Zakaj ne stavkate zato, da bi postalo poŠteno delo vrednota in ne sramota kot je danes?

SpoŠtovani politiki in poslanci, na duŠo vam polagam izjavo ustavnega sodnika prof. dr. Ernesta Petriča: »Danes ni pomembno kaj je prav in kaj narobe. Pomembne so koristi na kratek rok in to je zelo narobe«. (Petrič, TV Slovenija, 3. program. 2012. Kontaktna oddaja. Ljubljana, 4. april) Ali so vam morda bližje besede znanega slovenskega ekonomista, ki je že več let nadzornik v eni od slovenskih družb, ki že leta ustvarja le izgube in jo je bilo zato treba že večkrat dokapitalizirati in ki pravi, da javni sektor ni prevelik, da je cilj le zapolniti luknjo pri financiranju javnega sektorja. Če povem po domače - ni pomembno koliko zapravimo doma, le naj nas financirata teta ali stric Še naprej...

Ne me razumeti narobe, vsem zaposlenim želim dostojno življenje in dobre plače, tudi tistim v javni upravi in sem proti vsesploŠnemu zniževanju plač v javnem sektorju. Pravzaprav zahtevam, da se plače zviŠajo vsem, tudi zaposlenim v javnem sektorju. A na račun plačila po delovni učinkovitosti in ne na račun tistega dela gospodarstva, ki je ostal zdrav in se danes brez pomoči države bori s posledicami slabega vodenja države in nespoŠtovanja državnega reda in prava. Če bi želeli narediti več in prav, bi se lahko pri upravljanju javne uprave veliko naučili prav iz gospodarstva - domačega in tujega, kjer je glavno vodilo uspeha - UČINKOVITOST, ne pa pravice, ki si jih v javni upravi določate v svojih internih aktih. Zahtevam, da tudi v javni upravi uvedete norme, ki veljajo v EU in gospodarstvu. Ne pa norme kot veljajo sedaj: učinkovito delo le 3-4 ure na dan, pa 50 do 60 dni dopusta in neracionalno zaposlovanje (v javnem sektorju ste v zadnjih treh letih dodatno zaposlili 9000 ljudi, medtem ko smo jih v gospodarstvu morali odpustiti skupaj kar 76.000).

Organizirajte in optimizirajte delovne procese tako, da bodo lahko zaposleni svoje delo opravili učinkovito in kakovostno (določene upravne enote že imajo standarde EFQM) in tistim, ki bodo dosegali postavljene norme, zviŠajte plače in jih plačajte po učinkovitosti. Za dobro opravljeno delo si zaslužijo dobro plačo. Prepričan sem, da dela trenutno v javni upravi vsaj 1/3 takih, ki že dosegajo take norme, kot veljajo v gospodarstvu in so premalo plačani. Druga tretjina bo dobila več volje, ko bo videla, da se splača delati in bo sledila prvi tretjini, za ostalo tretjino oz. četrtino, ki teh norm ne bodo dosegali in za katere ne bo dovolj dela pa je treba urediti bolj fleksibilno zaposlovanje kot je npr. v Avstriji ali Nemčiji in jim preko Zavoda za zaposlovanje zagotoviti javna dela:

• veliko je Še dela, da bomo imeli najlepŠo deželo v Evropi,

• pomoč na domovih za ostarele,

• hmelj, jagode in ostale pridelke naj obirajo Slovenci in ne Romuni,

• 2/3 kmetijskih zemljiŠč RS je neobdelanih, to je približno 450.000 ha, kar pomeni, da bi vsak brezposelni lahko dobil 2 do 3 ha zemlje brezplačno v najem, da bi začeli pridelovati ekoloŠko hrano. Postali bi lahko največji izvoznik bio hrane v EU (glede na velikost države) .... Država pa bi pri javnih naročilih morala kupiti od domačega pridelovalca 100% hrane in ne kot sedaj, ko 75% hrane uvozi (z vsemi potrebnimi certifikati katerih naŠi pridelovalci menda nimajo), hrana pa je pridelana na GSO način (gensko spremenjeni organizmi). Več kot očitno se ob tem postavi vpraŠanje KVALITETE uvožene hrane!

Kaj nas torej zadržuje, da ne moremo postati največji izvoznik zdravo pridelane hrane v EU? Moj odgovor je neučinkovitost! Vi pa presodite sami. Povedal sem svoje, podal svoje predloge, ki izhajajo iz spoznanj ZKP (zdrave kmečke pameti) in vam postavil svoja enostavna vpraŠanja, sedaj spoŠtovani gospodje pa pričakujem tudi od vas, da boste naredili svoje. In to dobro in učinkovito.

S spoŠtovanjem,

Franci PliberŠek, u.d.i.a, generalni direktor podjetja MIK Celje

Se ne morem bolj strinjat z napisanim, teli naŠi sindikati so sramota za delavce! Se spomnim par let nazaj, ko so organizirali protestni shod pred parlamentom na frej soboto, pfej jih bodi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo že pogruntali, da neudeležba na volitvah nič ne prinese ....

Definitivno - jaz se NISEM udeležil zadnjega referenduma in to ni nič prineslo niti odneslo.

Proračun RS

Ali je res kriv javni sektor? Kam je šel denar?

Ne - ni, za pizdarijo je kriv tajkunski sektor katerega podpirajo VSI naši politiki brez izjem. Sirotinja bo pa jasno plačevala ceh z varčevanjem, ki je največja ekonomska neumnost planeta - nateg debilnega, večinskega dela butalske populacije. Tistih nekaj direktorčkov, ki ima velike plače, je seveda pljunek v morje!

Se ne morem bolj strinjat z napisanim, teli naši sindikati so sramota za delavce! Se spomnim par let nazaj, ko so organizirali protestni shod pred parlamentom na frej soboto, pfej jih bodi!

Naši sindikati so umetna političan tvorba, ki dajejo lažen vtis upiranja, da je raja čim bolj tiho, da upogne hrbte in prenaša udarce biča brez godrnjanja. Demonstracije in stavke so pa pri nas tako ali tako kretenija brez primere v svetu. Folk pride, se dere, piska v piščalke, gre na per pa domov - zaradi tega pa niti en picajzl na kakem političnem qrcu ne spremeni svoje smeri okoli kake sramne dlake.

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proračun RS

Ali je res kriv javni sektor? Kam je šel denar?

Meni javi:

[#10171] Nimate dovoljenja za ogled te priponke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni javi:

[#10171] Nimate dovoljenja za ogled te priponke.

Povečaj sliko na ekranu (drži 'Ctrl' in tipkaj ++++++ za povečavo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kopiran kometar pisca po imenu Jurica,forum RtvSlo na novico o zaposlitvi hcerke Zofije Mazej Kukovic v kabinert JJ.

Vlada BOLI me KUR..če lahko citiram g.Pezdirja, za VAS in Slovenijo. Ko ste dajali tajkunom kredite, me ni bilo zraven. Ko ste kradli vsepoprek, me ni bilo zraven. Ko ste privatizirali vsepoprek, me ni bilo zraven. Ko ste vračali Cerkvi in domačim izdajalcim, me ni bilo zraven. Ko ste dajali denar Grkom, me ni bilo zraven. Ko ste si delili denar vsepoprek preko razpisov in poslovali po domače, me ni bilo zraven. Ko ste vlekli svoje prijatelje iz "dreka"ala Bavčar, Šrot, TovŠakova, Zidar, LovŠin, Časarme ni bilo zraven. Ko je vsaka vas dobila svojo občino, me ni bilo zraven. Nisem ne odvetnik, ne tožilec, ne sodnik, ne politik, ne župan, tak, da me ne meŠajte zraven. In zdaj, ko ste vse zajebali, naj VAM pa jaz dam 15 %, otroke naj bi mi ulica vzgajala in jem naj listje in travo! E, ne bo Šlo tako. Vi ste zajebali Slovenijo, zato jo VI na vaŠih plečih spravite nazaj k življenju. Nas ne meŠati v vaŠ drek. Se vidimo na ulicah!!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW: Franci Pliberšek je nategnil mnogo podizvajalcev tudi v času 'debelih krav', ko je dnrja bilo dovolj, sami so se pa zainvestirali za velike pare !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.., tak, da me ne meŠajte zraven. ..

Se strinjam.

Me pa malo asociira na oni vic, ko so zaradi podrtega mostu na sodiŠče poklicali Šoder, vodo in cement ..

Sta Šoder in voda podala vsak svoj zagovor, cement je pa izjavil približno tako: če me prej niste meŠali zraven, me Še zdaj puste pr miru ! ..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW: Franci Pliberšek je nategnil mnogo podizvajalcev tudi v času 'debelih krav', ko je dnrja bilo dovolj, sami so se pa zainvestirali za velike pare !

Dandanes je vsak lahko glasen in pameten (v stilu po bitki so vsi generali), samo poglejmo tukaj na tem forumu. Kdo pa se je oglašal o teh zadevah 5 let nazaj? So bili maloštevilni, ki so opozarjali, da tako ne gre pa so jih zatrli v kali češ da naj ne bodo špilferderberji in da nimajo pojma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem hotel bit ne glasen in ne pameten.

So pa raznorazni (!) pliberški, skozi svoje apetite, razširit biznis čez vse mogoče, pojedli svojo substanco in se pri tem tudi orng zadolžili. Lastnega kapitala (ali ek. gledano razmerja med aktivo in pasivo) so pa imeli bore malo.

Posledica apetititov in požrešnosti jih pa sedaj napelje na to, da skoz splošno krizo hočejo upravičiti tudi svojo požrešnost pred sindikati in vlado.

Pliberšek je kot Zidar, samo malo pomanjšan.

Drgač pa povzetek: uzdaj se u se i u svoje kljuse.

No, pa to bi še dodal: pred par leti je bil kredit pravica vsakega, sedaj se je pa izkazalo, da je kredit privilegij, ki ga lahko dobiš, samo če si dovolj dober.

Popravljeno . Popravil Labradorec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piušuka da nisem lih ziher če neb blo bol bit Avstrijska republika kt tale balkansk sraje!!? :surrender:

Ampak a ni zanimivo da nihče od teh pofukancev nima ideje o kaki finančni policiji kateri ni treba nič dokazovati... pokradeni cekini nedvomno nekje so .... dokazovati morajo bogatuni sami, kar se potem samo pregleda če je vse O.K. Itak de majo vsi po vrst prste u marmeladi :bum: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Kdo pa se je oglašal o teh zadevah 5 let nazaj? So bili maloštevilni, ki so opozarjali, da tako ne gre pa so jih zatrli v kali češ da naj ne bodo špilferderberji in da nimajo pojma.

jaz

:blush:

Pa ne samo s špilfrederbrji .. s kreteni, idioti, komunajzarji itd. Vse sem bil le človek ne. Qrcgledauseskupipizdeumazane ...

1 Drgač pa povzetek: uzdaj se u se i u svoje kljuse.

2 .. je kredit privilegij, ki ga lahko dobiš, samo če si dovolj dober.

1 to je vedel že Martin Krpan ... ampak zdaj se zgodovina ponavlja

2 ni res ... kredit danes dobiš le, če imaš konkretno finančno zavarovanje zanj (vezano vlogo - recimo)

Piušuka da nisem .. :bum: .

Oooooo Robi, kje se pa potikaš?

Kar pogrešal sem te zadnje dni!

:kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem hotel bit ne glasen in ne pameten.

So pa raznorazni (!) pliberški, skozi svoje apetite, razširit biznis čez vse mogoče, pojedli svojo substanco in se pri tem tudi orng zadolžili. Lastnega kapitala (ali ek. gledano razmerja med aktivo in pasivo) so pa imeli bore malo.

Ni letelo nate temveč na g. Pliberška, ki je v tako dolgem in srce parajočem pismu napisal nekaj, kar so nekateri opažali že 5 in več let nazaj ampak takrat se verjetno taistemu g. takšno govoričenje zdelo bogokletno sedaj pa pametujejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj si jaz tudi ne želim kakega Hitlerja - pravim samo, da razumem, ZAKAJ so takrat v tisti krizi tako do konca popizdili!

Malo beri kaj se dogaja v Grčiji pa ti bo jasno, da rjavosrajčniki pridobivajo na podpori.

Ker je večina ovc še vedno preveč butasta, da bi razumela kaj se v resnici dogaja (čeprav je tako na tem forumu kot tudi na drugih čedalje večje število tistih, katerim je to jasno...) se jo bo dalo vrči na standardne limanice tipa 'ovca proti ovci' ali 'ubij sužnja s sužnjem'. Kako se je to končalo, ko je tip s smešnimi brki prevzel ablast v Nemčiji, nam je vsem verjetno znano. Kako pa to deluje danes se najlažje vidi na nekritičnem sprejemanju idiotizmov kot je Pliberškov pamflet, ki je naveden nekaj postov nazaj.

Za kaj več od steklega zaletavanja v 'narisane' sovražnike je pač potrebno uporabljati tisto želatino v lobanji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Za kaj več od steklega zaletavanja v 'narisane' sovražnike je pač potrebno uporabljati tisto želatino v lobanji.

Če je seveda na razpolago ... želatina, mislim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se je to končalo, ko je tip s smešnimi brki prevzel ablast v Nemčiji, nam je vsem verjetno znano.

Naokroglo 100 let nazaj, poučno branje, "Nove žrtve kapitalistične nenasitnosti, največja morska katastrofa v zgodovini", prva strani na sredini, tik pod naslovom:

http://www.dlib.si/s...75625981bf6/PDF

Kaj bi dal da se je potem takrat res končalo in da se ne ponovi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Najvecji-honorarci-v-javnem-sektorju

 

Priimek in ime/Neto izplačilo v evrih/Največji izplačevalec
Počinka Abdulaziz 769.417 ministrstvo za notranje zadeve, sodišča (jezikovni tolmač)
Setnikar Cankar Stanislava 636.069 fakulteta za upravo (FU), Ljudska univerza Sežana, Ljudska u. Žalec
Vintar Mirko 569.103 FU
Devjak Srečko 526.050 FU
Možina Stanislav 460.222 Narodna galerija
Fran Rejec Vanja 456.184 sodišča (sodni izvedenec za psihiatrijo)
Rajkovič Vladislav 443.945 univerza v Mariboru (uni Mb) - fakulteta za organizacijske vede (FOV)
Daniel Muller 424.878 min. za zunanje zadeve
Andrej Bauman 422.318 Ministrstvo za upokojence Ljubljna(izvedenec za picologijo)
Wood Michael Charles 417.734 min. za zunanje zadeve
Maks Tajnikar 411.543 ekonomska fakulteta Ljubljana (EF)
Skenderovič Remzo 409.326 sodišča (jezikovni tolmač)
Smrkolj Vladimir 407.555 medicinska fakulteta Ljubljana, zdravstvena f., sodišča (izvedenec za kirurgijo)
Hočevar Marko 395.745 EF, FU
Kovač Polonca 386.196 FU
David Štefan 372.225 šolski center Novo mesto
Stare Janez 360.828 FU
Verovnik Ana 349.415 sodišča (izvedenec za psihiatrijo)
Medved Vida 345.385 sodišča (izvedenec za gradbeništvo)
Kravos Matej 343.968 sodišča (izvedenec za psihiatrijo)
Kalan Polona 342.850 Center za usposabljanje Dolfke Boštjančič
Kavalar Rajko 341.546 UKC Maribor, sodišče (izvedenec za patologijo), Uni Mb
Florjančič Jože 321.710 univerza v Mariboru - FOV
Ivanko Štefan 318.409 FU
Prebil Ivan 315.030 f. za strojništvo, sodišča (izvedenec za promet)
Kinkela Nikolaj 300.546 ZZZS, ZD Postojna
Tekavčič Metka 299.976 EF, MOL
Pleško Alenka 299.857 porodnišnica postojna, porodnišnica Kranj, onkološki inštitut
Jakopič Jože 294.936 sodišča (izvedenec za psihiatrijo)
Kuhar Marijana 292.222 UKC Ljubljana,
Kušej Miklavž 292.010 sodišča (izvedenec za psihiatrijo)
Jaklič Marko 281.937 EF
Ferjan Marko 279.255 Uni Mb - FOV
Poles Janez 278.561 bolnišnica Topolšica, ZD Velenje
Gregorič Milan 274.403 bolnišnica Valdoltra
Zovko Pero 274.351 sodišča (izvedenec za pravo)
Tavčar Mitja 273.618 univerza na Primorskem, uni Mb
Pišec Andrej 272.906 sodišča (izvedenec za psihiatrijo)
Bilban Marjan 271.811 medicinska fakulteta Lj., f. za kemijo
Terzič Dragan 269.905 sodišča (izvedenec za psihiatrijo)
Logar Roman 269.423 Direkcija za ceste
Rojec Matija 268.567 inštitut za ekonomska raziskovanja, EF, služba vlade za evropske zadeve
Rozman Rudi 268.498 EF
Mihalič Tanja 262.138 EF
Košorok Matjaž 260.423 sodišča (izvedenec za psihiatrijo)
Rostohar Ana 257.941 sodišča (jezikovni tolmač)
Boltežar Miha 254.590 f. za strojništvo
Kovačič Andrej 254.547 EF
Golob Marjan 249.770 ZD Domžale, ZD Kamnik, ZD Logatec
Grafenauer Božo 246.184 Uni Mb
Hrovatin Nevenka 245.502 EF
Gradišar Mirko 245.252 EF, Uni Mb
Boh Alojzij 244.713 sodišča (izvedenec za gradbeništvo)
Kocbek Marijan 244.559 Uni Mb
Grilc Peter 243.540 pravna fakulteta, FU
Čok Mitja 242.766 inštitut za ekonomska raziskovanja, EF
Lokar Kolbas Renata 240.242 bolnišnica Brežice, ZD Krško
Devetak Gabriel 239.720 Uni Mb
Možina Gabrijel 238.965 min. za obrambo
Klun Maja 238.106 FU
Tomori Žmuc Martina 237.135 sodišča (izvedenec za psihiatrijo)
Opeka Lenart 235.515 RTV
Jesenko Jože 235.445 Uni Mb - FOV
Čertanc Niko 235.332 sodišča (izvedenec za promet)
Jenko Monika 234.606 Inštitut za kovinske materiale
Miksić Kazimir 234.366 sodišča (izvedenec za kirurgijo)
Ovsenik Marija 234.302 Uni Mb, Uni na Primorskem
Frangež Žigon Viktorija 233.328 sodišča (izvedenec za psihiatrijo)
Pučko Danijel 233.206 EF
Debelak Slavko 232.498 FU
Kocjančič Rudolf 230.350 FU
Mrevlje Gorazd 230.287 sodišča (izvedenec za psihiatrijo), m. za šolstvo
Červek Josipina Ana 229.940 Onkološki inštitut, UKC Mb
Kern Tomaž 225.871 univerza v Mariboru
Zmazek Blaž 225.602 gimnazija Ptuj, državni izpitni center, zavod za šolstvo
Vrabič Mladen 225.505 sodišča (izvedenec za psihiatrijo)
Hribar Janez 225.273 Biotehniška f.
Kogovšek Boštjan 224.634 RTV
Umek Peter 221.889 Uni Mb, min. za javno upravo, min. za notranje zadeve
Škof Bojan 221.000 Uni Mb
Kadivec Maksimiljan 220.767 onkološki inštitut
Frelih Jana 220.700 UKCL, min. za delo
Galunič Mario 220.696 RTV
Miklavčič Lucijan 220.580 bolnišnica Izola
Kavčič Slavka 218.879 EF, MOL
Petrovič Nenad 218.556 ZD Ljutomer
Kopač Janez 217.980 sodišča (promet)
Vodovnik Zvone 217.815 FU, univerza na Primorskem, Uni Mb
Kodelja Ivan 217.449 VDC Nova Gorica, ZD Tolmin, Zavod za šolstvo
Savin Davor 215.095 Uni Mb
Balažic Jože 213.777 sodišča (izvedenec za sodno medicino)
Jankovič Aleksandra 213.479 RTV
Kranjc Ivan 212.355 Uni Mb - medicinska fakulteta
Darija Mateja 211.106 ZD Domžale
Vuk Drago 210.892 Uni Mb - FOV
Pintarič Tomaž 210.517 šolski center Novo mesto
Vlaisavljevič Veljko 208.868 UKC Maribor
Kovšca Tomaž 207.420 RTV
Kušče Mrđen Oriana 207.202 ZD Koper, SB Izola
Uranker Nataša 207.067 UKCL, min. za šolstvo, min. za delo
Filipič Bojan 206.174 sodišča (izvedenec za psihiatrijo)
Rajar Rudolf 203.290 f. za gradbeništvo
Drnovšek Janko 202.960 f. za elektrotehniko
Prašnikar Janez 202.409 EF
De Brea Diego 201.440 gledališča
Oblak Karin 200.583 sodišča
Raič Dušan 200.445 f. za elektrotehniko
Akrapovič Miroslav 200.347 RTV
SKUPAJ 30.334.323

Vir: Supervizor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!