Skoči na vsebino

Slovenska Javna Uprava...


vrho1679

Priporočene objave

- gradbenega dovoljenja za bajto nisem dobil niti po sedmih mesecih, dokler se nisem otovorjen s kavo, viskijem in bombonjerami napotil do določenega uslužbenca, katerega mi je priporočil kolega ..

Je kar veliko resnice v tvojem pisanju. Glede tegale kar pa sem citiral, pa mi je malo čudno. Sodeloval sem pri pridobivanju kakšnih 500 gradbenih dovoljenj pa takšnega primera nisem imel. Enkrat samkrat se je postopek vlekel tako dolgo, pa še takrat je prišlo vmes do spremembe zakonodaje in pa bolezni zaposlenega na UE. Velikokrat bentim čez zaposlene, ker znajo biti hudo birokratski ampak v tvojem primeru bi se zamislil tudi nad projektantom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa učinkovitost javnega sektorja ocenjujem približno takole (čisto iz lastnih izkušenj !) ...

Res NISO vsi isti. Je pa dejstvo, da riba začne smrdeti pri glavi.

Dokler je Janković sedel v magistratu, sem od MOLa vedno dobil odgovor v roku,

če ne celo malo prej. Zdaj, ko ga ni, čakam na odgovor že od januarja.

V državnih službah so pa taki lenuhi zelo uporabni v predvolilnem času, da lahko

nategovalci naroda, ki nameravajo v parlament, butastim volivcem trobijo kako bodo

"počistili" javno upravo .. jasno, da potem samo zamenjajo star gnoj s svežim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa učinkovitost javnega sektorja ocenjujem približno takole (čisto iz lastnih izkušenj !):

- ko so me izdala kolena in sem potreboval operacijo meniskusov in križnih vezi, nikakor v bolnišnici nisem prišel na vrsto ..

Ko sem pa pri veleznanem dohtarju, kateri ima tudi privatno ordinacijo, iz svojega žepa plačal pregled, pa sem bil čudežno hitro na vrsti za operacijo tudi v bolnišnici ..

Kaj, dohtarji ? To so navadni trgovci !

Pa ista pizdarija je bila tudi z operacijo žolča.

Pa da ne govorim o ortodontih, kateri so uradno zaposleni v zdravstenih zavodih in imajo tudi svoje privat ordinacije ..

Mlajša hči bi morala pri istem dohtarju v zavodu na zobni aparat čakati 18 mesecev, ko je pa šlo preko njegove privat ordinacije, pa je bilo izvedljivo v enem mesecu ! Jasno, ni bilo brezplačno ..

- gradbenega dovoljenja za bajto nisem dobil niti po sedmih mesecih, dokler se nisem otovorjen s kavo, viskijem in bombonjerami napotil do določenega uslužbenca, katerega mi je priporočil kolega ..

- policaji, kateri delajo na terenu, si lahko med delovnim časom privoščijo posedanje v gostilnah in kafičih.

Prav v naši poslovni stavbi, kjer je v pritličju kafič, videvam ene in taiste face, ki si lahko v času med 8 in 10 uro privoščijo 2 urni odmor...

In danes dopoldan sem bil prav pozoren na policijsko škodo oktavijo, ki je bila 2 uri parkirana pred vaško gostilno ..

- policaji, policijski preiskovalci, tožilci, sodniki - koliko barab so pa sploh do sedaj dejansko spravili za rešetke ? En kurčev stečajni potopek za zafuran d.o.o. traja vsaj dve leti, stroški stečajnega upravitelja po požerejo celotno stečajno maso .. Stečajni dolžnik pa se še vedno fura v mečki za 80 jurjev ...

- v preštevilnih ustanovah kot so npr. muzeji (mestni, pokrajinski, . .) in raznih galerijah in arhivih, se pase nebroj ljudi, ki v službenem času študirajo za magistre in doktorje ..

Pa je Slovenija kot država po številu prebivalstva primerljiva npr. z mestom Muenchen..

Pa ko npr. malar na osnovi javnega razpisa dobi delo za tako ustanovo, mora seveda 'za uslugo' pomalat še stanovanje direktorja ..

Saj ne, da jih tlačim vse v isti koš, vsaj četrtina od njih so pa navadna sodrga !

V javnem sektorju se je nabralo TOOOLIIIIKOOOO nesnage in usedlin, da bi bilo prav, da se to počisti !

Samo ne mi govorit, da bo javni sektor šel na ulice, ker si bom nabasal rukzak granitnih kock in jim jih lastnoročno izročil - eno po eno ...

E, to je tista četrtina, mogoče še kaj več, ki bi jih moral popucat, pa tistim, ki imajo po 6.000 in več plače??? vzet, ker ne vem za kakšno "ustvarjalnost" in dobrinos čemu, jih dobijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Precej zadev je v Javnem sektorju napačno zastavljenih. Po 20-ih letih nastavljanja političnih kadrov mimo meril na vseh ravneh to niti ni nič čudnega. Meritokracija, ki je osnova dobrega delovanja takšnih sistemov je pri nas izničena.

Stvar je precej enostavna...Vlada ima vajeti v svojih rokah in če bi to hotela, potem bi skupaj s parlamentom lahko spremenila zakonodajo in na vseh ravneh državne uprave uvedla odgovornost za vse ravni odločanja, odločevalcem pa dala potrebno moč in avtonomijo, da svoje delo lahko opravijo. Če bi državna uprava tako delovala, potem se države ne bi dalo krasti tako kot se jo sedaj (no, po resnici povedano, je zelo malo ostalo) in predvsem, če bi imeli neodvisno in močno tožilstvo in policijo, podprto z ustrezno zakonodajo, potem bi marsikdo iz elite spoznal življenjske razmere v priporu in ostalih državnih 'počitniških' inštitucijah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vlada se obnaša kot slon v trgovini s porcelanom: s preprostim ukrepom znižanja plač bodo naredili več škode kot koristi.

Lani in predlani je bilo veliko govora o tem, da bodo stopili na rep tudi 'malim' davčnim utajevalcem: gostincem, frizerjem, serviserjem, elektrikarjem, inštalaterjem ..

Meni se zdi, da se v teh neobdavčenih prihodkih skriva kaka tretjina proračunskega primanjkljaja.

In, kakor je zapisal mohorko, enostavno so neučinkoviti na vseh področjih in bi jih bilo potrebno dodobra prevetriti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tistim, ki imajo po 6.000 in več plače??? vzet, ker ne vem za kakšno "ustvarjalnost" in dobrinos čemu, jih dobijo.

Ampak - kako bi pa ti to lahko vedel, če tudi sam ne delaš na kaki taki poziciji?

Mislim, jaz tudi ne vem, ampak to še ne pomeni, da si jih ne zaslužijo, kenede.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak - kako bi pa ti to lahko vedel, če tudi sam ne delaš na kaki taki poziciji?

Mislim, jaz tudi ne vem, ampak to še ne pomeni, da si jih ne zaslužijo, kenede.

A se ti morda zdi, da si direktor enga kurčevega zdravstvenega doma zasluži kakih 8 ali pa 10 jurčkov ?

ZSPJS jim res določa plačni razred, ampak dodatkov pe ne !

Popravljeno . Popravil Labradorec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak - kako bi pa ti to lahko vedel, če tudi sam ne delaš na kaki taki poziciji?

Mislim, jaz tudi ne vem, ampak to še ne pomeni, da si jih ne zaslužijo, kenede.

Glede na to, da si enormne delijo tam, kjer firme propadajo, temu ne moremo reči plačilo za delo, kar naj bi plača bila.

Ko gre za izčrpavanje in ropanje pa še sploh. Tam bi bila plača lahko samo arest.

Nisem za uravnilovke, ampak kar je preveč je pa preveč.

To je ista figa kot globalno gledano,, da raja raja rešuje krizo, oni zgoraj se pa dodatno mastijo.

"Če je vojna, je vojna za vse!" je rekla babica.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi moj I30......že davno smo prešli mejo.....zaradi katere, bi po normalni logiki, morali določeni sedeti v arestu.......smo že tam, kjer je tut metek predober za njih!!!!

Sploh ob sposobnostih naše policije in pravosodja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi moj I30......že davno smo prešli mejo.....zaradi katere, bi po normalni logiki, morali določeni sedeti v arestu.......smo že tam, kjer je tut metek predober za njih!!!! ...

Hočeš reči, da edino še kamen pride v upoštev, da se na sekiri ne dela škoda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IMO: Vse kar bi spremenil pri plačah javnih uslužbencev je to, da bi jim ukinil noramtiv pridobitve plač, ki je trenutno vezana na količnike, katere so s tako težkim delom pridobili, in vpeljal meritev višine plače na osnovi delovne storilnosti, ki bi bila merjena tedensko. Osnova bi bila minimalc (iz kolektivne pogodbe vzet). Na kratko vpeljal bi variabilni zaslužek, ki bi bil sestavni del celotne plače (60% le te).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vpeljal bi variabilni zaslužek, ki bi bil sestavni del celotne plače (60% le te).

Ocenjeval bo pa Bog, Predsednik vlade ali kako? Aja, saj res - mi tu na Motosvetu bomo. :OK:

A se ti morda zdi, da si direktor enga kurčevega zdravstvenega doma zasluži kakih 8 ali pa 10 jurčkov ?

ZSPJS jim res določa plačni razred, ampak dodatkov pe ne!

A se tebi zdi zdravstven dom "ena qrčeva zadeva"? In ko greš tja, ker si bolan - se ti tudi zdi, da si prišel tja zaen qrac?

Samo vprašam ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda lahko vprašaš ...

Zdravstveni domovi se ena fajn zadeva in se na njih, ko smo v dreku, vsi radi obrnemo in pričakujemo pomoč.

Samo, da si pa množica direktorjev takih zavodov, mesečno pospravi v žep nenormalno velike denarca, je pa druga zgodba.

Medinska sestra v zdr. domu 750 EUR neto, direktor pa 5000 eur neto ? Eh, ne ga no srat !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ocenjeval bo pa Bog, Predsednik vlade ali kako? Aja, saj res - mi tu na Motosvetu bomo. :OK:

A se tebi zdi zdravstven dom "ena qrčeva zadeva"? In ko greš tja, ker si bolan - se ti tudi zdi, da si prišel tja zaen qrac?

Samo vprašam ...

Ocenjevali naj bi tisti, ki že sedaj prejemajo plačo, glede na katero bi človek pričakoval, da bodo prevzeli kakšno odgovornost, tudi tisto o ocenjevanju podrejenih (seveda velja tudi povratna možnost). Glede na to, da je stimulacija in sankcioniranje v obliki 20% plače povsem standarden način nagrajevanja dela v velikem delu razvitega sveta in da so tudi modeli in kriteriji zelo dobro naštudirani ne bi bilo potrebno "odkrivanje Amerike", da bi se kaj podobnega vpeljalo tudi v javni upravi.

Ko si bolan oz. hudo poškodovan bi za to, da te poflikajo dal vse kar imaš in še kaj več pa to ne pomeni, da bodo zdej vsi zdravniki imeli takšne mesečne plače. Ali pač?

Sej vem, kam ciljaš. Ne moremo sedaj kar vse povprek tulit, da je javna uprava v kurcu in da je treba vsem rezat plače in kaj vem kaj še. Je pa hudo veliko rezerve v tej naši javni upravi, pa ne govorim o plačah ampak o učinkovitosti in poenostavitvi postopkov.

To da pa je sedaj kao javna uprava krivec za vse je pa itak samo fojter za ovce. Divide et empera.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Glede na to, da je stimulacija in sankcioniranje v obliki 20% plače povsem standarden način nagrajevanja dela v velikem delu razvitega sveta in da so tudi modeli in kriteriji zelo dobro naštudirani ne bi bilo potrebno "odkrivanje Amerike", da bi se kaj podobnega vpeljalo tudi v javni upravi.

Ne boš verjel, v času samoupravljanja sem v državni firmi imel tako "ocenjevanje in nagrajevanje". In je lavfalo. Enkrat sem dobil več, drugič manj. Kolikor sem bil priden in kolikor sem ga kaj usral.

A v Klerofašistoneoliberalizmu tajkunske veledržave Slovenije po blaznem osamosvajanju to menda ni več sprejemljivo. Že ta brihtni vedo zakaj!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Medinska sestra v zdr. domu 750 EUR neto, direktor pa 5000 eur neto ? Eh, ne ga no srat !

Itak pa vsi vemo, da bi bila vsaka medicinska sestra z lahkoto direktorica, če bi jo spustili za tisto veliko pisalno mizo, a?

Daj ga no srat.

No, ja, seveda je vse, kar je več od mojega ali tvojega prihodka, preveč ... itak ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ocenjevali naj bi tisti, ki že sedaj prejemajo plačo, glede na katero bi človek pričakoval, da bodo prevzeli kakšno odgovornost, tudi tisto o ocenjevanju podrejenih (seveda velja tudi povratna možnost). Glede na to, da je stimulacija in sankcioniranje v obliki 20% plače povsem standarden način nagrajevanja dela v velikem delu razvitega sveta in da so tudi modeli in kriteriji zelo dobro naštudirani ne bi bilo potrebno "odkrivanje Amerike", da bi se kaj podobnega vpeljalo tudi v javni upravi.

Če se ne motim, je gospod Virant izvedel eno tako reformo pred leti, po kateri so ljudje začeli kar po defaultih napredovati v plačne razrede ... tudi kakega hudo kritičnega in premišljujočega ocenjevanja učinkovitosti oz. uspešnosti ni tam notri vgrajenega, kolikor vem.

V javnih službah je pa sicer tako - vodje ali direktorji si verjetno svoje neposredne podrejene lepo ocenjujejo z ODLIČNO, da imajo z njimi čimmanj težav in jim le-ti oddelajo čimveč.

Specifika Slovenije verjetno ... nekritični do sebe in neposredne okolice ... Samo, da laufa naprej s čimmanj truda in dela ... naprej, naprej, do roba in čez, v prepad ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo za to ker je nekdo neki zadevščini prilepil nalepko reforma, to še ne pomeni da je temu res tako. Samo potrjuje moje trditve, da uspe tukajšnjim veljakom še iz povsem delujoče zadeve narediti zmazek, ki nekaterim omogoča vse in drugim nič.

Krivi smo si sami, ker nam v 20 letih ni uspelo zbrati dovolj kritičnosti, da bi vsem tem našim levi in desnim pokazali sredinec in jih zbrcali kamor pač sodijo.

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo za to ker je nekdo neki zadevščini prilepil nalepko reforma, to še ne pomeni da je temu res tako. Samo potrjuje moje trditve, da uspe tukajšnjim veljakom še iz povsem delujoče zadeve narediti zmazek, ki nekaterim omogoča vse in drugim nič.

Krivi smo si sami, ker nam v 20 letih ni uspelo zbrati dovolj kritičnosti, da bi vsem tem našim levi in desnim pokazali sredinec in jih zbrcali kamor pač sodijo.

Zato pa pravim: danes razumem Hitlerja, ki ja takrat vse skupaj enostavno zažgal ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa pravim: danes razumem Hitlerja, ki ja takrat vse skupaj enostavno zažgal ...

Razumem samo, da je bila to farsa za ovce. Se je pokazalo kam je pes taco moli par let kasneje.

Ne tega si niti pod razno ne želim tukaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razumem samo, da je bila to farsa za ovce. Se je pokazalo kam je pes taco moli par let kasneje.

Ne tega si niti pod razno ne želim tukaj.

Saj si jaz tudi ne želim kakega Hitlerja - pravim samo, da razumem, ZAKAJ so takrat v tisti krizi tako do konca popizdili!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krivi smo si sami, ker nam v 20 letih ni uspelo zbrati dovolj kritičnosti, da bi vsem tem našim levi in desnim pokazali sredinec in jih zbrcali kamor pač sodijo.

To ne bo nikoli mogoče, saj se ljudje identificiramo s skupinami na podlagi vrednot, in se avtomatično - psihologije, ki je podlaga za to, ne poznam - pridružimo "levim" ali "desnim".

Drugo je pa - saj niso vsega ti levi ali desni politiki krivi. Oni brez podpore ljudi ne bi bili nič!

Ne tega si niti pod razno ne želim tukaj.

Jaz tudi ne, sem i pa zdi, da se bo to prej ali slej zgodilo.

Ljudje so pobesneli, eni so že mentalno taki, kot bi imeli steklino. Ko bodo začeli gristi ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!