Skoči na vsebino

Bencin vs.Dizel


klemens

Priporočene objave

Sodobni dizli imajo dodatni grelec, tako, da se notranjost avtomobila segreje dokaj hitro, razen, če ga izklopiš ročno.

to moram pa sodelavcu povedat ki ima lexus-a 220d ...skozi benti da se na šiht vozi v mrzlem avtu ...

drugače pa tako kot pravi maus ... zmaga bencinar , ker ima opcijo predelave na plin... jaz bi imel tsi -ja ( ali pa tfsi-ja ) , kjer se lahko predela na tekočo fazo , vbrizg plina pa se vrši skozi bencinske injektorje ..moč in navor se še malo povečata , izpust co2 pa je v primerjavi s klasičnim vpihovanjem plina (pa že tam ga je maaalooo) še 10% manjši , vžig direktno na plin... performanse , če kupiš fsi avto za isto ceno kot dizla neprimerno boljše ...

Popravljeno . Popravil thumper
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

drugače pa tako kot pravi maus ... zmaga bencinar , ker ima opcijo predelave na plin... jaz bi imel tsi -ja ( ali pa tfsi-ja ) , kjer se lahko predela na tekočo fazo , vbrizg plina pa se vrši skozi bencinske injektorje ..moč in navor se še malo povečata , izpust co2 pa je v primerjavi s klasičnim vpihovanjem plina (pa že tam ga je maaalooo) še 10% manjši , vžig direktno na plin... performanse , če kupiš fsi avto za isto ceno kot dizla neprimerno boljše ...

Ma to je nekaj novega, ker še nekaj časa nazaj "TFSI opcije" ni bilo in zato sem raje vzel dizla.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ps zakaj mas pa kombija dizla -_-

Kombi - delovni stroj.

aja webasto poznas :grim

Poznam, (nepotreben) dodaten strošek...

D.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tukaj jaz ne pametujem... povzel sem samo nekaj "jamranja" iz ostalih postov... Hvala Bogu, da imaš BMWja... zdaj pa preberi nazaj kake težave imajop nekateri drugi dizli...:blink:

Zgolj za primerjavo: Kolega ima enako starega Tuorana dizla kot jaz Hondo (cca ista nabavna cena)... isto 60000 prevoženih... isto 3 servisi (1x letno)... In kolk so ga stali?

cca 2 in pol krat več! FUL SE PRIŠPARA!:blink:

Za mojega 2.0 tdi sem (poleti 2010) na pooblaščenem servisu na 15.000 km plačal 57€ + olje.

Oni so hoteli imet za olje (Castrol SLX PP LongLife III 5w-30) 32€/L, kar bi mi tudi veselo zaračunali, če se nebi predhodno pozanimal. Tako olje je v prosti prodaji po 10€/L, sam pa sem ga imel doma, še eno "staro zalogo".

Če pa bi ga sam servisiral, bi bil še toliko cenjši.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to moram pa sodelavcu povedat ki ima lexus-a 220d ...skozi benti da se na šiht vozi v mrzlem avtu ...

Povej tvojem prijatlu naj drugič kupi nemca pa bo, Lexus je zgleda še prepocen :). Lahko mu pa jaz prodam mojga za prav denar :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 servis bmw 250€ pooblaščeni servis disel tak da sem malce več zapravil kakor ti...

lp h

Kaj to si servisiral v tujini? Kajti za 535d je bil servis v Selmarju okoli 500€, 180 000km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj to si servisiral v tujini? Kajti za 535d je bil servis v Selmarju okoli 500€, 180 000km

selmar :worship:

daš na tester pa ne ugotovijo da je šoba tuto kaputo....

pelješ gayu pa ne rabi priključit na tester ugotovijo napako...

menjajo pri selmarju ker časovno ni šlo v avstriji skoz me upalijo za 550€..... pri gadyu bi bilo 380€... obrazlozitev selmarja da to ne drži.. ker bmw določa cene...

ma pa ja....

menjava olja+ filter, mikrofilter+ pozicija ksenon+ zračni filter na 150.000 km.... cena 238€... pri bmw

s tem da me v grazu pride se enih 20% ceneje... dobis nadomestni avto za cel dan itn.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

selmar :worship:

daš na tester pa ne ugotovijo da je šoba tuto kaputo....

pelješ gayu pa ne rabi priključit na tester ugotovijo napako...

menjajo pri selmarju ker časovno ni šlo v avstriji skoz me upalijo za 550€..... pri gadyu bi bilo 380€... obrazlozitev selmarja da to ne drži.. ker bmw določa cene...

ma pa ja....

menjava olja+ filter, mikrofilter+ pozicija ksenon+ zračni filter na 150.000 km.... cena 238€... pri bmw

s tem da me v grazu pride se enih 20% ceneje... dobis nadomestni avto za cel dan itn.....

No saj zato se mi ni izšlo. Potem pa se res splača iti malce dlje za polovično ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

selmarju že ne dam avta rihtat, da se bodo študenti učili na njem :wallbash:

No saj je tudi drugje podobno. Drugače pa mogoče študenti tudi niso tako slabi, saj se trudijo po svojih najboljših močeh in bodo mogoče manj površni, kot delavci, ki so tam že 20 let in imajo vsega poln ku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato pa obstajajo privat maherji, ki se resnićno spozna na določen tip avta in se tud potrudi.

še dobro da vozim dizla z krogeci in ne rabim popravil :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato pa obstajajo privat maherji, ki se resnićno spozna na določen tip avta in se tud potrudi.

še dobro da vozim dizla z krogeci in ne rabim popravil :P

Jaz vozimdizla BREZ krogecov in imam 5 let garancije ali 100K kil. + zastonj servisi ( vsi filtri,olje,delo in priključitev na računalnik)To pri krogecih še niso pogruntal !!!! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vozimdizla BREZ krogecov in imam 5 let garancije ali 100K kil. + zastonj servisi ( vsi filtri,olje,delo in priključitev na računalnik)To pri krogecih še niso pogruntal !!!! :headbang:

A misliš, da je bila garancija zastonj :P.

BTW: Tudi jaz vozim krogce. Zelo zadovoljen :D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vozimdizla BREZ krogecov in imam 5 let garancije ali 100K kil. + zastonj servisi ( vsi filtri,olje,delo in priključitev na računalnik)To pri krogecih še niso pogruntal !!!! :headbang:

Tle se pa motiš...Mi smo imeli na našem kot ti na tvojem.Pa ima krogece...Je pa res,da so začuda vmes tudi kasirali....še danes ni jasno zakaj-vendar je res,da mene ni bilo zraven

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tle se pa motiš...Mi smo imeli na našem kot ti na tvojem.Pa ima krogece...Je pa res,da so začuda vmes tudi kasirali....še danes ni jasno zakaj-vendar je res,da mene ni bilo zraven

Tudi,če bi bil ti zraven bi potrošni materijal in olje plačal !!! garancijo pa si imel max.2 leti in ne 5-let !!

Pa še tole kolega je kupil z krogeci pred tremi leti zadje leto,ko je ven garancije so se muke začele,čeprav je bil avto redno servisiran je crknil 2X elektro volan,(enkrat dal nekam v Celje popravit) po parih mesecih moral zamenjat z novim.Pred kratkim mu je crknila še pred črpalka(forder pumpa) v tanku !!!! Tudi krogeci niso več kar so bili !! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz vozimdizla BREZ krogecov in imam 5 let garancije ali 100K kil. + zastonj servisi ( vsi filtri,olje,delo in priključitev na računalnik)To pri krogecih še niso pogruntal !!!! :headbang:

to ima tudi hyundai ... pa še bremz ploščice so v to vštete...in brisalci ...

Tudi,če bi bil ti zraven bi potrošni materijal in olje plačal !!! garancijo pa si imel max.2 leti in ne 5-let !!

Pa še tole kolega je kupil z krogeci pred tremi leti zadje leto,ko je ven garancije so se muke začele,čeprav je bil avto redno servisiran je crknil 2X elektro volan,(enkrat dal nekam v Celje popravit) po parih mesecih moral zamenjat z novim.Pred kratkim mu je crknila še pred črpalka(forder pumpa) v tanku !!!! Tudi krogeci niso več kar so bili !! :hmm:

se strinjam s tabo ... bmw je težave ko so zadnji mosti pokali na trojkah in so se airbagi samodejno prožili odpravil že zdavnaj...

tko bom reku ...novo katrco , not jurjaka od motorja na plin pa zadn pogon z ranger - thorsen diferencialom od maseratija pa radio na kasete - to samo zato da bi se ne vozil brez težav ker bi včasih trak potegnilo not...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato pa obstajajo privat maherji, ki se resnićno spozna na določen tip avta in se tud potrudi.

še dobro da vozim dizla z krogeci in ne rabim popravil :P

:lol1: Pravkar prišel z 'nočne', ker je en tak dizel s krogeci crknil in ga je bilo treba odšlepat do servisa...

Hvala bogu, da še obstajajo bencinarji, da lahko dizle šlepamo naokoli. :whistle:

D.

PS: Krogeci so letnik 2007 in imajo za seboj celih 90k km.

Popravljeno . Popravil danci1973
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam pa res srečo ,da nisem še nikjer obstal kljub 387.000km.:worship:

treba se je držat pravila : Dizla zagrej in tišči do konca.

Najbolj posrečeni se mi zdijo pa lakirani tipi v alfah 1.6i itd , ki jo goni do konca, ker bi rad ujel dizla. pa mu ne rata drugega ,kot ležaje na gredi zjebat :P

mene krogeci res zelo dobro služijo, menjal sem samo diske, ploščice, par žarnic,olje,filtre,remen itd.

Bi pa rad videl opla, forda, korejca, renoja z 387000km, ki še ma prve roke, avspuh,končnike itd itd.

Če koga zanima strošek popravila motorja 1.9.tdi letnik 04, ker vsi tulite kok so dize itd,moram povedat, da kompleten motor z montažo pride 1000€, motor ma prevoženih 25.000km :)- garancija.

Prepričevat nekoga ,da je dizel cenejši in boljši se mi ne da, ker nima smisla, vsak naj vozi kar mu paše, zase pa vem, da nikoli bencinarja za svoje potrebe.

enkrat tdi, vedno tdi :)

enkrat dci, vedno bencinar :P

garancije pa ne rabi audi.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bencinar 1,8-300.000km, vse original razen en končnik menjan in auspuh,

dizel 2,0 tddi 250.000km, menjal nič in ga zamenjal z 2,0 tdci, že 150.000km prevoženih, laufa ko urica,

dizel 2,3 (tovorni) jtd 287.000km, laufa ko urica, popravljamo samo podvozje, ker je velikokrat naložen preko dovoljene teže,

nekih bistvenih razlik pri vzdržljivosti in kvarjenju ne opažam, zame je edina prednost, ker dizel manj pije, ker ima takojšen navor in moč........če si pa zaželim užitkov, mi je pa bencinar boljši, ker se ga lahko vrti na obrate in šele takrat pokaže zobe.

Se pa držim osnovnih pravil vožnje, ki me do sedaj niso pustila na cadelu in sicer:

1. nikoli ne vžigam mašine pod gasom

2. dokler se motor ne segreje, ga absolutno ne pritiskam

3. preden dizla ugasnem, počakam, da obrati padejo na minimum

4. reden servis (olje, filtri..) po intervalih, ki jih je predpisal proizvajalec

V vsej moji karieri (preko miljon prevoženik km) me ni niti eno vozilo še pustilo na cesti, pa sem vozil dizle ki so imeli preko 400.000km in bencinarje preko 300.000km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi pa rad videl opla, forda, korejca, renoja z 387000km, ki še ma prve roke, avspuh,končnike itd itd.

tudi na audiju in vw bi jaz to rad videl - se jih je menjalo kot za šalo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi na audiju in vw bi jaz to rad videl - se jih je menjalo kot za šalo

Audi B5 serija, pri drugih pa ne (velja za A4).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Audi B5 serija, pri drugih pa ne (velja za A4).

Kompresijo povečaj !!! z 1:10 na 1:28 pa bo vžigal tudi brez svečke !! :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi na audiju in vw bi jaz to rad videl - se jih je menjalo kot za šalo

pridi pa vidi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!