Skoči na vsebino

Kateri rabljen avto..?


miro779

Priporočene objave

Kupujem rabljen avto in ker ne poznam avtomobilov vas prosim za pomoč. Rad bi kupil avto (rabljen), nižjega srednjega razreda(lahko tudi manjši karavan) z varčno porabo, v katerem bom lahko spravil tudi treking kolo in to POKONCI, s tem da bi odmontiral sprednje kolo in sedež , potem pride višina okoli 70cm....! Avto naj ima obvezno tudi ravno dno prtljažnika z podrtimi zadnjimi sedeži, po možnosti brez zadnjega praga (z ravnim izhodom)...Na leto se mislim voziti od 10-12000 km. Predvsem me zanima kateri avtomobili (znamka tip) imajo take lastnosti...Ravno dno prtljažnika, varčna poraba, brez roba praga, zadostna višina v prtljažniku ...(okoli 70-80cm)...Za vaš komentar-odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem rabljen avto ...

Vrži oko na kakšnega kanguja, berlinga, cadyja, al kaj podobnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam podobne zahteve, le da hočem MTB voziti v avtu brez demontaže sprednjega kolesa. Torej mi karavani odpadejo. Oko sem vrgel na Kangoo, Berlingo, Partneja, Caddy in Doblo. Se bo treba še odločiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti pa tvoj plin, a maš fetiš na to?

imam fetiš na to ... tako kot ti na sikanje ...

sama nizka poraba ne pomeni nič , če so potem stroški vzdrževanja - predvsem pri rabljenih dizlih - veliko večji kot pri bencinarjih na plin ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

aaa........ thumper, koliko je to "veliko vecji"? kvantifikacija prosim.

trenutno vozim cit C5 III 2.0 hdi avtomatik in je vzdrzevanje manjse kot pri predhodniku C5 II 1,6 hdi. razen porabe. samo ce je avto 250 kg tezji in avtomatik...... eh...

drugace servis ne stane vec kot € 200.- (vecinoma manj kot 150.-).

(mogoce sem razvajen zaradi cen servisov v avstriji.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Glede na to, da je tema že kar stara, upam, da ne bo kaj narobe, če si jo malo sposodim :)

Če si imam poleg avta namen kupit še motor, se moj budget za avto zaustavi nekje na 1.500€. Gledam predvsem coupe-je in hatchback-e, ker kaj večjega ne rabim, v oči pa mi je padel star model Fiata Bravo. Ve kdo kaj več o tem avtu? Kako kaj crkuje? Poraba? Kakšno mašino se splača kupit?

Npr:

http://www.avto.net/...=6262301&show=1 (malo drag glede na letnik in mašino. .)

http://www.avto.net/...=5988359&show=1

http://www.avto.net/...=6260162&show=1

http://www.avto.net/...=6333186&show=1 (HGT - poraba verjento kar velika?)

Popravljeno . Popravil Gasperr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2,0 20V Hgt bo požrešen od 9 -13 litrov.

Če imaš namen kupiti motor, potem glej najvarčnejo stvar.

Ker eno in drugo skupaj kar lepo nanese, sploh, če delaš več kilometrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko boš kupoval glej raje letnike od 1998 naprej, ker so malo prenovili motor in je bilo manj problemov kot s starejšimi. Največji problemi so bili z vbrizgom - šobami. To velja za 1.6 16v motorje. Poraba je okoli 7,5l lepe vožnje....raćunaš lahko na 8l/100km...odvisno od teže noge. Takšne avte vozijo predvsem mladi tako, da niso ravno "penzionistično" voženi. 1.2 16v so zamenjali strejše 1.4 motorje ker se niso obnesli zaradi okvar...v tem primeru se raje ozri za 1.2 16v. HGT je drag špas poleg tega je registracija dražja in lahko ta denar vložiš v kaj drugega. Vozne lastnosti so za tako star avto za moje pojme zelo dobre,je pa ta avto bolj trd samo najbrž te to ne moti preveč. Prej sem imel 1.6 16v letnik 1999, trenutno pa 1.9JTD in sem z njim res zadovoljen.

Popravljeno . Popravil benny0104
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2,0 20V Hgt bo požrešen od 9 -13 litrov.

Če imaš namen kupiti motor, potem glej najvarčnejo stvar.

Ker eno in drugo skupaj kar lepo nanese, sploh, če delaš več kilometrov.

tocno tako. poleg tega ce imas moped, mocnejsega avtomobila niti ne potrebujes. odkar sem registriral moped, mi je poraba na avtomobilu padla za cel liter. pa nisem (vec) divjak (kot vcasih) - ne z avtomobilom, ne z mopedom. :)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si imam poleg avta namen kupit še motor, se moj budget za avto zaustavi nekje na 1.500€.

http://www.avto.net/...=6333186&show=1 (HGT - poraba verjento kar velika?)

Pri teh starih ranglah je poraba še najmanjši strošek ...

Če nimaš več kot 1500 € za avto, moraš imeti vsaj kakih 500-1000 vedno v predalu za popravila ... vsaj na začetku za orenk servis ...

Priporoča se kak motor starejše in zanesljivejše konstrukcije in z manjšimi performansami ...

No, vsaj, če se hočeš zanesljivo vozit, ne pa šraufat in jamrat, kako so te nategnili. Moraš vedet, da avti z relativno visokimi performansami (znotraj modela) prej izdahnejo in tudi imajo malo drugačne voznike za volanom vse svoje življenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

TAKŠNEGA KI ĆIM MANJ ŽRE.

ja neki tazga kot moj ... 8€ / 100 km ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja neki tazga kot moj ... 8€ / 100 km ...

8€ / 100km :kva2: , tok mene ne pride, me pa košta okol 7€ ,brez kakršnih koli predelav :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz avta ne prodam :sleep2: zadnjic so se skoraj stepli zanj-jaz ga nocem,ti ga mej :kva2:

p,s.

prodam motorićku Javiču,balančka kromovana,mašinka zaribovanaundecided.gifmodel sportskiraz_067.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8€ / 100km :kva2: , tok mene ne pride, me pa košta okol 7€ ,brez kakršnih koli predelav :grrr

to da teb pride itak traja celo večnost ... 7€ - do prve carinske kontrole ilegalc.... jst sm pa legaln...tko da si diskvalificiran..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to da teb pride itak traja celo večnost ... 7€ - do prve carinske kontrole ilegalc.... jst sm pa legaln...tko da si diskvalificiran..

v 12 letni karieri še nisem bil diskvalificiran :) tak da bi res bolj pozno pride :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!