Skoči na vsebino

Stranski kovčki ali torbe za maxiscooterja


andursa

Priporočene objave

LP!

Zanimam se za nakup stranskih kovčkov ali torb...Zanima me kakšne ima kdo izkušnje s torbami in kovčki,ter če kdo ve za koga ki ugodno dobavlja stranske kovčke ter torbe...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP!

Zanimam se za nakup stranskih kovčkov ali torb...Zanima me kakšne ima kdo izkušnje s torbami in kovčki,ter če kdo ve za koga ki ugodno dobavlja stranske kovčke ter torbe...

lp

Jaz predlagam kovčke. S torbami so same težave, glede nameščanja, niso vaserdiht, če niso vredu gor grdo stojijo, pa še kaj bi se našlo.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP!

Zanimam se za nakup stranskih kovčkov ali torb...Zanima me kakšne ima kdo izkušnje s torbami in kovčki,ter če kdo ve za koga ki ugodno dobavlja stranske kovčke ter torbe...

lp

frend, navdušen uporabnik Burgmana je bil pred to dilemo prejšn teden. U bistvu je hotel kovčke, nekdo prodaja lične nosilce za 100€ Ker časovno dobava ni šla skozi, sva si uzela slabo urico časa, in zmontirala gor moje torbe. po 2000 Km izletu ni več prepričan, da so ovčki nujni. in jaz nisem prepričan, de bom dobu torbe nazaj :D

Kufri so udobni in enostavni, začetna investicija je mal večja, pol maš pa zelo dolgo mir.

jaz osebno sem se odločil za tekstilne torbe, ker jih potrebujem največ 14 dni na leto. Pred dopustom pač porabim 40 minut za natančno in čvrsto montažo,vmes jih ne snamem, in po dopustu romajo nazaj v omaro.

Ostajajo pa omenjenje šibke točke. Vodotesnost in odsotnost klučavnic. .

kufre se mi zdi ima zdej zelo ugodno TC Moto, torbe pa. . . Louis ma svojo linijo poceni zadev moto detail, ki se mi ne zdijo tolk slabe kot so poceni. v primerjavi z mojimi cca 50% cenej, in men se zdi isti šmoren.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem bil pred podobno dilemo.

Kovčki so fajn, ker jih lahko zakleneš, hitro namestiš, so vodotesni, moti me širina maxija s kovčki in grdi nosilci, ki ostanejo gor, ko kovčkov ne potrebuješ, pa še drago je vse skupaj.

Torbe so poceni rešitev, vendar je treba najti take, ki se lepo prilegajo, nerodbo pri burgmanu je, ker ga tankaš na strani in je treba torbo ob vsakem tankanju odstranit, vodotesnot je tak tak in odsotnost ključavnice.

Na koncu sem zmontiral gril na top case in kupil dve 50l torbi (cca 7€ za kom). Ena torba gre pod sedež, nekaj stvari gre v top case, kakšna malenkost še ponavadi vedno ostane, to dam v drugo torbo, ki jo zvežem na gril in rešeno.

Tako sva bila z mojo bojšo polovico na poti za 8 dni in nisva nič pogrešala.

Spodaj še slika za lažjo predstavo.

G

post-801-0-89873700-1340353093_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, in pol se ti kdo čudi, če skuteraša popolnoma normalno pozdraviš :OK: ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP!

Zanimam se za nakup stranskih kovčkov ali torb...Zanima me kakšne ima kdo izkušnje s torbami in kovčki,ter če kdo ve za koga ki ugodno dobavlja stranske kovčke ter torbe...

lp

Pozdravljen!

Jaz sem bil pred podobno dilemo kot ti. Na koncu sem se odločil za torbe. Najbolj zaradi cene, pa tudi uporabljati jih nisem mislil precej. No, na koncu sem jih uporabil ravno enkrat, brez vseh težav. Zraven dobiš tudi vreče za dež, ki pa jih nisem preizkusil. Če te zanima, jih prodajam (Burgman je šel od hiše), so pa kot nove in takšne kot na spodnjem linku. Prodajam jih za 100€, pa še torbico za navigacijo (tudi Givi) ti podarim (nerabljeno).

http://www.givi.it/s...addle-bags/T474

lp, matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.louis.de/_102250a42a5d789e0f5d296be71b70a6ac/index.php?topic=search&searchterm=10025335&cmd.x=10&cmd.y=5

za ta denar (glej link) dobiš primerno robo, trdi kovčki so vsaj 250€+ za kos.

odvisno od motorja, ki ga imaš, bo še najtežje najti stranske nosilce. Jaz sem jih od Givija za Tmaxa dobil pri Louisu in jih imam gor vseskozi, saj nič ne kazijo oblike in izgleda motorja pa še dodatna zaščita so, če se ti karkoli zgodi. Da torbe vežeš brez njih z nekimi gurtnami, res ne zgleda, pa tudi vse se zrahlja, na nosilce jih lahko ustrezno pritrdiš. Torbe imajo zaščito proti dežju, ki zdrži pač najmanj do prvega zatočišča, saj tudi sicer po dežju (s torbami ali brez) ni veselje voziti :).

Večja torba gre na case rack in se pritrdi s posebno podlogo, ki je priložena in vidna na sliki. Sicer se mi pomanjkanje ključavnice ne zdi tak problem: zvečer torbe pač snameš in jih imaš pri sebi v sobi/šotoru. Čez dan se voziš z njimi, pred gostilno ti pa noben ne bo šaril po njih, saj na svojega konjička ves čas mečeš oko.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo,

se prodajas? iz kje si? bi se pripeljal naokoli, pa da vidim ali bi pasale na mojega (burgman 400)

lp

Pozdravljen!

Jaz sem bil pred podobno dilemo kot ti. Na koncu sem se odločil za torbe. Najbolj zaradi cene, pa tudi uporabljati jih nisem mislil precej. No, na koncu sem jih uporabil ravno enkrat, brez vseh težav. Zraven dobiš tudi vreče za dež, ki pa jih nisem preizkusil. Če te zanima, jih prodajam (Burgman je šel od hiše), so pa kot nove in takšne kot na spodnjem linku. Prodajam jih za 100€, pa še torbico za navigacijo (tudi Givi) ti podarim (nerabljeno).

http://www.givi.it/s...addle-bags/T474

lp, matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bom sel verjetno kar iskat zadevo.. majo se sicer ene manjse, samo 15litrski na vsaki strani so pa verjetno res premalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo,

se prodajas? iz kje si? bi se pripeljal naokoli, pa da vidim ali bi pasale na mojega (burgman 400)

lp

Oprosti za pozen odgovor("nor" teden v službi). Sem iz okolice Žalca. Na Burgmana 400 pašejo (sem ga imel) :OK:

lp, matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ravni takšne kovčke sem kupil pred dopustom, dobil sem rabljene samo enkrat, ta velik je še v polivinilu in ni bil rabljen. Stranska sem enostavno in učinkovito pritrdil na ročaje za roke ob strani, zadaj sem ju spel s trakom in se nista prav nič premikala. Tankanje ni problem, samo odpneš zadnji trak, dvibneš levo torbo na sedež in prosto tankaš, ko končaš jop spustiš nazaj in zapneš. Mislim da so zelo dobra izbira za Gurgmana 650. Ta velike torbe sicer nisem rabil, ker imam v tunelu spredaj trikotno torbo.

Pa še cena za komplet je bila samo 30€ in praktično nova roba.

Za moje potrebe popolnoma zadostujejo, v hudem nalivu pa se tako ne moreš peljati, sicer pa je dežna zaščita po moje zadovoljiva. Sam namreč robo ki je v torbah dam v polivinilaste vrečke in tudi če se torba zmoči stvari so v vrečkah suhe.

post-30077-0-02162700-1342713061_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, vsak cigan svojga konja... Midva prisegava na torbe.

1- Nobenih predelav za nosilce, ki so pri maxijih kar obsežne, kolikor vem.

2- Ko prodajaš moraš s kufri, sicer nosilci kazijo videz. (če snameš nosilce še bolj). Torbe vržeš trakove pod zic in basta.

3- Polivinilasta prevleka skrbi za praho-vodo tesnost.

4- V koloni, ko se voziš med avtomobili, ni panike, če s torbo podrsaš. Mu le prah obrišeš. S kufrom je to takoj evropsko poročilo.

sarda%20slon.jpgsarda956.jpgsarda313.jpgsarda376.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokazala se je tudi prednost v tem, da torbo če je ne napolniš do konca lahko z dvema trakoma stisneš in tako zmanjšaš volumen, sicer pa ima zadrgo da jo lahko tudi razširiš po potrebi in tako vanjo spraviš več stvari .Kovčki pa imajo volumen in neglede na to koliko daš notri je vedno enako širok.Res da so kovčki če so lepo nameščeni in primerne velikosti tudi okras še posebej če so v barvi motorja, vendar pri meni je prevladala uporabnost in enostavnost namestitve, saj jih bom uporabljal samo za dopuste, to pa je dva do trikrat na leto ko greva na morje, sicer pa prostor v motorju zadostuje za kratke izlete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo tudi jaz sem kupil torbe...

taksne:

http://www.louis.at/_3087658598b37e54ca5eee363e25078751/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=525&wgr=221&list_total=14&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10026205

super pasejo, nic niso prevelike, pa se 50l prostornine vec smo pridobili na nasem burgmanu 400 :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probal nisem, vendar

če se ti sedež dvigne (menda se, a ne?) potem bi moralo pasati. Vsaka torba potem binglja na enem boku, pod zaprtim sedežem pa sta samo dva pasova, ki se držita skupaj z ježkom.

Če si zelo skeptičen in ti v trgpovini ne želijo pokazat na motorju, kako to izgleda, se pripelji in vrževa moje torbe gor, pa boš videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Halo, a pasejo ti kovcki tudi na Silverwinga? Hvala za odgovor...

Lahko pa prideš tudi do mene, sem iz MB in probaš moje ki so malo drugačne vendar isti princip.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za odogovore, grem po njih....

Zdravo!

Če jih še nisi nabavil imam doma 2 leti stare, 1x uporabljene. Dodatno sem jim zaščitil trakove in hrbtne strani z filcem, da ne poškodujejo laka. Na žalost ima atlantic preširoko rit tako da motor še nenormalno razširi, posledično si v rangu avtomobila. Idealno se prilega na burgmana 400 ali podobne maxije. Sam sedaj uporabljam tank torbo za na kovček in sedelno torbo, kadar potrebujem.

http://www.louis.at/_3087658598b37e54ca5eee363e25078751/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=525&wgr=221&list_total=14&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10026205

Lep pozdrav,

Zvone

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!