Skoči na vsebino

Prenosnik HP...


Priporočene objave

Moj prenosnik je tako star, da ima že brado ... ;-) Včasih bi ga rad vzel s sabo tudi "na ranč", toda brez 220V se ugasne že po parih sekundah. Že precej časa nazaj sem "svojega računalničarja" spraševal za novo "baterijo", toda odovoril mi, de je HP že tako star, da se ne dobijo več ???

Danes sem slikal "napajalnik" (?), da sem sploh videl, kolikšno napetost na izhodu ima in prebral 18,5 V ... Ali bi s kakšnimkoli akumulatorjem z "vsaj približno" tako izhodno napetostjo lahko "na ranču" nadomestil dotrajano "baterijo" ???

01072012zju-001.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj prenosnik je tako star, da ima že brado ... ;-) Včasih bi ga rad vzel s sabo tudi "na ranč", toda brez 220V se ugasne že po parih sekundah. Že precej časa nazaj sem "svojega računalničarja" spraševal za novo "baterijo", toda odovoril mi, de je HP že tako star, da se ne dobijo več ???

Danes sem slikal "napajalnik" (?), da sem sploh videl, kolikšno napetost na izhodu ima in prebral 18,5 V ... Ali bi s kakšnimkoli akumulatorjem z "vsaj približno" tako izhodno napetostjo lahko "na ranču" nadomestil dotrajano "baterijo" ???

Prepričan sem, da se še vedno dobi nova baterija za tvoj prenosnik.

Če kupuješ original ni ekonomske upravičenosti za tak nakup, vendar s poplavo raznoraznih kopij iz vzhoda, postane nakup bistveno ugodnejši.

Druga opcija, da si nabaviš nek avtomobilski vmesnik, ki ti iz 12V pretvori na potrebnih 18,5V.

Lahko si ubodeš tudi pretvornik iz 12V v 220V in potem uporabljaš še original napajalnik.

Za slednja je pogoj, da imaš na dosegu neko 12V napajnaje...

Lahko pa si nabaviš tudi kakšen poceni agregat,...

Vprašanje je tudi koliko časa pa želiš / imaš potrebo uporabljat prenosnik na baterijah?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporaba na baterijo samo "na ranču", za katerega že dooolgo časa razmišljamo o nakupu agregata, zato bom kar potrpel, ker karkoli še vlagati v tega HP-ja s sivo brado ;-) bi bilo res metanje denarja v nič ... Po "drugi strani" pa ga ne bi želel "vreči v smeti", predvem zaradi vsega, sicer ne prav veliko razen osnov, je naloženega (?) v njemu, ker sem inštalacijo (pa sem se le spomnil "prave" besede") prav vseh programov, popolnoma pozabil ... WINDOWS XP + MICROSOFT OFFICE + še kakšna MALENKOST ... Za Microsoft office sem moral pogledati v "opravilno" (?) vrstico ... :-( :-( :-( Pred nesrečo sem za vse skrbel sam, zdaj ne vem skoraj nič več ... :-( :-( :-(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pretvornik iz 12 V na 220 V ... Zanimljivo ... Mogoče še za kakšno žarnico na ranču ?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pretvornik iz 12 V na 220 V ... Zanimljivo ... Mogoče še za kakšno žarnico na ranču ?????

Žarnice pa uporabi kar 12V, ker ob vsaki pretvorbi napetosti so dodatne izgube.

Kakšen izvor 12V napetosti pa imaš/bi imel?

Za čas uporabe pa sem spraševal, ker original baterija zdrži uro, dve, tri? in ti mogoče to niti ne bi bilo dovolj...

Če imaš namen to bolj redno uporabljat, jaz bi raje pogledal za kakšen rabljen agregat na bolhi...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žarnice pa uporabi kar 12V, ker ob vsaki pretvorbi napetosti so dodatne izgube.

Kakšen izvor 12V napetosti pa imaš/bi imel?

Za čas uporabe pa sem spraševal, ker original baterija zdrži uro, dve, tri? in ti mogoče to niti ne bi bilo dovolj...

Če imaš namen to bolj redno uporabljat, jaz bi raje pogledal za kakšen rabljen agregat na bolhi...

lp

Napaka!

Nikakor ne 12V žarnic, saj je padec napetosti za enosmerno napetost prevelik...daljši kabli.

In če se napelje že v štartu kabel za 230V, se ga lahko kasneje ali pa v prihodnosti uporabi za agregat :)

Najboljša rešitev je 12V akumulator po možnosti dva ali trije vezani kar vzporedno (sicer kaj ti to sploh govorim, sej si modelar :)), 500W presmernik in varčne žarnice cirka 14W (230V) za po notranjosti koče bo vrh glave :)

Tako da kakršno koli direktno napajanje kakšnih svetlobnih teles direktno iz akumulatorja, je povsem nesmiselno.

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še to sem hotel dodati, pa nisem mogel v prejšnem postu:

V vednost: 600W (anatomija cirka 2,5L za 8ur neprestanega delovanja) agregat na našem vikendu brez težav prenaša 2x18W sobe zgoraj, 20W-zunanja osvetlitev, 14W-hodnik, 14W-WC, Fluo svetilka 36W dnevna soba, 20W jedilnica, 14W kuhinja + prenosni računalnik (zanič baterija HP :)) in 5.1 ozvočenje... pa še kakšen polnilec za telefon bi se našel...

Vse moči so navedene za varčne žarnice...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej moram prenosnik izklopit in pogledat še na zadnji strani, ker na sprednji piše samo HP ...

Motosvet sem moral sedaj "zagnati" v Firefoxu, ker mi je v Google Crome ves čas javljalo neko napako ... Ali je še kje "kaj zame" ??? :blush::blush::blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Res ne vem, če sem si HP-ja kdaj ogledal tudi z zadnje strani ... :surrender:

img1727.jpg

"Njegovi podatki" so verjetno tukaj ...

img1728.jpg

BRAVO Roberto ... :010:010:010

img1729.jpg

Makro način na mojem Canonu me nikoli ne pusti "na cedilu" (?) ... :OK::OK::OK:

img1730.jpg

CENA :?:?:?

CEL HP "ni več vreden počenega groša" (?) ... :blush::blush::blush:

Google Chrome mi zopet dela ... :OK: Očitno mu je izklop / vklop dobro naredilo. Windows XP me ne ubogajo !!! Kljub temu, da sem v Nadzorni plošči "Auotomatic updates" nastavil za vsako nedeljo, enkrat dopoldne, so se windows spomnili "updatetat" ravno ko sem ga "ugašal", zato sem se v tem času še obril, ker sem se zjutraj pozabil ... :blush: V vsaki slabi stvari je tudi kaj dobrega, če ............... se znajdeš ... :OK:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE MOREM, da NE BI ... :blush: Na URI SOČA so me medicinske sestre učile lulati "v školjko", da ne bi več v planice, sedaj pa že računalnik "razstavljam" in celo dela še... :yea1: :yea1: :yea1: :yea1: :yea1: :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na žalost Robi, vendar se za ta tip prenosnika ne valja nikjer še kakšna uporabna baterija.

Našel pa sem nekaj na E-bayu, 25 € s poštnino ....

http://www.ebay.de/itm/HP-Compaq-nc6100-nc6120-NX6110-nc6200-nc6400-Akku-19-nx6300-6500-6700-6900-/260938424400?pt=DE_Technik_Computerzubeh%C3%B6r_Notebook_Akkus&hash=item3cc1246050

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na žalost Robi, vendar se za ta tip prenosnika ne valja nikjer še kakšna uporabna baterija.

Našel pa sem nekaj na E-bayu, 25 € s poštnino ....

http://www.ebay.de/i...=item3cc1246050

Le zakaj če dobiš iz kitajske za 18€ :)

Malo morje teh baterij :P

http://www.ebay.com/...=item2ebfcc8cf6

http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0&_nkw=hp%20nx%206110%20battery&_sop=15&_clu=2&_fcid=182&_localstpos&_stpos&gbr=1

Popravljeno . Popravil HyperJack
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HiperJack "baterija" je že naročena in bo prišla na moj naslov za 20€ s pomočjo nekoga "od tuki" ... :OK: Verjetno sem pred 6 ..... tudi sam znal kaj naročit in tudi plačat prek "raznoraznih", sedaj pa dlje od internetnega plačevanja položnic moje ?????? ne seže ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HiperJack "baterija" je že naročena in bo prišla na moj naslov za 20€ s pomočjo nekoga "od tuki" ... :OK: Verjetno sem pred 6 ..... tudi sam znal kaj naročit in tudi plačat prek "raznoraznih", sedaj pa dlje od internetnega plačevanja položnic moje ?????? ne seže ... :blush:

Super, pol bo kmalu računalnik delal z novo energijo :OK:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To energijo si želim za "na ranč" in letos tudi za na morje, da bom imel kaj početi, samo "kabla" za prenos slik iz Canona na HPja ne smem pozabiti doma ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le zakaj če dobiš iz kitajske za 18€ :)

Malo morje teh baterij :P

http://www.ebay.com/...=item2ebfcc8cf6

http://www.ebay.com/...os&_stpos&gbr=1

Ja, sem videl tudi te baterije, mesto odpošiljanja Hong Kong. Pred časom sem naročil od tam baterijo za android, vendar nisem zadovoljen... Kljub temu, da je deklarirana mnogo večja kapaciteta, zdrži velikkooo manj, tako se izogibam robe pod roke s Kitajske, znajo biti tudi problemi na carini, če baterija nima vseh CE in sličnih oznak, lahko naletiš na kakšnega slabe volje in problem je tu...

Nemčija pa je v EU in ponavadi ( NE vedno ) iz Nemčije ne dobiš slabe robe. Kupoval sem že baterije za prenosnike in vse so bile super in za petino cene, ki jo zahtevajo naši trgovci za "originale".

Nategneš pa se lahko povsod, to mi je jasno. Tudi iz Hong Konga smo dobili dobre in poceni stvari, čeprav bolj poredko ;-)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sem videl tudi te baterije, mesto odpošiljanja Hong Kong. Pred časom sem naročil od tam baterijo za android, vendar nisem zadovoljen... Kljub temu, da je deklarirana mnogo večja kapaciteta, zdrži velikkooo manj, tako se izogibam robe pod roke s Kitajske, znajo biti tudi problemi na carini, če baterija nima vseh CE in sličnih oznak, lahko naletiš na kakšnega slabe volje in problem je tu...

Nemčija pa je v EU in ponavadi ( NE vedno ) iz Nemčije ne dobiš slabe robe. Kupoval sem že baterije za prenosnike in vse so bile super in za petino cene, ki jo zahtevajo naši trgovci za "originale".

Nategneš pa se lahko povsod, to mi je jasno. Tudi iz Hong Konga smo dobili dobre in poceni stvari, čeprav bolj poredko ;-)

Z kapaciteto se strinjam, pač dobiš tisto kar plačaš, je pa res, da to ne velja v vseh primerih, tud kitajc zna naredit presenetljivo dobro zadevo za "smešn" denar.

Problemov na carini ne bi bilo, cena je nižja od 22€, se pravi, imaš prosti pretok, če kupuješ kot fizična oseba, oznaka CE na izdelku ni potrebno imeti! toliko v vednost :)

Se pa strinjam, da ga čez original ni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Vidim, da sem pozabil napisati, da je bila nova baterija (?) tudi "fuč", oziroma nisem vedel, če sem jaz z vgradnjo in polnjenjem naredil kaj narobe :blush: , zato sem, zopet novo, :OK: :OK: :OK: , ki je s pošto prispela včeraj zvečer, kar s "težkim srcem" znova vgradila v HP-ja in jo dal polnit "čez noč". Takoj ko sem se danes vrnil "iz mesta" sem seveda vklopil HP-ja in po približno pol ure se mi je na ekranu izpisalo tole :OK: , brez predhodnega priporočila, naj shranim vse moje "aktivno delo" in HP-ja priključim "na 220 V" ... :blush:

img2444.jpg

img2444.jpg

img2444.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kako iz "stacionarnega" (?) računalnika skopirati 8 GB "mapo" s slikami, ker na moj USB ključ lahko shranim samo 500 MB podtkov ???

USB "podaljšek" (?), če ga sploh imam ... :hmm::?:hmm::?:hmm::?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimam ga, vendar res obstaja ... :OK: Kako bo pa to sprejel "softver", bi pa rabil "namig", preden kupim kaj, kar ne bom rabil, seveda pri "naših lokalnih" prodajalcih in ne "kar mimo vrste", ker to ni kulturno ... .)

usbpodaljsek.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preko tega kabla USB-USB sigurno ne bo šlo. :D

Prenos podatkov bi bilo treba narediti preko lokalnega omrežja (LAN) - če imaš računalnik priklopljen na modem/router bi se morala dokaj hitro povohat če sta priklopljena v isto škatlico. Sicer pa jih lahko z navadnim mrežnim kablom povežeš tudi direktno med seboj.

Nato te čaka še "softverski" poseg, kjer moreš narediti "deljeno" mapo - ki je vidna tudi drugim računalnikom na mreži. Postopek je precej odvisen od operacijskih sistemov na računalniku - google bo tvoj prijatelj.

Malce preštudiraj situacijo in sporoči če boš potreboval še kakšno pomoč! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SLVR, o omrežjih sem pred nesrečo verjetno že kaj vedel in če se ne motim sem imel tega (računalnik) v stanovanju povezanega s tistim spodaj v pisarni in še vedno se spomnim, da so bile povezave "po kablu", sedaj ko je pa brezžično omrežje se znajdem popolnoma nič ... Prenosnik na katerega tipkam sedaj je z internetom povezan "z anteno", "stacionarni" pa prek Siolovega "ruterja" s "kablom" ...

Pravkar sem prijel mail, kaj "se bo zgodilo" prihodnji mesec ... ;-)

Drugače pa so vredu specifikacije:

- Vsaj intelov i3 ali i5 procesor

- Grafična ni pomembna toliko ATIjeva ali NVIDIA

- Vsaj 4 GB pomnilnika

- Disk je odvisno od tebe, mislim da je 320GB zate dovolj, za to kar potrebuješ

- Vsaj 15" ekran, večji ekran boljše specifikacije mora imet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!