Skoči na vsebino

vxr 200 ne vžge


Priporočene objave

Zdravo,

Imam probleme s svojo Gilero VXR 200.

Pred garažo imam manjšo klančino preden pridem do ceste.

Ko sem prejšnjič prvič v dnevu prižgal motor na vznožju klančine in takoj startal na klančino je motor na klančini začel "kašljati" in izgubljati moč. Kot da sam motor zaradi nagiba ne bi dobil dovolj bencina. Do vrha klančine sem sicer prišel a potem je motor crknil.

Od takrat dalje motorja ne morem več vžgati, Motor normalno vergla a ne vžge.

Svečko sem že preveril če bi jo slučajno zalilo in je bila suha. Kaj bi lahko bil vzrok nevžiga motorja in kako to najbolje odpravim?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne poznam tele zadeva, poskusi za nekaj časa na pipici preklopit na PRI (če ima avtomatsko/vakumsko pipico). KO/če ti vžge pa rpeklopi nazaj na normalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim imajo runner-ji pumpo za bencin, ker je rezervoar čisto spredaj. Prvo preveri če pumpa dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ne motim imajo runner-ji pumpo za bencin, ker je rezervoar čisto spredaj. Prvo preveri če pumpa dela.

hvala vama za odgovora.

zanima me kako zgleda pipca (Predvidevam, da mora biti nekje pri frgazerju)?

in

pa kako preverim ce mi deluje pumpa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni,

Že spet jaz. Še vedno nisem uspel vžgati motorja.

Svečko sem preveril in je popolnoma suha. Kako preverit kje bi lahko bil vzrok težave.

Bencina je v rezervarju dovolj, tudi filter bencina je poln.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je 4 taktna mašinca ima mehansko pumpo za benz

meni je na atlantik 200 ene 2 krat zmankalo bencina

ene 5 minut verglanja je bilo potrebno, da je benz prišel do frgazarja

paz, da ne skuriš štarter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je 4 taktna mašinca ima mehansko pumpo za benz

meni je na atlantik 200 ene 2 krat zmankalo bencina

ene 5 minut verglanja je bilo potrebno, da je benz prišel do frgazarja

paz, da ne skuriš štarter

Verglal sem jo ze vsaj 5x vsakicvsaj po enih 10 vzigov po 5-10sekund. Vec nisem upal, da nebi skuril starterja in akumulatorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimaš dovoda benza! Na frgazerju daj dol dovodno cevko in če nič ne priteče ko verglaš je pumpa fuč!!! To, da se ti je zgodilo ravno na klančini je mogoče slučajnost, lahko bi crknila kje drugje.. In napiši koliko km imaš prevoženih... l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eto včeraj sem imel že spet nekaj malega časa in sem ga poskušal oživiti.....žal še vedno neuspešno.

Je pa za kratek čas zalafal, a takoj ko sem dodal gas je crknil. Svečka je še vedno popolnoma suha.

Kilometrov točno 10.001 ! Naklučje, ali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem bil zopet pri motorju....je vzgal in pod stantgasom lavfal 5 sekund potem je pa crknil.

sem prisel do fergazerja....sedaj pa mi naj en poznavalec pove, kako preverim pumpo za benz.

Prilagam fotke...

imag0007-1558260238.jpg

imag0009-1833173456.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ti je prijam že napisal. Snemi cevko iz frgazerja, jo daj magar v kak lonček pa pokurblaj in boš videl če ti bencin vn teče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ti je prijam že napisal. Snemi cevko iz frgazerja, jo daj magar v kak lonček pa pokurblaj in boš videl če ti bencinvn teče.

zanima me ali je pumpa za bencin spredaj in ga poriva proti fergazerju, ali je pumpa pri fergazerju in vlece bencin proti fergazerju?

torej ce gledamo prvo slikco...

ali bo dovolj ce preverim cevko pri pokrovcku fergazerja zgoraj levo (ali je ta ze za pumpo)ali moram preveriti kaksno drugo cevko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me ali je pumpa za bencin spredaj in ga poriva proti fergazerju, ali je pumpa pri fergazerju in vlece bencin proti fergazerju?

torej ce gledamo prvo slikco...

ali bo dovolj ce preverim cevko pri pokrovcku fergazerja zgoraj levo (ali je ta ze za pumpo)ali moram preveriti kaksno drugo cevko?

Pumpica je pri rezervarju, tako da ti "rine" bencin v uplinjač. Se pravi, tako kot ti je že bilo rečeno - cevko od bencina snameš iz uplinjača, zaverglaš in videl boš če ti bo vrglo ven bencin. Če ga ne, je pumpica hin, ali pa se je kaj zapacalo ( malo verjetno ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pumpica je pri rezervarju, tako da ti "rine" bencin v uplinjač. Se pravi, tako kot ti je že bilo rečeno - cevko od bencina snameš iz uplinjača, zaverglaš in videl boš če ti bo vrglo ven bencin. Če ga ne, je pumpica hin, ali pa se je kaj zapacalo ( malo verjetno ).

Tole cevko na sliki sem iztaknil in ko sem dal kontakt je iz nje pritekel bencin (verglanje ni bilo potrebno).

Mi je bilo pa čudno, da ko sem cevko nataknil nazaj na fergi, skozi njo ni bilo videti da bi bencin pritekel do fergazerja ko sem dal kontakt.

imag0007-1558260238.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ta model motorja mi ni znano, je pa po tem verjetno el. pumpica za bencin. Potrebno bo ugotovit če pumpa dela ves čas, ali ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!