Skoči na vsebino

Domobranci so slavili nad Horjulom


ImenitnaPriložnost

Priporočene objave

Za LEDENKOTA je itak vse ta nar tabul kar je tuje, ne vem a niso bili partizani na ta pravi strani, sam so bli mal preveč MILOSTNI, mal si poglej, ti ki znaš Nemško kaj se je dogajalo kmalu po ll. vojni pri reki Ren, ko so zavezniki brez enega izstreljenega metka izstradali okoli miljon SSovcev zato da se take morije nebi več dogajale, tukaj pri nas pa poveličujejo vojsko ki je stopila na stran okupatorja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za LEDENKOTA je itak vse ta nar tabul kar je tuje, ne vem a niso bili partizani na ta pravi strani, sam so bli mal preveč MILOSTNI, mal si poglej, ti ki znaš Nemško kaj se je dogajalo kmalu po ll. vojni pri reki Ren, ko so zavezniki brez enega izstreljenega metka izstradali okoli miljon SSovcev zato da se take morije nebi več dogajale, tukaj pri nas pa poveličujejo vojsko ki je stopila na stran okupatorja

 

Ice še najbolj objektivno in zgodovinsko realno opiše vse to dogajanje. Meni pa gre najbolj na živce, ker sem z vsakim postom žaljen, ker sem imel težave z zdravjem. To je isto kot bi nekega polomljenega ali drugače ohromljenega motorista žalili in se delali norca. Sramota in minus za vas. Take stvari se tako ali drugače povrnejo, ker ni noben od vas imun za slabo, pa še motoristi ste povrh, kar je tvegano. Ampak- k temi. Tudi tu je isto- samo podpihovanje nasilja, nerealna dejstva in potvarjanje zgodovine. Podpihovanje nasilja do lastnega naroda, zato pa ni in ne bo nikoli nobene sprave. Nemci so s tem opravili, vi pa se topite v tej vaši revoluciji, katera je zdržala celo 70 let. Enači se SS in gestapo z domobranci. Pa so ti imeli namen uničiti žide in slovane? In ta slavna prisega Hitlerju, kaj niso partizani prisegali Stalinu? Kdo pa je dobival iz Moskve navodila? In kako more nekdo reči, da je treba pobiti del naroda? Kako bi izgledalo, da bi nekdo izmed vas svojega soseda, prijatelja itd. - ustrelil, mučil za to, ker brani svoj dom in se je pač znašel pod pokroviteljstvom tujega naroda, vi pa tuje ideje? Sej niste normalni- VI, ne jaz. Očitno ne živite danes, ampak 70 let nazaj, pa še hvalite se s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi tu je isto- samo podpihovanje nasilja, nerealna dejstva in potvarjanje zgodovine. Podpihovanje nasilja do lastnega naroda, zato pa ni in ne bo nikoli nobene sprave.

 

Kako bi izgledalo, da bi nekdo izmed vas svojega soseda, prijatelja itd. - ustrelil, mučil za to, ker brani svoj dom

 

 

Točno to, nerealna dejstva in potvarjanje zgodovine,  se greste vi, zagovorniki in potomci domobrancev, ker hočete na ta način oprati izdajalsko sramoto s svojega obraza. O kakšni spravi blodiš? Sprava bo možna šele takrat, ko boste vsi vi domobranci priznali svoja izdajstva in se za njih iskreno opravičili. Vsi povojni poboji-za kar so se nob-jevci že večkrat opravičili- so bili zgolj reakcija, oz. maščevanje za vse izdajstvo in hlapčevstvo švabom in lahom med ww2.

 

In kaj slabega je Stalin naredil našemu narodu?

 

In kaj so nam storili tvoji idoli Hitler, Musolini, Pavelič,...?

 

Če izhajam iz tega  -ker brani svoj dom=domobranec-   potemtakem so bili po tvojem mnenju partizani tisti ki so napadali svoj narod, ga izdajali, mučili in pobijali, domobranci pa ste bili s pomočjo švabov in lahov zgolj borci za svobodo in boljši jutri, al kako si vi "ta beli" to predstavljate??

 

S tem se pa strinjam s tabo: -enači se SS in gestapo z domobranci- teh pacijentov nikar ne moremo enačiti med sabo. SS in gestapo so bili samo klasični osvajalci, kakršnih je bili v človeški zgodovini že nešteto, medtem ko so bili domobranci izdajalci svojega naroda. Nižje od tega se pač ne da.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo imeli v familiji:

- 1x partizana, ki je šel v partizane zaradi boja proti okupatorju in ni niti dobro vedel kaj je komunizem (umrl zadnje dni vojne l. 45 v boju z zadnjimi ostanki domobrancev)

- 1x domobranca, ki je šel med domobrance ker je verjel lokalnemu župniku in ker je bilo fajn po Ljubljani parodirat v lepih uniformah pa motor vozit (izginil v prvih dneh po vojni)

- 1x prisilno mobiliziranega v nemško vojsko na rusko fronto, ki se je po velikih mukah in z ogromno iznajdljivosti živ in zdrav srečno vrnil iz ruskega ujetništva.

 

V naši familiji smo razčistili kdo je "good" in kdo "bad", niso pa bili moji nikoli komunisti in ne verni, tako da je bilo preprosto. Dokler pa dve politiki (država in cerkev) sejeta sovraštvo pa pri večini takšna "sprava" ne bo mogoča.

 

Sicer pa - zakaj ni bilo na Štajerskem domobrancev? Ker so župniki zavrnili pozive iz Ljubljane naj jih organizirajo.

 

Preprosto bi torej lahko rekel, da si se takrat lahko odločil boriti za svobodo svojega naroda ali za borbo proti komunizmu z roko v roki z okupatorjem, ki te je hotel podjarmiti. Vsak se je pač odločil po svoji vesti.

 

Ice: Tvoj dedek je bil med vojno na pravi strani, za svoj narod. Kar se mu je zgodilo kasneje je žalost povojnega dogajanja ampak ne moreš braniti domobrancev, če niti on ni bil med njimi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Meni pa gre najbolj na živce, ker sem z vsakim postom žaljen, ker sem imel težave z zdravjem. ...

RHonda, nihče te ne napada, ker bi bil bolan. Te pa zato, ker pišeš kapitalne kozlarije! :SS

Ali so te posledica bolezni ali česa drugega, me sploh ne zanima.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

 

S tem se pa strinjam s tabo: -enači se SS in gestapo z domobranci- teh pacijentov nikar ne moremo enačiti med sabo. SS in gestapo so bili samo klasični osvajalci, kakršnih je bili v človeški zgodovini že nešteto, medtem ko so bili domobranci izdajalci svojega naroda. Nižje od tega se pač ne da.

Moj podpis!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Sicer pa - zakaj ni bilo na Štajerskem domobrancev? Ker so župniki zavrnili pozive iz Ljubljane naj jih organizirajo. ....

Podpis again!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

na domobrance se bo danes bog poscal.

IN TO JE PRAV!

Da bi vsaj še kaj kisline scanju dodal.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Da bi vsaj še kaj kisline scanju dodal.

 

Še posebno tam kjer so mlajši  povojni " partizani " stali z zgodovinarjem na čelu in parimi še živečimi dementnimi vojnimi profiteri ! Pravi partizani so padli tem vsaka čast,tako kot tudi žrtvam povojnih pobojev med katerimi je bil tudi moj edini stric,ki so ga kot 16 letnega fanta nasilo odpeljali domobranci po vojni pa brez sojenja pokončali " hrabri borci partizani" z zvezanimi rokami in strelom odzadaj, še danes nevem kje je končal ! ! Danes ni partizana ,ki bi imel pod 1150 € penzjona + veliko bonitet naši delavci in delavke, ki so delali  in še delajo za to sodrgo po fabrikah pa imajo borih 600€ plače in penzjonisti  z 40 let delovne dobe borih  450€ pokojnine !

Ps: Danes imamo sigurno več partizanov kot smo jih imeli leta 1941 pa nepozabit pravi partizan je bil 1941-tega leta lahko samo človek,ki je bil star vsaj 20++ let se pravi ,da je danes star vsaj  92 ++ in je že orng dementen, zapomnil si je samo tisto kar je vašim staršem in vam 67 let nakladal in določeni nažalost mladi še vedno verjamete tem pravljicam ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kako oblast dopušča poveličevanje okupatorjev in njihovih domačih hlapcev, sramota :jezen

Pozabu si napisat "komunistična" oblast .

Ps: pred letom 1990 komunistična diktatura to nebi pustla bi šu prec na Goli otok kamje nosit, dons je pač vsaj tle demokracija gnarja ni so pa polno založene štacune pa z predobrimi in predragimi avti se vsi vozmo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj no sem od zrele osebe kaj drugega pričakoval... a pol je edina resnica ta ki jo ti pišeš ali pa JJ trobi... prej zagrižen komunist sedaj pa... jih je tudi na našem koncu polno, prej v prvih vrstah pri komunistih, sedaj pa v prvi klopi v cerkvi... mi ni treba napisat kaj si o takih lahko mislimo (pa nima pranje možganov nobene vloge pri tem)... kje se vidiš bremzer ???

Popravljeno . Popravil Jozee
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabu si napisat "komunistična" oblast .

Ps: pred letom 1990 komunistična diktatura to nebi pustla bi šu prec na Goli otok kamje nosit, dons je pač vsaj tle demokracija gnarja ni so pa polno založene štacune pa z predobrimi in predragimi avti se vsi vozmo !

 

 

Če si Goli otok omenil figurativno, je tvoj stavek zelo smiseln. Če  ne, pa ponovno preberi, čemu je bil namenjen, oziroma kakšni kalibri so bili tam na prevzgoji in kdaj je bil kot zapor za  "drugače misleče" ukinjen.

 

Kar se pa Rovt tiče...da smo ena redkih držav v Evropi (ob Baltskih in Madžarski), kjer  se praznuje in poveličuje pakt z Nacizmom, me ne moti več. Rehabilitacija domobranstva in prikaz le tega kot nekaj pozitivnega vključno s sprevračanjem dejstev (ter ostali dogodki, povezani s tem- demonizacija partizanstva.) so bili itak cilji Argentinsko - Vatikanske naveze, ki je svojo priložnost zavohala in izkoristila v procesu osamosvajanja. In zgleda, so kar uspeli.

In če je bila prireditev v Rovtah v osnovi posvečena žrtvam vseh totalitarizmov v 20. stoletju, je to pohvalno in vredno podpore (da bi RKC sama sebe prepoznala kot 2000 letni totalitarizem, itak ni za pričakovati).

Pravijo, da je hudič ob takih prireditvah  vedno v podrobnostih. Ampak tokrat...roko na srce, ni bilo podrobnosti, bil pa je sam hudič - Janez Ivan Puklasti. Njegov govor, oziroma zadnji del, je bil tisto, kar je to prireditev (vsaj pri meni) postavil v okvir nesprejemljivosti.

 

Po drugi strani...kakor koli  sem levo usmerjen, pa sem mnenja, da bivša SLO zastava (OK, recimo pogojno) na nobeno prireditev  ne paše. Ne zaradi zvezde, ampak preprosto zato, ker SR Slovenija več ne obstaja. Jugoslovanska pa sploh ne. Ta....pa me moti. Leta 2013 mahati v SLO z Jugoslovansko zastavo...ne odobravam.

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bila komunistična oblast,kokr cviljo belogardisti se v soboto in nedeljo ne bi sprehajal  v domobranskih uniformah po Rovtah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebelacesta.. še 70 let po vojni se prepiramo. Ve se, katera stran je bila priznana za zmagovalno. Potomco kolaborantov pa imajo tudi pravico v miru pokopati svoje prednike in idole. Tako, to smo sedaj razčistili. Gremo naprej: kako rešiti in na zdrave temelje postaviti gospodarstvo in zmanjšati brezposelnost? S prerekanjem o oslovi senci nam to ziher ne bo uspelo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nihče ne more zameriti mlademu fantu, da so mu oprali možgane in je verjel, da so komunisti največje zlo na tem svetu, nemci pa da bodo talali bombone, in je šel med domobrance. Eno je tudi če so nemci nasilno rekrutirali in nekoga odpeljali na rusko fronto. Ne moremo pa reči, da so ga nasilno odpeljali in da potem tukaj ni mogel prebegniti iz ene hoste v drugo, to so pač klamfe.

 

Pa kakorkoli že nekateri so se pač odločili za napačno stran.

 

In teh fantov nihče nikoli obstojal, pa sem dal skozi pionirsko indoktrinacijo in vse grozote komunističnega šolskega sistema. In menim, da si zaslužijo svoj grob in tudi priznanje, da so povojni poboji bili (tega nihče ne zanika), da pa se tudi jasno pove, da za povojne poboje niso bili krivi vsi partizani in celotna OF in da se prispevka teh za slovenijo nikoli ne zmanjšuje.

 

Drugo pa so seveda njihovi vojaški in ideološki vodje, razni generali in škofi, ti pa so imeli na svojih ramenih odgovornost tako do naroda, kot tudi do svojih podrejenih in so jo zavozili. Rehabilitacije teh pa nikakor ne morem in ne bom sprejel.  

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!