Skoči na vsebino

Domobranci so slavili nad Horjulom


ImenitnaPriložnost

Priporočene objave

Tud tastar so bli pičkice in so se šli u hosto skrivat pred komerkoli ki bi jam karkoli hotel. Po cele tedne niso nič jedli in trepetali v grmu ter bežali pred lastno senco in zvečine kazali jajca samo ko so šli scat!!....

....Sam imam prednike z različnih strani pa na nobenga ne rabim bit neki posebej ponosen.

Zgleda da so bili oboji nerazgledani strahopetci. Na pravi in na narobni strani. Na take ne bi bil niti jaz ponosen. Prav maš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh, dej no. Bot bolj svet od papeža. Edini predsednik demokratične vlade je ni prepovedal al kako? Kaj pa prejšnje vlade, prejšnji predsedniki? Al se ti res zdi, da je tokrat prvič, da so se zbrali?

Prow maš. Prejšnje vlade bi morale prepovedat take proslave, njihovemu ideološkemu voditelju JJ-u pa nardit takšno luknjico kot jo je dobil Kramberger. Nikakor ne bi smeli dopustiti, da se proslavlja ustaško-četniško-domobranske "uspehe" , ampak očitno niso hoteli delati štale. Je pa zato sedanja belogardistična oblast hitro prepovedala proslavljati 25. maj.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še nekaj materiala za tiste, ki pojma nimajo o čem govorijo in mislijo, da se zgodovina Slovenije začne pred 20 leti

SVETI URH - Čas druge svetovne vojne

Med drugo svetovno vojno je bila tu sprva postojanka vaških straž, nato pa domobranska postojanka, znana predvsem po mučenju in ubijanju partizanov ter ostalih pripadnikov narodnoosvobodilnega boja. O tamkajšnjih grozodejstvih priča tudi v Ljubljani pogosto izrečeno svarilo med drugo svetovno vojno: "Pazi se, drugače te bodo odpeljali na Urha!". Cerkev svetega Urha je služila domobrancem kot vojaška utrdba, na njenem zvoniku so celo uredili ostrostrelsko gnezdo. Poleg tega je sveti Urh tudi rojstni kraj oborožene bele garde, saj se je tam 17. maja 1942 zbrala prva domobranska enota slabih dvajsetih mož. Od začetka vojne ter do leta 1943 je bila postojanka pod poveljem italijanske vojske, kasneje pa je nadzor prevzela nemška vojska.

Najzloglasnejši mučitelj je bil pripadnik Rimskokatoliške cerkve, po vojni obsojeni in obešeni župnik, oboroženi vojaški kurat Peter Križaj. Bil je eden izmed obtožencev na tako imenovanem Božičnem procesu. Leta 1941 je postal duhovnik, bil nato kurat in na poti v Turjak ranjen. Kurat je bil do 10. junija 1944, ko je bil razrešen kuratske službe. Na Božičnem procesu, 23. decembra 1945, je bil obsojen na smrt z obešanjem. Kazen so izvršili 20. marca 1946.

Po vojni so bile cerkev ter okolišče stavbe v spomin številnim žrtvam spremenjene v muzej. V notranjosti cerkve so zgodovinarji uredili muzejsko zbirko z obširnim fotografskim gradivom, ki še danes izredno dokumentarno prikazuje tam storjena grozodejstva. O burni ter tragični zgodovini so pričale tudi številne strelne poškodbe na fasadi cerkve, ki so jih pustile partizanske krogle ob njihovih večkratnih poskusih zavzetja lokacije ter osvoboditve ujetnikov. Po osamosvojitvi ter postopkih denacionalizacije je cerkev leta 1992 spet prešla v last Rimskokatoliške cerkve. Od denacionalizacije je ureditev spomenikov ter širše okolice tudi predmet številnih polemik, saj je takratni župnik v celoti odstranil v cerkvi postavljeno muzejsko zbirko, ki je sedaj arhivirana v Mestnem muzeju Ljubljana. Obnova cerkvene fasade, ki jo je Cerkev začela izvajati leta 2006, je prav tako dvignila veliko prahu. Strelne poškodbe na stari fasadi so bile za nekatere bistven element spomeniškega obeležja, saj naj bi opominjale, da so domobranci cerkveno stavbo uporabljali kot trdnjavo. Pojavljajo se tudi kritike, da Cerkev poskuša čim bolj zmanjšati oziroma celo prikriti vlogo takratne duhovščine v povezavi s tam storjenimi zločini.

V bližini cerkve je grobnica, kjer ležijo posmrtni ostanki 123 žrtev zločinov in 56 borcev Cankarjeve brigade prenešenih po koncu vojne, ki jo obeležuje spomenik. Zaradi odstranitve muzejske zbirke iz cerkve spomeniku trenutno manjka dobršen del informativne vrednosti, saj mimoidočim postreže le z najbolj površnim opisom dogodkov na nekaj raztresenih spominskih ploščah. Kletni prostor-zapor in mučilnica je bil nedavno nadgrajen in je sedaj pripravljen za namestitev muzejske zbirke predhodno odstranjene iz cerkve, a le-te v njem še vedno ni (december 2008).

vir: Wikipedija

PA ŠE TOLE:

http://www.katedrala...-temve-me.shtml

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že res. A kako eliminirati to metanje peska v oči, ki ga izvaja kar vladajoča klika?

Po mojem mnenju edino tako, da se postreže z verodostojnimi podatki oz. se jih jasno tolmači.

Ko preberem v zborniku iz leta 2005, ( http://www.ds-rs.si/...bornik_05-1.pdf) ki se ve kako je politično obarvan, da je bilo medvojnih žrtev med partizani 27.000 med domobranci pa dobrih 11.000 a od tega jih je "junaške" smrti med vojno poginilo le 1800, mi postane kristalno jasno, kdo se je takrat boril, kdo pa riti po župniščih valjal. In še posebej jasno je, da se borbe proti okupaciji ni izvajalo iz župnišč in štadionov z roko dvignjeno v heil pozdrav. In v tej luči mi tudi povojni poboj ostalih ni nič čuden. Se z Rugljevim mnenjem kar strinjam, pa čeprav je bil tudi on kar dobro "usekan".

Mah beda slovenska...

No jaz pa rabim partizanske proslave. In to nujno! Sem pač tko svinjsko ponosen na svojega starega ata, ker je ves neodločen in rahlo mehkužen. Takrat ko je bilo res potrebno pa je pokazal jajca, šel v gozd vzel puško in sestradan zmrzoval v gozdovih, z lastnim življenjem branil svoj dom, svojo kulturo ter svoj jezik. Ne glede na to da ne reskira samo svojega življenja, temveč tudi življenja svojih domačih ter vse imetje ki so ga njegovi predniki pridobili tekom njihovih življenj.

In z veseljem in ponosom bom o njem govoril svoji hčerki, ter še kakemu otroku (če bom mel še kakega), ker želim da vejo da tudi moji potomci nosijo v sebi kri pravega deca, ki je namesto lagodnega življenja izbral čast, ponos in dediščino.... za ceno svojega življenja. Da je bil njihov stari ded pravi, pošten, odločen in pogumen partizan!

In prav je da se spomnimo tega, sploh sedaj v tem usranem mehkužnem svetu, ko jamramo ker ni doma svežega kruha, prave salame, bi meli boljši avto, nas malo koleno boli, nas šefe v službi jebe in se mu ne upamo postavit po robu.Nas pičkice, ki nam vlada jemlje in jemlje mi pa samo malo jokcamo o tem na kavi s prijateljem in nič ne naredimo zato... ker je pač bolj udobno mal pojamrat... prav je da se spomnimo da še ne tako dolgo nazaj, so bili fantje ki so vzeli v roko puške in vzeli nazaj kar je bilo njihovega!

Jaz sem strašansko ponosen nanj ter na njegove tovariše v boju in zato podpiram njihove proslave! Slava jim.... naši ati so bli hudi carji in veliko premalo se zavedamo tega!

Moram se opravičit, predvsem avtorju teksta, naredil sem tehnično napako, ko sem hotel citirat Dr. Jakoba, tako, da ves tekst je njegov, moja je bila le spodnja pripomba...

...No, DR. Jakob, končno si dojel, kaj bi lahko bil zaključek te bedaste debate...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robertjur, škoda, ker imamo te debate šele sedaj, nekaj malega let po tem, ko so se tisti od meni znanih, ki jih imenuješ "pičkice" že poslovili od dnevne svetlobe.

Verjemi mi, bi imel kaj slišati, tako kot sem jaz v pogovorih z njimi in če bi še po tistem za njih obdržal svoje poimenovanje, potem bi si ta izraz krepko zaslužil sam.

No saj mogoče bi te kakšen od po tvojem "pičkic" sam naučil kozjih molitvic magari z berglo in priklopljen na kisik in ti dal možnost poštenega premisleka o kozlariji, ki jo trosiš.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa smo spet tam!!! Tud tastar so bli pičkice in so se šli u hosto skrivat pred komerkoli ki bi jam karkoli hotel. Po cele tedne niso nič jedli in trepetali v grmu ter bežali pred lastno senco in zvečine kazali jajca samo ko so šli scat!! Dejte se mal zamislt no!! Po koncu so se pa "JUNAKI" tolkli po prsih in lajali v luno kot kardelo psov. Zapomnte si da so pravi juunaki na obeh straneh večinoma padli, preživeli pa so skrivači in ziheraši, tko de če je tvoj stari ata ves neodločen in rahlo mehkužen je bil tak tudi takrat.... borec in pol ni kaj!! Je streljal mal naprej in mal nazaj al kaj!!??? Za vse tiste najbolj zagrete pa svetujem da si preštudirajo zakaj hudiča morajo bit tako prekleto ponosni na neko fikcijo, Če pebereš tole rugljevo reč vidič da je človek sestavljen iz samih kompleksov in kar naprej se trudi nafutrat svoj ego in prikrit vse kar je u lajfu naredil narobe! Kakšni kompleksi jih ženejo da si morajo dvigat samopodobo z "možnimi" dejanji njihovih starih atov??Sam imam prednike z različnih strani pa na nobenga ne rabim bit neki posebej ponosen.

Pa ne vem, se to sam meni zdi..... če maš mejhnga rabiš pa dedke pa pradedke heroje al koko??

če mam mejhnga mi prej pride de ne zamudim na partizansko proslavo ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Robertjur, škoda, ker imamo te debate šele sedaj, nekaj malega let po tem, ko so se tisti od meni znanih, ki jih imenuješ "pičkice" že poslovili od dnevne svetlobe.

Verjemi mi, bi imel kaj slišati, tako kot sem jaz v pogovorih z njimi in če bi še po tistem za njih obdržal svoje poimenovanje, potem bi si ta izraz krepko zaslužil sam.

No saj mogoče bi te kakšen od po tvojem "pičkic" sam naučil kozjih molitvic magari z berglo in priklopljen na kisik in ti dal možnost poštenega premisleka o kozlariji, ki jo trosiš.

Stari to je zgodovina!! (kao) Drgač je teh povečini kvazi hrojev še vedno zadost, in še vedno so med najvplivnejšimi z ogromno kapitala.

Pa koji k... maš ti od tega da se tuki neki na polno pumpaš je tvoj star fotr bil partizan? Dej deli kej družbeno koristnega ne pa tuki kurt negativne čustva! To, če je nek moj pra stric bil narodni heroj mi daje samo slutit kake grozodejstva je počel da je od gestapa primerljivega vodstva pridelal tak naslov. (Sevede nebi dobili vojne če nebi bili hujši od sovražnika!!) Tist drugi, ki pa je bil kar na blef označen kot bel in ubit kot pes ker ni hotel zapustit 7 otrok samih na kmetiji je pa zame 10x bolj heroj kot večina skrivačev. Veš če spizdiš u hosto in po kmetijah kradeš hrano je tam precej bolj ziher kot da ostaneš in garaš na kmetiji kjer te lahko kdorkoli najde skoraj v vsakem trenutku. Vsako stvar se da gledat iz različnih aspektov zato pa nehte nabijat kretenarije ker ima vsak svoje lastno prepričanje in nikdar in nikoli ne bo spremenil mnenja!! Se pravi da so take teme že v naprej obsojene samo kot negativizem!

če mam mejhnga mi prej pride de ne zamudim na partizansko proslavo ...

Jah poglej.... vse je za kej dobr he he!!

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari to je zgodovina!! (kao) Drgač je teh povečini kvazi hrojev še vedno zadost, in še vedno so med najvplivnejšimi z ogromno kapitala.

Pa koji k... maš ti od tega da se tuki neki na polno pumpaš je tvoj star fotr bil partizan? Dej deli kej družbeno koristnega ne pa tuki kurt negativne čustva! To, če je nek moj pra stric bil narodni heroj mi daje samo slutit kake grozodejstva je počel da je od gestapa primerljivega vodstva pridelal tak naslov. (Sevede nebi dobili vojne če nebi bili hujši od sovražnika!!) Tist drugi, ki pa je bil kar na blef označen kot bel in ubit kot pes ker ni hotel zapustit 7 otrok samih na kmetiji je pa zame 10x bolj heroj kot večina skrivačev. Veš če spizdiš u hosto in po kmetijah kradeš hrano je tam precej bolj ziher kot da ostaneš in garaš na kmetiji kjer te lahko kdorkoli najde skoraj v vsakem trenutku. Vsako stvar se da gledat iz različnih aspektov zato pa nehte nabijat kretenarije ker ima vsak svoje lastno prepričanje in nikdar in nikoli ne bo spremenil mnenja!! Se pravi da so take teme že v naprej obsojene samo kot negativizem!

To je neka popularna teorija, ki nas je prileplajla kamor smo pač prišli.

So dejstva, in so interpretacije. Žal pa pri nas DEJSTVO da so bili domobrani KOLABORANTI Z OKUPATORJI nekateri interpretirajo kot boj proti komunizmu, kar nekako drži. . .

Ampak DEJSTVO da so nacifašisti prišli z slabimi nameni in ozemeljskimi apetiti ostaja DEJSTVO Da so jih Partizani pregnali ostaja DEJSTVO, ki pa se zelo vztrajno poskuša očrniti.

Enako dejstvo ostaja v Franciji, ker so Vichije potolki, in Pietana ubili, enako so naredili Italijani z Mussolinijem in kliko iz Salojske republike. . .

Italijani spomin na Giuseppeja Garibaldija komunističnega revolucionarja, ki je svoje ime posodil Garibaldincem, Ti so ulovil in na licu mesta obesil fašističnega voditelja Duceja, zdaj častijo z letalonosilko ki nosi njegovo ime.

a ni v tej luči obnašanje trenutne oblasti naravnost patetično?

V vojni ga najebeje popolnoma vsi vpleteni. Dejstva kdo je bil na pravi in kdo na napačni strani pa se ne da spremenit.

Lahko pa se o tem kregamo in zgubljamo čas in energijo. No, jez jo ne bom.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš če spizdiš u hosto in po kmetijah kradeš hrano je tam precej bolj ziher kot da ostaneš in garaš na kmetiji kjer te lahko kdorkoli najde skoraj v vsakem trenutku. Vsako stvar se da gledat iz različnih aspektov zato pa nehte nabijat kretenarije ker ima vsak svoje lastno prepričanje in nikdar in nikoli ne bo spremenil mnenja!! Se pravi da so take teme že v naprej obsojene samo kot negativizem!

No, še vedno se da povedati, da so določena mnenja idiotizem, tako kot je tvoje. Leta 1992/1993 so Bošnjakom v občini Prijedor uradne oblasti (štab TO občine) ukazale, da morajo oddati vso orožje (lovsko, športno ipd.) in so nekateri pobegnili v hosto, se borili in umirali. Potem so oblasti Bošnjakom ukazale, da ne smejo zapuščati domov in ne smejo zaklepati ograj na posestvih in so nekateri pobegnili v hosto, se borili in umirali. Na koncu so po tiste, ki so ostali, prišli s tovornjaki, se zapeljali na dvorišča, jih naložili in odpeljali v taborišča in na morišča. Za to, da se greš upreti zločinski oblasti je potrebno več poguma kot za čakanje, da te nekdo morda reši. Je pa zgodba vsakega posameznika zgodba zase in ne obsojam nikogar, ki je ostal doma ob ženi in otrocih. Zato pa je vsega obsojanja vredna izdaja lastnega naroda in aktivno sodelovanje z okupatorjem, ki je uničenje ne-germanskih in ne-romanskih narodov zapisal v svoj program.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ cartman

Kolaboracija ni opravičilo za povojne izvensodne poboje. Povojni poboji pa niso opravičilo za kolaboracijo. Oboje je zločin, ne eno in ne drugo pa ne spremeni dejstva, kdo je bil v 2.sv. vojni, z ozirom na povojno ureditev Evrope, na 'pravi' strani in kdo na 'napačni'.

P.S.

Petaina so sicer obsodili na smrt a kazni niso izvršili temveč so jo spremenili v doživljenjski zapor.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa smo spet tam!!! Tud tastar so bli pičkice in so se šli u hosto skrivat pred komerkoli ki bi jam karkoli hotel. Po cele tedne niso nič jedli in trepetali v grmu ter bežali pred lastno senco in zvečine kazali jajca samo ko so šli scat!! D

....

Pa ne vem, se to sam meni zdi..... če maš mejhnga rabiš pa dedke pa pradedke heroje al koko??

Daj, debil, smanji doživljaj ... Če bo prišlo do sranja, me zanima, če boš upal take otresat ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kljub temu, da o Janši nimam nekega dobrega mnenja, mu vedno dam benefit of a doubt. in res. . . vedno dobim kurac u čelo.

...

Domobranci so bili izdajalci. Zaslužili so si brezna. Vsi brez izjeme.

Povojni pobijalci brez sodišč so bili razbojniki in si zaslužijo Hagg. Kolateralne civilne žrtve si zaslužijo opravičilo, in označbo VSEH povojnih grobišč.

A ti tudi? jaz sem obakrat, ko je Janša veslal na oblast, rekel "mogoče pa bo vseeno kaj zrihtal".

Se strinjam - narodnim izdajalcem metek, vsem po vrsti, pa če so beli, rdeči ali črni, ali pa zeleni.

Tudi za grobišča se strinjam.

MORALI bi vse izkopati, vse označiti, se VSI VSEM opravičiti za nasilje, kakršnokoli že.

In potem bi morali že enkrat zaključiti s to jebeno vojno! Pa makar tako, da Janšo in vse tabele obsodimo zaradi hujskanja in razpihovanja sovraštva ter narodnega razdora, lahko tudi izdajstva (samo poglejmo, kaj delajo z gospodarstvo, kako terajo ideologije in kako bomo potem plačevali višje obresti zaradi teh debilov).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari to je zgodovina!! (kao) Drgač je teh povečini kvazi hrojev še vedno zadost, in še vedno so med najvplivnejšimi z ogromno kapitala.

Ko jebe Bilderberge, če imamo Partizane!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari to je zgodovina!! (kao)

Ja mladiček, tako je. Stari zate, saj si glede na tvojo letnico rojstva bolj smrkav od mojih otrok.

... Drgač je teh povečini kvazi hrojev še vedno zadost, in še vedno so med najvplivnejšimi z ogromno kapitala. ...

Ne seri!

Ad 1 poskušaj našteti na prste ene roke narodne heroje!

Ad 2 niso prav nič kvazi, temveč so vsi krepko prislužili svoje nazive z junaštvi in požrtvovalnostjo v boju proti okupatorju. Naziva narodni heroj se ni talalo za posedanje v štabu ali skrivanje po farovžih.

Ad 3 sem jih nekaj poznal. od tega dva dejansko s tem nazivom in noben od njiju ni imeč nič kaj dosti. Stanovanje ali hišico in star avto, pa kakšno flinto in šmajser za spomin na krvave dni. Ostali, tisti brez naziva heroj, ki jih poznam in ki so se borili, nekaj od njih je bilo ranjenih, so bili po vojni le tisto za kar so bili izobraženi. Oče mojega prijatelja je delal po dva šihta, da je preživel družino. Pa je prijateljeval z generali. Tudi moji strici partizani niso nikoli izstopali iz povprečja. Pa je bil njihov brat eden od tistih 27000 padlih partizanih. Tako kot moj ded, ki je bil ujet kot partizan in so ga fašisti skurili v taborišču. Babica je po vojni težko preživljala otroke in jih izšolala. Enako druga babica, kateri je mož umrl zaradi okvarjenih pluč iz prve svetovne vojne. Taisti je kljub temu, da so bili globoko pobožni ob prvi zahtevi župnika, da izdajajo partizane, vsem članom družine prepovedal še kdaj stopiti v cerkev. In posledično ni dobil zaposlitve pod Italijo in težko preživljal družino in sodeloval s partizani.

In še in še in še... Sedaj pa vklopi gnilo bučo in seštej odštej od leta 2000 stran leto 1941, pa prištej 12 in povej koliko dobiš. 71let, kajne brihtnež? Toliko je star tisti, ki se je rodil na začetku vojne. pa recimo da je bil kurirček pri 1o letih, pa dobiš 81 let. Ja teh je pa sedaj res veliko, da o odraslih ljudeh, ki so vodili in borili borbe in bi bili sedaj stari čez 90 let ne govorimo.

Pa koji k... maš ti od tega da se tuki neki na polno pumpaš je tvoj star fotr bil partizan?

Na vprašanje že imaš odgovor. Na koji kurac pa odgovor, da je to le replika na budalaštine, ki jih trosiš!

... Dej deli kej družbeno koristnega ne pa tuki kurt negativne čustva!

A res? In ti veliki prosvetljenec veš ali ja ali ne že počnem kaj takega?

Če so negativna čustva zaradi prikazovanja resnice vzbujena pri budalah kot si ti, pa se globoko opravičujem, bom še. Ablubm!

... To, če je nek moj pra stric bil narodni heroj mi daje samo slutit kake grozodejstva je počel da je od gestapa primerljivega vodstva pridelal tak naslov. ...

Ja, kretenerija, pa so ti že drugi odgovorili. Bom nehal za nekaj časa, pa te bom še drugič malo :bum: , čeprav brez upanja da bi prišel k pameti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo medklic, ker vidim da se že kadi in bo treba malo na čistilke popaziti ! :fight2:

evo ga, medklic: zakaj se hvalite s "fotrovimi in dedkovimi kurci" ? a svojih nimate ?

in pa še to: če je foter zajebal in stopil na stran nacijev, a potem sinu ali hčeri ne "potegne" da je zajebal ?! al je treba "svoje gonit do konca " in še naprej ?!

mogoče še samo dogodek izpred hmmm, 10 let nazaj ! smo bili na turneji, Koln, in po koncertu seveda debata ipd. in tam se nam tip razjoče do patosa ! zakaj ? ker smo bili mi iz slovenija, njegov dedek pa nemški vojak, haral takrat po svetu in se nam opravičeval v njegovem imenu ! saj ga ni treba posnemat in se zjokavat na mojem ramenu, a odpraviti nerazgledanost verjetno ni tako težko ! :grrr :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A če si star 130 let si pa zvezda al kaj? Ti si pa zih primerek ki lahko iz prve roke pove celotno zgodovino, živa enciklopedija??? 130 in večina tukaj ste tazadni ki loh naklada o kočljivih zadevah ker ste čustveno upleteni in nerazsodni. In če mate kaj kromosomov od svojih prednikov ste nekam precej krotki. Pa kolk ste brezjajčni! Če vas vse tako zelo tišči u dnu duše..... kako de nima noben jajc in nekaj ne ukrene?. Kaj pa je enga jajčeglavca spokat na oni svet. U trenutku bi postal narodni heroj .... prvi po vojni!! (vsaj na MSu) Pa tako pogumne prednike mate, vi pa take mone! Kakšen profit mate od tega lajanja u luno razen tega de grete na konc loh skupi na pir? In....kakšna je alternativa Zoki al kaj??? Ma ne se jebat ej!

Revolucija ali nič se men zdi¨!?

Popravljeno . Popravil Robertjur
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A če si star 130 let si pa zvezda al kaj? Ti si pa zih primerek ki lahko iz prve roke pove celotno zgodovino, živa enciklopedija??? 130 in večina tukaj ste tazadni ki loh naklada o kočljivih zadevah ker ste čustveno upleteni in nerazsodni. In če mate kaj kromosomov od svojih prednikov ste nekam precej krotki. Pa kolk ste brezjajčni! Če vas vse tako zelo tišči u dnu duše..... kako de nima noben jajc in nekaj ne ukrene?. Kaj pa je enga jajčeglavca spokat na oni svet. U trenutku bi postal narodni heroj .... prvi po vojni!! (vsaj na MSu) Pa tako pogumne prednike mate, vi pa take mone! Kakšen profit mate od tega lajanja u luno razen tega de grete na konc loh skupi na pir? In....kakšna je alternativa Zoki al kaj??? Ma ne se jebat ej!

Revolucija ali nič se men zdi¨!?

Robertjur, ti s pa res u iber fuknen!

Čisti podanik svojega ljubljenega vodje. Ni fora v razfukavanju kar tako, temveč v razumskem trudu za boljše in pravičnejše razmere. Spopad je šele na koncu, ko razum popolnoma odpove in prevladajo hujskači kot si ti.

Tvoje hujskanje k atenetatu tudi pove svoje o tvojem stanju duha. Nerazsodno, nestrpno, sovražno in brezciljno destruktivno. Čista kopija tvojega nestrpnega velikouhega gologlavca.

O čustveni vpletenosti oziroma tvojem trobezlanju le toliko, da je malodane v vsaki slovenski rodbini tako, da so imeli prednike na eni in na drugi strani. Tudi v moji in od svoje rane mladosti smo se videvali oboji in nikoli ni bilo takega sovraštva med nami, oz. njimi, ki so se nekaj let prej gledali preko puškinih cevi, kot ga sedaj trosite komajda puhobradi zelenci.

S polaganjem tvoje alternative na jezik si spet izkazal svojo omejenost v smislu "če nisi z nami si proti nam" in delitvijo samo na vaše in naše. Tipical, ostalih pa nikjer nič, kajne?!

Dokler bodo obstajali pacienti ala Robertjur, dr. Jakob in podobni bodo psihopati kakršne imamo trenutno v parlamentu še krepko uspevali. Hudič je le ker so poleg reka divide et impera (divide seveda le za svoje) iz reka panem et circenses izvzeli panem. Tako ostaja samo še cirkus, ki ga izvajajo bolni umi in skušajo svoje luzerstvo in luzerstvo svojih prednikov prikazati kot veliko zmago.

To sploh ne bi bil noben problem, če polnorita mularija kot si ti po eni strani in nestrpna umobolna in marginalna mularija po drugi strani ne bi s tako lahkoto sprejemala neumnosti in hujskaštva, ki ga ti luzerji širijo.

Kako se temu upreti? Na način, ki ga s hujskaštvom na atentat izkazuješ ti, sigurno ne. S tem ne bi bil nič boljši od njih in kar je še huje, nič boljši od tebe. Z odpiranjem oči tistim, ki videti hočejo in opominjanjem, da se tragedija 2 svetovne vojne in časa po njej ne sme več ponoviti, se naredi več.

In še enkrat posebej zate:

Nič junaškega ni v zlorabi orožja. Le tisti ki nočejo vedeti ali ne vedo kaj orožje naredi opletajo s takimi besedami kot tu ti. Tisti, ki so ob risankah gor zrasli!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... saj ga ni treba posnemat in se zjokavat na mojem ramenu, a odpraviti nerazgledanost verjetno ni tako težko ! :grrr :OK:

Bojim se, da je tvoj up prazen.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabmo spet enga kot je bil MATIJA GUBEC

mlakarja za precednika ... sicer ni 100% ekološka verzija - al pa če nabavimo 4-taktne motorke ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vir: Mladina

http://www.mladina.s...vanje-nacistov/

Navodilo za prepoznavanje nacistov

Nemški gostinci bodo kmalu dobili posebna »navodila«, ob pomoči katerih bodo lahko prepoznavali in zavračali različne »proslave« neonacistov v njihovih objektih

Igor Mekina | 8. 7. 2012

© AP

Nemška Federacija lastnikov hotelov in restavracij (DEHOGA) je sporočila, da bodo njeni člani v Brandenburgu kmalu dobili zelo natančno, več kot 20 strani dolgo navodilo, s katerim bodo lahko bolj utemeljeno zavračali različna »praznovanja« nezaželenih gostov, predvsem neonacističnih skupin. Dokument bo vseboval tudi vse kratice, simbole, znake in risbe, ki jih za medsebojno prepoznavanje uporabljajo pripadniki skrajnih desničarskih organizacij. Prav tako bodo podrobno pojasnjeni datumi, ob katerih se zbirajo neonacisti.

...

Kaj ko bi tako navodilo napisali pri nas še za vstop v parlament!

Sicer bodo tam kmalu nosili take oblekce:

post-33199-0-65304600-1342163504.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A če si star 130 let si pa zvezda al kaj? Ti si pa zih primerek ki lahko iz prve roke pove celotno zgodovino, živa enciklopedija??? 130 in večina tukaj ste tazadni ki loh naklada o kočljivih zadevah ker ste čustveno upleteni in nerazsodni. In če mate kaj kromosomov od svojih prednikov ste nekam precej krotki. Pa kolk ste brezjajčni! Če vas vse tako zelo tišči u dnu duše..... kako de nima noben jajc in nekaj ne ukrene?. Kaj pa je enga jajčeglavca spokat na oni svet. U trenutku bi postal narodni heroj .... prvi po vojni!! (vsaj na MSu) Pa tako pogumne prednike mate, vi pa take mone! Kakšen profit mate od tega lajanja u luno razen tega de grete na konc loh skupi na pir? In....kakšna je alternativa Zoki al kaj??? Ma ne se jebat ej!

Dej spizdi nazaj pralne stroje šraufat ... debil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!