Skoči na vsebino

Prestavljanje brzin brez sklopke, Quick shifterji itd..


janezzz

Priporočene objave

pred 27 minutami, DAMI34 pravi:

Sem misli, da ti je menjavanje brez sklopke navzgor znano. Menjalnik manj trpi, prav tako sklopke ne trošiš, pa še lepše gre.

Pust me pr mer :ras:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, DAMI34 pravi:

Sem misli, da ti je menjavanje brez sklopke navzgor znano. Menjalnik manj trpi, prav tako sklopke ne trošiš, pa še lepše gre.

Ni šef tko naroču :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Eno resno vprašanje. 

Opažam, da mi pri prestavljanju navzgor z quickshifterjem kdaj noče prestavit in motor cukne no kot, da bi mu odvzel plin. Je res, da je to pri močnem pospeševanju. Je to TC ali kaj drugega?

 

 

Popravljeno . Popravil Vito23
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Vito23 pravi:

Eno resno vprašanje. 

Opažam, da mi pri prestavljanju navzgor z quickshifterjem kdaj noče prestavit in motor cukne no kot, da bi mu odvzel plin. Je res, da je to pri močnem pospeševanju. Je to TC ali kaj drugega?

 

 

QS dela samo v določenem režimu, zato verjetno prihaja do teh težav, pač uporabljaj ročico za sklopko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni se to dogaja ko grem  s premalo moči na prestavni ročici. (lahko slabo nastavljen QS).

Zgleda da ugotovi da želiš prestaviti in izklopi vžig, pa vendar si prešvoh na ročici da bi zares prestavil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem opazil, da ce ni pospesevanja ne bo prestavil. Če je pa normalen pospeševanje lepo dela. Vendar mi je zdej že parkat pri hudem pospeševanju iz 2 v 3 cuknil. Treba se bo še mal navadit. Drugače uporabljam QS samo pri prehitevanju od 4 naprej. Na dol redko uporabljam sem še navajen na sklopko. 

Moram pa to se probati na dynamic način, če bo slučajno kej drugače.

 

Popravljeno . Popravil Vito23
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ftp pravi:

Pri meni se to dogaja ko grem  s premalo moči na prestavni ročici. (lahko slabo nastavljen QS).

Zgleda da ugotovi da želiš prestaviti in izklopi vžig, pa vendar si prešvoh na ročici da bi zares prestavil.

to je normalno. QŠ dela dobro, ko odpiraš močno in motor zapoje. Če kruzaš po mestu pa komaj komaj vrtiš agregat predlagam sklopko. Vendar je Vito omenil problem pri močnejšem odpiranju. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Vito23 pravi:

Eno resno vprašanje. 

Opažam, da mi pri prestavljanju navzgor z quickshifterjem kdaj noče prestavit in motor cukne no kot, da bi mu odvzel plin. Je res, da je to pri močnem pospeševanju. Je to TC ali kaj drugega?

 

 

TC nima kaj delati v tem primeru, bolj kot ga šponaš lepše QŠ prestavlja, hitrej, z manj cukanja itd... tako da, QŠ vedno odvzame gas, deluje podobno kot bi sam dela z roko. Cel lajf povsod prestavljam navzgor brez sklopke in simuliram QŠ. To pomeni:

odprem, da motor zapoje, hkrati ruknem navzgor, spustim gas in takoj odprem. Enako dela QŠ.

TC v tem primeru nima kaj delati. Če imaš opcijo izklopa QŠ, poskusi na isti način, pa nato ponovno vklopi in testiraj.

QŠ lahko zmedeš, če v trenutku prestavljanja navzgor spustiš gas. Le ta mora biti odprt in mašina se mora lepo vrteti in obrati naraščati, potem pa samo še z nogo porineš prestavno ročico navzgor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bo treba navadit. Ampak zdej se kar malo bojim prestavljati z QS, ker nevem kdaj me bo spet zrukal, ker kr fajn butne. Kdaj res lepo prestavi brez problema. Bom pri naslednjem servisu vprašal mal za to zadevo.

Ampak bolj, ko razmišljam in mal prevtrtim film nazaj mislim, da vem kaj bi lahko bilo. 

Primer:

Pripeljem iz ovinka v 2 in močno pospešim in med tem, ko obrati rastejo se ustavijo na cca. 6000obr in takrat hočem prestaviti ampak, ker ni pospesevanja mi motor zruka...če razumete ? težko razložiti.

Popravljeno . Popravil Vito23
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi da moped napuls do blokade, pol se pa cudis ko noce qs delat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Vito23 pravi:

Se bo treba navadit. Ampak zdej se kar malo bojim prestavljati z QS, ker nevem kdaj me bo spet zrukal, ker kr fajn butne. Kdaj res lepo prestavi brez problema. Bom pri naslednjem servisu vprašal mal za to zadevo.

Ampak bolj, ko razmišljam in mal prevtrtim film nazaj mislim, da vem kaj bi lahko bilo. 

Primer:

Pripeljem iz ovinka v 2 in močno pospešim in med tem, ko obrati rastejo se ustavijo na cca. 6000obr in takrat hočem prestaviti ampak, ker ni pospesevanja mi motor zruka...če razumete ? težko razložiti.

Ti si malo šolo sfalil. ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, luxsa pravi:

Se pravi da moped napuls do blokade, pol se pa cudis ko noce qs delat?

A pri 6000 je ze blokada? ?? pol pa res raj versysa kupim ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem zakaj bi uporablju QS od 4 prestave dalje?

uzitek je ravno 1/2/3 ko pospesujes z fajn odprtim gasom.

Preberi od katerih obratov naprej se priporoca saltanje s QS.. pa obvezno odprt gas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oboje, qs je za 4valjne motorje, ki se vrtijo, ne pa za tako rogovilo

saj je že en tu podobno spraševal in se vozil po parkingu servisa, da je pokazal da ne gre za sekvenčni menjalnik... 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24 minutes ago, Snečer said:

oboje, qs je za 4valjne motorje, ki se vrtijo, ne pa za tako rogovilo

saj je že en tu podobno spraševal in se vozil po parkingu servisa, da je pokazal da ne gre za sekvenčni menjalnik... 

 

Zanalasc nisem napisal od kok obratov.. sej se ne vrti sam do 5k

Verjetno proizvajalec ze ve. Ce se mene uprasa uporabnik pozabi na odprt gas oz visje obrate.. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah,spet (Jaz sem bebec!) experti.Qs dela cist uredu ce ima zadosti obratov,ce ne ne dela ne na 4 ne na 2 cilindre,ne govorim na pamet ker mi je to 5 moped s qs.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Folk nima pojma, ne vzame si niti toliko časa, da bi prebral navodila, potem je pa vse drugo krivo.

Če je ta moped kupljen s poštenim denarjem....

  • Zmeden 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi de je qs na bokserju odlicna zadeva. Prestavlanje brez mi je blo dokaj neprijetno. Strasno grob in nenatancn menjalnik se mi je zdel. Ko je qs delal, in sm menjaval med pospesevqnjem pa milina. Ni blo pomembno kolk obratov, samo de je bil cel pogon obremenjen, in je delalo super. 

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razvajenemu bmwjašu razlagat, da zadeva ne deluje optimalno... :)

qs preprosto ni za to, jih večina ob nakupu pomisli

to ni kot klik, klik na volanu...to je zgolj igra z vžigom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, Snečer said:

razvajenemu bmwjašu razlagat, da zadeva ne deluje optimalno

Nasprotno. Z elktroniko je odlicno. Naj bo igra vziga vbrizga  woodoo carovnija, me ne zanima. Das gas in zelo elegantno meces u visje. Gosposko. Brez qs, al pa s sklopko je blo bol gozdarsko vse skup. Kot bi bil menjalnik ze narejen za upurabo s qs. Blo mi je celo tako vsec, de sm pomislu o upgradu taljanke, ki ima  bol nemski menjalnik kot japonski. So pa to moja opazanja. Ne trdim de je kej res. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V navodilih piše max 9000 in min 1500 obratov.

Lahko je tudi v meni problem. Je to prvi motor z tem qs in sem zato vas strokovnjake vprašal ampak mi je ze žal. ?

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 minutes ago, Vito23 said:

Lahko je tudi v meni problem.

Nemogoce.  Ti ze nis zajebal. Sej mas novga gs.  Ne mors ti zajebat. Tega sploh ne znas.  kje s to vidu, bmflar zajebal.....never.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!