Skoči na vsebino

Prestavljanje brzin brez sklopke, Quick shifterji itd..


janezzz

Priporočene objave

js sm dons mal treniru po Rakitni šaltanje brez sklopke gor ... pol sm se pa spomnu, da mam quikija :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Kmet2 pravi:

Ko bom mel čas vam napišem kako se prestavlja dojc brez sinhronov ........zdej nimam časa .....:P sem ga vozil na firmi 3 leta dokler nisem dobil novega stroja  z vsemi polovičkami in elektronskiminavlakami :D

Dojc, Tam, Zastava 650, Fap, Ta star Marcedes z gobcom, vse sm vozu, vse je isto.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm leta 1992 vozu TAM190 ... pou ure verglu, da so sploh brezmze popustile :P

pa k sm pelu in šaltu z međugasom sm si peu ... DVA VOZAĆA MALO JAĆA ... :whistle: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

js sm leta 1992 vozu TAM190 ... pou ure verglu, da so sploh brezmze popustile :P

pa k sm pelu in šaltu z međugasom sm si peu ... DVA VOZAĆA MALO JAĆA ... :whistle: 

max hitrost je bila nekje 65km/h po števcu, za Garmin ni še nihče vedu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, maus pravi:

js sm leta 1992 vozu TAM190 ... pou ure verglu, da so sploh brezmze popustile :P

pa k sm pelu in šaltu z međugasom sm si peu ... DVA VOZAĆA MALO JAĆA ... :whistle: 

Jest sm se s tem TAM 190 tud
.
.
.
pelu zravn.

Skor umru predn sva na dolensk pa nazaj prfjakala.:yawn:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, cikadina pravi:

zdej pa se kolesarji rabijo elektronski menjalnik :P

kaj pa ti veš :jezik:

zase se brigi :ras:

PLAČI MI SLADOLED, PA TE ODBLOKIRAM :dry: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz šaltam vedno s sklopko. Tko sem se navadil..... včasih tudi kdaj brez, če si glih s prstom po nosu vrtam, al pa mušico iz uča vn praskam...  :P

... je pa zanimivo z medgasom pri šaltanju navzdol:

.... pri "manj navitih" mašinah se je lepše šaltalo z vmesnim plinom, pri SS pa gre lepše brez vmesnega plina.

Zakaj?

... zato, ker je zgleda pri SS mašini mašina preveč odzivna in samo pipneš gas in je tik tak preveč obratov in motor poskoči, če to narediš prepočasi...oz. premalo sinhrono.

...to delam primerjavo med prejšnjim V2 1000 ccm motorjem in sedanjim 4 cil. 1000 ccm

...in tudi ni potrebe po vmesnem gasu, ker mašina deluje "mehkeje" od V2 in ker ima zdrsno sklopko.... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

Dojc, Tam, Zastava 650, Fap, Ta star Marcedes z gobcom, vse sm vozu, vse je isto.

Tok kolikor si ga ti vozil sem ga jaz v enem tednu v rikverc .....:P......po AC sem pa tud jaz lohk pri 10 letih bil v fotrovem naročju in držu volan :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Tok kolikor si ga ti vozil sem ga jaz v enem tednu v rikverc .....:P......po AC sem pa tud jaz lohk pri 10 letih bil v fotrovem naročju in držu volan :D

Vozu in to brez izpita, še ta zadnjega Iveco eurocarga 75, celih 20km na carino (en dan preden so jih ukinili), pod nujno :P sam tist je že mel tak menjalnik ko putr, sm mislu da ma quikija. Pa MANa sm tut vozu, tralala

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 7. 2016 at 13:59, Yagi-san pravi:

Hvala za obrazložitev. 

Sem raje za sigurno vprašal, da nebi menjalnika kje pobiral. 

Zanimivo, da v AŠ nič ne omenijo tega....?!

Meni osebno je že zvok iz N -> 1 (tisti kovinski "klik") neprijeten...ok, sem se ga navadil...ampak ni slišat, kot nekaj zdravega!

lp,

Yagi

Navadi se, da preden prešaltaš v prvo parkarat stisneš-spustiš ročko sklopke, potem pa preden  pritisneš menjač za dol samo potisni motor malo naprej in bo kliknilo. S takim načinom nikoli ne useka ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 7. 2016 at 14:55, Yagi-san pravi:

..... bom poročal :cool: 

 

lp,

Yagi

a še nisi probou :O

:P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Laudis pravi:

pri vožnji po zadnjem itak ne gre s sklopko...   :hmm:

v bistvu gre, sam dol ti pade :(

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

32 minutes ago, maus said:

a še nisi probou :O

:P

 

V bistvu še ne, ni bilo prilike. V službo se zaradi obleke itak na elektriko vozim.....! Jutri oz. najkasneje vikend !

 

Lp,

Yagi

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj menjalnik je še cel, tko da zgleda da zadeva laufa :OK: mi je pa osebno res udobnejše šaltat od 3 naprej brez sklopke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupš si kvikšifter daš 300€ in to je to...

Aja slaba zajebu sm...

Popravljeno . Popravil Kupla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, probal....meni brez sklopke sploh ne pusti prestavit v višjo :dry:

 

lp,

Yagi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se boni 2009 pa nevada 2011 pa suzuki na kurbl 1981 šaltajo gor brez sklopke potem imaš pa mogoče dodatno opremo doplačano da se ne more... 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, Yagi-san pravi:

Evo, probal....meni brez sklopke sploh ne pusti prestavit v višjo :dry:

 

lp,

Yagi

naslednjič k boš probaval dej napiši lokacijo da pridem gledat ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ekola....

.... zadnjič sem nekaj na pamet pisal tlele gor po spominu.... ker itak vse to delam rutinsko, brez da bi razmišljal kako šaltam.....

...danes zjutraj ob šestih pa, ko sem šel na šiht, sem probal po zaloški...in sem prav zavestno gledal kako šaltam...in je bilo to tako:

Speljem normalno...in pol ko šaltam s sklopko, gre čist normalno.... brez sklopke pri nižjih obratih pa ne gre glih najlepše.

....torej ko sem peljal po zaloški prva do blokade, druga do blokade, tretja do blokade vse brez sklopke.... kot po putru.

Do četrte nisem pršu, k je zaloška mal prekratka... 

... za dol šaltat pa isto... najlepše z vmesnim gasom, ko pri blokadi spustiš gas...pa pol na mrtvo bremzaš in šaltaš na dol z vmesnim gasom.

...pri mejhnih obratih pa ne gre lepo. Cukne, ker preveč obrati poskočjo.

....edino tam naprej čez železnico pri Vodmatu je mal zoprno, ker pri 250 na uro mal zapleše, ko šaltaš navzdol, k je gladek asfalt..... zdrsna sklopka pa tut ne zdrsne, k prej kolo zdrsne....

...edino me je pol  pri UKC ju malo zjebalo...tisti ležeči polcaji, tko da u ovink na Njegoševo nisem mogu več kot 120 not uletet, pa mal podriftat pa probat šaltat u ovinku v drugo, da vidim, če kej zadnje kolo zmakne....

:D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Zivnorc pravi:

..torej ko sem peljal po zaloški prva do blokade, druga do blokade, tretja do blokade vse brez sklopke.... kot po putru.

:D

Upam, da si vidu Jankovičev radar pred OMV proti centru, je bil danes že zelo zgoden :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Yagi-san pravi:

Evo, probal....meni brez sklopke sploh ne pusti prestavit v višjo :dry:

 

lp,

Yagi

pusti pusti .. sam mal koordinacije morš met ... sj k s sklopko šaltaš gor, tut gas spustiš ... vse delaj isto, sam sklopke ni treba stisnt ...

;)

ne delat prepočasi .. morš kr hitr to narest :ninja: 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

ne delat prepočasi .. morš kr hitr to narest :ninja: 

Hitr k zmija :ninja:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!