Skoči na vsebino

Zarota kapitalizma in demokracije:


solorider

Priporočene objave

Vidiš, ravno to je tisto, kar je pri nas najbolj narobe... Vzgojiteljice vehementno razlagajo, da je delo tisto, ki je pomembno.. Ne kapital. Kaj je potem čudno, če kapital odide in so delavci brezposelni? Kapital je prosto gibljiv čez meje, gre pač tja, kjer muje bolje... To, da je pomembno delo in nasmehi, pa pojdi razlagat brezposelnim...

 

lp

bv

 

pridi se ti skrivat k men v javno upravo...me prav zanima, če boš po 1 tednu še govoril, da nč ne delam....mislim, da 14 dveletnikom ne boš kos niti en dan....kako lahko ocenjuješ delo, ki ga ne poznaš? a je res delo s stroji bolj cenjeno od dela z ljudmi? najboljš, da grem kar z dveletniki v tovarno, saj po svetu tud otroc delajo a ne?

sicer pa, me tvoje mnenje o mojem nedelu ne gane, mi več pove mnenje staršev mojih otrok in tudi že sedaj odraslih nekdanjih otrok, ki vedo, da sem jim veliko v življenju dala....vidiš, to meni v življenju šteje za plačilo, nasmehi..ko stroj pokvariš nabavš drugega, pri ljudeh je pa to nemogoče...otrokom pustiš pečat celo življenje...v življenju pa naj bi bili pomembni ljudje, ne kapital

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš, ravno to je tisto, kar je pri nas najbolj narobe... Vzgojiteljice vehementno razlagajo, da je delo tisto, ki je pomembno.. Ne kapital. Kaj je potem čudno, če kapital odide in so delavci brezposelni? Kapital je prosto gibljiv čez meje, gre pač tja, kjer muje bolje... To, da je pomembno delo in nasmehi, pa pojdi razlagat brezposelnim...

 

lp

bv

IN verjetno smo vzgojiteljice krive, da tovarne propadajo...za brezposelnost...in kaj sedaj? če gremo vse na cesto, ne bo nč drugače dokler ne bodo krivdo prevzeli nase tisti, ki so pravi krivci..nesposobni menedžerji, ki so vlagali v svoj žep namesto v razvoj...le zakaj gre krki v redu? le zakaj se širi, zaposluje in imajo vsi delavci dobre plače?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In verjetno si si spet nekaj izmislila kar nisem trdil. Trdim pa, da isti (nesposobni) menedžerji, ki v Sloveniji ne morejo delat, odpirajo tovarne v tujini... In zaposlujejo tujce, ki z našimi nesposobnimi menedžerji delajo... Spet postavi kriterij... Na spisek daj imena menedžerjev, zraven pa napiši kdo je sposoben in kdo nesposoben. Kaj je v Sloveniji potem edini sposoben Colarič? Če tega spiska ne narediš (in ga ne zagovarjaš), je tvoje pisanje čisto nabijanje...

 

O Krki pa raje ne bi, potem bi zašla na teren njihove tovarne v Moskvi, pa tega na bi rad...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trdim pa, da isti (nesposobni) menedžerji, ki v Sloveniji ne morejo delat, odpirajo tovarne v tujini... In zaposlujejo tujce, ki z našimi nesposobnimi menedžerji delajo...

 

Kateri?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imena bi rada? Dvomim, da jih poznaš... Pri nas je moderno pljuvat po vodstvenih, predvsem na počez, tako da ti ne bom razširjal pljuvalnika.

 

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grški filozof Sokrata je vedno menil da: Samo to vem, da nič ne vem.

 

S tem bi se najbolje približal trenutni debati.

 

:ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imena bi rada? Dvomim, da jih poznaš... Pri nas je moderno pljuvat po vodstvenih, predvsem na počez, tako da ti ne bom razširjal pljuvalnika.

 

lp

bv

 

Po imenih sem vprašal (ne vprašala), ker me pač zanima. O tem, koga poznam in koga ne, lahko samo ugibaš. In izgovor, da mi ne boš razširjal pljuvalnika, je tipično blefersko izogibanje pravilom, ki si jih par postov nazaj postavil sam:

 

... Na spisek daj imena menedžerjev, zraven pa napiši kdo je sposoben in kdo nesposoben.... Če tega spiska ne narediš (in ga ne zagovarjaš), je tvoje pisanje čisto nabijanje...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, Port folio, pa zdaj ko citiraš grke, poišči še prevod za citat :"Nemo propreta in patria."

Zato mi gredo na živce pelcmantl revolucionarji in ignoranti, ki povprek tolčejo po vsem kar vidijo in s tem dvigujejo svoj ego.

 

Namesto da bi biili hvaležni za vsako plačo ki jo dobijo (seveda večinoma tudi zaslužijo), tolčejo in grozijo z metki in poboji, pa pljuvajo po vsakem šefu na povprek.

 

Tistih 10 ki so naredili sranje, so zdaj krivi vsega, čeprav vsi skupaj niso naredili škode toliko kot je eno leto socialnih transferjev v Sloveniji.

 

lp

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, Gorenje v Valjevu, Gorenje Bira, dve tovarni Krke v Moskvi, Cablex, Seaway, Peko... Samo nekaj najbolj znanih, Lovše...  konec koncev...

 

lp

 

bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš, ravno to je tisto, kar je pri nas najbolj narobe... Vzgojiteljice vehementno razlagajo, da je delo tisto, ki je pomembno.. Ne kapital. Kaj je potem čudno, če kapital odide in so delavci brezposelni? Kapital je prosto gibljiv čez meje, gre pač tja, kjer muje bolje... To, da je pomembno delo in nasmehi, pa pojdi razlagat brezposelnim...

 

lp

bv

 

Delo je pomembno - ker je človek pomemben. Človek, kot tisti ultimativni cilj in ne kot sredstvo za doseganje ciljev. Kapital je menjalno sredstvo in ne ultimativni cilj, sicer bi bili najbolj bogati ljudje najboljši in najbolj srečni ljudje. Nerazumevanje tega kaže neverjetno omejenost in škodoželjnost posameznika, ki tako razmišlja. Pacienti, ki prisegajo na fašizem kapitala, ustvarjajo komunistične paciente, ki prisegajo na fašizem ideologije. Da so potem oboji sposobni patološkega sovraštva in zverinskega pobijanja drugače-mislečih, ni nič čudnega.

 

In ja, kapital res gre tja kjer mu je bolje, najraje v davčne oaze in dežele, ki omogočajo moderno sužnjelastniško izkoriščanje ljudi. Tam se kapital najbolje počuti.

http://www.sueddeutsche.de/wirtschaft/video-das-offshore-geschaeft-der-deutschen-bank-1.1641081

 

Za tiste, ki si želijo razšriti obzorja pa priporočam predavanja iz srca kapitalizma (nekoč me je na teh straneh nekdo napotil na Kanta...hvala, sedaj to vračam):

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahaha, te dileme so stare sto let... Od takrat so že zdavnaj presežene... Bo treba prebrat kako novejšo knjigo.

 

Potrebna sta oba. Človek kot tisti, katerega potrebe se zadovoljuje in kapital, ki olajšuje oz. omogoča zadovoljevanje potreb, ki jih ni mogoče zadovoljiti samo z delom. Kapital je tisti, ki omogoča povečevanje produkcije, ne delo. Storilnost ima omejitve, inovacije in kapital pa sta brezmejna.

 

Potrebna sta oba tudi zato, ker samo oba skupaj ustvarjata. Samo pri nas se je razpaslo malokovanje potrošnje in razdeljevanja tujega produkta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahaha, te dileme so stare sto let... Od takrat so že zdavnaj presežene... Bo treba prebrat kako novejšo knjigo.

 

Potrebna sta oba. Človek kot tisti, katerega potrebe se zadovoljuje in kapital, ki olajšuje oz. omogoča zadovoljevanje potreb, ki jih ni mogoče zadovoljiti samo z delom. Kapital je tisti, ki omogoča povečevanje produkcije, ne delo. Storilnost ima omejitve, inovacije in kapital pa sta brezmejna.

 

Potrebna sta oba tudi zato, ker samo oba skupaj ustvarjata. Samo pri nas se je razpaslo malokovanje potrošnje in razdeljevanja tujega produkta.

 

Te dileme so večne...je pa nekaterim lažje biti zaslepljen z bogom trgom in bogom denarjem, kot ti je že soncy lepo napisala.

 

Zadovoljevanje telesnih in materialnih potreb, ki ju tako glorificiraš, ni nič višja raven od živali. Le da živali ob tem niso zlobne, temveč ubijajo zato, ker je to zanje nagonsko. Umrl boš pa v vsakem primeru in vse nagrabljeno ti pri tem ne bo popolnoma nič pomagalo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opazil sem, da ste slabi s podatki. Nekaj za Gušt. Da ne kompliciram, vse je iz SURS. Eurostata nisem mešal,

 

 

Vse manj aktivnih in delovno aktivnih

V zadnjih dveh letih se v Sloveniji opazno znižuje število aktivnih prebivalcev. Aktivno prebivalstvo je seštevek delovno aktivnih in brezposelnih oseb. Gibanje tega števila je tako odvisno od gibanja števila obeh omenjenih kategorij. Glede na to, da v zadnjem obdobju brezposelnost narašča, pomeni, da število aktivnih prebivalcev v Sloveniji upada predvsem na račun upadanja števila delovno aktivnih; število teh namreč upada bolj, kot narašča število brezposelnih. Sicer se je število delovno aktivnih v letu 2011 v primerjavi z letom 2010 znižalo za 30.000, v letu 2012 pa glede na leto 2011 še za dodatnih 12.000.

Podrobnejša analiza delovno aktivnih v letu 2012 je pokazala, da se je njihovo število znižalo glede na leto 2011 prav v vseh kategorijah: število samozaposlenih za 5.000, število zaposlenih za prav toliko, število pomagajočih družinskih članov pa za 3.000. Med zaposlenimi se je sicer nekoliko povečalo število tistih, ki so v delovnem razmerju (za 4.000), obenem pa je kar precej upadlo število zaposlenih prek študentskega servisa (za 6.000); to pomeni znižanje vseh zaposlenih prek študentskega servisa za 18 %.

 

Se naraščanje brezposelnosti ustavlja?

Število brezposelnih se je spet povečalo, kljub vsemu je bilo to povečanje manjše kot v preteklih nekaj letih. Po Anketi o delovni sili je bilo tako v Sloveniji v letu 2012 v povprečju 90.000 brezposelnih, 6.000 več kot v letu 2011. Od leta 2008, ko se je začela gospodarska kriza, se je število anketno brezposelnih tako skoraj podvojilo.

Pri naraščanju brezposelnosti je kljub negativnim trendom pozitivno to, da brezposelnost narašča iz leta v leto počasneje, tako v absolutnem kot v relativnem smislu: v letu 2009 je število brezposelnih glede na leto pred tem naraslo za 34 % (15.000), v letu 2010 za 23 % (14.000), v letu 2011 za 11 % (8.000), v letu 2012 pa za malo manj kot 8 % (6.000).

Povečanje števila neaktivnih

Število neaktivnih se je izrazito povečalo v letu 2011. To povečanje je bilo predvsem posledica upokojevanja, saj je ravno v tistem času začel veljati novi Zakon o pokojninskem in invalidskem zavarovanju, ki je zaostril pogoje za upokojitev. Tudi v letu 2012 se je število neaktivnih glede na predhodno leto povečalo, in sicer za 7.000, tokrat predvsem na račun upada števila aktivnih v starostni skupini nad 64 let; število teh se je znižalo za 11.000. V drugih starostnih skupinah se število aktivnih ni izraziteje spremenilo.

Primerjava z registrskimi podatki

Število delovno aktivnih prebivalcev se je v letu 2012 v primerjavi s prejšnjim letom znižalo tudi po podatkih iz Statističnega registra delovno aktivnih prebivalcev, in sicer za 14.000. Primerjava z letom 2008 kaže, da se je število delovno aktivnih v zadnjih petih letih znižalo za malo več kot 69.000.

Število registriranih brezposelnih je v letu 2012 v povprečju znašalo 110.000, kar je celo 500 manj kot leto prej. Predvsem v poletnih mesecih leta 2012 se je število registriranih brezposelnih oseb namreč močno znižalo, proti koncu leta pa je znova naraslo in decembra znašalo okoli 118.000.

Povprečna stopnja registrirane brezposelnosti je v letu 2012 znašala 12,0 %; to pomeni, da je v zadnjem letu narasla za 0,2 odstotne točke.

 

 

Tabela 1: Prebivalstvo po aktivnosti, Slovenija, 2012
  Skupaj Moški Ženske 1000 Prebivalstvo skupaj 2.056 1.017 1.039 Aktivno prebivalstvo 1.014 546 468 - delovno aktivno prebivalstvo 924 500 424 - brezposelne osebe 90 46 44 Neaktivno prebivalstvo 747 320 428
Vir: SURS

 

Prehod z dela v upokojitev, Slovenija, 2. četrtletje 2012 - končni podatki

40 % prejemnikov starostne pokojnine se je upokojilo pred dopolnjeno upokojitveno starostjo.

 

Primanjkljaj za sektor država je bil v letu 2012 ocenjen na 3,7 % BDP, to je bistveno manj kot leto prej, ko je znašal 6,4 % BDP.

 

 

Tabela 1: Temeljni agregati četrtletnih nefinančnih računov za državo, mio EUR
  2011 2012 Skupaj 4. četrt. Skupaj 1. četrt. 2. četrt. 3. četrt. 4. četrt. S.13 Država               Skupaj prihodki 16.065 4.247 15.998 3.804 4.022 3.922 4.250 Skupaj izdatki 18.362 4.583 17.313 4.233 4.334 4.360 4.386 Neto posojanje (+), neto izposojanje (-) -2.298 -337 -1.315 -429 -312 -438 -136 Bruto konsolidirani dolg - 16.954 - 17.030 17.334 17.217 19.189   S.1311 Central država - 16.347 - 16.415 16.723 16.639 18.606   S.1313 Lokalna država - 685 - 688 681 682 702   S.1314 Skladi socialne varnosti - 52 - 69 82 60 52   Konsolidacija med podsektorji (-) - -130 - -142 -152 -165 -172
Vir: SURS

 

 

Tabela 2: Temeljni agregati četrtletnih nefinančnih računov za državo, % BDP
  2011 2012 Skupaj 4. četrt. Skupaj 1. četrt. 2. četrt. 3. četrt. 4. četrt. S.13 Država               Skupaj prihodki 44,4 47,4 45,1 44,6 44,3 42,9 48,7 Skupaj izdatki 50,8 51,1 48,8 49,6 47,7 47,7 50,3 Neto posojanje (+), neto izposojanje (-) -6,4 -3,8 -3,7 -5,0 -3,4 -4,8 -1,6 Bruto konsolidirani dolg - 46,9 - 47,0 48,2 48,2 54,1   S.1311 Central država - 45,2 - 45,3 46,5 46,6 52,5   S.1313 Lokalna država - 1,9 - 1,9 1,9 1,9 2,0   S.1314 Skladi socialne varnosti - 0,1 - 0,2 0,2 0,2 0,1   Konsolidacija med podsektorji (-) - -0,4 - -0,4 -0,4 -0,5 -0,5
Vir: SURS

 

 

 

Tabela 1: Stopnje delovne aktivnosti in deleži prejemnikov pokojnin, 50-69 let, 2. četrtletje 2012
  Stopnja delovne
aktivnosti (SI) Stopnja delovne
aktivnosti (EU-27) Delež prejemnikov
pokojnin % 50-54 let 75,0 75,9 7,3 55-59 let 47,6 64,1 38,6 60-64 let 14,1 32,6 87,5 65-69 let 7,3 11,0 97,3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tabela 1: Temeljni agregati četrtletnih nefinančnih računov za državo, mio EUR
  2011 2012 Skupaj 4. četrt. Skupaj 1. četrt. 2. četrt. 3. četrt. 4. četrt. S.13 Država               Skupaj prihodki 16.065 4.247 15.998 3.804 4.022 3.922 4.250 Skupaj izdatki 18.362 4.583 17.313 4.233 4.334 4.360 4.386 Neto posojanje (+), neto izposojanje (-) -2.298 -337 -1.315 -429 -312 -438 -136 Bruto konsolidirani dolg - 16.954 - 17.030 17.334 17.217 19.189   S.1311 Central država - 16.347 - 16.415 16.723 16.639 18.606   S.1313 Lokalna država - 685 - 688 681 682 702   S.1314 Skladi socialne varnosti - 52 - 69 82 60 52   Konsolidacija med podsektorji (-) - -130 - -142 -152 -165 -172
Vir: SURS
Tabela 2: Temeljni agregati četrtletnih nefinančnih računov za državo, % BDP
  2011 2012 Skupaj 4. četrt. Skupaj 1. četrt. 2. četrt. 3. četrt. 4. četrt. S.13 Država               Skupaj prihodki 44,4 47,4 45,1 44,6 44,3 42,9 48,7 Skupaj izdatki 50,8 51,1 48,8 49,6 47,7 47,7 50,3 Neto posojanje (+), neto izposojanje (-) -6,4 -3,8 -3,7 -5,0 -3,4 -4,8 -1,6 Bruto konsolidirani dolg - 46,9 - 47,0 48,2 48,2 54,1   S.1311 Central država - 45,2 - 45,3 46,5 46,6 52,5   S.1313 Lokalna država - 1,9 - 1,9 1,9 1,9 2,0   S.1314 Skladi socialne varnosti - 0,1 - 0,2 0,2 0,2 0,1   Konsolidacija med podsektorji (-) - -0,4 - -0,4 -0,4 -0,5 -0,5
Vir: SURS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.bsi.si/library/includes/datoteka.asp?DatotekaId=5077

 

Posebej opozarjam na strani 21 in naprej. Tam nabijajte naprej s Heglom, Kantom, metki in ostalim. Enostavno delovna mesta so šla. Trajno šla. In sivi tekst na strani 23, kjer govori o izselitvah izobražene delovne sile. Seveda tu ne štejejo univerzitetno izobražene varuške in vzgojiteljice, takih v tujini ne rabijo.

 

In bojujte se za karkoli hočete, prej ali slej boste tudfi rentniki občutili, da se od rent ne da živeti.

lp

bv

Popravljeno . Popravil Bojanv
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opazil sem, da ste slabi s podatki.

 

Jaz pa sem opazil, da ti izjemno vešče prerisuješ podatke s SURSa. Impresioniran sem.

Ko ali če bom enkrat opazil, da znaš to svojo spretnost uporabiti za kaj več kot le dokazovanje lastne superiornosti, te bom pa hvalil vsakomur, ki me bo sploh hotel poslušati.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I30, ..

 

Žal jaz ne prosim za metek, ti groziš z njim...

 

... Spoštovani revolucionar, ohladi hormone...

 

lp

bv

Poslušaj blebetalo!

Tvojega "strokovnega pisanja" ne bom komentiral, ker sem dovolj jasno že povedal kaj si mislim o njem. A ti očitno vestno izpolnjuješ svojo nalogo opevanja potrošniškega sistema. Me ne gane, ljudem bo prej ko slej kapnilo, pijavkam pač ne.

 

Druga stvar, zaradi katerega sploh to pišem in ti natikam zgoraj zapisan pridevnik je v tvoji že nekajkrat ponovljeni nesramni laži, da ti grozim z metkom!

Okoli tega se prosim izjasni, citiraj, če želiš obdržati vsaj trohico verodostojnost. Pri drugih seveda, kajti pri meni je nimaš!

To je resna obtožba, za katero bi v real life že ukrepal in ti za vrat navlekel prijavo!

In se strinjam, za obrekovanje bi ti zaslužil kakšen moderatorski ukrep. Pa se bodo že sami odločali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delo je pomembno - ker je človek pomemben. Človek, kot tisti ultimativni cilj in ne kot sredstvo za doseganje ciljev. Kapital je menjalno sredstvo in ne ultimativni cilj, sicer bi bili najbolj bogati ljudje najboljši in najbolj srečni ljudje. Nerazumevanje tega kaže neverjetno omejenost in škodoželjnost posameznika, ki tako razmišlja. Pacienti, ki prisegajo na fašizem kapitala, ustvarjajo komunistične paciente, ki prisegajo na fašizem ideologije. Da so potem oboji sposobni patološkega sovraštva in zverinskega pobijanja drugače-mislečih, ni nič čudnega.

Bravo!!!!

:OK: :OK: :OK:

Globoko spoštovanje za te jedrnate besede resnice!

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj, mislim, da je bilo že po 20 uri, sem mimoleteče na TV ujel oddajo, kjer so ravno prikazovali porast dobička 1% zemljanov v povezavi z gospodarskimi krizami, blagostanjem in vojno. Žal sem bil polno zaposlen insem si ogledal le kakšno minuto. Ali kdo ve na katerem programu je to bilo in ali je ta  posnetek kje naložen, da bi se ga dalo v miru pogledati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, prav imaš ! Ni kriv tisti, ki lima slike, kriv je tisti, ki se nad tem zgraža in obsoja...

 

lp

bv

Poslušaj blebetalo!

Tvojega "strokovnega pisanja" ne bom komentiral, ker sem dovolj jasno že povedal kaj si mislim o njem. A ti očitno vestno izpolnjuješ svojo nalogo opevanja potrošniškega sistema. Me ne gane, ljudem bo prej ko slej kapnilo, pijavkam pač ne.

 

Druga stvar, zaradi katerega sploh to pišem in ti natikam zgoraj zapisan pridevnik je v tvoji že nekajkrat ponovljeni nesramni laži, da ti grozim z metkom!

Okoli tega se prosim izjasni, citiraj, če želiš obdržati vsaj trohico verodostojnost. Pri drugih seveda, kajti pri meni je nimaš!

To je resna obtožba, za katero bi v real life že ukrepal in ti za vrat navlekel prijavo!

In se strinjam, za obrekovanje bi ti zaslužil kakšen moderatorski ukrep. Pa se bodo že sami odločali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, prav imaš ! Ni kriv tisti, ki lima slike, kriv je tisti, ki se nad tem zgraža in obsoja...

Ja, in moderator se naj ukvarja s tistim, ki obsoja limanje in komentarje, ne s slikami mrtvih in komentarji...

Citiram:  Žal jaz ne prosim za metek, ti groziš z njim...

 

Tvoj odgovor :v tvoji že nekajkrat ponovljeni nesramni laži, da TI grozim z metkom!

 

Ne rabi komantarja... Drugič raje razmisli, kam limaš fotke in kakšne in kakšne komentarje pišeš!!! In mrtve pusti pri miru...

 

lp

bv

 

Poslušaj blebetalo!

Tvojega "strokovnega pisanja" ne bom komentiral, ker sem dovolj jasno že povedal kaj si mislim o njem. A ti očitno vestno izpolnjuješ svojo nalogo opevanja potrošniškega sistema. Me ne gane, ljudem bo prej ko slej kapnilo, pijavkam pač ne.

 

Druga stvar, zaradi katerega sploh to pišem in ti natikam zgoraj zapisan pridevnik je v tvoji že nekajkrat ponovljeni nesramni laži, da ti grozim z metkom!

Okoli tega se prosim izjasni, citiraj, če želiš obdržati vsaj trohico verodostojnost. Pri drugih seveda, kajti pri meni je nimaš!

To je resna obtožba, za katero bi v real life že ukrepal in ti za vrat navlekel prijavo!

In se strinjam, za obrekovanje bi ti zaslužil kakšen moderatorski ukrep. Pa se bodo že sami odločali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, če si vsi vstajniki takšni "demokrati" kot ta i30, potem so demokratični ravno toliko kot je bila Vzhodna Nemčija-samo po imenu. Pri njem so že dejstva problem, kaj šele neko drugo mnenje.  Če pa pač človek napiše samo svoje mnenje, ki pač slučajno njemu ni po godu pa že letijo žaljivke vsepovprek. Skratka hud zagovornik pluralnosti in svobode izražanja:)

V neki drugi temi sem zasledil, da baje Nemci leta 45 še niso dobili dovolj in, da očitno rabijo še eno lekcijo. Upam, da ne misliš resno, ampak glede na preostale zapise nebi dal roke v ogenj. Kaj naj bi bile sedanje generacije Nemcev (vključno s priseljenci itd...) krive za nacistično preteklost, ne vem. Niti takrat nebi smel nihče vsem prisoditi kolektivne krivde (niti tedaj niso vsi Nemci podpirali Hitlerja itd..), kaj šele sedanji generaciji. (Samo upaš lahko, da ni mogoče tudi tvoj  prapraded kdaj bil na napačni strani in bo potem tebe nekdo krivil za zločine drugih...)

 

Tudi Fritz ima neke čudne kriterije demokracije, pluralizma..ki jih tako vehementno zagovarja. Nekomu drugemu vztrajno podtika stvari, ki jih nikoli ni izrekel, medtem, ko  izrečene grobe in vulgarne žaljivke nekoga drugega povsem mirno ignorira oz. se niti odzove ne. Očitno je nekdo na "pravi" strani in je zato "malo bolj enakopraven":)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Fritz ima neke čudne kriterije demokracije, pluralizma..ki jih tako vehementno zagovarja. Nekomu drugemu vztrajno podtika stvari, ki jih nikoli ni izrekel, medtem, ko  izrečene grobe in vulgarne žaljivke nekoga drugega povsem mirno ignorira oz. se niti odzove ne. Očitno je nekdo na "pravi" strani in je zato "malo bolj enakopraven":)

 

Če debatiraš z mano in omenjaš neko podtikanje, potem to tudi navedi.

 

I30 ni nič manj vulgaren in žaljiv od Bojanv-ja, le bolj ekspliciten. O tem kdaj je kateri od njiju prestopil predpisane norme obnašanja na forumu pa ne odločam jaz temveč moderator.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!