Skoči na vsebino

MOTOGP 2013


suzuki

Priporočene objave

Mah kokr sem si ogledoval tisto kao nesrečo Simončelija je bil tip mrtev že pred krešem. Po moje ga je kap al pa kej podobnega tko de ni za debatirat. Noja, kavboja sta oba!!

Bi bilo pa res zanimivo ko bi MMa dal na zadnje mesto štartat!!? Mali bi zbombal najmanj tričetrt sodelujočih ker nebi imel časa kulturno prehitevat ... niti o kulturi kaj dosti ne ve.

 

No, bom rekel tako, ker gledam MotoGP zgolj zaradi DIRKANJA, ne kvazi KULTURE, me načeloma to nekak ne zanima, ampak vseeno pa moram vprašat o kaki kulturi je tu govora, ki je Mark nima, pa naj bo magari provokativno to vprašanje...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js tut nism videl znaka "nimaš prednosti", al pa razvrščanje po sistemu "zadrge" ... če je MM to spregledu, si zasluži 5 kazenskih točk in 500 € kazni ... če to nardi še 3 x, mu zaplenijo vozilo, edin tablce (aha tut tablce nima :O ) mu ne morjo dol pobrat.

 

res so objestni teli dirkači :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js tut nism videl znaka "nimaš prednosti", al pa razvrščanje po sistemu "zadrge" ... če je MM to spregledu, si zasluži 5 kazenskih točk in 500 € kazni ... če to nardi še 3 x, mu zaplenijo vozilo, edin tablce (aha tut tablce nima :O ) mu ne morjo dol pobrat.

 

res so objestni teli dirkači :glare:

 

Jaz tudi tako pravim, kako so objestni na DIRKI, ker DIRKAJO... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm...jst mislm, da se najbrš dirkači že od samga začetka zavedajo, da so lahko posledice hude v karieri poklicnega dirkača...kukr da bi šou oropat banko in se pol pizdiu v zaporu, zakaj je varnost tako poostrena v banki... :wallbash:

Zato mi ni čist jasn zakaj se druga 2 španca tok prtožujeta pa javskata čez njega, ker počasi postaja 1. violina :? :hmm: :hmm:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam da jih mali razgoni vse skup v tri krasne! rossiju se ravno vidi kako je vesel, da je prisel nekdo, da bo spet malo raztura naredil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

huh, Yamahe pa trpijo. a je Lorenzo kej padu?

 

Jast sem gledu zjutro bol na 3/4 vem samo,da je biu ful živčen in se je neki pizdu skozi.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bradl je pa kar grdo padu...Yamahe danes pa so letele...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stefan si je zlomu glezenj. in ce ne bo mogu vozt Australije, lahko HRC na njegov motor poslje njihovga testnega pilota, kot je to pocel Ducati s Pirrotom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, bom rekel tako, ker gledam MotoGP zgolj zaradi DIRKANJA, ne kvazi KULTURE, me načeloma to nekak ne zanima, ampak vseeno pa moram vprašat o kaki kulturi je tu govora, ki je Mark nima, pa naj bo magari provokativno to vprašanje...?

Ja kaj pa vem??  :hmm:

Po moje ima vse in vsak neke meje .. vsekekor mi ni gušt gledat mrtvih in polomljenih dirkačev katerih na gridu še zdaleč ni preveč. 

Lah se zgodi da potemtakem dobi prvenstvo najboljši gladiator in ne najboljši pilot.

Osebno sem bolj pristaš čimbolj čiste ali kulturne vožnje. Ko dirkač ve kako in kaj sledi in mu je cilj prehiteti ne pa povoziti sotekmeca. Nenamenske dotike z lahkoto toleriram. Ko pa gre nekdo namenoma v ovinek s preveliko vstopno hitrostjo po čisto napačni liniji in računa s tem da ga bo upočasnil alli preusmeril dirkač pred njim, pa mislim da si prisluži kazen. Temu se reče dirkanje na silo in verjamem da bi z množičnim takim dirkanjem zmagovalec bil tudi edini preživeli!! :slap:  

MM in mogoč Bautista sta tipična primerka ki napada običajno niti ne pripravljata ... ON stisne gas pa šta bude da bude!! Kadar je Markez očitno v premoči itak pelje kolk tolk lepo, ko pa mu zabrsti ego kadar ga sam kje polomi pa nastradajo drugi.Kakor pravjo. Srbi Lako čemo he he!!

Sevede je glavni problem presojanje. Človeški faktor nikdar ne da gmaha. Vsak ima svoje favorite da o kuhinji v športu sploh ne govorimo. :surrender:

Mogoče pa pravila izpadejo popolnoma odveč .... ampak potemtakem ostane le klavnica katere pa nebi z užitkom gledal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kaj pa vem??  :hmm:

Po moje ima vse in vsak neke meje .. vsekekor mi ni gušt gledat mrtvih in polomljenih dirkačev katerih na gridu še zdaleč ni preveč. 

Lah se zgodi da potemtakem dobi prvenstvo najboljši gladiator in ne najboljši pilot.

Osebno sem bolj pristaš čimbolj čiste ali kulturne vožnje. Ko dirkač ve kako in kaj sledi in mu je cilj prehiteti ne pa povoziti sotekmeca. Nenamenske dotike z lahkoto toleriram. Ko pa gre nekdo namenoma v ovinek s preveliko vstopno hitrostjo po čisto napačni liniji in računa s tem da ga bo upočasnil alli preusmeril dirkač pred njim, pa mislim da si prisluži kazen. Temu se reče dirkanje na silo in verjamem da bi z množičnim takim dirkanjem zmagovalec bil tudi edini preživeli!! :slap:  

MM in mogoč Bautista sta tipična primerka ki napada običajno niti ne pripravljata ... ON stisne gas pa šta bude da bude!! Kadar je Markez očitno v premoči itak pelje kolk tolk lepo, ko pa mu zabrsti ego kadar ga sam kje polomi pa nastradajo drugi.Kakor pravjo. Srbi Lako čemo he he!!

Sevede je glavni problem presojanje. Človeški faktor nikdar ne da gmaha. Vsak ima svoje favorite da o kuhinji v športu sploh ne govorimo. :surrender:

Mogoče pa pravila izpadejo popolnoma odveč .... ampak potemtakem ostane le klavnica katere pa nebi z užitkom gledal.

 

Pol predvidevam da ne spremlaš MAN-a, neglede na procent mrtvih kot je tam... :hmm:

Vidš tisto ko navdušuje folk in jih vabi na dirkališča je ravno to da ne veš kaj bo, da so stvari nepredvidljive, meno osebno je velik lepš gledat dirko napeto do kraja in tisti ko majo jajca učasih prehitet tud na grd način so ponavadi majstri z naslovom v žepu kot sm že povedu, in s tem namenom m biu tudi letos v Brnu in je bla supr dirka... ;)

Zanimivo na primer si dou meni čist različna dirkača, Bautsta ko se dejansko zaletava v folk pa še to je blo zdej nazadne v rossija čisto ne namerno pa še to pr zelo majhni hitrosti v prvih ovinkih...Meni se zdi da MM točno ve kaj dela, išče svoj limit in se tega drži, če bi blo to brezglavo bi poba ležu vrjetno paralizeran nekje...najbol da namesto nedeljskega motogpja pogledamo 7. vaški pokal zgornje kungote v minimototih pa da se zmenjo v naprej kak bo razpored :P Kulturni vozniki ponavad samo ovirajo promet na pisti, ko jih je čez celo pisto zadost...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bradl je zelo lepo padu in mel ogroooooomno smole, da je pri takem padcu do tega prišlo...

Gaber je fino napeljal na Caseya xP. Škoda, ker verjetno ne bo tako xP. Itaq bo Štefan že nazaj.

Rossi se pa je izkazal, čeprav se mu je fino poklopilo, da se je dregnil na dovija :-). Ampak kej dosti ti spet ni pripomoglo, ker ga je potem moral Itaq še prehitet, kar je izpeljal mojstrsko čisto :-). Jutri zna bit zanimivo, če bo dež. Navijam za rdeče :-P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo berem komentarje nekaterih o kulturi, razmišljanju med prehitevanji in podobno... Pa me zanima koliko od omenjenih komentatorjev se je že kdaj peljalo zares hitro z veliko podobno hitrimi na kakšni dirki? Da lahko tako verodostojno komentirajo kaj se dogaja v glavi ko vidiš najmanjšo možnost za prehitet!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol predvidevam da ne spremlaš MAN-a, neglede na procent mrtvih kot je tam... :hmm:

Vidš tisto ko navdušuje folk in jih vabi na dirkališča je ravno to da ne veš kaj bo, da so stvari nepredvidljive, meno osebno je velik lepš gledat dirko napeto do kraja in tisti ko majo jajca učasih prehitet tud na grd način so ponavadi majstri z naslovom v žepu kot sm že povedu, in s tem namenom m biu tudi letos v Brnu in je bla supr dirka... ;)

Zanimivo na primer si dou meni čist različna dirkača, Bautsta ko se dejansko zaletava v folk pa še to je blo zdej nazadne v rossija čisto ne namerno pa še to pr zelo majhni hitrosti v prvih ovinkih...Meni se zdi da MM točno ve kaj dela, išče svoj limit in se tega drži, če bi blo to brezglavo bi poba ležu vrjetno paralizeran nekje...najbol da namesto nedeljskega motogpja pogledamo 7. vaški pokal zgornje kungote v minimototih pa da se zmenjo v naprej kak bo razpored :P Kulturni vozniki ponavad samo ovirajo promet na pisti, ko jih je čez celo pisto zadost...

Očitno ne razumeš, kar je Robertjur zelo dobro povedal. Tudi jaz spremljam MAN ampak niti slučajno zaradi nesreč. Pa tudi Motogp gledam četudi je prvi pol minute spredaj. Umetnost vožnje motorja je bit hiter, konstantno hitro odvozit krog na pisti, pa tudi prehitet nekogar, ki je podobno hiter. Gladiatorsvo in forsirano vožnjo pa ne odobravam. Verjetno bi že sedaj nekateri radi dirke v stilu rollerbala. "če ne gre drugače , ga pač vstreliš " . Kdo ve mogoče bodo motorji na MotoGP 2050  imeli vgrajene strojnice. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol predvidevam da ne spremlaš MAN-a, neglede na procent mrtvih kot je tam... :hmm:

Vidš tisto ko navdušuje folk in jih vabi na dirkališča je ravno to da ne veš kaj bo, da so stvari nepredvidljive, meno osebno je velik lepš gledat dirko napeto do kraja in tisti ko majo jajca učasih prehitet tud na grd način so ponavadi majstri z naslovom v žepu kot sm že povedu, in s tem namenom m biu tudi letos v Brnu in je bla supr dirka... ;)

Zanimivo na primer si dou meni čist različna dirkača, Bautsta ko se dejansko zaletava v folk pa še to je blo zdej nazadne v rossija čisto ne namerno pa še to pr zelo majhni hitrosti v prvih ovinkih...Meni se zdi da MM točno ve kaj dela, išče svoj limit in se tega drži, če bi blo to brezglavo bi poba ležu vrjetno paralizeran nekje...najbol da namesto nedeljskega motogpja pogledamo 7. vaški pokal zgornje kungote v minimototih pa da se zmenjo v naprej kak bo razpored :P Kulturni vozniki ponavad samo ovirajo promet na pisti, ko jih je čez celo pisto zadost...

Kaj maš pa tam za spremljat? Se ni dobro pokrito s kamerami ... razen par punktov in heli ki spremlja prvega. Res pa je da jim gre na bolje. 

Če je dirka deklarirana za samomorilsko pač taka je in tako sprejmeš.

Dorna ima kupe pravil in komisarjev ki koristijo toliko kot Jankovičevi svetniki. sam plače vlečejo ... za kaj že??

Lej če kekec pozabi dat u prvo na štartu potem pa hoče na žive in mrtve preko trupel na tisto mesto ki mu po njegovem pripada nebi govoril o neki korektni vožnji. Senzacija pa je.

Sicer pa lahko namontirajo na motorje bazuke pa za sabo stresajo žebljičke in spuščajo olje ... verjeten bi ti kar prhajal kokr te poznam iz postov.?

Stoner je recimo s svojo računalniško natančnostjo nadzoroval položaj, za Markeza pa je vsak krog in vsako prehitevanje inovacija ki mu neverjetno uspeva. Za gledat je atraktivno sam če bi vsi vozil u tem stilu bi se v kratkem pobil. O kaki zdravi meji je pa težko govort. Tako je MM komentiral ko je v Laguni nabil Rosija da je videl na posnetku in je probal še sam. Za probat je he he  :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm...jst mislm, da se najbrš dirkači že od samga začetka zavedajo, da so lahko posledice hude v karieri poklicnega dirkača...kukr da bi šou oropat banko in se pol pizdiu v zaporu, zakaj je varnost tako poostrena v banki... :wallbash:

Zato mi ni čist jasn zakaj se druga 2 španca tok prtožujeta pa javskata čez njega, ker počasi postaja 1. violina :?  :hmm: :hmm:

Če že o banki, potem ne pizdijo o poostreni varnosti ampak o bumbarju, ki je z njimi ropal banko in ga usral, zdej so pa vsi v arestu.

 

P.S. iz lastnih izkušenj isto hitri dirkači me eni znajo prehitet zelo lepo drugi (eni in isti ponavad) pa zmeraj rinejo mimo na silo. Ugani koga od teh bom poslala v PM če bova ob tem zapela in komu dala roko pa rekla, se zgodi, nimaš kej?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če že o banki, potem ne pizdijo o poostreni varnosti ampak o bumbarju, ki je z njimi ropal banko in ga usral, zdej so pa vsi v arestu.

 

P.S. iz lastnih izkušenj isto hitri dirkači me eni znajo prehitet zelo lepo drugi (eni in isti ponavad) pa zmeraj rinejo mimo na silo. Ugani koga od teh bom poslala v PM če bova ob tem zapela in komu dala roko pa rekla, se zgodi, nimaš kej?

Ja ampak bumbar se še vedno buni ;)

Tud jst sm dau že par dirk čez, sicer ne na takšnem nivoju kot ti, pač pa se budgetu primerno udeležujem...In vsakič ko zapeljem na pisto se zavedam da lahko nekdo po nesreči naleti name, ali namerno oz. na silo, to je pač morš vzet v zakup, če je nekdo prekomerno divji ga bojo organizatorji umiril...Dejstvo je da na dirki želiš višje in v tisti želji delaš to tudi na silo, če ne znese si ne morš pomagat...

 

 

Dorna ima kupe pravil in komisarjev ki koristijo toliko kot Jankovičevi svetniki. sam plače vlečejo ... za kaj že??

 

No tuki je point zakaj gre Moto gp v tako smer kot gre...raznorazna pravila...in zakaj je potem wsbk bol zanimiu za gledat...tm se še bl kolejo pa noben ne pizdi nikol...V BSB je pa še bol kruto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osmi pole position v rookie sezoni kraljevega razreda; vodstvo na lestvici; realna možnost, da že v svoji prvi sezoni Moto GP-ja postane svetovni prvak; zanj spreminjajo pravila; sigurno ima že kar krepak bančni račun; ima razkošen talent in divji temperament; navijaška baza se množi kot gobe po dežju ... in star je 20 let! Mladiči v teh letih se večinoma še srečali niso, kaj šele, da bi se našli. Mulc pa postaja številka ena v enem od bolj vidnih športov na svetu.

Kako naj bi se vozil drugače, kot se? Kako le, če pa vé, da ima realne možnosti prehiteti - kogarkoli?

 

Ne komentiram, kako prehiteva in na kakšen način; primerjati Isle of Man TT Race z MotoGP dirkami je nemogoče ... gre za povsem drugačen način dirkanja. Dejstvo pa je, da je obojno trd, neizprosen in zelo nevaren način tekmovanja. Jasno, da najbolj privlači vse, kar je izven "varne cone".

 

Vrhunec sezone bi bil morebitni nastop Stonerja (v kar sicer dvomim ... :hmm::rolleyes: ) namesto poškodovanega Bradla (res, kakšna smola!). Bi bilo prav zanimivo videt, če bi Marquez pohrustal tudi njega na silo oziroma s kakšnim nevarnim manevrom. Bi bilo zanimivo, ali bi imeli novega čudežnega dečka (po vzoru Rossija) ali pa užaljeno "veličino" na koncu dirke in novi škandal. Če, če, če, ... le kdo bi jim videl v glave, garaže in ne nazadnje, v finančno podkrepljene sponzorske pogoje.

 

Vse je en velik cirkus, ... igra, ki krvavo potrebuje gledalstvo. Ogromno gledalcev po vsem svetu, če hoče obstati in služiti. Moderno gladiatorstvo.

Le, da so nekoč poražence raztrgali levi in tigri, zdaj pa jih secirajo mediji in občinstvo.

 

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je su prvi na pisto? :lol1:  2 desetinki pa pol razlike med Jorgetom, pa Rossijem 4. Loh bi pocas spet eno do ciljne crte uprizoril.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ooooojjjoooojjjj... ta crash v moto2 v prvem krogu pa ni bu lep... Upam da so vsi OK!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!