Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih voženj 2013


trebor

Priporočene objave

O lej, kawasaki versysi ...

ni res, ta siu je NINĐA,  a ne vidš da po makedamu vozi? :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:headbang:    :cry:  :wallbash:  :nono:   :bum:   :fight2:  :angry:

 

Evo, zgoraj je moj vtis iz dnevne vožnje star tri ure!!!

Ta vtis me bo stal 5 kazenskih in 250€, seveda če jih odštejem v roku 16 dni      :SS

Meriti na izstopu iz naselja ni preveč lepo početje! Še bolj pa boli, ko se izkaže, da je policist, ki je meril z laserjem, sam tudi motorist! :BUA:  :BUA:  :BUA:

 

"Pa kje ti je kultura, da si kolega motorista zjebal ?!?" Lahko recimo NE BI laserja v motorista obrnil, ampak v avto za mano, ki se je odpeljal naprej, potem ko ste mene na stran dali! Vse ostalo leporečenje iz tvoje strani je ĐABE kar se mene tiče! .... Ma  :pos: se!!!

 

Tako, tole sem dal iz sebe in kar se mene tiče je stvar zaključena. Grem zdaj na hladno pivo :beer2:, da "smirim nerve" :kva1:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk ti je pa zmeril? :)

 

 

 

4. z globo 500 eurov, če prekorači dovoljeno hitrost za več kot 20 do vključno 30 km/h. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk. 

 

Danes sem videl veliko kontrol, tudi motoristov policajev, ki so hvatali.

 

Sicer pa je to "grda", da meri na izhodu iz naselja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Merjenje na izhodu iz naselja pomeni, da je Skalaprava še vedno prekoračil največjo dovoljeno hitrost v naselju in ne na izhodu iz naselja, ker je policist meril z laserjem na izhodu iz naselja v notranjost naselja. Takšna kazen pomeni vožnjo od 76 km/h do 85 km/h (je potrebno upoštevati varnostno razliko), kar pomeni veliko prekoračitev v naselju in sicer vožnjo po števcu med 80 km/h in 90 km/h (števec vedno več kaže). sedaj pa se vsi zamislite, če se Skalaprava upravičeno jezi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Merjenje na izhodu iz naselja pomeni, da je Skalaprava še vedno prekoračil največjo dovoljeno hitrost v naselju in ne na izhodu iz naselja, ker je policist meril z laserjem na izhodu iz naselja v notranjost naselja. Takšna kazen pomeni vožnjo od 76 km/h do 85 km/h (je potrebno upoštevati varnostno razliko), kar pomeni veliko prekoračitev v naselju in sicer vožnjo po števcu med 80 km/h in 90 km/h (števec vedno več kaže). sedaj pa se vsi zamislite, če se Skalaprava upravičeno jezi.

 

Človek ima pa po drugi strani tudi dar razuma ....

Popravljeno . Popravil igorkr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Merjenje na izhodu iz naselja pomeni, da je Skalaprava še vedno prekoračil največjo dovoljeno hitrost v naselju in ne na izhodu iz naselja, ker je policist meril z laserjem na izhodu iz naselja v notranjost naselja. Takšna kazen pomeni vožnjo od 76 km/h do 85 km/h (je potrebno upoštevati varnostno razliko), kar pomeni veliko prekoračitev v naselju in sicer vožnjo po števcu med 80 km/h in 90 km/h (števec vedno več kaže). sedaj pa se vsi zamislite, če se Skalaprava upravičeno jezi.

 

 

Bova šla gledat eno tablo za konec naselja in kje se hiše končajo? :)

 

Zato vprašam, kje je to bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Merjenje na izhodu iz naselja pomeni, da je Skalaprava še vedno prekoračil največjo dovoljeno hitrost v naselju in ne na izhodu iz naselja, ker je policist meril z laserjem na izhodu iz naselja v notranjost naselja. Takšna kazen pomeni vožnjo od 76 km/h do 85 km/h (je potrebno upoštevati varnostno razliko), kar pomeni veliko prekoračitev v naselju in sicer vožnjo po števcu med 80 km/h in 90 km/h (števec vedno več kaže). sedaj pa se vsi zamislite, če se Skalaprava upravičeno jezi.

 

Borutt, seveda imaš prav, prehiter sem bil in tu ni kaj filozofirati. In tudi kazen bom plačal. Res že dolgo nisem naletel na radar (motor ali avto) moja bera kazenskih točk do zdaj pa je bila čista ničla, ker vedno zelo pazim, kako hitro se vozim skozi naselja. Verjetno me to še najbolj jezi. 

 

Kljub temu pa mislim, da takšna merjenja na izhodu iz naselja, še posebno če je potem naprej dolga in pregledna ravnina, nima veliko skupnega z zagotavljanjem varnosti. Kot rečeno, po črki zakona pa je to res prekršek.

 

Igorkr je lepo povedal - človek ima razum...policist pa je menda tudi človek, še posebno če je sam motorist in mi potem med postopkom razlaga o svoji TDM-ki, pa me sprašuje koliko moj moped troši, pa ...bla bla,...kot da sem bil razpoložen za debato. 

 

In to je tudi vse kar mislim ja tukaj komentirati. Kot rečeno, za mene je stvar zaključena. Jutri bom pač državi podaril en komplet novih gum. Bom pač bolj pazil v prihodnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes pa tudi vceraj, sem zaradi neznosne vrocine in bojazni, da bi se mi zracno oljno hlajeni dvovaljni bokserski motor s stiriventilsko tehniko in dvemi odmicni gredmi v glavi pregrel, GS-ko menjal za yamaho. (desperate times call for desperate measures)

 

Sem pa vsaj vecerjo prinesel nazaj ...

 

post-19800-0-39459600-1375995869_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk ti je pa zmeril? :)

 

 

Danes sem videl veliko kontrol, tudi motoristov policajev, ki so hvatali.

 

Sicer pa je to "grda", da meri na izhodu iz naselja.

Kaj si se ti prehladu :kva1: ..................kakšna grda,pa ti si edini tu na motosvetu ,ki strogo zagovarjaš vse po pravilih :grim ........mogoče se pa mehčaš kolega,mogoče postaneš še navaden smrtnik in ne superman,bravo,le tako naprej :OK:  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem ugotovil, da je ta skupina zame ravno pravšnja za vozit se.... ko štartamo, jih v treh ovinkih zgubim in se peljem sam (kar mi je odlično), potem pa ko pridem zadnji na cilj, ugotovim da me tam čaka ful dobra družba  :lol1:

:lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj si se ti prehladu :kva1: ..................kakšna grda,pa ti si edini tu na motosvetu ,ki strogo zagovarjaš vse po pravilih :grim ........mogoče se pa mehčaš kolega,mogoče postaneš še navaden smrtnik in ne superman,bravo,le tako naprej :OK:  :OK:

 

So že drugi napisali, da gre za zdrav razum in ne za pravila. Ko je odpovedal razum, se je zgodila ulica (npr. v Mariboru) a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj zvečer kratka furca na roglo in nazaj, vseskupaj 30 km in slabe pol ure :) sem počival v kletnih prostorih vikenda na znosnih 25 stopinj celzija ko me je ob 8 prjelo, da bi mal zluftal glavo. je blo prijetno se podit po domačih, a redko obiskanih ovinkih. če bi cesto pošlihtal kot je treba, bi bil več gor.

 

sicer pa vtis iz AC včeraj, da ne bo brez slik:

post-21418-0-16839000-1376033497_thumb.jpg

 

pravjo da morš met klimo na nekaj stopinj nižje od zunanje....bi moral met na HIGH naštimano :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Merjenje na izhodu iz naselja pomeni, da je Skalaprava še vedno prekoračil največjo dovoljeno hitrost v naselju in ne na izhodu iz naselja, ker je policist meril z laserjem na izhodu iz naselja v notranjost naselja. Takšna kazen pomeni vožnjo od 76 km/h do 85 km/h (je potrebno upoštevati varnostno razliko), kar pomeni veliko prekoračitev v naselju in sicer vožnjo po števcu med 80 km/h in 90 km/h (števec vedno več kaže). sedaj pa se vsi zamislite, če se Skalaprava upravičeno jezi.

čisto upravičeno, ker ode 250€ brez veze...pač je pospešil ko se naselje konča, al je pa sam 74 vozil ,ker je pozabil buliti v brzinomer. Borutt vem da policist mora opravljati svoje delo, kjer mu ukažejo, povej pa ti meni če se ti res nikoli ne zgodi, da ti avto ali pa motor ne uide preko 60 v naselju? Sploh kjer so večja naselja kot je kaka Ljubljana?.....seveda je tip jezen, najprej nase, ker so ga dobili, potem na državo zarad astronomskih cifer, nazadnje pa tut na polcaja, ki meri na "neumnem mestu".

 

Da naum oftopic, včerajšnji vtisi, pa sam do rid in nazaj...hm no ja vroči. Ampak vseen fajn k sm kup ljudi spet videl. Pa norcu huwala za kafe.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lago di Predil ima tudi lepo Slovensko ime - Rabeljsko jezero. Brez zamere....Drugače pa  moja redna tura vsaj 2-3x na mesec. No, brez Mangartskega sedla.

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lago di Predil ima tudi lepo Slovensko ime - Rabeljsko jezero. Brez zamere....Drugače pa  moja redna tura vsaj 2-3x na mesec. No, brez Mangartskega sedla.

 

Ma kakšna zamera, sem že navajen, da se vtikaš vsepovsod (že iz srbskega foruma).

Pokaži raje kakšno sliko iz tvojega vandranja, kot pa da lektoriraš tekst forumašev.

 

Pa lep moto pozdrav iz Soče.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker so bile danes temperature prav prijetne, je bil to dober razlog za furco. Štart iz Škofljice, do Kočevja, pa Dvor, Novo Mesto in nazaj po stari cesti do Trebnjega, Ivančne Gorice in domov. Kratko, a sladko. Okoli 156 km.

 

post-19055-0-86786800-1376153795_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lago di Predil ima tudi lepo Slovensko ime - Rabeljsko jezero. Brez zamere....

 

No, sicer se tudi Tedybearu (ponavadi ima sicer dva d-ja) po slovensko (ja, slovensko se piše z malo začetnico) reče plišasti medvedek. Nedmomno lepše zveni.

Če se ti zdijo take pripombe smiselne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno mi je zelo všeč, da se za imena krajev, rek in podobnih zadev, če obstajajo, uporabljajo slovenska imena kot na primer Veliki Klek, Celovec, Beljak, Železna Kapla, Solnograd, Trbiž, Rabelj, Videm in podobno ...

Popravljeno . Popravil igorkr
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!