Skoči na vsebino

Priporočene objave

Pozdravljeni    :winkiss: ...sem nov na formu in mam uprasanje glede mojega mopeda

tomos standard 25: http://admin.tomos.s...ts catalgue.pdf

 

torej, končna hitrost je 25kmh, kar je zame (mulca   :grim ) premalo...sepravi sem temo ustvaril zaradi predelave, hitrost bi povecal do max 40kmh, več ne saj bi bilo potem že preveč očitno da je motor predelan,(tudi zaradi policije) ...prosil bi za kaksne koristne (prizkušene) nasvete, kupljen ni biu dolgo nazaj, prevoženih je okoli 600km...moped naj bi imel elektronsko blokado, ter zaprt (del) avsupha.., sam se na te stvari ne spoznam prav preveč, ampak se bom iz izkusen se najvec naučil ...  :P

hvala vam 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede teh predelav boš največ najdu na kakšnem moped forumu. vem pa da kakšnega tudi ukinejo ali se pa ne moreš prijavit ....

 

moped kot je meni znano nima nobene elektronske blokade ampak samo uplinjač fi 8 ali 10 pa izpuh ima tanko krivino in debelo steno tako da ko ga daš dol te je kar groza in se uprašaš če je sploh možno da to dela. glava na cilindru je podložeja z XXL debelo bakreno podložko.

 

da ne bo očitno da je moped predelan daj tisto podloško ven in zamenjaj avspuh...

 

jest sem naredu avspuh po točno istih dimenzijah iz 1mm pločevine kot je original razen krivina je bila od starega avtomatika tako da ni bila parkrat zavita...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede teh predelav boš največ najdu na kakšnem moped forumu. vem pa da kakšnega tudi ukinejo ali se pa ne moreš prijavit ....

 

moped kot je meni znano nima nobene elektronske blokade ampak samo uplinjač fi 8 ali 10 pa izpuh ima tanko krivino in debelo steno tako da ko ga daš dol te je kar groza in se uprašaš če je sploh možno da to dela. glava na cilindru je podložeja z XXL debelo bakreno podložko.

 

da ne bo očitno da je moped predelan daj tisto podloško ven in zamenjaj avspuh...

 

jest sem naredu avspuh po točno istih dimenzijah iz 1mm pločevine kot je original razen krivina je bila od starega avtomatika tako da ni bila parkrat zavita...

in kolikša je končna hitrost??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri tem mopedu je bila končna hitrost 35 km/h kar je za mojo težo in potrebe čisto zadostovalo... pa pazit moraš po tem katero olje boš uporabljal za mešanico ker se mašina bistveno bol vrti. jest sem tankal olje za motorne žage ki naj bi bilo bol kvalitetno in ker se motorke tudi vrtijo okoli 10.000

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Prvo kot prvo auspuh. To ti bo dal največ hitrosti. Lahko daš tud od 45 varjante ker je bol odprt pa nič kej glasnejši (če te policija skrbi). Pol zobnik. Ene 22 najbol pomoje. Razn če ziviš v jako hribastih predelih, ker z mejhnim zobnikom nebo frčo nikamor potegnu. S tem bi mogu bit že na ene 40. Pol lahko zamenaš še fergazar sam s tem so dostkrat problemi. Pol pa še krivina, lamela pa glava cilindra. To smo ponavad sami doma delal/delamo. Kr do dobrih 55-60 bi mogu s tem pridt.

Popravljeno . Popravil Klemzy123
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam auspuh od automatika (LASER) pa iz airboxa tist trnk vn djan. učerej sm elektriko probou prestavt pa se hitrost skorj nič ne spreminja..... je pa zraven magneta taka mjhna črna zadevca k mislm da daje elektriko za iskro ker je na zunanji strani magneta nekej izbočen??? kaj nj naredim de bi pravilno nastavu predvžig...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Se strinjam z "klemzy123", par stvari zamenjaš " odstraniš" pa bo šlo... 

Čeprau ti ne priporočam menjavo zobnikov... Jst sem za probo dau gor in ti povem da se ti ne splača.. 

Odstraniš dušilec iz airboxa.. 

Zamenjaš upljinjač dellorto 13/13 se mi zdi da bo dobr.. Ker če boš meu originalnega ti nebo pršu do željene končne hitrosti.. 

Odstraniš " iglico" iz sesalnega kolena..

Zamenjaš izpuh čim manj opazen od tomos-a flexer-ja 45 ( sam vedi da je auspuh homologeran na 45 km/h in da na njemu piše (TOMOS 45, Ter seriska številka) tako prepoznaš (da te ne nategnejo) :nono:

Da bo meu motor bolšo kompresijo, odstrani podloško med cilindroma. Ker je debela 1,00 mm ter kupi navadno.

Po želji lahko daš tudi L bat, vendar ti ne priporočam.. 

Z tako predelavo ti bo šeu cca. 40 km/h mogoče tudi več.. 

V hrib ti bo vlekel tudi dobro, saj ima manj blokad.. 

To so ti težko opazne blokade, seveda če ne pogledaš od blizu :)

Kot je že zgoraj negdo, napisal za olje kupi si sintetično ker bo motor delal boljše (mazanje bo bolj učinkovito).. "Res da je sintetika dražja, vendar si z minetalnim nakopaš še dodatnih stroškov" 

Upam da sm ti z tem mal pomagu, če sm kej narobe napisu mi kr napište da ni v redu... 

LP

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!