Skoči na vsebino

Bagdad - Irak


Brrrm

Priporočene objave

Prenešeno:

S57CQ:

LP

Sirno obcinstvo jaz sem v Baghdadu in stanje je sedaj se cist cool. Samo mesto je precej v razsulu in pozna se 10 let sankcij. Dobit se sicer da vse samo kes moras met. Je pa vse smesno poceni. Dolar je zelo mocan tu in ko zamenjas 100$ ti na vago odvagajo Iraske dinarje-smeha polno. Cca pol merkatorjeve vrecke dnarja je 100$ he he. Mopedov je kar nekaj v mestu in sicer vecinoma MZ in to stari ter tudi kar novi. Kar nekaj sem jih z prikolico videl...cool zadeva. 1 US dolar je zadosti za cca 200l goriva!!! Najem sportne dvorane ala TIVOLI je 5 $ na mesec, pir se da dobit "samo malo sa strane", folk je zelo prijazen (zaenkrat). Kaj naj se napisem... Aja promet svasta - avtomobili so cca 15 - 20 let stari in o kaksnih resnih pravilih se tu ne da raspravljat. (Ko jaci ta tlaci) Ceste v mestu razsulo od Ammana do Baghdada pa kar ok avtocesta (zgleda, da so jo nasi (YU) delal v boljsih cajtih) sam ograjo so mojstri snel...he he

Ma nic dosti za tokrat...

We will be in touch...

LP DANE

_________________

Never give up!

Dave the wave:

S57CQ ja fajn se se imej tam v Bagadadad, pa napisi se kaj, je zanimivo

lp DTW

_________________

and i ride and ride

S57CQ:

LP

Res je do neta pridem preko svoje sluzbene zveze. Trenutno je to una velika sat antena pred UN hiso v Bagdhdadu, ki jo vidite na porocilih. Canal hotel - UN hisa je moje delovno mesto zaenkrat tu v Baghdadu.

Kar pa se tice interneta v mestu je nekaj caffe varijant vendar so vse nadzorovane s strani strica S. Tako, da si sigurno 100% hehe...

LP Dane

_________________

Never give up!

Rok:

S57CQ, a mogoče veš ali je možno priti v Irak z motorjem recimo iz Turčije

Tko zgolj iz firbca zaenkrat.

_________________

Too much is not enough ...

S57CQ:

LP

Zaenkrat se nisem popolnoma preprican ampak kmalu grem na sever in bom vedel vec. Sigurno ti ne priporocam, da se v teh cajtih tu potikas. Sever je pod kontrolo dveh vecjih Kurdskih strank tako, da ni velike garancije kaj pa kako. Cesta obstaja in je se kar v dobrem stanju. Vendar je okolica lahko precej nevarna. Vec pa o tem ko grem gor...

Mala zanimivost: Vceraj sem v eni stacuni downtown Baghdad nasel Vipava Barbera butelke letnik 2001. Cena 4$, danes bom poskusil zadeve poslikat in seveda eno nabavit... Pir- vse velike znamke + lokalni v starih pir flasah. Ni slab...

LP Dane

_________________

Never give up!

Zarja:

Dejnu se dogaja ...po takooooo dolgem casu brez... Bagdad pa prava alko meka! Kako to, tam ni prepovedan? Ali se s takimi postranskimi stvarmi trenutno sploh ne obremenjujejo?

Hej, kako je slo na meji?

Zarja

LP pa ...saj ves...

S57CQ:

Ojla

Ni uradno nic receno kaj pa kako ampak trgovin je polno in so kar precej dobro zalozene. Lahko tudi Don Perignoncka ubodes samo ne vem cene.

Domaci z crno vrecko not uletijo pa je. Sicer pa je veliko Iracanov kristjanov in zadeve lahko konzumirajo.

LP Dane

_________________

Never give up!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Meja med Jordanijo in Irakom je podobna kot vse meje. razlika je samo v tem, da je embargo viden(he he) nafta ven roba not... Drugace pa nam je vzelo cca 3 ure, da smo vse papirje uredil. Malo so nas tudi obrnili okoli ampak osebnega pregleda nismo dozvel :twisted: V resnici so bili zelo prijazni vendar je vseeno trajalo. Na meji so mi takoj v oci padle govorilnice za telefon, ki so enake kot vcasih pri nas modre in temnorjavo pleksi steklo. Valjda nase... Sam telefonov ni bilo notri. Za notri pridit ni panike samo ven gre tezje, ker ne smes odnest vec kot 1000 njihovih dinarckov (manj kot pol $). Nimam pojma kaj jih muci ampak tko je... Cesta do meje v jordaniji je slaba tu preko pa je takoj avtocesta dvo ter kmalu tudi tripasovna. Pred Baghdad mestom so t.i. security check pointi ampak za nas "taplave" ni panike 8) . Promet pa ... podn od podna. Sej sem ze velik sveta videl ampak to je pa ludnica. Zvecer pa sploh, saj je vsaj pol vozil brez ali s slabo razsvetljavo. Ogromno vozil je ex ruska industrija, pa kar nekaj je tudi Fiat 128 pa se ostalo. Se pa najde tudi kaj resnega. Tovornjaki so precej zdelani imajo pa skoraj popolnoma novo floto gasilskih Renaultov. Vidis pa tudi stare Deutze podobno kot v Ko to tamo peva... :shock:

LP

DANE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp

Danes je Baghdad dezeven in siv. Vceraj sem uspel ovekovecit Barbero downtown... :D Nasel sem nekaj tezko bi rekel gostiln bolj verjetno t.i. pripravljalnic hrane ob Tigrisu z znamenitimi Masgufi. - Riba. V bistvu ima vsaka od teh ostarij bazen pred svojim posestvom. Pogledas not se odlocis - mojstri jo zadavijo odprejo in rastegnejo na posebnem stojalu. Potem pa zadevo polahko pecejo... Zgleda priblizno tako, kot da bi pol tepiha rastegnu in susil he he.. Meso pa je odlicno.

Dane/Baghdad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp

Ja odvisno kako vzames mesto. Protiletalska obramba je itak ze od vekomaj po mestu in vsake toliko mal razbijejo monotonijo trobljenja avtomobilov...he he (znani trojni A) Straze in vojske je pa itak povsod toliko, da zgubis obcutek ce je kaj narobe ali ne. Vceraj so nekaj po ograji skakal ampak ni nic silnega za paniko zacenjat. Folk ve, da bo pizd.. i pocasi dela zalihe hrane. Na uradu za pasose pa je ze tako velika guzva ratala se vecja zadnje dni. Drugace pa nihce ne govori prevec o tem.. moras vedeti da je skoraj vsaki 10 mojster - VELIKI brat... pa se bojijo sami sebe. Ce pogledas nekaj mailov gor (100%), vcasih je prav smesno...he he

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo s tole župco bi lahko velik biznis naredu samo na motosvetu če je tolk pocen :)

skoraj 1l za 1SIT :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

No vidim, da vas je kar nekaj, ki bi kaksno flasko bencina od tu. Zal se ne da ven peljat. Lahko se tukaj oblivamo z njim samo ven pa zal ne gre - kot vse drugo. Prides z enim gatam, gres z enim (ali pa brez) ven he he. Kar se tice KV postaje sem zaenkrat v dogovorih z OM2DX, Mike, ki dela na Slovaski ambasadi. V petek ga vidim na fuzbalu pa se bom poskusil dogovorit. Bo pa kasneje verjetno lazje ker bo vecina nasih vozil opremljena z KV stacioni.

Toliko za danes

lp Dane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP  

No vidim, da vas je kar nekaj, ki bi kaksno flasko bencina od tu....

Toliko za danes

lp Dane

Flaske :shock: :shock:

Sej govorimo o sodih ali vsaj kantah a ne :?: :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Promet pa ... podn od podna. Sej sem ze velik sveta videl ampak to je pa ludnica. Zvecer pa sploh, saj je vsaj pol vozil brez ali s slabo razsvetljavo.

Nekaj podobnega sem pred leti videl v Egiptu. V Kairu vsi s polomljenimi zunanjimi ogledali, notranje pa 30X10 cm. Zvecer pa ista finta......brez luci.

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madona S57CQ, kaj pri hudiču pa sploh počneš tam spodaj. A si doli preko kakšne firme, ustanove, UN-a..??? Morebiti preko kontra obveščevalne :P :wink: Joke!

Vse dobro izpod vinogradov! ROCKY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem prav razumel, je s plavimi...

S57CQ: Si sam tam doli ali je več "naših" (in bivših naših) s tabo? Sicer pa kar tako dalje, vsako tvoje pisanje prebiram z največjim zanimanjem!

LP

VespaMan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moramo paziti da ne bo Valentin Areh al pa una bjonda TVS ki je včeraj zvečer imela oddajo o Iraku kakšne novice iz teh strani povzela in jih objavila kot eksluzivne! :evil: Noise bo bogat! :lol: No delež bo odstopil seveda tudi S57CQ 8) :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Kaj delam tu doli? Ja, delam za UN ampak ne za inspektorje. WFP -World Food Programe. Od nasih sva tu jaz in Robi, pri inspektorjih pa g. Gregoric. Kar nekaj pa je tudi ex nasih, vecina pri inspektorjih ali pa njihov suport team. V soboto grem verjetno do Irana pogledat cca 2 ure po cesti, v nedeljo pa grem na sever Iraka. Gor je druga drzava. Nazaj naj bi bil do srede ce bo prav. Zadeve so tu se vedno kar normalne. Zdaj so demonstracije ze skoraj vsakodnevne, vendar so zaenkrat se vedno relativno mirne. Indijska diplomacija je objavila tu, da se umaknejo iz Iraka 15.feb. kar je tudi nekje najbolj verjeten cas za (fireworks).

:shock: Zal je skoraj nemogoce poslati kaksno sliko od tu. Se pa nabirajo in ko bo kaksna moznost jih posljem.

LP Dane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

WFP -World Food Programe.

Ja te pa reci, ka si kühar :D :D, sprogramirani svetski kühar.

lp DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kühar ali ne... komaj čakam, da bo sreda, četrtek, da spet kaj slišimo iz dežele 1001 noči! (...in predvsem da vidimo, da je z našim dopisnikom vse OK!!!)

LP

VespaMan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP vsem

Vceraj zvecer sem se vrnil iz severnega dela Iraka in tu je nekaj vtisov...

V bistvu se Irak deli na dva dela in sicer center-juzni del in severni del. Severni del Iraka pripada vecinoma Kurdom, vendar so se tudi oni med seboj razdelili nekako na dva glavna dela. Tako je severni de t.i.Iraske Kurdistan repubike (v smeri proti Turciji)pod kontrolo DPK (Democratic people of Kudistan) stranke, medtem ko je na vzhodni strani (v smeri Irana) vladajoca stranka PUK (People union of Kurdistan).

Kmalu po odhodu iz CANAL hotela mi je postalo jasno, da je slika zivljenja popolnoma drugacna zunaj Baghdada. Pred mestom je kar nekaj kontrolnih tock na katerih vojska pregleda vsa vozila. UN je izjema. Vojske je ogromno in vsi se mrzlicno ukopavajo. Toliko protiletalskih sistemov (topovi, rakete...) nisem videl se nikoli. Pot je slaba in promet je obupen. Se dobro, da se okoli prevazamo v terencih pa se vsaj malo bolj pocutim..he he Pokrajina je vecinoma ravna in suha. Ljudje pa zivijo v izredno slabih razmerah. Hise so iz blata in vse skupaj zgleda obupno. Zenske pobirajo vodo iz luz ob cesti in otroci se na pol nagi igrajo ob glavi cesti... beda na vsakem koraku.

V blizini mesta Kirkuk je veliko naftno polje. Okrozeno je z bunkerji, ki so simetricno razporejeni na grebenu okoli. Zadnjih 30 km pred "mejo" pa je vojska okupirala celotno pokrajino. Ogromno ravno polje je prekopano kot labirint. Vse kar ima saj malo zveze z vojsko je ukopano in cevi grozece strlijo proti severu. Na meji je par podrtih barak in vojska. Na drugi strani je stanje dosti manj militantno vendar se jih tudi opazi. Druge uniforme, enake puske,nasprotna smer cevi...

Erbil t.i. glavno mesto in je kar presenetljivo urejeno. Pozna se, da na severu nimajo nafte. Crpalke so v bistvu ljudje, ki imajo gorivo v kantah in ga prodajajo na ulici. Ker je stric S dal razstrelit vse daljnovode elektrike vecinoma casa ni. Zvecer zabrnijo generatorji in mesto postane malo bolj humano. Del mesta je spremenjen v malo UN mesto kjer so vse mogoce UN agencije. Vse skupaj zgleda kot UN geto zastrazeno in vse v svetlo modri barvi. V centru mesta stoji Sheraton hotel, ki pa je v vojni dobil priblizno miljon zadetkov raznih kalibrov. Slika iz Sarajeva se mi je vrnila pred oci, prekleta vojna... Na obrobju mesta je ogromen begunski kamp, kjer pa se vse normalno konca. Beda in se enkrat beda...

Ljudje govorijo kurdsko in denar je stari Iraski Dinar. Cene so v primerjavi z Baghdadom visje ampak se vedno je vse precej poceni. Pozna se, da je glavna oskrbovalna pot iz Turcije. Vse se da dobit samo malo traja, da se pritihotapi... Imajo GSM omrezje, ki normalno deluje in mobilni telefoni so dovoljeni. (V Baghdadu je prepovedana kakrsna koli povezava s svetom, ni satelitske televizije, ni mobilne telofonije, ni zunajih telefonskih linij, TV je cenzurirana s strani strica S...)

Hotel v katerem sem prespal je nov in je zelo lepo urejen. Ima vse kar imajo vsi normalni hoteli. Cena z zajtrkom je cca 20$.

Drugi del je v nastajanju....

lp Dane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To mi delaj, Dane, ti samo veselo piši, mi pa z veseljem prebiramo tvoje pisanje! Pazi nase!

LP

VespaMan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!