Skoči na vsebino

Bagdad - Irak


Brrrm

Priporočene objave

LP

Trenutno sem v Larnaki na Cipru. Vreme je lepo cca 23C in mopedistov polno. Vec ali manj se vsi vozijo brez celade. Promet poteka po levi strani in je klasicno grski. Zal sem tu samo se danes, ker jutri je prvi UN avion na poti v Erbil in jaz sem eden od potnikov. Zacenja se re-entry. Sicer se ni cisto varno ampak bomo ze... he he. Ko bo mozno se oglasim.

lp Dane

Larnaca/Cyprus

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[wejla a si biu na bygdoj polotoku kej :?:

so tisti muzeji cool :wink: aneee :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

LP

Ponovno v dezeli sonca in cvetja... No pa lepo po vrsti. Po kratkem obisku v Kuwaitu sem bil nazaj v Dubaju za nekaj dni. Od tod me je pot (letalo) nesla na Ciper, Larnaca tocneje. Sprva je kazalo, da bomo tam samo nekaj dni no to se je zavleklo v slaba dva tedna. Ce sem mal zleht - ni blo slabo. Dela sicer dosti ampak v takih pogojih se bi dalo zvet. Zjutraj tek po obali, tus, zajtrk, sluzba... Zvecer na kasen KEO (lokalni pir) in na obalno promenado z pogledom na morje in na lepsi del sveta... :rolleyes:.Celo en dan smo si za potapljanje vzeli. Ker pa lepe stvari ne trajejo dolgo sem jo 23. aprila ponovno mahnil proti Iraku. Herkules C130 nas je cakal na letaliscu. Nalozili smo robo nato pa se nas v trup in odleteli proti Rodosu. Let je bil primeren za vojasko letalo. Ropotalo, treslo, rozljalo ampak prileteli pa smo ni kaj. Iz Rodosa smo nadaljevali v Adana /Turcija, od tam pa v DiyarBakir/Turcija. Na letaliscu nas je pricakala gruca novinarjev. No jaz sem se lepo zleknil na moje kiste in odsmrcal eno kitico. Po namestitvi v hotelu sem jo mahnil down town. Mesto je usrano in mularija mi ni dal miru. Mister mister baksis baksis... Posnel sem nekaj lokalnih mopedistov, ki jim je prevazanje stvari ali ljudi po mestu prezivetje. Zvecer sem koma padel za domovino po drugem piru.

Zjutraj smo jo mahnili z avtobusom proti Iraski meji. Pot je razgibana i vodi nekaj casa tik ob Sirijski meji. Sicer nic posebnega, razen cca 100 metrskega pasu, ki razmejuje dve prijateljske dezele....MINSKO POLJE, bodeca zica in pas trave, ki jo nihce ne urejuje, strazni stolpi, strojnice z ene in druge strani. Po dobrih petih urah voznje smo prisli v obmejno mesto Silopi. Velika baza Turske vojske je polna. Malo naprej je begunski kamp Turskega rdecega kriza...hmm kako kontradiktorno... no kaj cmo.

to be jos...

P.S. Zarja ima kar nekaj slik vendar je na prvomajskem potepanju pa bodo malo kasneje objavljene. :rolleyes:

LP Dane

Erbil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp

Nadaljevanje odisejade...

Po vec urnem nategovanju z Turskimi oblasti smo le uspeli priti cez. Od tam smo se lepo nalozili v Toyote in gasa. Pot nas je vodila mimo Dohuka in Mosula. Ne morem verjet svojim ocem. Vse kar je bilo prej vojska je sedaj zravnano z zemljo in samo pozgani tanki in podrti bunkerji pricajo o tem, da je tam nekoc bila vojska. Mosul zgleda enako samo ljudje so na ulicah in mahajo. Nekaj helikopterjev krozi nad nami in nam daje zascito. Mesto je se vedno nestabilno. Bencin so tudi tu sedaj zaceli prodajat na kante. Nic prav nic ni ostalo od vojske - se vedno ne morem verjet. Definitivno so jih zbrisal z oblicja zemlje.

Most, ki je bil prej kontrolna tocka in hkrati razmejitev med Irakom in severnim delom je podrt na eni strani in promet poteka izmenicno. V Erbilu najprej opazim nekaj ameriskih vojakov vendar se vecinoma prevazajo z civilnimi vozili. Pred naso zgradbo je park v katerem je vrtiljak, ki zacuda deluje. Vse je rasvetljeno in ulice so zvecer polne ljudi. Mesto je ozivelo razlika je obcutna. V pogovoru z lokalci je opaziti veliko olajsanje. Veseli so, da smo nazaj ceprav se zavedajo, da so pred njimi tezki casi.

Naslednji dan smo odsli v Kirkuk na varnostno misijo. Tudi na tej poti enaka slika - podrti bunkerji zgoreli tanki, izropane trgovine. Pred mestom kontrolna tocka ameriske vojske. Pregledajo nas in nasa vozila. Standardna procedura zaradi nenehnih vpadov Turskih specijalnih sil v mesto. V pogovoru z narednikom zvem podrobnosti o incidentu, ki se je zgodil prejsni dan. Turski ostrostrelec je ubil sedem letnega decka. Ljudje so znoreli zajeli tipa, ga zvlekli na stolpnico in ga vrgli dol... jeba...

V mestu se zivljenje polahko vraca na stare tire. Policije je kar nekaj in zelenih uniform tudi vendar nihce nima orozja. Na otoku kroznega prometa, kjer je nekoc stal Sadamov spomenik so ljudje na ogrodje navezali stotino vojaskih skornjev. Ganjliv prizor. Nadaljujemo pot skozi mesto in vecina trgovin je izropanih. Ameriski vojaki strazijo bolnisnico, na trznici je opaziti mnogo izropane robe. Na koncu mesta je nekoc stal 330m oddajnik. Vsopim v obzidan del in se zgrozim - od stolpa je ostalo samo kup zvitega in stopljenega zelezja. Dva ogromna kraterja nakazujeta kaj ga je doletelo. Hisa z tehniko je podrta in ogromen agregat je poletel na drugo stran. Ne morem verjet svojim ocem ko gledam 20 m stran oddaljen manjsi stolp z linki, ki pa zgleda kot, da ga ni bilo tu ko so njegovega velikega brata zravnal z zemljo. Jebem... tole je pa moral grmet- sprasujem nasega spremljevalca. Ja ja grmelo in treslo se je tudi ampak v Bagdadu je bilo mnogo hujse pravi in se kriza. Lahko si samo mislim....

Nase skladisce je bilo popolnoma izropano in na dvoriscu je se nekaj robe, ki jo ocitno niso mogli odnesti..groza. Kot, da bi kobilice spustil... Nic, pa tud stekerjev ni vec, kabli potrgani, topli pod pobran...Naenkrat se skladisce strese in eksplozija odmeva. Ni panike pravi domacin - amerikanci razstreljujejo neeksplodirane izstrelke.

Zvecer se vracamo v Erbil...

(nadaljevanje sledi....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a tudi avtomobile imajo privezane za kandelaber :huh:

Zastava s stango je del avtomobila :P :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... nadaljevanje sledi... a, ne...Cyc-ko? :rolleyes: B)

Popravljeno . Popravil Zarja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... nadaljevanje sledi... a, ne...Cyc-ko? :rolleyes:  B)

Yap, ampak ga moras prej poslati, kolikor vem sem vse obdelal in poslal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UN_Biker_Kirkuk.jpg

DaNe tale ti pa še bolj pristoji kot pa un iz Ljubljane :D . A boš s temu pršu nazaj :lol: . Čelada se super ujema z barvo motorja, ampak "NJ" ta plav pa nč ne paše zraven.

Stari merki se pa po pamet, se pisemo!

73 de Lunardi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

No teta Zarja se vrnila iz prvomajskega potepanja in slikce so tu. Vmes sem bil nekaj dni v hribih nad Suleimanijo, pa na severu in danes v Mosulu. Po danasnjih pogovorih z "two star" US generalom 82. airborne div., smo dobili zeleno luc, da spustimo varnostno fazo in tako zacnemo z distribucijo hrane. Presenetljivo ustregljivi so bili.... hm no bomo videli. Drugace pa postaja tu vsak dan bolj toplo. Sedaj je ze nekaj dni krepko nad 35C. Stanje na severu je dobro in ni bilo zaznati nikakrsnih pizdar.... Mosul je druga zgodba. General je sicer zagotovil, da je vse pod kontrolo vendar je na ulicah ogromno vojaskih patrol, ki nekako ne dajejo obcutka varnosti. V mestu je popolna zmesnjava v prometu in traja dobre dve ure, da se prebijes skozi. Normalno vsi trobijo kot pr norcih in "ko jaci - ta tlaci" pravila igre veljajo vsepovsod. Palace, ki so bile v lasti strica so zravnane z zemljo, folk preprodaja bencin. Vrsta za drzavno crpalko je dolga kaksnih 3-4km in na vhodu ameri spuscajo samo po dvavta naprej. Vse skupaj se poveca zmesnjavo in veselica z piskanjem je tu....

Toliko za sedaj

P.S. Lunardi - celada je moj osebni vojni plen.... tako, da jo bos lahko dobil za en krog....hehe

P.S. Zarja - Hvala lepa za pomoc :rolleyes: 88

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko tako berem in gledam slikice, se moram nehote spomnit na film The three kings...

Dane: Kljub temu, da je ognjemet mimo, pazi nase!

Sicer pa uživaj, kolikor se le da, fotke so super (najbolj me je presunila tista s škornji na ogrodju kipa - imam preveč razvito fantazijo) in pazi nase!

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj!

Dobre slikce...kot zmeraj! Socni in izcrpni komentarji...kot zmeraj! Se bomo se navadili na to, pa poslali peticijo na UN WFP, naj te ne pustijo domov :rolleyes:

Tista z mopedom je ful dobra. Celado pa kar prinesi nazaj -> ce te vzamejo nazaj v sluzbo, bos namrec delezen krsta:wacko: ...poznam pa par takih, ki bodo z veseljem igrali barmane.

GL de Stabac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Prejsni teden sem bil leteci naokoli. Nekaj dni sem delal v Kirkuku. Mesto kot vsa ostala v Iraqu, umazano norija v prometu, bencin v kantah, americani patrulirajo naokoli. Zacenja pa se boj z vrocino, vsak dan cez 40C a lokalci pravijo, da vrocina sele prihaja... :blink:

Vroce pa je tudi med lokalnimi tolpami. Pred nekaj dnevi sem nepricakovano dozivel obracun med dvema tolpama. Zvecer sem bil na urgenci lokalne bolnice zaradi nekega virusa, ki me je dobro zdelal (nekaj dni in noci sem prezivel na WC skoljki... :( ). Pogovarjam se z dohtarjem in medicinskim bratom, ki sta edina od osebja na celi urgenci, naenkrat skripanje zavor, tuljenje, vpitje. Direkt pred vrata se parkira BMW preluknjan kot svicarski sir. Voznik ves krvav vendar ni zadet, sovoznik prestreljena glava mozgani po celem avtu, zadaj dva - eden zadet v roko drugi v trebuh. Vzamem rokavice in z dohtarjem spraviva tipa od zadaj na vozicek. Voznik vlece sovoznika ven in vpije - zal ni pomoci. Tretjega medicinski brat oskrbi. Jebe... naenkrat se vpozniku strga, vzame avtomat in zacne streljat vse naokoli. V trenutku sem se spremenil v ploscico na tleh. Lezimo z dohtarjem na tleh in hvala bogu zmanjka streliva decu in strazarji ga pobijejo po tleh. Uspel je dobro razdejat sobo. Na vso sreco je samo dohtarja oplazila ena od krogel, nic resnega. Dohtar pokrpa sebe, dobim tablete in odidem.. moja driska je bila najmanjsi problem.

Vsedem se pred bajto in razmisljam...odvrtim film - vse skupaj je morda trajalo tri minute.

Naslednji dan zvem, da je prislo do obracuna med dvema tolpama na obrobju mesta...

Jebiga, gremo dalje... :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj!

Tole streljanje pa ni sala! Dobro, da obvladas zaleganje... Vem, da ne smete biti oborozeni, pa si daj vseeno en kamen v zep, pa da takega odpuljenca na trdo zadrogiras kamenom medzu oci :o

Daj, pazi nase, pa izogibaj se bolnisnic. Kar se driske tice pa...saj poznas tisto salo o apaurinu in mozakarju z drisko :rolleyes:

Good luck!

73 de Stabac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!