Skoči na vsebino

Bagdad - Irak


Brrrm

Priporočene objave

Se mi zdi, da bodo najbolj bedni spet najbolj po picki dobili.... :roll:

Shit..... :evil: .S57CQ lepe pozdrave

DTW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi, da bodo najbolj bedni spet najbolj po picki dobili.... :roll:  

Shit..... :evil: .S57CQ lepe pozdrave

DTW

je bilo kdaj drugace?! :?

se pridruzujem pozdravom - S57 mej se.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dane daj povej kako prideš do neta, če je vse tako "zastraženo"?

Po moje mu ni ravno treba iskati Cyber-Cafejev po Baghdadu, ker močno dvomim, da modre čelade tam doli komunicirajo preko poštnih golobov in zastavic...

LP

VespaMan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej S57CQ sm mislu, da bom imel mir pred tabo vsaj pozimi. :lol: :lol: V Dubrovniku (Libertas Riders) te dobim, na Hvaru (Sun Riders) te dobim, v Puli te dobim,... Ej pridi kmalu nazaj in pazi nase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslednji dan sem nadaljeval pot iz Erbila najprej nazaj v Kirkuk in nato na vzhodno stran proti Iranu. Obstaja sicer tudi direktna pot preko hribov vendar so mi jo odsvetovali iz varnostnih razlogov, pa se moj voznik je Iracan, kar pa nekako ni primerno za te kraje...

Po nekaj kilometrih v smeri Irana se zacne gorska veriga, ki je na nekaterih predelih visoka tudi cez 3000m. Predhod med Irasko ter Kurdsko stranju je cca 30 km izven Kirkuka. Cesta se ze dodobra vzpne tako, da je prehod nekje na 800m visine. Slika se ponavlaja vojska, vojska, vojska... Prehod je v bistvu zadnja strazarska tocka. Nastopi t.i. no man"s land in po priblizno 5 km se zacne Kurdistansko ozemlje. Cesta se spusti v dolino v kateri lezi begunsko mesto Chamchamal. Sotori, zasilna bivalisca, UN table z raznimi rekonstukcijskimi programi, pomankanje na vsakem koraku. V mestu je vec kot 100000 beguncev in UN organizacije poskusajo resiti kar se resiti da. Pot me vodi naprej preko gorskega prelaza na cca 1000m visine in pred mano se odpre prekrasna dolina. A zal po nekaj kilometrih se vse skupaj spremeni v ogromen begunski kamp. Sotorsko naselje se nahaja cca na 800 m nadmorske visine in UN sotori pokrivajo kar precejsen del doline. Nekaj na novo zgrajenih vodnih zbiralnikov i ena mini elektrarna sredi doline s svojo svetlo modro barvo ulivajo upanje v boljso prihodnost...

Sulaimaniya je "glavno" mesto in samo po sebi je nekako ujeto med dve gorski verigi. Vojska je prisotna na vsakem koraku in po zmracitvi ni priporocljivo bluzit okoli. Ljudje so preprosti in prijazni vendar se pozna strah. Stric S ni ravno dalec in ljudje se se dobro spomnejo kako je "mojster" dal zaplinit nekaj njihovih vasi...

Denar je enak kot v Erbilu - star Iraski dinar. Menjava je se malo boljsa kot na severu tako, da so stvari se bolj poceni. V mestu sem opazil kar nekaj kopij McDonaldsa in sicer z precej izvirnimi imeni (McDonal, McBurger) in celo napisi so nekako kopija originala...he he

Imajo mobilno telefonijo in tudi internet caffe sem nasel v mestu. Vse skupaj je precej normalno ce clovek odmisli nekatera dejstva:

Na jugu pomoc v hrani deli vlada mi samo nadziramo, medtem ko na severu vse pocnemo mi.

Vsakodnevno hranimo cca 4 miljone ljudi v tem predelu Iraka. Ce pa bo pocilo je ocenjeno, da bo 16 miljonov ljudi rabilo pomoc takoj, naslednjih 8 miljonov pa v prvem mesecu po zacetku vojne. Skratka priblizno ena cela bivsa Juga ljudi je odvisna od pomoci v hrani. Mojster pa veselo... What a great country...

Odgovori za forum:

Kar se tice interneta imamo pred bajto ogromen taler, ki strli v smeri severnega atlantika in enega manjsega, ki stril na Indijski ocean. Na nebu pa so sateliti, ki nas povezujejo z New Yorkom in Brindisi Italija. Vse ostalo pa je easy... :lol:

Ja zal superblack... spet jaz he he. Drzi se in pozdrav tudi za boljso polovico :wink:

Toliko za sedaj. V ponedeljek grem spet na sever in ce bo vse ok sem v petek nazaj. :?: Ce bo mozno se oglasim tudi vmes ce pa ne pa kasneje.

Imam vprasanje za web majstra: Kam lahko slike posljem?

LP DANE

Baghdad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:shock: ej stari drz se, ampak teli potopisi so zakon!...

Upejmo da bo vse ok, pa da bo cim manj pizdarij...noben si ne zeli najslabsega!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da na info@motosvet.com

Če se motim, naj kdo popravi!

LP

VespaMan

p.s.: Komaj čakam na slike!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP sirno obcinstvo. Trenutno sem na severu in dela je do podna. Vceraj in danes sem bil na tromeji med Iranom, Irakom in Turcijo. Pokrajina je odbita. Cesta se v 12 km dvigna iz cca 400m na 1100m in nazaj na cca 500m visine. Zgleda pa tako kot, da bi po stengah plezal he he. Grabni so pa taki, da je pot v Idrijo mala sola. Slike posljem cez nekaj dni ko bom spet v Baghdadu. Danes sem delal na 2400m visine. Cesta je dolga cca 20 km ampak - cesta je prevelika beseda za pot po kateri sem plezal z Landcruiserjem. Dva osla das v sirino in to je to. Stiri ure sem plezal gor. Snega je gor cca 10-20cm. Vreme se je razjasnilo sele prod veceru tako, da slik z vrha ni. Sem pa uspel nekaj posnet v dolini. Toliko za danes in lep pozdrav

DANE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno tudi nekaj za oko in dušo na tej tvoji poti...

Keep up the good work in čuvaj se moških z brki! :wink:

LP

VespaMan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Keep up the good work in čuvaj se moških z brki!   :wink:  

LP

VespaMan

In moških z brado! :wink: Vse dobro!

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Vceraj sem imel priloznost videt kako zgleda predel Baghdada, kjer se dobiti vse, kar si clovek lahko zamisli. Rashid street je glavna cesta, ki povezuje vse t.i. trznice. Tako imajo elektro trznico kjer lahko dobis vse od faznbriferja pa do 100KW agregata. Zice, konektorje, ozemljitve... vse na stantih. Precer robe je rabljene se pa da dobit tudi nova.

Naslednja je t.i. metal trznica - od sraufa, cevi, raznih kovinskih izdelkov do stantov s stroji za obdelovanje kovine-struznice, stance...

Naslednja je trznica je z rezervnimi avtomobilskimi deli... rabis lagerje za katro ali za MAN-a ni problema (mister new new - gemania germania...good model...). Ker pa je trobljenje nacionalni sport v Iraku je seveda tudi stantov z troblami kar nekaj. Dec je cel stant med seboj povezal na klaviaturo in spila na avtomobilske troble - neverjetno sam slikat pa ne pusti.

Pa se ena trznica in sicer z delovnimi stroji. Rabis avto dvigalo - ni blema vsaj dvajset mojstrov caka vsak s svojim avtodvigalom, pa mojstri z beton mixerji, pa kombajn, pa kompresorji, pa ... ma vse kar si zmislis.

Guzva pa taka, da komaj dihas. Ko vidijo, da si tujec je cena seveda vsaj trikrat vecja od normalne. Zato jaz vec ali manj robo kupujem prek nasih soferjev, ki so lokalci. Potem pa ko trgovci dojamejo nateg, se vsi veselo rezijo (good job mister....) in ti ponudijo caj.

Toliko za danes

LP DANE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res mi je žal, da bodo Američani bombardirali to državo in te ljudi.

Sicer mi je bilo že jasno lansko leto, pred sprejemom resolucije v VS, da bodo napadli, pa tudi če sami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej ce mas moznost se slikce posl da jih bo Zarja objavila. Full dobr je iz slik razvidno da je res ena beda dol...

Un motor je pa zakon :) najbrz je kaksen policijski ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Zarja - hvala za pomoc. :wink: Upam, da se bo dal se kaj poslikat. Da pa ne bo pomote, zadnja slika je iz voznje po puscavi blizu Dubaja - ko sem bil se tam. :(

LP Dane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja motor - ne policaji imajo Suzukije bele barve in rdeco in modro luc. Z velikim napisano POLICE in modra zvezda. Vojska ima nove MZ in JAWE v krem barvi. Celade pa so znanstvena fantastika... Tale na sliki je se ok - sem pa na lastne oci videl v Baghdadu kako je dec peljal celo familijo na singel mopedu - 6 ljudi in zjahana MZ. Ob straneh nasvasajo nosilce potem pa ljudje lepo sedijo ali stojijo na teh nosilcih... kaskader scena.

Familija se prevaza tudi v atomobilih in sicer - Moz je glavni in vozi sinovi sedijo spredaj tri ali stiri, zenske zadaj stiri, pet odvisno od familije otroci pa lepo sedijo v prtljazniku in mahajo voznikom za njimi. Dec je toliko obziren, da vrata od prtljaznika zveze s strikom na prtljaznik na strehi. Ce pa imajo se malo dete pa to sedi v narocju - seveda VOZNIKA...potem pa gas in trobla rules...

Potem pa se cudijo ko je v avtomobilski nesreci ranjeno ali ubito 15 ali vec ljudi.. res se sprasujem kako je to mogoce. hmmmm

lp DANE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnja slika je eden od begunskih kampov, ki je ze v dobri obliki. Ljudje pocasi zamenjujejo sotore za nekaj kar je vsaj iz nekaj ceglov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!