Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - izkušnje, predlogi...


KeC

Priporočene objave

Mimo kake kmetije se pelji, ko majo psa spuščenega

Jaz mam dva psa spuščena sam kmetije nimam mogoče jo kmet2 posodi da probamo to :-D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi si kaj voznega, lažjega, s pomagali abs, proti zdrsu itd...

 

Moja ropotulja je čisto lepo vozna, ABS ima. TC-ja pa ni... pa ga niti ne pogrešam, ko nisem lih 'poprek pa počez' tip voznika. Pelje se itak  lepše od kakega nizkokubičnega popadljivca, ki se skoz trudi nekaj kompenzirat  :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dal sem skkhi tecan za avto, ko poligon Vransko ni se obstajal niti na papirju.

Glede na mojo kilometrino v avtu sicer nisem izvedel nic novega, sem pa odnesel pozitivno in prijetno izkusnjo.

Drzi, da nekatere izmed okoliscin, ki ti jih inscenirajo, nekateri iz prakse ne poznajo in bi v vecini primerov v realni situaciji odreagirali cisto narobe. Za te so ti tecaji super.

AMPAK. Jih ni malo, ki potem zaradi vecje samozavesti (ne pa tudi dejanskega znanja - tega ti da samo praksa) vozijo hitreje in "pogumneje".

Tecaj je cisto OK, vendar je treba tam pridobljeno teorijo in osnovno prakso TREZNO prenesti v zivljenje. To pa je ze druga zgodba.

Saj veste, kako pravijo: vaja dela mojstra, mojster pa vadi...vadi...vadi, dokler ne postane mojster.

Aja, jaz se vedno vadim...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil sem vtis, da udrihajo čez smiselnost učenja samo tisti, ki na tečaju niso bili.

Podobnost s temo o BMWjih je najbrž zgolj slučajna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidim, da vas Sneci šola :grim

Sneci, daj jim številko svojga računa, da ti nakažejo kak "dinar" :kva2:

ma palijo se na njega ko budala na šamare :)

 

Sej ni vse v brzini, lahko odletis ce sanjas recimo. :grim  Pa si po omejitvah.... Prijatelju je zal, da ni sel najprej na tecaj, ker se je nelagodno pocutil ves cas.....no, zdej je motor razbit, pa ni bla hitrost. Jaz bi sel iz firbca, da vsaj enkrat taco podrgnem. :evilgrin:

odtegni feder za eno stopnjo, boš videl kako gre po taci  :smoke:

 

Dobil sem vtis, da udrihajo čez smiselnost učenja samo tisti, ki na tečaju niso bili.

Podobnost s temo o BMWjih je najbrž zgolj slučajna.

Jaz pa imam občutek, da je sneci hotel povedat, da marsikdo od udeleženih na teh tečajih, gre potem preveč samozavestno na cesto, češ, sej zdaj pa znam, zdaj pa lahko.... žal temu ni tako, ampak vsak pri sebi ve kaj počne.... ampak problem je v forumaših, ker ko vidijo nick Snecer, prec galama :)

 

jaz še nisem bil na tečaju, pa bom šel! Kakšna dodatna informacija, sigurno ne more škodit... Pa kmeta bom s sabo vzel  :lol1:

 

:smoke:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sneci sam malo podžiga ljudi ki majo hitro paljenje drugače je pa fajn poba ki vozi zmerno po pravilih in pravilno ter po gpsu :-D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Jaz pa imam občutek, da je sneci hotel povedat, da marsikdo od udeleženih na teh tečajih, gre potem preveč samozavestno na cesto, češ, sej zdaj pa znam, zdaj pa lahko....

Točno to sem hotel povedat tudi jaz, pa verjamem, da je bil moj post malo težje razumljiv (na gsm je malo težje pisat...).

Vsaj z avto-tečajev jih poznam kar nekaj, ki so se s tem dejansko pohvalili! In prav gotovo  je tudi med motoristi, ki se udeležijo takih tečajev, vsaj nekaj takih (upam, da ne preveč), ki razmišljajo podobno!

Tako da - najprej je treba imeti počiščene stvari pri sebi, potem ima smisel razmišljati in se udeleževati tečajev. Tečaj sam po sebi še ni zagotovilo za varnejšo vožnjo.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edina ovca ki to zagrabi je snecer,...

Meni se bolj ovce zdite tisti, ki se na nekoga spravljate kar tako tudi na objavah, kjer ni vzroka.

Samo zato, ker si ga je nekje drugje nekdo drug privoščil.

Če se ne znaš pogovarjat brez osebnih žalitev kar tako brez vzroka, ostani v štali, ko gredo druge ovce na pašo in blejaj notri sam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sneci sam malo podžiga ljudi ki majo hitro paljenje drugače je pa fajn poba ki vozi zmerno po pravilih in pravilno ter po gpsu :-D

Kaj te muči gps? Nimaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj stric v Australiji je pilot :grim  Letalo potrebuje, da lažje zbere ovce na kup :grim . Sam pravi, da je čoban, kaj mislte, kako bi mu pr nas rekli :kva2: Eni bodo rekli, da to nima veze s to temo :smoke:

 

 

 

 

 

:yea1:  :010  :hooray:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj stric v Australiji je pilot :grim  Letalo potrebuje, da lažje zbere ovce na kup :grim . Sam pravi, da je čoban, kaj mislte, kako bi mu pr nas rekli :kva2: Eni bodo rekli, da to nima veze s to temo :smoke:

 

 

Če prifrči na tečaj varne vožnje, ima veze s temo. Zakaj ne?! En čoban več!

Popravljeno . Popravil I30
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko zaviranja na polno in izogibanja oviri imaš redko kje možnost preizkusiti, kot na tečaju. Obenem te nekdo, ki se na stvar spozna, opazuje in popravlja.

Tečaj bi ocenil kot koristen tudi tistim, ki imajo na motorjih že veliko km. Pozitivno je, da tečaj obiskujejo predvsem začetniki, žal v naših letih take možnosti nismo imeli in je šlo bolj po sistemu, kdor preživi, se nauči.

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se bolj ovce zdite tisti, ki se na nekoga spravljate kar tako tudi na objavah, kjer ni vzroka.

Samo zato, ker si ga je nekje drugje nekdo drug privoščil.

Če se ne znaš pogovarjat brez osebnih žalitev kar tako brez vzroka, ostani v štali, ko gredo druge ovce na pašo in blejaj notri sam!

Ne se obremenjevat z tem, ta forum je na zelo niizkem nivoju in na to se treba navadit sej vidiš da je povsod več ali manj eno nabijanje u prazno, če sem koga močno užalil se mu močno opravučujem. Pa še kavo mu plačam če treba.

Kaj te muči gps? Nimaš?

Res ga še nimam je v planu za letos, več ko gledam manj vem kaj izbrati in še bom rabil kak nasvet. Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...  ta forum je na zelo niizkem nivoju in na to se treba navadit ...

 

Ne Jany, ta forum ni na nizkem nivoju. Je le poln zdravega humorja in zajebancije v določenih temah. To ni nič škodljivega, prej sproščujoče in pozitivno.

Vendar zajebanciji ni mesta v prav vsaki temi in ne na vsako objavo določenih oseb!

Za kavo pa vedno tako jaz kot še kdo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne Jany, ta forum ni na nizkem nivoju. Je le poln zdravega humorja in zajebancije v določenih temah. To ni nič škodljivega, prej sproščujoče in pozitivno.

Vendar zajebanciji ni mesta v prav vsaki temi in ne na vsako objavo določenih oseb!

Za kavo pa vedno tako jaz kot še kdo.

 

Ta zajebancija je v vseh temah zato je forum tak kot je.in temu primerni člani ter objave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko zaviranja na polno in izogibanja oviri imaš redko kje možnost preizkusiti, kot na tečaju. Obenem te nekdo, ki se na stvar spozna, opazuje in popravlja.

Tečaj bi ocenil kot koristen tudi tistim, ki imajo na motorjih že veliko km. Pozitivno je, da tečaj obiskujejo predvsem začetniki, žal v naših letih take možnosti nismo imeli in je šlo bolj po sistemu, kdor preživi, se nauči.

Samo v tvoji mladosti in še prej so vozniki enosledcev postopoma zajahali vedno močnejše motorje. Povečini so začeli z mopedi.

Danes pa očetje in dedki zapadejo v krizo srednjih in predgrobnih let pa ajdi takoj na jurja. In tu je bolj po sistemu kdror preživi, se sčasoma nauči. Če ne najde prej neko še bolj fensy zadevo, da se bo kurčil pred sosedi in sosedami.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo v tvoji mladosti in še prej so vozniki enosledcev postopoma zajahali vedno močnejše motorje. Povečini so začeli z mopedi.

Danes pa očetje in dedki zapadejo v krizo srednjih in predgrobnih let pa ajdi takoj na jurja. In tu je bolj po sistemu kdror preživi, se sčasoma nauči. Če ne najde prej neko še bolj fensy zadevo, da se bo kurčil pred sosedi in sosedami.

nam je rekel Vojko na tečaju, da je povprečna starost motorista, ki je povzročitelj nesreče, 42 let. In ko tak odleti iz ovinka, katerega se sicer da zvozit s 100kmh (pustmo, da je recimo omejitev 90), motorist pa odleti iz takega ovinka pri 70kmh in se razbije, ne gre za prehitro vožnjo, ampak za neobvladovanje in nepoznavanje motorja. Na tečaju spoznaš motor v kontroliranih razmerah - brez avtobusov, kandelabrov, ograj, zajcev,.... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tocno o tem sem govoril par strani nazaj, ko sem izpostavljal dolocene lastnike motorjev glede na starost! To je glavni problem. Absolutno pa drzi tudi, kar pravi motolover in zelo zazeljeno se mi zdi da se postopoma navajas na motor oz. si najprej kupis sibkejsi motor in nato socasno nadgrajujes znanje in presedlas na mocnejsi motor! Sam sem zacel s 125 pri 16ih, nato pri 18ih na 650 in kasneje na 1000. Iz lastnih izkusenj dobro vem da se je veliko lazje uciti obvladovanja tako postopoma

Popravljeno . Popravil gradbenik
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak omejitve so pa za vse motorje enake ... 

 

Ni pa razumljivo, zakaj si folk kupuje premočne in pretežke motorje, potem pa mora obiskovati vse možne tečaje in servise, da se sploh lahko normalno zapelje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto v redu, vendar v tem ne vidim smisla. Če opravljaš izpit s 600 ccm, da potem kupiš 125 ccm...

Ja, in omejitve so za vse enake!

Popravljeno . Popravil KARMEN1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak omejitve so pa za vse motorje enake ... 

 

Ni pa razumljivo, zakaj si folk kupuje premočne in pretežke motorje, potem pa mora obiskovati vse možne tečaje in servise, da se sploh lahko normalno zapelje.

kaj je normalno? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak omejitve so pa za vse motorje enake ... 

 

Ni pa razumljivo, zakaj si folk kupuje premočne in pretežke motorje, potem pa mora obiskovati vse možne tečaje in servise, da se sploh lahko normalno zapelje.

vsa čast :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja normalno da ne kupis 125. Ampak a se zdi smiselno, da ce naredis izpit na 600 in brez kakrsnih koli prejsnjih izkusenj v svetu dvokoles, po moznosti se ne ravno v dobri fizicni kondiciji si nato kupis takoj motor 1000ccm ali vec, ki ima po moznosti se 250kg +. Za moj pogled je to recept za tezave! Kot smo si enotni je to zadeva posameznika in "pospravljenega podstresja". Ce ze opravis tak nakup je zelo smiselno obiskati kaksen tak tecaj, v tem je poanta. In takih kupcev oz. motoristov sploh ni malo!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!