Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - izkušnje, predlogi...


KeC

Priporočene objave

Tale kupon zgoraj  ni za Vransko, predivdevam da gre za poligon avtošole, če ja, je v tem primeru je  ceneje vzet inštruktorja, da se 2 uri tam samo s tabo in tvojo vožnjov ubada.

 

Drugače sem bila pa ene 3 leta nazaj na začetnem tečaju na Vranskem razočarana. Razen tiste ene ure na trialu, ker ga še nikoli nisem vozila, nisem izvedela/ se naučila popolnoma nič novega, in lahko rečem, da so bile brezplačne maksijve in policijske delavnice skupaj z nekaj branja Twist of the wrist in Sport riders techniques bistveno cenjša opcija pridobit enako kvaliteto vožnje. Se mi zdi da je več od tega če se parkrat letno zapelješ na poligon in malo potreniraš (sam ali v okviru številnih brezplačnih delavnic), kot en tečaj, ki tudi ni poceni.

 

 

 

.... prov ....  :whistle: 

 

... mogoče ti začetni res ni sedel ... 

... sem pa prepričan, da z nadaljevalnim ne bi bilo isto ....

... res pa je, da žal, (al pa na srečo) samo v nadaljevalnega ne moreš it, če nisi bil prej tud v začetnem .....  

 

... sicer pa kot rečeno: kakor komu paše .... :P

 

 

 

ps.

.... "eni se učijo iz knjig, eni poslušajo starejše, eni pa na lastni koži nabirajo izkušnje ... "  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo še počakajte, ker poligoni še niso postavljeni za namene motoristov, ker še ni bilo primernega vremena.

vam sporočim, ko bo postavljen poligon za motoriste na ljubečni in si tam plačajte enkratno uporabo in bo! pa boste lahko marsikaj potrenirali!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale kupon zgoraj  ni za Vransko, predivdevam da gre za poligon avtošole, če ja, je v tem primeru je  ceneje vzet inštruktorja, da se 2 uri tam samo s tabo in tvojo vožnjov ubada.

 

Drugače sem bila pa ene 3 leta nazaj na začetnem tečaju na Vranskem razočarana. Razen tiste ene ure na trialu, ker ga še nikoli nisem vozila, nisem izvedela/ se naučila popolnoma nič novega, in lahko rečem, da so bile brezplačne maksijve in policijske delavnice skupaj z nekaj branja Twist of the wrist in Sport riders techniques bistveno cenjša opcija pridobit enako kvaliteto vožnje. Se mi zdi da je več od tega če se parkrat letno zapelješ na poligon in malo potreniraš (sam ali v okviru številnih brezplačnih delavnic), kot en tečaj, ki tudi ni poceni.

Vrjem,da tud on ne bi bil tam če ne bi moral bit :P

Lp Motostrokovnjak :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo še počakajte, ker poligoni še niso postavljeni za namene motoristov, ker še ni bilo primernega vremena.

vam sporočim, ko bo postavljen poligon za motoriste na ljubečni in si tam plačajte enkratno uporabo in bo! pa boste lahko marsikaj potrenirali!

trening varne vožnje naj bi bil v vseh vremenskih razmerah, ne na pometenem poligonu, ob suhem ob sončnem vremenu.... to ni noben trening....hrvatje so danes imeli v dežju otvoriteveno vožno po mestu, da navadijo avtomobiliste na svojo prisotnost in trening varne vožnje, seveda v dežju ...  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta in prihodnji vikend po vsej Sloveniji potekajo dogodki/delavnice varne vožnje s policisti. Gratis. Kje, kdaj in kaj pa piše tukaj.

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsaj treh; z vsako obliko kakršnegakoli treninga vožnje (še posebej če je zastonj) sm zadovoljen

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trening varne vožnje naj bi bil v vseh vremenskih razmerah, ne na pometenem poligonu, ob suhem ob sončnem vremenu.... to ni noben trening....hrvatje so danes imeli v dežju otvoriteveno vožno po mestu, da navadijo avtomobiliste na svojo prisotnost in trening varne vožnje, seveda v dežju ...  

se vidi, da nisi bila nikoli na dobrem treningu varnje vožnje..ker v nasprotnem primeru bi vedela, da cilj varne vožnje ni samo prilagojena hitrost voznim razmeram ampak kar nekaj zelo pomembnih veščin, ki voznika naučijo oz. poučijo varne vožnje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

 

Zanima me če je kdo že bil na tečaju varne vožnje za motoriste v Celju pri ZŠAM? Je zadeva uporabna, se splača it?

 

Ravno sem opazil ugodno varianto preko zbite cene tukaj http://zbitacena.si/ljubljana/ponudba/50-popust-naa-tecaj-varne-voznje-za-motoriste

 

Lp, M.

 

Ne vem kolko so ti odgovorili ali ne.. Ampak Svobodnaptica je še najbolje napisala..

 

Če si začetnik in se nikoli prej nisi vozil ali pa se že dolgo nisi, imaš sledeče opcije:

 

1. Pojdi na Vransko in tam opravi začetni tečaj, ostali poligoni se ne morejo primerjat (no, da ne mečem vse v isti koš, so tudi inštuktorji avto-šol, ki vedo kaj počnejo!!)

 

2. Če poznaš kakšnega izkušenega motorista (ki se dejansko ZNA peljat), plačaj njemu za kesl in eno pijačo, pojdita sama mal povadit in se malce pomenita, naj ti da kakšno gradivo

 

3. Če si glavca ali si se vsaj sam malce pozanimal in rad sam sprejmeš izzive, imaš tako kot je napisala Svobodnaptica, dovolj gradiva, da lahko sam napreduješ in so ti tečaji povsem odveč

 

Sedaj se pa sam odloči, kako daleč si in kaj misliš, da si sposoben ali je najbolj primerno zate... Moraš pa vedet, da kljub tečajem in ne vem še čemu, je še vedno veliko nepredvidljivega, na kar te ne more nihče v življenju pripravit.

 

Lep pozdrav, Izek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, kakšna je neposredna konkretna korist teh tečajev? 

velika. ce ves kaj hoces, kaj pricakujes in kaj (lahko) odneses.

vsakih nekaj let si privoscim en tak celodnevni izlet med "norce".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trening varne vožnje naj bi bil v vseh vremenskih razmerah, ne na pometenem poligonu, ob suhem ob sončnem vremenu.... to ni noben trening....hrvatje so danes imeli v dežju otvoriteveno vožno po mestu, da navadijo avtomobiliste na svojo prisotnost in trening varne vožnje, seveda v dežju ...  

 

hotela sem samo povedat, da trenutno poligon ni postavljen za motoriste (ni označene osemke, ni ovir,...) in bodo to postavili zdaj kratkem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MK Schlossberg

20.4.2013 trening varne vožnje s pričetkom ob 10 uri. Pred osnovno šolo Dol pri Hrastniku.

Vabljeni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta plavi bodo imeli varno vožnjo 20.04.2013 v Postojni. Ima kdo kakšne izkušnje s Postojnsko varno vožnjo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem slišal, da jih bodo privijačili. Saj veš, potem se ni treba inštruktorju nonstop sklanjati in jih loviti po poligonu. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgolj za info:  brezplačna delavnica varne vožnje v organizaciji policije in ZMKS bo to soboto ob 10.h na Vranskem. Sodelovala bo tudi reševalna postaja Celje s praktičnim prikazom reševanja in prve pomoči pri ponesrečenem motoristu... na voljo bodo tudi trial motorji... Večkrat marsikaj takega kar je zastonj preprosto zamudimo... tega dogodka bi bilo škoda...

 

Vabljeni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgolj za info:  brezplačna delavnica varne vožnje v organizaciji policije in ZMKS bo to soboto ob 10.h na Vranskem. Sodelovala bo tudi reševalna postaja Celje s praktičnim prikazom reševanja in prve pomoči pri ponesrečenem motoristu... na voljo bodo tudi trial motorji... Večkrat marsikaj takega kar je zastonj preprosto zamudimo... tega dogodka bi bilo škoda...

 

Vabljeni.

jaz bom imel varno vožnjo po jadranki :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil pred desetimi leti na začetnem in nadaljevalnem tečaju varne vožnje ki je takrat potekal še na poligonu v Tacnu pod vodstvom g. Braneta Legana ki sedaj uči na Vranske in kljub mojim že do takrat dolgoletnim iskušnjam, nam je pokazal in nas naučil veliko koristnih stvari in trikov za katere prej še vedel nisem ali pa jih nisem upal izvedit in so mi že velikokrat prišli prav med samo vožnjo ali v kritičnih situacijah. Neven kako potekajo tečaji sedaj ampak takrat se je res isplačalo in mi ni žal. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte par trikov povedat nam, ki ne hodimo na poligone, zaenkrat nisem nič razbral iz izjav.

Sem pa že gledal enkrat v Avstriji pa tudi nisem nič odnesel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!