Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - izkušnje, predlogi...


KeC

Priporočene objave

Kaj bi me naj zanimalo?

Zapelji se skozi center večjega mesta pa maš takoj opravljen tečaj.

A z avtom tudi kje vadiš?

Pa sem tudi v preteklem letu, pa ti povem da je bilo poučno, čeravno sem preživel 20 let na ljubljanskih ulicah (kar se tiče vožnje) in da že nekaj časa nisem bil kaznovan. In ne, ne pijem ko vozim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eni res preveč neresno jemljete vožnjo z motorjem... to ni šminka, za postavljat... In da po parih letih, ljudje prvič slišijo za "obratno zavijanje" ali "countersteering" je res porazno..

 

Mišljenje, da se boste na tečaju varne vožnje dovolj naučili je ravno tako narobe.. to je treba redno ponavljat, vsako vožnjo po možnosti.. če ne drugega, prvih par minut, ko boste še ogrevali gume..

 

In ne da se gleda večino motoristov, ki zgledajo kot stare mame, samo naravnost in mir... še dobro, da je zadnja guma široka, če ne bi tako vsakih par metrov pobiral motor?

 

Kar se tiče stožcev, ko je enkrat hitrost nad 60-70 kmh, vam to čist nič ne pomaga.. ker je vztrajnost motorja že takšna, da ga ni lahko "premetavat".

 

No, so tudi izjeme, da ne bom koga užalil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, začnite se vozit po dežju, listju, ponoči, v mrazu... pozimi, po možnosti v kombinaciji naštetih: zima, dež, noč, listje. Ko boste brez strahu vozili v najhujših možnih variantah vremena in psihofizičnih obremenitev, potem vam noben tečaj ne bo mogel dat dodatnega znanja. In pa, po mojem najbolj pomembno: Ne menjat motorjev ko stare gate. Navadit se moraš fines vsakega motorja, zato da lahko iz njega stisneš največ, da veš kaj zmore on in kaj zmoreš ti. Pa da ne pozabim: Oprema, vzdrževanje in možgani. Ne nujno v tem vrstnem redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, začnite se vozit po dežju, listju, ponoči, v mrazu... pozimi, po možnosti v kombinaciji naštetih: zima, dež, noč, listje. Ko boste brez strahu vozili v najhujših možnih variantah vremena in psihofizičnih obremenitev, potem vam noben tečaj ne bo mogel dat dodatnega znanja. In pa, po mojem najbolj pomembno: Ne menjat motorjev ko stare gate. Navadit se moraš fines vsakega motorja, zato da lahko iz njega stisneš največ, da veš kaj zmore on in kaj zmoreš ti. Pa da ne pozabim: Oprema, vzdrževanje in možgani. Ne nujno v tem vrstnem redu.

 

Ja prjatu, ti ga pa včasih res malo mimo usekaš s svojimi nasveti.....  :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem se pofočkal  v Kopru :ninja: in prišel do podobne ugotovitve, kot damjandugi - da pač nimam pojma  :blush:. Bo treba vadit :quad: in :eek:.  Hvala vsem "Boruttom" za nasvete in se vidimo v Postojni, kjer bodo namesto stožcev velikonočna jajca, a ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je zelo koristno obiskovati take tečaje in delavnice, saj obvladovanje motorja ne more škoditi. Tudi pri normalni vožnji pride do trenutkov, ko je treba hitro reagirati in reševati situacijo. Podobno kot pri kolesarjenju ali smučanju. Če obvladaš, lahko bolj brezskrbno voziš, saj čutiš rezervo. Včasih pri kakšnih zaviranjih ali madežih, tudi pri živalih na cesti ali celo pri manevriranju na parkirišču je dobro imeti občutek, da obvladuješ motor in položaj, npr, ko je potrebno reševati nagib ali izpeljati oster zavoj. Dobro ve, kako nebogljenega sem se počutil na ski bordu in hkrati občudoval tiste, ki točno vedno kako dozirati nagib, robnike, kontrolirati hitrost in zavoje. Popolnoma enako je na motorju.

Zato je prvič: dobro začeti z lažjim motorjem in drugič: vaditi, kjer je le mogoče.

Prav lahko pa se tudi motim in se samo jaz nisem rodil kot Rossi - on je gotovo že pri 6 letih vozil Yamaho R1 in polagal do komolca že na drugem ovinku (v prvem je ogreval gume).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sama se na varni vožnji vedno z veseljem podam med stožce :) Nas se pa vedno zelo malo upogumi... Je pa vedno fajn policiste gledat, kateri z lahkoto drsijo med njimi in to kar hitro. Tudi sama bi rada tako obvladala, a bi lahko podali malo več nasvetov, kako to tako lepo naredit... Saj se mi vsi vemo samo počasi skozi peljat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sama se na varni vožnji vedno z veseljem podam med stožce :) Nas se pa vedno zelo malo upogumi... Je pa vedno fajn policiste gledat, kateri z lahkoto drsijo med njimi in to kar hitro. Tudi sama bi rada tako obvladala, a bi lahko podali malo več nasvetov, kako to tako lepo naredit... Saj se mi vsi vemo samo počasi skozi peljat.

 

Ni problema. 21.04.2014 v Postojni.  :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problema. 21.04.2014 v Postojni.  :kva1:

Smo že zmenjeni za Mirno, je nekako postala tradicija vsako leto... čene bi zagotovo prišla! Če me pa vsi pustijo na cedilu, ker se vsake plohice bojijo, pa pridem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo je brati zapise tistih, ki so poskusili vijugati med stožci in tistih, ki tega pač niso naredili oziroma mogoče nekoč bodo ali pa nikoli ne bodo. Torej dve vrsti motoristov; tistim, ki so in tisti, ki niso. Tako kot tisto, da so eni že padli, drugi pa še bodo. Stvar okusa posameznika in stvar odločitve. 

 

Ne bom nikogar silil, ampak samo vabil na preventivno akcijo v Postojno, katera bo dne 21.04.2014 v dopoldanskem času. Na naslovnici ste že videli vabilo in video iz lanske izvedbe. Lahko samo ponovim, da bo postavljen poligon z različnimi vajami, predstavljene bodo različne službe (gasilci, reševalci, ...), na ogled bodo starodobniki (avti in motorji), možno bo preveriti svoje znanje CPP pri šoli vožnje AMD Postojna, predstavljena bo avto-moto oprema in skuterji, ... 

Upam, da se boste preventivne akcije udeležili v čim večjem številu, saj je namenjena vam; motoristkam, motoristom in vsem ostalim ljubiteljem teh ropotajočih "biciklov". Tisti stožci na poligonu ne grizejo (se že ponavljam), ampak omogočajo učenje. Marsikomu se zdi smešno, kako naj bi bila vožnja z majhno hitrostjo učenje. Kdor smatra, da je za njega ponižujoče vijuganje med stožci z majhno hitrostjo, naj pa vsaj poskusi vajo "izogib oviri", kjer so hitrosti nekoliko višje. Hitrost je res nižja, kot je omejitev v naselju, vendar je ta vaja ena najbolj zaj... Pa vendar je ta vaja samo simulacija resnične situacije na cesti. Ali se raje na cesti učite pravilno reagirati z uporabo pravilne tehnike ? Prav tako bo mogoče marsikaj zvedeti in vprašati (kdor jezika špara, kruha strada) tako nas, ki smo ena med bolj nezaželenimi službami, kot tudi ostale službe povezane z varnostjo prometa. Lahko boste obnovili znanje prve pomoči, se poučili o uporabi defibrilatorja, mogoče poskusili gasiti, seveda pod nadzorom "ta pravih" gasilcev, ... Vsi bomo tam zaradi vas. 

 

Ma kaj sploh nakladam. Pridite, da se spoznamo. Bom prepoznaven, saj bom v modrem motorističnem kombinezonu.

Jaz te pa vabim na slo. ceste, da kakšno zapreš, da ne bomo vijugali med luknjami :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se tud učim vijugat in izogibat beybam z umetnimi kolki.............še dobr da sm hitrejši.....zadevo sem izpopolnil že do perfekcije!

Pridite,vabim na tečaj,zdravstveno osebje poleg edino še Borutt nam manjka če pride do kakšnega sablanja s berglami :P

 

spoznali me boste po 4 nogah in čelavi glavi :P ..........no če prov pomislim nas je dost takih tuki :lol:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ma kdo predlog za nov nick, da naujo mi vse objave sprot brisal? :smoke:

kva sem že včer napisala? aja da pridem, gledat reševalce, pa mogoče še kakega med stožci kak se ubija...no tko nekak je blo napisan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ma kdo predlog za nov nick, da naujo mi vse objave sprot brisal? :smoke:

kva sem že včer napisala? aja da pridem, gledat reševalce, pa mogoče še kakega med stožci kak se ubija...no tko nekak je blo napisan

sm že najdla :whistle: :hooray:  prej bo treba spat hodit.... a res nimate nobenga motorja za test :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Vranskem inštruktorji vozijo Honde NC700X z Mitas Sportforce gumami. Drsanje železja ob asfalt pravilo, ne dogodek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kva sem že včer napisala? aja da pridem, gledat reševalce, pa mogoče še kakega med stožci kak se ubija...no tko nekak je blo napisan

 

Nimaš kam mala, si na bolniški :music4:

Popravljeno . Popravil yamaha
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm že najdla :whistle: :hooray:  prej bo treba spat hodit.... a res nimate nobenga motorja za test :unsure:

Jst nejbrž pridem z avtom pa z mulci.. jst bi tud motor za test :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!