Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - izkušnje, predlogi...


KeC

Priporočene objave

Dans so me klical s tiste nagradne igre, in očitno bom tudi jaz šla na ta tečaj. Zdej pa, mal mam problem, ker je moj moped še vedno v nevoznem stanju. Imajo mogoče oni kake motorje, s katerimi lahko voziš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans so me klical s tiste nagradne igre, in očitno bom tudi jaz šla na ta tečaj. Zdej pa, mal mam problem, ker je moj moped še vedno v nevoznem stanju. Imajo mogoče oni kake motorje, s katerimi lahko voziš?

Kolikor vem, imajo, in je cena ene 50 € ?

Je pa vprašanje, koliko ima smisla it na tečaj in vozit z nekim motorjem, ki ni tvoj - vsak motor daje 'mal drgačn filing' med vožnjo ... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2::OK:

Čestitam prejeli ste nagrado, ki jo podeljuje ministerstvo za promet: TEČAJ VARNE VOŽNJE ZA AVTOMOBILISTE.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem, imajo, in je cena ene 50 € ?

Je pa vprašanje, koliko ima smisla it na tečaj in vozit z nekim motorjem, ki ni tvoj - vsak motor daje 'mal drgačn filing' med vožnjo ... ?

Glede na to, da sem že nekaj časa brez, in si sposojam kar pač pride pod roke, se mi zdi da bo karkoli bolje kot pešhonda.

@Tomazin: cestitke, jest sem bla tud ful hepi, ponavad nikol nč ne zadanem. Kako pa to, da si se prijavil za avto, ne za motor?

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poslau sm za oboje ene 500smsov :P pa so me za avto žrebal ;) mi bo še bol prav pršlo, sem pred kratkim nardiu izpit za avto in mi tako ne bo treba plačvati zavarovanja za mladga voznika :D

Popravljeno . Popravil tomazin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem, imajo, in je cena ene 50 € ?

Je pa vprašanje, koliko ima smisla it na tečaj in vozit z nekim motorjem, ki ni tvoj - vsak motor daje 'mal drgačn filing' med vožnjo ... ?

Po moje ni slabo, tud ce nimas svojega motorja... tud ce ni cist enak feeling, verjetno nas lahko naucijo tud osnovnih tehnik izogibanja itd. tolk da pol ves ka potrenirat s svojim mopedom....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jutri grem na tečaj varne vožnje na Vransko! Gre še kdo iz Štajerskega konca - lahko bi se peljala skupaj (seveda vsak s svojim motorjem :yea1: ).

Sem iz okolice MB!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri grem na tečaj varne vožnje na Vransko! Gre še kdo iz Štajerskega konca - lahko bi se peljala skupaj (seveda vsak s svojim motorjem :yea1: ).

Sem iz okolice MB!

Hoj Fakin :), če se ne motim, gre Marvin2 tud jutri. Najbolje, da se tukaj not oglasiš, sigurno spremlja temo: http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...amp;start=17925

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj Fakin :) , če se ne motim, gre Marvin2 tud jutri. Najbolje, da se tukaj not oglasiš, sigurno spremlja temo: http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...amp;start=17925

D.

Davidq hvala za informacijo! Dobil sem Marvina in skupaj smo štirje iz MB in okolice opravili Tečaj varne vožnje na Vranskem. Bilo je mega dobro in prepričan sem da bi skoraj vsak motorist moral opraviti ta tečaj............in seveda nadaljevalnega! PRIPOROČAM!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Davidq hvala za informacijo! Dobil sem Marvina in skupaj smo štirje iz MB in okolice opravili Tečaj varne vožnje na Vranskem. Bilo je mega dobro in prepričan sem da bi skoraj vsak motorist moral opraviti ta tečaj............in seveda nadaljevalnega! PRIPOROČAM!!! :OK:

davidG, super da ste šli fkup :P. Lahko prideš kak torek na "sestanek" in poveš kako je bilo :).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

davidG, super da ste šli fkup :P . Lahko prideš kak torek na "sestanek" in poveš kako je bilo :) .

D.

Z lahkoto pridem!!! :yes:

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Če koga zanima je v današnjem Delu krajši članek o mogoči gradnji centra varne vožnje in športnega centra v Divači. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima je v današnjem Delu krajši članek o mogoči gradnji centra varne vožnje in športnega centra v Divači. .)

www.delo.si

Novi prostor za poligonV Divači so ga sprva načrtovali ob letališču Gabrk, zdaj razmišljajo o degradiranem območju ob izhodu s primorske avtoceste proti SežaniDivača – »Ne prej kot v letu, najpozneje pa v petih letih« bo končan novi poligon varne in športne vožnje v Divači, je povedal Dušan Papež, direktor GH Trust, družbe za razvoj investicijskih projektov in poslovno svetovanje. V divaškem občinskem svetu je že dobil podporo za nadaljevanje projekta.Sprva so center načrtovali na območju ob letališču Gabrk. Zaradi škodljivih vplivov, ki bi jih lahko imel na Park Škocjanske jame, ter splošnega nasprotovanja krajanov in Agrarne skupnosti Dolnje Ležeče so prisluhnili zamisli o gradnji poligona na že degradiranem območju ob izhodu s primorske avtoceste pri Sežani. To je sicer kmetijsko zemljišče, vendar ni prve kategorije, nad njim je tudi nekaj daljnovodov, ki ne bi bili moteči za poligon. Zato Dušan Papež meni, da pri pridobivanju dovoljenj za gradnjo centra ne bo težav. Manjši del nove lokacije je sicer na območju Nature 2000, vendar je prepričan, da jim bo uspelo rešiti tudi ta problem. Pričakuje, da se bodo dogovorili tudi z Agrarno skupnostjo Divača, ki je lastnica zemljišča, na katerem hočejo urediti poligon. Koliko bo stal center, Papež ni mogel napovedati, zagotovo pa bo nekaj milijonov evrov, odvisno od načrta, končne velikosti in dogovora o odkupu zemljišča. Povedal je, da projekt načelno podpirajo tudi ministrstva za promet, notranje zadeve, šolstvo in šport ter obrambo.

Poligon bo eden od štirih ali petih, ki jih namerava Slovenija, skladno z obvezo, sprejeto na ravni EU, zgraditi v prihodnjih letih. Zdaj je v Sloveniji le en takšen center, in sicer na Vranskem, ta v Divači, pa bo za celotno Primorsko in morda še širše območje. Po zakonu o varnosti cestnega prometa je po letu 2011 predvideno obvezno izobraževanje mladih voznikov v takšnih centrih; Center AMZS na Vranskem bo zadostoval za približno polovico voznikov, ki se bodo morali obvezno izobraževati, v divaškem centru pa bi lahko bili tečaji varne vožnje za preostale.

Papež meni, da s tečaji varne vožnje po izkušnjah že delujočih centrov ne bodo mogli kriti stroškov naložbe, kljub velikemu številu tečajnikov. Zato razmišljajo o vzporednem razvoju centra športne vožnje, ki bi s sodobnim poligonom privabil veliko obiskovalcev. V centru bi lahko ponudili prostor za vadbo policistov, obnovitvene tečaje varne vožnje za starejše, v njem bi lahko tudi preizkušali vozila, predstavili nova ali organizirali srečanja različnih združenj.

V okviru centra so ob recepciji na vhodu predvideni upravni in nastanitveni objekt, gostinski objekti, parkirišča, tribune, gasilska postaja in zdravstvena postaja. Papež je prepričan, da bi občina Divača z njim veliko pridobila. Zagotovo bodo odprli nova delovna mesta, več bo dohodka od turistične dejavnosti, ki ne bo omejena samo na ta objekt. Petični gostje, ki bodo obiskali center, si bodo radi ogledali še okolico, Kras in Notranjska pa imata pestro ponudbo.

<br style="margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; ">Dušan Grča

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

ZELOOOO SMEŠNOOO

Ja, pa je. Ker so točno vedeli kaj se bo zgodilo s tem mostom. Pa so vseeno šparali in niso zadeve naredili tako kot je treba.

Pa to jim ga je že drugič takole poplavilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in grem stavit, da jih ne bo izučilo.

Dokler imajo še obvoz, verjetno res ne.

Je pa del ceste tik pred in za mostom odneslo.

Poligon je pa v obratovanju in trenutno poln tečajnikov, ki trenirajo varno vožnjo, tako da...zadeva še ni katastrofalna :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler imajo še obvoz, verjetno res ne.

Je pa del ceste tik pred in za mostom odneslo.

Poligon je pa v obratovanju in trenutno poln tečajnikov, ki trenirajo varno vožnjo, tako da...zadeva še ni katastrofalna :)

tole boldano si si pa mal izmislila, kajne?...kar priznaj.... :evilgrin:

Kako poln tečajnikov, če so pa pri nas sami Rossiji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole boldano si si pa mal izmislila, kajne?...kar priznaj.... :evilgrin:

Kako poln tečajnikov, če so pa pri nas sami Rossiji?

Poligon je tudi za Schumacherje... ;)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Z vidika varnosti se splača. Prej probaj kakšno brezplačno varno vožnjo. Moje izkušnje; na policiski varni vožnji so bili neizprosni (do konca) iz rokavic mi je tekel znoj. Motoristični aktivisti imajo bolj umirjeno verzijo zelo primerno za začetek, Vransko in podobni plačljivi programi pa so profesionalno zasnovani samo moraš imeti zelo veliko energije, ker te inštruktor iztisne kot pomarančo za sok :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vidika varnosti se splača. Prej probaj kakšno brezplačno varno vožnjo. Moje izkušnje; na policiski varni vožnji so bili neizprosni (do konca) iz rokavic mi je tekel znoj. Motoristični aktivisti imajo bolj umirjeno verzijo zelo primerno za začetek, Vransko in podobni plačljivi programi pa so profesionalno zasnovani samo moraš imeti zelo veliko energije, ker te inštruktor iztisne kot pomarančo za sok :)

 

 

 

 

.... bil sem na vseh možnih tečajih in usposabljanjih na Vranskem .....

 

moja ocena:

 

... zelooooo primeren tečaj varne vožnje z motorjem, in sicer oba dela, tako začetni, kot tudi v naslednjem letu nadaljevalni ..... Predvsem je pomembno, da greš tja s svojim motorjem, s katerim se boš potem tudi vozil po cestah ....

 

Kar se tiče neizprosnosti inštruktorjev je pa tko .... vsak lahko počne vaje točno toliko, kot se mu zanj zdi primerno .... Predvsem se moraš zavedati, da tam lahko preizkusiš veliko situacij, ki jih na cesti skorajda ne moreš, oziroma v primeru poizkušanja le-teh ali morebitnih "limitov", se znaš kaj hitro "ulešt" na cesto ....

 

... svetoval bi tud tečaj varne vožnje z avtom, predvsem za mlade voznike. To pa je načeloma tudi zelo podobna zgodba .... vsekakor zelo zelo uporabna stvar, in vredna mnogokratnika tistega plačila ....

 

Največkrat je težava v miselnosti posameznikov, da oni pa tega že ne potrebujejo. Tud pri meni je bilo najprej tako, ker sem jasno, tako kot večina motoristov "zelo dober" voznik, ker se vozim že skoraj 35 let. Vendar sem prvič nato le odšel tja, ker mi je žena kupila za rojstni dan takšen tečaj .... kao iz njene previdnosti, zaradi njene varnost, ker se vozi dostkrat z mano.

 

Dejstvo je, da če si dovolj suveren in če misliš, da se znaš vsaj približno peljat po cesti, potem je to super nadgranja, če pa temu ni tako, si pa za začetek itak umisli eno leseno otroško skirco, in se navadi najprej vragolij na njej na domačem dvorišču.

 

No, skratka sam sem bil zelo prijetno presenečen nad temi tečaji.

 

 

Samo čimprej pejt tja in ne posluš "motostrokovnjakov" da je to brez veze ....  

 

Lp, Pik

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... bil sem na vseh možnih tečajih in usposabljanjih na Vranskem .....

 

moja ocena:

 

... zelooooo primeren tečaj varne vožnje z motorjem, in sicer oba dela, tako začetni, kot tudi v naslednjem letu nadaljevalni ..... Predvsem je pomembno, da greš tja s svojim motorjem, s katerim se boš potem tudi vozil po cestah ....

 

Kar se tiče neizprosnosti inštruktorjev je pa tko .... vsak lahko počne vaje točno toliko, kot se mu zanj zdi primerno .... Predvsem se moraš zavedati, da tam lahko preizkusiš veliko situacij, ki jih na cesti skorajda ne moreš, oziroma v primeru poizkušanja le-teh ali morebitnih "limitov", se znaš kaj hitro "ulešt" na cesto ....

 

... svetoval bi tud tečaj varne vožnje z avtom, predvsem za mlade voznike. To pa je načeloma tudi zelo podobna zgodba .... vsekakor zelo zelo uporabna stvar, in vredna mnogokratnika tistega plačila ....

 

Največkrat je težava v miselnosti posameznikov, da oni pa tega že ne potrebujejo. Tud pri meni je bilo najprej tako, ker sem jasno, tako kot večina motoristov "zelo dober" voznik, ker se vozim že skoraj 35 let. Vendar sem prvič nato le odšel tja, ker mi je žena kupila za rojstni dan takšen tečaj .... kao iz njene previdnosti, zaradi njene varnost, ker se vozi dostkrat z mano.

 

Dejstvo je, da če si dovolj suveren in če misliš, da se znaš vsaj približno peljat po cesti, potem je to super nadgranja, če pa temu ni tako, si pa za začetek itak umisli eno leseno otroško skirco, in se navadi najprej vragolij na njej na domačem dvorišču.

 

No, skratka sam sem bil zelo prijetno presenečen nad temi tečaji.

 

 

Samo čimprej pejt tja in ne posluš "motostrokovnjakov" da je to brez veze ....  

 

Lp, Pik

:yea1:

Tale kupon zgoraj  ni za Vransko, predivdevam da gre za poligon avtošole, če ja, je v tem primeru je  ceneje vzet inštruktorja, da se 2 uri tam samo s tabo in tvojo vožnjov ubada.

 

Drugače sem bila pa ene 3 leta nazaj na začetnem tečaju na Vranskem razočarana. Razen tiste ene ure na trialu, ker ga še nikoli nisem vozila, nisem izvedela/ se naučila popolnoma nič novega, in lahko rečem, da so bile brezplačne maksijve in policijske delavnice skupaj z nekaj branja Twist of the wrist in Sport riders techniques bistveno cenjša opcija pridobit enako kvaliteto vožnje. Se mi zdi da je več od tega če se parkrat letno zapelješ na poligon in malo potreniraš (sam ali v okviru številnih brezplačnih delavnic), kot en tečaj, ki tudi ni poceni.

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!