Skoči na vsebino

Tečaj varne vožnje - izkušnje, predlogi...


KeC

Priporočene objave

pred 15 urami, ligenjček pravi:

in ne boš verjel, bolj ko treniram, manj se mi na cesti dogajajo "nevarne" situacije. torej moja praksa se ne sklada s tvojo prvo teorijo, pa tudi prej sem dosti bolj "objestno" vozil kot sedaj, tako da tudi tvoja druga teorija da znanje vodi v divjanje mi nekak ne gre skupaj...:hmm:

v resnici si pa postal samo pussy in ovira na cesti ..       :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Snečer pravi:

za kak manjši neobljuden lokal že, v Senju pa bo treba kar precej na pomol parkirat

zdaj mi je jasno, zakaj se v Vinodolskem voziš v tisto skrito luknjo ob obali :) 

@DAMI34 ti si kaj odnesel od tečaja? se je kaj poznalo na vožnji?

nisem oddelal nobenega tečaja, pa starga wosla nove trike učit je težko :P, sem pa bil prisoten na kar nekih in spremljal situacijo in tečajnike, pa nisem zasledil večje objestnosti po končanem tečaju. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Primer kako voziš GS kravo, ki je po prebranih postih nešega moderatorja Snecerja nevozna in poleg nimam sicer posnetkov a se s slik lepo vidi kako Kawasaki vozi, kot na bowlingu, več podreš več veljaš in znaš :P

@DAMI34 provokacija upam, da ne vzameš za slabo, morem malo podražit vernike Kaw ;)

jaz sem tisti z 1200GS ;) level expert:P

 

Balinanje.....:P

57433579_10212599701340172_2306205195215831040_n.jpg.2f065d509991fbfceae189c76ecd1837.jpg.353fdcf7f62df86298b62e2d607b8128.jpg

...in ko ti @Borutt potegne živc:jezik:

IMG_20190413_130831.thumb.jpg.60edf969bbec2d846f5a192416fe3d49.jpg.16eca638d8e03008ef9a0a23071c14e8.jpg

lp:kmet:

sej sm reku, da sem se naučil ježke brcat stran :P

ps. pa tut tebi pred tem da mam vročino..ampak zabaval sem se pa vseeno :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, Snečer pravi:

za take je tečaj brez efekta

enako kot ga tudi ni tečaja za "xsaro" 

tudi najboljšim se zgodi

 

se ne strinjam, za xaro mora biti čisto prava odločitev v trenutku in tudi primeren odriv. smer motorja sem moral korigirati, obvoz se ne bi izšel, ker se avto ni ustavil, ampak je počasi vozil in zapiral. Če bi jaz zmrznil, bi me po kosih vlekli ven iz kabine in voznico tudi.

Res je, tega se nisem naučil na poligonu ampak v letih in letih vožnje. Definitivno pa so vaje, ki ti tudi na poligonu pomagajo ostati miren, zbran, pravilno odreagirati in ne zmrzniti ter paničariti v krizni situaciji.

 

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kmet2, pokazal si, da znaš! Ampak nisi rekel, meni to ne rabi in pika, konec! Šel si na poligon in ga izpeljal!

Za @DAMI34 pa je jasno, zakaj je podiral, vidi se iz slike. Pogled usmerjen v stožec in hopsa nanj!

To ni kriva mala podganca, ampak on. Prepričana sem, da bi na koncu tečaja prav gotovo zelo lepo izpeljal slalom, samo vadit bi moral še.

Spomnim se, ko sem jih jaz podirala v malem slalomu, ko sem se pripravljala na izpit. Vse do tistega trenutka, ko sem se odločila, da bom med slalomom gledala v vrata kontejnerja, ki je je bil direkt tam spredaj. Od takrat bi ga lahko izpeljala skoraj z zaprtimi očmi. Stožcev nisem niti enkrat pogledala.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, KARMEN1 pravi:

@Kmet2, pokazal si, da znaš! Ampak nisi rekel, meni to ne rabi in pika, konec! Šel si na poligon in ga izpeljal!

Za @DAMI34 pa je jasno, zakaj je podiral, vidi se iz slike. Pogled usmerjen v stožec in hopsa nanj!

To ni kriva mala podganca, ampak on. Prepričana sem, da bi na koncu tečaja prav gotovo zelo lepo izpeljal slalom, samo vadit bi moral še.

Spomnim se, ko sem jih jaz podirala v malem slalomu, ko sem se pripravljala na izpit. Vse do tistega trenutka, ko sem se odločila, da bom med slalomom gledala v vrata kontejnerja, ki je je bil direkt tam spredaj. Od takrat bi ga lahko izpeljala skoraj z zaprtimi očmi. Stožcev nisem niti enkrat pogledala.

podgana ni nič kriva, saj je Kmet odpeljal stožce z njo.

Aja, pa jest se ne sekiram zarad pobrcanih stožcev, na cesti redko srečam 5 ježkov v vrsti razporejenih na 3m. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, Marquez je tudi šele poleti opravil izpit za A pa verjetno poligona z LTjem tudi s prve ne zvozi.

Ampak eno je tehnika vožnje, za civilno cesto pa je bolj pomemben tisti drugi del, predvidevanje, razumevanje, spremljanje itd.

Tega se pa na tečajih ne da naučiti, ampak to pridobiš le s kilometrino v vseh kategorijah. Dobro, lahko slišiš kak koristen nasvet, a šele v praksi se to pravilno pokaže.

Dokaj pomemben faktor je tudi nakup primernega motorja in da ga ne kupuje gostilna in ulica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, twom pravi:

Kje potem dobiš izkušnje? Sam in samo na cesti? Vau...

In kaj je narobe če kakšno dodatno informacijo zveš še na tečaju, ne samo v gostilnah?

Potemtakem so vsi tečaji brez veze (jezikovni, plesni, računalniški, badmintonski, plezalni (tukaj je neznaje in pomanjkanje izkušenj lahko fejst nevarno),  ...) ker se vse lahko naučiš sam in sproti? Vau...

In zakaj bi spraševal za nasvete za potovanja, če pa lahko vse sam sprot spoznaš? A veljajo tu drugačni principi nabiranja izkušnej in znanj kot za vožnjo? Greš, se peleš, bo že...

Tako je, od malega naprej pridobivaš izkušnje v prometu.

Nič ni narobe za dodatne informacije, problem je njihova zloraba, če se greš učit tehnik, da boš lahko vozil objestno in lažje sledil gostilniški čredi.

Vsi tečaji niso brezveze, ne posploševat.

Ne sprašujem za nasvete za potovanja, vse si sam organiziram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem opazil, da bi slalomiranje med stožci povečevalo objestno vožnjo. Če hočeš biti objesten, jih moraš brcat, tako kot jaz :P

Se pa 100% strinjam, tečaj ni vse in razumevanje ter branja prometa te ne nauči, to se naučiš skozi vožnjo v prometu in nič drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... On, če bi šel v gostilno, ven zagotovo ne bi odšel... Ampak bi ga odnesli....v najslabšem primeru pa odpeljali... 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Zivnorc said:

.... On, če bi šel v gostilno, ven zagotovo ne bi odšel... Ampak bi ga odnesli....v najslabšem primeru pa odpeljali... 

Daj no daj. Moderatorji bi meli svojo mizo. U svojem vesolju. Nikomur se ni nic zgodilo. 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, Snečer pravi:

No, Marquez je tudi šele poleti opravil izpit za A pa verjetno poligona z LTjem tudi s prve ne zvozi.

On ga tudi pokončno ne more držat, pretežko, previsoko za kitajski model ljudi.... a ti se z Markezom primerjaš:lol1:si mal objesten postal samo z branjem o tečaju.....

Ampak eno je tehnika vožnje, za civilno cesto pa je bolj pomemben tisti drugi del, predvidevanje, razumevanje, spremljanje itd.

Tega se pa na tečajih ne da naučiti, ampak to pridobiš le s kilometrino v vseh kategorijah. Dobro, lahko slišiš kak koristen nasvet, a šele v praksi se to pravilno pokaže.

Jaz sem še vedno živ in sem  vozil motorje in ceste vseh kategori, kaj želiš povedat.......

Nauči se raje držat varnostno razdaljo da ne boš spet Darka na golici snel, objestnež:)

Dokaj pomemben faktor je tudi nakup primernega motorja in da ga ne kupuje gostilna in ulica.

Kam moram to, da mi ga kupi ulica, gostilna ali vi brihtneži na MS? Da privarčujem.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Snečer pravi:

Tako je, od malega naprej pridobivaš izkušnje v prometu.

Nič ni narobe za dodatne informacije, problem je njihova zloraba, če se greš učit tehnik, da boš lahko vozil objestno in lažje sledil gostilniški čredi.

Ti pa seveda kar v naprej določiš, da grejo vsi zato, da bojo znali noret, dej potegni glavo iz riti no ....

Vsi tečaji niso brezveze, ne posploševat.

Kateri so tisti pravi, ne brezvezni, razsvetli nas ?

Ne sprašujem za nasvete za potovanja, vse si sam organiziram.

Najboljši si, najboljši, povsod !

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravim, da se lahko zgodi, da poligona s tankom s prve tudi vrhunski šofer ne spelje.

Nobenega Darka nisem na Golici snel, še nisem imel nezgode z motorjem, situacij pa je nekaj bilo, ki bi se lahko končale s padcem ali trkom, vendar sem rešil.

Malo pojokaj na FBju pa ti bodo hitro začeli zbirati, za kralja, carja in boga motorizma se bo pa ja nabralo čez noč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem kva usi ta FB skoz drek vlačte. baje znajo tam zdj sami motorje na stojala devat :lol1::lol1::lol1:

kur*a sm prasec :lol1::lol1:

pred 20 minutami, Kugelschreiber pravi:

Daj no daj. Moderatorji bi meli svojo mizo. U svojem vesolju. Nikomur se ni nic zgodilo. 

 

 

a usak svojo?

a sm loh moderator plis? koncno mal miru :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kmet2 pravi:

Tako je, od malega naprej pridobivaš izkušnje v prometu.

Nič ni narobe za dodatne informacije, problem je njihova zloraba, če se greš učit tehnik, da boš lahko vozil objestno in lažje sledil gostilniški čredi.

Ti pa seveda kar v naprej določiš, da grejo vsi zato, da bojo znali noret, dej potegni glavo iz riti no ....

Vsi tečaji niso brezveze, ne posploševat.

Kateri so tisti pravi, ne brezvezni, razsvetli nas ?

Ne sprašujem za nasvete za potovanja, vse si sam organiziram.

Najboljši si, najboljši, povsod !

Bo potrebno narediti eno analizo pa kam montirati kamero, kako vozijo motoristi (boljše da ne...bo nemoto javnost še bolj ponorela). Bolj ali manj je moto eno samo divjanje, to so dejstva. Jaz trdim, da jih večina pride na tečaj, da pridobijo tehnike za norenje oziroma da ne bo posmeha v čredi zaradi pussy štrajfa ipd. Nenazadnje ti izrazi so nastali v "gostilni", posmehovanje, zaničevanje, kar lahko vodi v pretiravanje itd.

Glede tečajev, enega je že omenil uporabnik prej. Bolj ko je dejavnost nevarna in tvega, bolj je smiselno poiskati strokovno pomoč.

Vedno se najde kdo boljši.

Meni je bilo pač smešno glede teh tečajev, kako so vsi pisali, da so se ne vem kaj naučili, oh sploh superlativi... Ko pa si malo vprašal po vsebini pa neka izmotavanja, nejasni odgovori pa skoraj noben nima kamere :)

 

pred 3 minutami, Xebec pravi:

ne vem kva usi ta FB skoz drek vlačte. baje znajo tam zdj sami motorje na stojala devat :lol1::lol1::lol1:

kur*a sm prasec :lol1::lol1:

a usak svojo?

a sm loh moderator plis? koncno mal miru :D

tisto s stojalom je bilo dno od dna fbja :) še zrcalen videoposnetek, tako da so padala butasta vprašanje, zakaj je tačka na desni :) 

o moderaciji pa se debatira v drugih temah, vse težave rešimo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Snečer pravi:

 kako vozijo motoristi (boljše da ne...bo nemoto javnost še bolj ponorela). Bolj ali manj je moto eno samo divjanje, to so dejstva. Jaz trdim, da jih večina pride na tečaj, da pridobijo tehnike za norenje oziroma da ne bo posmeha v čredi zaradi pussy štrajfa ipd. , kar lahko vodi v pretiravanje itd.

jaz vidim na tvoji fotki eno pretiravanje če nisi bil na dirkališču ..

DSC_0051.JPG

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, KARMEN1 pravi:

Ja, če si levičar, imaš valjda tačko na desni ?

Dejstvo je, da so motorji prilagojeni za vožnjo po levi. Pri nas bi v osnovi morali imeti tačko na desni, z motorja bi morali sestopati na desno in motor porivati ob sebi na levi strani, da bi na cesti bil motor med tabo in prometom. Tako pa so pred davnimi leti zafurali stvar s prehodom na vožnjo po desni (left is right and right is wrong)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Snečer pravi:

tisto s stojalom je bilo dno od dna fbja :) še zrcalen videoposnetek, tako da so padala butasta vprašanje, zakaj je tačka na desni :) 

o moderaciji pa se debatira v drugih temah, vse težave rešimo

počaki da pogruntajo da ne rabiš zidarskih plohov :D pa da je laži če poravnaš balanco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se da, se vrnimo nazaj na

tečaje, izkušnje, predloge, vtise...

 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se vrnemo na tečaj: Tečaj služi za izboljšanje obvladovanja motorjev in posledično varnejšo vožnjo.

Kot smučarski tečaj služi učenju obvladovanja smuči in delanju zavojev. Posledično lahko hitreje (bolj objestno) smučaš, ampak zaradi pridobljenega znanja boš manjkrat padel, se ustavil pred prepadom, zavil pred drevesom ali se izognil deskarju, ki sedi sredi brega pod kucljem, se zato manjkrat poškodoval in zato bolj varno smučal.

Jaz sem imel večkrat težave, ker sem napačno zaviral (preveč na zadnjo, ki je zdrsela in je motor zanihal) zato grem na tečaj kadar koli imam možnost, da slišim nekaj nasvetov, vadim vožnjo med stožci in osmico, vožnjo v krogu, zaviranje z zadnjo in dodajanje plina in še ostale vaje, ki jih delamo na tečaju. Posledično si upam kak ovinek speljati hitreje kot prej, ko sem zaviral in telovadil, da sem ga sploh zvozil, posebej, če je bil sredi ovinka pesek.

V glavnem izkušnje so posledica preteklih napak. Neumni se učijo na svojih, pametni pa na tujih. In o tujih napakah ter kako jih preprečiti, lahko izveš tudi na tečaju varne vožnje (pa tudi na forumu, če najdeš kakšen pameten nasvet v obilici nabijanja).

Prav lahko pa se tudi motim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!