Skoči na vsebino

Še tn noob v motosvetu. Pomoč?!


Fzuur

Priporočene objave

Živjo!

 

Evo jest zdej delam izpit za 125 pa mislm spomlad nabaut motor in sm v kr precejčni dilemi. Tko da bi prosu za vaša mnenja, izkušnje itd. Kupovou bi rabljen motor. a je treba zlo gledat na kilometrino motorja (prjatu mi je reku nej gledam do 15000, kar jih je pa skor nemogoče najdt :()?

 

Najprej sm gledou sam sportaše zdej mi tud kkšn supermoto u oči pade pa učas tud kkšn čoper. Napisani so po vrstnem redu kolk so mi ušeč.

 

Sportaši.

1. Yamaha YZF 125 ® - zeloooo mi je ušeč, sm pa slišou da se dost kvar :S

2. Aprilia RS 125 - ta novejši model mi je ušeč, ampak me mot ker je 2t (tanka mešanco, precej žejen, jest sm pa gorenjc in sm škrt :P)

3. Honda CBR 125 - osnovna verzija mi ni ušeč, mi je bl Repsolova, sam praujo da je zlo zanesljiv (glede kvarjenja)

 

Supermoto/Enduro-cross:

1. Husquarna SMS 125 - seksi, ampak spet 2t

2. Yamaha WR 125

3. Tomos SM 125

Čoper:

1. Yamaha Dragstar

2. Yamaha Virago

3. Honda VT Shadow

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam ti da v svoj prvi močnejši motor ne daš več kot 1000€ (z tem mislim gol motor), glej tudi da ima čimmanj plastik, ker ko te bo fuk*alo boš meu pri teh treh motorjih ki so to všeč za najmanj 500€ samo plastik! kupi rajš kakega kitajca (mam Keeway Speeda, 2010 letnik 4T pa ni v 17800km nobene druge napake kot to da je tesnilo na mašini spustilo), 4T za dve leti bo vredu, potem narediš izpit za 35kw in tega prodaš, ali pa ga obdržiš za kako nedeljsko umirjeno vožnjo. Če ma motor ki ga boš kupu gume starejše od 2-3 lete dej tiste dol, pa kupi recimo kak DUNLOP mehke gume ki se bolj držijo ceste in so bolj primerne za začetnike kot smo mi :)

Drugače pa razlike med kitajci in originali, če primerjaš moj motor (Keeway Speed 2010 4T) proti originalu (Yamaha YBR125 4T) je edina razlika da kitajc stane 1400€, original pa 3000€, pa z kitajcom boš naredu 75000km z originalom pa 100000km pa mogoče bo kitajc še celo manj pil kot original (meni pije 2-2.5l/100km to pomeni da se furam za Đabe :D )

To je moj nasvet, kako se boš pa ti odločil pa sporoči :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak model ki te zanima odtipka v iskalnik, je precej napisano. 4t mašine imajo lahko več kot 15000km če je dobro vzdrževana ni noben problem.

Po moje raje kot kitajca yamaho sr letnik 95, ker kitajci so loterija, ni konsistence, en je kul ta drug je pa kot iz sira in kartona narjen.

Ampak še zmiri nabavi najcenejše kar lahko, tut če ma plastike, se boš pa nauču plastiko štukat.

Lp

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!