Skoči na vsebino

MP3 - predelave, oprema in vse ostalo


Priporočene objave

No jest sem se lotu malo bolj "zahtevne" predelave in to tko, da sem kr zamenjal konektor za luči z drugim in tudi dela OK. Zdaj je na vrsti drug podvig, čiščenje lopute zraka, MP3 je že v prafaktorjih in tudi karbo spray je že v garaži. O vseh mojih predelavah sledijo članki na maxiscooter.si.

attachicon.gif20121223_192703 (Medium).jpg

po kakšnem postopku pridem da snamem te plastike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam plastike še nisem snel vendar kakor sem gledal po knjižici je kar nekaj vijakov. Sam se brez navodil nebi lotil snemanja plastik in menjave žarnice če tega že prej nebi storil vsaj enkrat. Mogoče bi bilo dobro da bi si od koga prekopiral knjižico. BTW v slovenščini kakor je meni jasno ne obstaja. Sam jo imam v angleščini in še nekaj jezikih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni,

Jaz sem tudi tako naredil in res je cul. Samo imam en problem, po 1 mescu ko sem to naredil sem opazil da so mi te diode začele utripat in sicer te zgornje dve. Prvo sem mislil da ima slab tik in sem preveril in je bilo vse ok. Potem sem zamenjal z drugo diodo in je nehalo utripat. Sem malo iskal po netu in sem zasledil da ni dobro dat dijode zraven dolgih in kratkih luči zaradi toplote. Zato me zanima če imate vi kake probleme oz. če imate kak nasvet. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Tudi jaz sem danes priklopil zgornji pozicijski. Res, da bi lahko bil lažji pristop, a ko enkrat demontiraš plastiko ugotoviš, da sploh ni tako težko. Jaz sem priklopil obstoječi pozicijski žarnici, zato sploh nisem odstranjeval sprednje luči ampak samo rumen kabel dodal v manjkajoči oz. prost konektor za pozicijsko luč. Kot avtor prispevka pravi, 1/2 h dela ko delaš drugič.

 

Hvala avtorju za ta prispevek!

 

Lp, Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

bi malo pomoči prosil ...sem bolj  čuden ko je elektrika v igri  :)

se pravi jaz v spodnjo luč priklopim eno žico pa nima veze na kateri kabel plus minus tukaj ne igra vloge?

in to žico napeljem do zgornje luči in tam priklopim na rumeni kabel to žico ki gre iz spodnje luči?

vem da je smešno..ampka res nebi rad kaj uničil

hvala

 

davor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

davorslo, zgornje luči ti sploh ni treba odstraniti ampak v konektorju, ki se nahaja pod zgornjo lučjo najdeš prosto mesto za pozicijsko luč. Če se prav spomnim imaš zgoraj modro, črno in sivo žico, gor pa je potrebno vezati rumeno. :hmm: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MP mi lahko prosim poveš ...to rumeno žico priklopim na ta konektor in spodaj na spodnjo lučko?

imaš kakšne slikice kako imaš to narejeno?

 

hvala pa oprosti samo res nebi rad kaj narobe naredil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če je kdo menjal nesrečno zaščitno gumo okrog ročne zavore, ki postane hitro natrgana.

Ali pa morda kakšna drugačna rešitev...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če je kdo menjal nesrečno zaščitno gumo okrog ročne zavore, ki postane hitro natrgana.

Ali pa morda kakšna drugačna rešitev...

je mogoče dobit kakšno sliko te gumice?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

žena ima problem (ozirom ga imam sedaj jaz), da jo pri daljši vožnji z motorjem bolijo stopala in prsti na nogi, ker je pri MP 3 malo nerodna izvedba "stopalke" za noge sopotnika.

Ima mogoče kdo idejo kako bi lahko zmontiral dodatne stopalke.

Popravljeno . Popravil macho mp3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmontiraj si dodatne stopalke zase, ona pa lahko noge položi na prostor kjer imaš drugače ti noge. Prej seveda probajta če ji to odgovarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po kakšnem postopku pridem da snamem te plastike

Zdravo, mogoče sem malo prepozen, pa vendar, bolje pozno kot nikoli.

Da bi podru sprednji del, tako kot je na sliki ni problem. Najprej moraš sneti okrasno masko pri šipi, potem je zadaj za odvit 8 vijakov na plastiki, potem je spredaj pri reži za zrak potrebno odviti še štitri vijake, in sneti režo. (režo držita dva vijaka in zadaj sta še dva), ko si to vse odvil sta spodaj pod lučko še dva malo večja vijak, katera pa pazi pri odvijanju, saj ta dva držita celotno plastiko spodnjega dela MP3ja.

 

Upam, da sem kaj pomagal, če pa še ne boš kaj vedel pa sporoči..

 

LP A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

žena ima problem (ozirom ga imam sedaj jaz), da jo pri daljši vožnji z motorjem bolijo stopala in prsti na nogi, ker je pri MP 3 malo nerodna izvedba "stopalke" za noge sopotnika.

Ima mogoče kdo idejo kako bi lahko zmontiral dodatne stopalke.

Pozdravljen, info dodatne tačke za MP3 dobiš tle http://modernvespa.com/forum/topic87211, sam so navoljo samo preko internetne prodaje in amerike, cena je cca 120 dolarjev + poštnina..

 

LP A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

žena ima problem (ozirom ga imam sedaj jaz), da jo pri daljši vožnji z motorjem bolijo stopala in prsti na nogi, ker je pri MP 3 malo nerodna izvedba "stopalke" za noge sopotnika.

Ima mogoče kdo idejo kako bi lahko zmontiral dodatne stopalke.

http://modernvespa.com/forum/viewtopic.php?p=1114028&highlight=faq#1114028

evo še nekaj informacij

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

A je že kdo naredil "mod" stikala za dolgo luč, kot je prikazano na sliki:

3547882491_b481030027_211.jpg

 

Rezultat je naslednji:

grootlicht_klein_215.jpg

 

Skratka ko vklopiš dolge luči, ostane kratka tudi prižgana tako da svetita obe. :)

Popravljeno . Popravil MP3500
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kdo naredil "mod" stikala za dolgo luč, kot je prikazano na sliki:

3547882491_b481030027_211.jpg

 

Rezultat je naslednji:

grootlicht_klein_215.jpg

 

Skratka ko vklopiš dolge luči, ostane kratka tudi prižgana tako da svetita obe. :)

Tole je pa čist carsko. Že nekaj časa tuhtam zakaj niso pri piađu to naredili serisko. Se mi pa poraja vprašanje o preobremenjenosti elektrike. Ali je možno da pusti to kakršnekoli posledice na motorju oz na njegovi elektriki / elektroniki? Daj prilepi še posamične fotke da se bo to bolje videlo kaj si počel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha. Sm mislu da si že sam preizkusil. A pa je na tistem forumu kaj tekla debata o mojih zastavljenih vprašanjih (da ne iščem in brskam po celem forumu)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha. Sm mislu da si že sam preizkusil. A pa je na tistem forumu kaj tekla debata o mojih zastavljenih vprašanjih (da ne iščem in brskam po celem forumu)?

Kolikor sem jaz prebiral, nisem zasledil težav.

V bistvu dolge luči itak malo uporabljaš, a ko jih, je njihov namen da ti cesto čim bolje osvetlijo.

 

ps.

Grem zdaj probat in poročam. ;)

Popravljeno . Popravil MP3500
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postopek je enostaven in traja 5 minut. Odvil sem prvi vijak in tako snel konzolo stikal. Nato sem tesno porinil žico v konektor (ga sploh ni treba odklopiti) da sem naredil stik srednjih dveh žic v konektorju, kot je prikazano na sliki in fiksiral z vezico.

Slika konektorja:mod-kratke--dolge-luci-z.jpg

 

Vklop dolgih luči: mod-kratke.gif

 

Za tiste, ki ne vidite animirane slike:

mod-kratke-4forum.jpg mod-kratke--dolge-luci-4.jpg

 

Zvečer grem v službo, pa poročam razliko v razsvetljenosti.

 

Lp, MP3500.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!