Skoči na vsebino

MP3 - Splošna debata


Priporočene objave

Mene pa zanima kako oziroma koliko uporabljate gumb za stabiliziranje prednjih vilic. Ali to počnete vedno ko se

ustavite, ali občasno ali nikoli. Sem naredil zelo malo kilometrov, a mi tisti sistem nekako ne sede :( , je pa res

da je motor kar težak in če si manjše postave in prideš do tal samo z prsti, bi tisti sistem naj bil v pomoč.

Morda pa le vaja dela mojstra. :D

Res je vaja dela mojstra.Jest sem začel tako, dasem pripravu noge tako,da sem bil pripravljen,če mi ne bi ratal pravočasno pritisnit šalterja.Blokado lahko vklopiš ko voziš manj kot 10 km na uro ali ko imaš manj kot 1000 obratovin pa seveda ko utripa rumena luč.Sem se že tolk navadu,da vedno vklapljam blokado razen ko v krežišču s prednostno zavijam levo ali desno.Drugače pa zabremzam in sekundo preden se ustavim pritisnsm blokado. Popravljeno . Popravil gusar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako oziroma koliko uporabljate gumb za stabiliziranje prednjih vilic. Ali to počnete vedno ko se

ustavite, ali občasno ali nikoli. Sem naredil zelo malo kilometrov, a mi tisti sistem nekako ne sede :( , je pa res

da je motor kar težak in če si manjše postave in prideš do tal samo z prsti, bi tisti sistem naj bil v pomoč.

Morda pa le vaja dela mojstra. :D

Jest pa redko uporabljam blokado, me nervira piskanje in se iskoristim priliko, da malo pretegnem noge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede blokade prednjih koles samo pozitno, res je da se je moraš navadiz, tud jest sem od začetka mal prepzno pritsnu na stikalo al pa nisem dobro ujel ravnotežja in sem bil včasih mal "krivo postavljen", zdele sem pa tko naadu na tole pomagalo, da se brez tega sploh ne ustavlam več, pa naj bom sam al pa z mojo. točno tko kot je napisu gusar, vaja dela mojstra in pri tem ti je v veliko pomoč signal in opozorilna rumena luška, ko začne utripat, že lahko zakleneš oz. pritisneš stikalo in ti ne bo treba dat nog z motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi da je bolj stvar posameznika oziroma navade. Jaz se bom moral pa le gumb navadit uporabljat ker imam kratke noge.

Se mi je takoj na začetku zgodilo da sem ga koma zadržal, da se ni zvrnil, je pa bila malu čudna situacija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelado imam preklopno z dodatno šipco od znotraj-zatemnitev, meni je super. Kovča pa še nisem kupil, ne vem še ali vzet stranske ali zadnjega.

Nekako se nagibam da bi kupil stranske, se mi zdi da polepšajo motor.

mp3_e21_247.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni vsi skup

Zanima m kako imate kaj zavarovane svoje motorje in če se splača ao+ asistenca

Lep pozdrav Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest imam motor zavarovan celo leto in brez ao+...ce imas osebno vozilo zavarovano pri triglavu, lahko preneses bonus na motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem tut bolj kratek, tko, da si pomagam s prsti na nogah...drugace, pa kot sem napisal redko uporabljam, ce pa ze, pa pri daljsih postankih, ali pa sprozim blokado, ko ze stojim.

A je kdo naknadno dokupil notranjo oblogo za kovcek in naslon...meni je to skupaj precej drago (cca 80€ za givi 52) sem nekaj kombiniral z eno peno, pa pri caladi N 103 stejejo milimetri, da se kovcek zapre. Jutri grem malo v akcijo.

Kake celade kej uporabljate, jest sem danes sel kupit temnejsi vizir za mojo, ker imam problem s svetlobo. Drugace pa uporabljam dve, Nolan N 42 in N 103, odvisno od lokacije voznje, mesto/relacija. N 42 jutri nesem na servis, da mi zamenjajo notranjo oblogo...stara odsluzila svoje...

Živjo ne kupuj notranjega oblazinjenja, ker boš sam denar zapravu, mam jest neki viška podobne samolepilne gobe, tko če rabiš ti jo odstopim kos za v kovček.

LP A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelado imam preklopno z dodatno šipco od znotraj-zatemnitev, meni je super. Kovča pa še nisem kupil, ne vem še ali vzet stranske ali zadnjega.

Nekako se nagibam da bi kupil stranske, se mi zdi da polepšajo motor.

mp3_e21_247.jpeg

polepšajo že, ga pa tudi stranski kovčki razširjo za cca 50 cm

Popravljeno . Popravil hoyla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://modernvespa.c...orum/topic93826

http://www.ridesafeb....asp?news_id=87

Bi nas, LTjase moral tole skrbet...je kdo od vas zasledil kaj vec na to temo????

ne, to mi že imamo v zakonu in že nekaj let velja. V nekaterih evropskih državah (so) lahko vozili do 125 ccm z B izpitom za avto, sedaj se bo pa tudi tam to spremenilo.

Popravljeno . Popravil sat500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoyla, hvala za ponudbo...me zanima in ti odkupim kos pene. Drugace imam ene kose samolepljive pene, samo je predebela in ko probam not dat celado, se mi kovcek tezko zapre. Tako tanke, kot je originalna, pa ne najdem...no sej pretirano se nisem iskal.

Zavarovanje sem pa lansko leto placal na triglavu 110€ brez 50% bonusa na avto. Imam pa sklenjeno samo odgovornost, brez drugih zavarovanj (voznika, nezgodno, ao+, asistenco) bom pa letos verjetno uveljavljal bonus in sklenu komplet zavarovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, to mi že imamo v zakonu in že nekaj let velja. V nekaterih evropskih državah (so) lahko vozili do 125 ccm z B izpitom za avto, sedaj se bo pa tudi tam to spremenilo.

A tako, prima, pol ne bo drugo leto sprememb za mp3je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni panike, boš dal za kavo pa bo, jest grem jutri v NM in sem dol do sobote, če želiš, ti lahko peno prinesem sproti v Grosuplje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tako, prima, pol ne bo drugo leto sprememb za mp3je...

za MP3 LT je dvosledo vozilo za to se lahko vozi z izpitom kategorije B, MP3 RL je pa enosledno vozilo in moraš imeti za vožnjo tega modela izpit kategorije A. Drugače pa če te še kaj več zanima me lahko kontaktiraš in ti bom več povedal, drugače bo v naslednjih mesecih malo več pisalo na spletni strani www.maxiscooter.si in boš lahko tudi tam našel določene informaije.

LP hoyla

Popravljeno . Popravil hoyla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep, to mi je jasno...samo navezal sem se na razglabljanja kalifornijskega foruma in sprememb EU zakonov leta 2013 glede kategorij, ce se tice tudi kaj nas LTjasev, pa kot je povedal sat500 gre zgleda samo za 125 ccm ..

Hoyla, kdaj krenes jutri proti dolenjski...jest se v grosuplje vracam okol polpete popoldan...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep, to mi je jasno...samo navezal sem se na razglabljanja kalifornijskega foruma in sprememb EU zakonov leta 2013 glede kategorij, ce se tice tudi kaj nas LTjasev, pa kot je povedal sat500 gre zgleda samo za 125 ccm ..

Hoyla, kdaj krenes jutri proti dolenjski...jest se v grosuplje vracam okol polpete popoldan...

v ZDA MP3 ja ni mogoče voziti z B kategorijo, to ima samo EU, ker je PIAGGIO dobro preštudiru EU zakonodajo in polesdično samo malo nadgradil svoj obstoječi model MP3 RL in tako je nastal MP3 LT. kot sem že prej napisu, bodo na internetni strani www.maxiscooter.si predstavljeni vsi modeli MP3 in tudi modeli drugih proizvajalcev 3 kolesnikov podobnih kot je MP3. članki so v pripravi, samo moram še malo pobrskat po netu in najdet srani, ki sem jih gledu predno sem jest kupu MP3ja.

V NM grem okoli 11 ure dopoldan in se vračam okoli 20 nazaj v LJ in pol grem v petek zjutraj nazaj v NM in zvečer nazaj v LJ. v mojem profilu je moj gsm pa se jutri javi in se dogovoriva kdaj bi dobila.

LP hoyla

Popravljeno . Popravil hoyla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdrav vsem skupaj

začelo se je vsaj zame, danes sem naredil kake 20 kilometrov z mojim motorjem vav hudo dobro,no zavore so še malo slabe se pa kmal ulavfajo in bo bolje,me pa moti to da pri 12 stopinjah se motor ogreje na delavno temperaturo ogreje že po dveh kilometrih ne vem če je to normalno kqako se to dogaja ri vas na vaših motorjih, pa še nekaj je ko sem po 5ih kilometrih počakal in ugasnil motor se je iz avspuha kadil bel gost dim ne vem ali je so dogaja vsem z novim še neutečenim motorjem.

Že v naprej hvala za odgovore pa velik srečnih kilometrov.

Lep pozdrav Mk Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če lih po 2 km ampak vem,da se kar hitro ogreje.Men je iz auspuha smrdel vsaj 14 dni pa sem se vsak dan vozu.Bolj ko se boš na začetku vozu prej sa bo unesu pa srečno. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala gusar zelo si me potolažil saj sem že mal pocvikal da je z mojim motorjem kaj narobe.

L.P. Mk Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala gusar zelo si me potolažil saj sem že mal pocvikal da je z mojim motorjem kaj narobe.

L.P. Mk Mare

Mare a si se slučajno včeraj pelov na relaciji Trojane-Domžale?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!